Інтев*ю Збіжнєва Бжезінского.

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем coffeefan, 21 лип 2010.

  1. coffeefan

    coffeefan Well-Known Member

    У цікавий час нам довелось жити. Майбутнє домінування Азіі матиме вплив і на Украіну і на Львів. Цікаво чого очікувати у найближчі роки. Приходу китайського капіталу? Зміни етнічного складу украінського суспільства? І яку політику у такій ситуаціі проводити? Може є бажаючі "повозити" цю тему?
    http://www.day.kiev.ua/302824
     
    Останнє редагування: 21 лип 2010
  2. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    ИМХО. Китай придет сразу с двух сторон. Со стороны Европы, где у него многомиллиардный бизнес и со стоорны России. Как и все крупные геополитические процессы, не сразу повлияет на жизнь каждого. Но уже влияет.
     
  3. KLIBERN

    KLIBERN Status Quo

    Даруйте, а що властне забув на Україні китайський капітал? Щодо Збиха, то він не бачить найважливішого: ісламського екстремізму, який знищить Європу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Перспектива настолько далёкая... как для Украины.
    Мир меняется и не факт, что Азии нужна будет вообще Украина и тем более Львов через, скажем 40 лет.
    А вот Российский Дальний Восток...- вопрос ближайших 20 лет.

    ---------- Додано в 21:58 ---------- Попередній допис був написаний в 21:56 ----------

    Ну, какие вопросы задавали, на то он и видно отвечал.
    Нельзя сказать, что он постарел или вышел из игры. Старый лис.:good:
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Самые яростные "самостийники" всегда совершенно не интересуются судьбой своей страны - им важнее всего Россия - и что будет там... Еще бы порассуждали в теме Украина и Китай - о том, захватят палестинцы Ашдод в течение ближайших 20 лет - или останется он пока Израильским... :)))
    Китай - гамериканская головная боль, у нас скорей проблема с радикальным исламом появиться. чем необходимость ходить прищурившись...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    В данном контексте, Дальний Восток, как громоотвод для всего мира перед китайцами.
    напомню...
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ніхто Європу не знищить. Сила і вічність Європи - в її консерватизмі. Європа такою і залишиться, асимілюючи всіх і все, що туди потрапить. Арабська мова в Бельгії чи Швейцарії - це просто арабська мова.

    Ісламський екстремізм? А як же Єгипет? Як Турція? Як Туніс? Як Арабські Емірати тощо? Там екстремізмом не тільки "не пахне", там його ненавидять і борються з ним. Зберігаючи традиційні ісламські цінності, помірковані і толерантні. Як тільки люди починають жити краще - вони починають вимагати стабільності, і ненавидіти екстремізм. Якщо стабільності і майбутнього їм не дають - там починається екстремізм. Цього не розуміє Ізраїль. і за це вже заплатила Франція. Надіюсь, урок там не пройшов дарма...

    Бжезиньський чітко розуміє це і говорить про ріст протиріч Заходу і Ізраїлю. Очевидно, саме це вам не сподобалось. Але ж це реалії. Або Ізраїль піде на переговори і створення автономії в Палестині, або Захід просто відвернеться від Ізраїлю рано чи пізно. Сьогодні навіть єврейське лоббі в США вкрай незадоволене гострою ситуацією в регіоні. Просто перестануть давати гроші, і тоді найближчі вибори поставлять крапку на нинішньому урядові і президентові Ізраїлю.

    Мені сподобалося, як він сказав про США і Обаму. Підтримую його зауваження щодо того, що Обама мало уваги надає міжнародним питанням.

    Також хотілося б вірити в те, що ситуація на Сході штовхне Росію в сторону Заходу.

    Щодо Китаю... Ситуація вкрай складна. З однієї сторони, економічна могутність Пекіна, з іншої - перенаселення, яке перейшло всі допустимі рамки. Думаю, що влада Піднебесної буде нарощувати темпи експорту китайців. :))

    Як?

    В першу чергу, знімаючи бар"єри на пересування своїх громадян за кордон, і тихесенько і непомітно стимулюючи його зсередини.

    По-друге, Китай завалить своїми студентами всі більше-менш цікаві університети та лабораторії Заходу, сплачуючи будь-які гроші за це. Уже сьогодні важко знайти більш-менш відому наукову работу західних вчених, яка була б зроблена без китайців.

    По-третє, Китай інтенсивно просунеться в Азію, Африку, Австралію, Океанію. На протязі максимум 10 років, гарантую. Тому що там Китай не відчуває опору і спротиву.

    І зо всіх сил Китай "профільтрується" також в Сибір і Далекий Схід. І ніхто його не зупинить - місцева влада буде куплена, нова місцева влада також буде куплена. Наступна - теж. Кремль буде мовчати і не пікне. Бо що він вдіє? Нічого.

    На черзі "совмєстноє" освоєння Сибіру і Далекого Сходу. Так буде названа капітуляція Кремля перед Китаєм. Острови на Амурі (шматок Хабаровська) вже офіційно подаровано Китаю Путіним. Це не останній подарунок, і це початок кінця Росії, бо промисловість і наука зміститься в Новосибірськ та Владивосток. Без сумніву, звідти китайці мільйонами розселяться по всій Росії, і будуть впливати на всі сфери життя. Міжнаціональні конфлікти між китайцями та іншими майже неможливі. Як конфліктувати 200-тисячному місту, коли туди над"їде на ПМЖ півмільйончика китайців? Вони привезуть з собою робочі місця для своїх, гроші, технології... А пізніше - лоббіювання інтересів, представників у владі і т.д. Пройде кілька десятків років - і китаєць, громадянин Росії, стане президентом Росії. :))) Можливо, його зватимуть Оба На. :haha:


    Україна? Або піде в Європу, або стане частиною Китаю. :)))

    Ні те ні інше - катастрофою не є, навіть якщо Китай. Головне, щоб не було війни. Подумаєш... Будуть у нас свої Ю Ще, Ти Мо Шен і Яй Це. Обов"язково. А праправнуком Тя Гни Бока буде гарненький косоокий та чорнявий укрокитайчик. А дітки будь-якого кольору - гарні. Головне, кого з них виростити та виховати.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    А вот здесь Вас явно... понесло на лево.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Бжезінського рано списувати.
    Як він свого часу блискуче розіграв багатоходову комбінацію і втравив совок в афганську війну, то ... тільки би він дожив до наступного нормального президента США... Мо' втравить Росію у війну з Китаєм?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. coffeefan

    coffeefan Well-Known Member

    У Польщі зараз відбувається дискусія відносно будівництва у Варшаві великоі мечеті. Нічого особливого у цьому не було б (віруючі повинні мати можливість справляти своі релігійні обряди), коли б не факт, що мечеть будується за гроші інвестора зі Саудівськоі Аравіі. Розмовляв зі знайомим поляком - вони ще не розуміють чим це для них закінчиться. Я б у таких випадках проводив референдум з питанням, чи згідні люди втратити ідентичність і перетворити своє суспільство з монокультурного у мультикультурне. А до чого це приводить уже відомо. Подивіться у Франціі поліція під час погоні застрілила злочинця, який пограбував казино. Не буду говорити про його етнічну приналежність. Так там ціле повстання зі спаленням автомобілей і грабуванням магазинів.

    ---------- Додано в 00:19 ---------- Попередній допис був написаний в 00:08 ----------

     
    • Подобається Подобається x 3
  11. coffeefan

    coffeefan Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  12. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Текст Михаила Хазина о перспективах роста Китая:

    http://fintimes.km.ru/obzory/eksport/12097

    Что общего между Европой и Китаем? Казалось бы, ничего. Ан нет, просто сравнивать нужно не Европу сегодня с Китаем сегодня, а Европу 1946 года с Китаем 70-х.

    И вот тут-то находится много чего общего – главным образом то, что население обоих регионов в соответствующие периоды было крайне бедным. И ресурс для выхода из этого положения был найден (точнее, предложен) один и тот же. Но на всякий случай напомню пример из предыдущего текста про Китай. Если у нас есть сто тысяч человек, у каждого из которых есть $10 000 (или франков, или марок, это не принципиально), то для них, под их спрос, имеет смысл создавать автомобильную промышленность. А если у нас есть миллиард человек, у каждого из которых есть $1, то не то что автомобильную – велосипедную промышленность для них создавать бессмысленно.

    И еще одно замечание: если мы создаем производство какого-то достаточно сложного продукта (например, того же автомобиля), то оно рентабельно только в том случае, если масштаб производства достаточно велик. Точнее, если он мал, то стоимость такого автомобиля будет запредельна, и продать его будет крайне затруднительно.

    А теперь представим себе 1946 год. Вся Европа представляет из себя груды битого кирпича. В этот момент кто-то получает деньги (неважно, откуда – из США или из Швейцарии) и строит завод по производству «Мерседесов». Вопрос: кто их будет покупать? Ответ: а почти никто. Завод либо обанкротится, либо его просто с самого начала никто не будет строить. За счет чего же произошло «экономическое чудо» в Европе в конце 40-х годов?

    Ответ очень простой: за счет спроса США. К концу Второй мировой войны США составляли более половины мировой экономики и по спросу, и по производству, и они просто пустили европейские товары на свои рынки. Как следствие, у Европы появилась возможность окупить свои инвестиции, повысить уровень жизни и перезапустить экономику через развитие уже внутреннего спроса. Именно в этом состоял пресловутый план Маршалла – в открытии для Западной Европы рынков США, а кредиты в нем составляли весьма и весьма ограниченную часть.

    А теперь вспомним, с чего началось бурное развитие Китая. Решение о переходе к созданию собственной технологической зоны, скорее всего, было принято в середине 60-х гг. Мао Цзэдуном и группой его ближайших сторонников. А вот дальше начались проблемы. Первая – нужно было преодолеть сопротивление среднего партийного слоя, которому уже было хорошо (как это напоминает попытки Сталина «сломать хребет» партийным аппаратчикам в 30-е годы!). И Мао начинает «культурную революцию».

    Вторая проблема – откуда взять технологии? И – главная, третья: кому продавать создаваемые товары? СССР? Но там – жесткий контроль над расходами граждан, и много туда не продашь. И Мао решает повторить ход Европы 20-летней давности, т. е. попытаться получить и технологии, и рынок сбыта из США. Для этого он для начала ссорится с СССР (1968 год, остров Даманский и несколько других крупных провокаций), а затем пытается получить из США искомое. Но проходит один год, другой, а ответа нет. В стране бушует «культурная революция», а выхода из нее не видно.

    И в этот момент в США начинается кризис. 1971 год – США объявляют дефолт, отказавшись от своих обязательств по обмену долларов на золото. Затем они проигрывают войну во Вьетнаме, начинается нефтяной кризис… Но даже до его начала, в 1972 году, в Китай приезжает госсекретарь США Генри Киссинджер, в 1973 году – президент Ричард Никсон, и – искомое получено: США открывают для Китая рынки сбыта и начинают поставлять туда промышленные технологии.

    Далее история взлета Китая, в общем, известна, но как раз тут начинаются принципиальные отличия от Европы. Дело в том, что в Европе до войны существовала развитая система разделения труда, которая перераспределяла полученные доходы по всей экономике, по всему обществу. Следовательно, доходы получали все, и, как следствие, появилась база для внутреннего спроса. А вот в Китае было практически натуральное хозяйство, и системы перераспределения доходов просто не существовало. Сталин в СССР такую систему создавал (и создал), а в Китае ее не делали; более того, ей даже не давали возникнуть самостоятельно, сконцентрировав производство в т. н. «особых зонах».

    И – результат налицо. Сегодня для Европы экспорт в США играет очень важную роль, именно он позволяет «держать» Евросоюз, поскольку служит основным источником разных дотаций и бюджетных программ. Но даже если этот экспорт прекратится полностью, для наиболее крупных стран Европы это не станет социальной катастрофой (в мелких, конечно, уровень жизни резко упадет, да и ЕС с большой вероятностью в своем нынешнем виде не сохранится). А вот для Китая сокращение экспорта в США станет катастрофой, поскольку внутренних источников спроса он не создал. И создавать их весьма и весьма долго, поскольку это требует принципиального изменения всей системы разделения труда (в т. ч. и кредитной системы) с целью усилить перераспределение доходов от конечного производства. Допущенная в 90-е годы ошибка, хотя и позволила резко ускорить развитие, очень дорого обошлась стране…
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. KLIBERN

    KLIBERN Status Quo

    В свій час Ясір Арафат сказав:"Матка арабської жінкі - наша найголовніша зброя!" Їм властно і робити нічого не потрібно, тільки розмножуватися. Головна проблема в тому, що вони не асимілюються. Вони плавають, як краплина олії на воді. А час робить свою справу: вони стають частиною електорату, з якою вже неможливо не рахуватися. Цього не може дозволити собі жоден політкоректний політик у Європі. І це не може не впливати на загальну політику Європи. Міністри-ісламісти це лише справа часу, доречі найближчого. Таким чином вони Вже визначають політику. У тому числі до Ізраїлю. Захід не відвернувся від нього. На словах він безперечно критикує. Але про себе файно розуміє, що Ізраїль це переднй край боротьби з ісламським екстремізмом, до переспекив якого, на мій погляд, Ви ставитися занадто песимістично. Захід чекає від Ізраїлю виконання брудної роботи. Як це було з ядерним реактором в Іраці. Як би він цього не зробив - ми мали би містера Хусейна живого, ще й з ядерною зброєю в зубах... Таким чином Ізраїль, який захищає властні інтереси, одночасно захищає інтереси Європи+. Ось думка з цього приводу європейського політика.
    http://www.isra.com/news/125969
    Экс-премьер Испании: если Израиль падет, нас всех ждет гибель
    http://cursorinfo.co.il/news/novosti/2010/06/30/Jose-Maria-Aznar/
    "Когда мы боремся за Израиль, в сущности, мы боремся за самих себя".

    Так, контролювати порти це важливо, згоден. Взагалі це дуже цікава тема. Безперечно Китай це тигр, якого Щтати вигодували властними руками. Але сировини на Україні бракує, а робоча сила в нього власна. Лишається тільки підпільне виробницьтво та збут, ресторанний бізнес + кримінал. Мабуть предсавників отих "акул китайського бізнесу" ви бачили на свята у Львові...
    Есть ещё большая проблема для китайцев, поскольку он выпускает на экспорт в основном лицензионную продукцию, то лишение лицензий для него крайне не желательно. А Запад может пойти на этот шаг, если Китай станет себе много позволять. В этом отношении предпочтительна Индия, готовая заменить Китай и лишённая имперских амбиций. Судя по всему в Китае это хорошо понимают и поэтому концентрируют свои усилия в направлении России, что вконце концов станет тоже проблемой для Запада...
     
    • Подобається Подобається x 8
  14. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Не правда якраз їх він і створив і далі створює. Частина економічного "чуда" як і зменшення народжуваності. Китай увійшов в індустріальну епоху. До недавна це була країна де існувала велика кількість населення яка жила на селі і дуже бідно. Доречі джерело найбільшої еміґрації. Тепер там з’явився середній клас в досить великих цифрах. Тому внутрішній ринок збуту в них є і далі буде рости. В той же час дешева робоча сила буде зменшуватись + демографічна криза вдарить і за 30 років десь "чудо" закінчиться. Але ще є багато перенаселених країн котрі будуть мати "чудо". Зрештою чим воно закінчиться невідомо. Можливо більшість людства вимре. Зараз до того йде. :pardon:
    Я б непереоцінював Китай хоч без сумніву він про себе буде давати знати і простір в Сибіру йому житєво необхідний більш чим Тібет.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    З першим не згоден - не варто демонізувати Бжезинського. А друге (війна Росія-Китай) не дай Боже нам всім.

    ---------- Додано в 11:11 ---------- Попередній допис був написаний в 11:01 ----------

    Помилка в прогнозі. Людство страждало "вєщізмом", це призводило до невпинного росту виробництва ширпотребу, а високі технології використовувались майже виключно до росту виробництва того ж ширпотребу. Це потребувало "конвєєрів" та величезної кількості молодих дешевих робочих рук. На цьому виріс Китай. І цим було змарновано силу-силенну ресурсів планети.

    Сьогодні все більше людство іде від "одноразових" до "довготривалих" технологій, речей, пристроїв, приладів, бо традиційні ресурси планети - вичерпуються і дорожчають. Тому надалі потрібні будуть досвічені фахівці, конструктори, розробники, робітники. Поспіх і "потогінний" конвеєр поступово зникне. Все буде дороге, універсальне і дуже довготривале. Тут знадобляться не "швидкі і дурні" руки. Знадобляться сиві і розумні голови! "Старіння" Китаю - якраз співпаде у часі з наступним, РАЦІОНАЛЬНИМ, періодом життя планети. І Китай знову виявиться "на коні".
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    Тут, позволю себе с Вами не согласиться...
    Технологии очень быстро идут вперёд, и нет смысла, допустим те же компы, делать очень качественными... т.к. наступит завтра, и ... новые разработки. И этих примеров куча.
    Нет смысла делать качественные игрушки (я не говорю про эколог. вредные)... ребёнок растёт... и т.д.
    Про женщин просто даже не хочу говорить… - мода. Недорогие подделки под бренды…- вечная тема. Да и бренды... там уже во всю... давно.
    Не, цей дощ на довго
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Ага, китайців багато - це факт, і, не дивлячись на те, що КНР всіляко намагається обмежити народжуваність, їх менше не стає. :)
    Не бідні китайці поїдуть у благополучні країни - в США і Європу, де їх і так вже чимало. Менш благополучним китайцям доведеться задовольнятися сусідніми країнами. І що ми бачимо? :mocking: На південь китайці точно не переселяться: Індія, Бангладеш, М'янма і без них перенаселені. На заході від Китаю - екстремістські мусульманські країни - Пакистан, Афганістан, де китайців точно не чекають. На сході - Японія, Філіппіни: острівні дрібниці, для масового розселення китайців непридатні. :mocking:
    Зате на північ від Китаю - безкраї простори Сибіру ненаселеному! Ну і що, що клімат навіжений: взимку -50, влітку +50: китайці і в космосі виживуть. :crazy:
    Тому рано чи пізно почнеться освоєння Сибіру китайцями. :crazy:
    Чомусь мені це нагадує Косово? Територія Косово і Метохії завжди була споконвічно сербської територією, населеною сербами... У 50-60-х роках минулого століття розумник - югославський маршал Тіто почав активно запрошувати на косівські землі албанців з метою нібито поліпшення відносин між Албанією і Югославією (але насправді він переслідував свої хижі плани зробити Албанію 7-й югославською республікою). Чим закінчилася ця авантюра, всім відомо: вже навіть Міжнародний Суд підтвердив незалежність Косово. :english_en:
    Якщо частина китайців переселиться в Сибір, і китайці стануть там більшістю, то їм нічого не варто рано чи пізно оголосити там незалежну державу. Як показує практика міжнародного права на прикладі Косово, це зовсім нескладно ... :)
     
  18. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Може не чітко але не помилка.

    "довготривалиі" труси і майки і головне дорогі і не для годівудських акторів. Гм, гарно у нас в Ню-Йорку тоді текстильна продукція буде більш конкурентноспроможною чим китайська. Які труси DIDIO вдягне за 700 дол з Китаю чи такі самі за 1 дол з США. Гм - дилема.

    На пенсії яка буде кожен рік скорочуватись як в США, Евросоюзі і інших "білих" країнах нині. )

    Світ не є аж так передбачуваним....

    Боже, рай наступить в перший раз за все існування людства? І ой не кажіть мені за планету бо я не Гомо Сапієнс а Вампір і старший від людства і навіть динозаврів. Не смішіть мене так бо загризу. ))
     
  19. Defender

    Defender Well-Known Member


    Известного телеведушего В. Познера в его передаче о Франции спросили, чем пахнет для него Париж - наверняка жаренными каштанами и изысканным парфюмом?
    - Нет, ответил Познер. Сейчас Париж пахнет шашлыками, шаурмой и люля-кебаб. Безусловно, жаренные каштаны продают, но это стало почти экзотикой. Ведь раньше, каштаны жарили прямо на улице и продавали их тут же, еще горячими. Примерно, как у нас старушки продавали семечки. И началось это не вчера, а еще в 70-х годах прошлого века.

    ---------- Додано в 11:56 ---------- Попередній допис був написаний в 11:11 ----------

     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Ravin

    Ravin Well-Known Member

    "опекаемыми государством" вот про это очень мало знаю, если можно в двух словах.
    Спасибо!
    А остальное верно, фиг попрёшь.
     
а де твій аватар? :)