І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі. (Мт. 23:9)

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Нецікавий, 27 тра 2009.

  1. Нецікавий

    Нецікавий Well-Known Member

    я вижу ви не уйметесь з отцями.......


    Матв. 23:9-10
    І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі.
    І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Христос.


    Папи , отці, аяяй.....

    а при тому що де одна єресь там і ще пучок найдеться....

    "ми захопились Папою і отцями...... "

    Матв. 23:9
    І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі.


    Термін «Папа» (pappas) на грецькій означає «отець»

    Ваш отець Папа ..... він і буде вам судьєю...

    а мій Отець Бог.

    Божого благословіння.
     
    Останнє редагування модератором: 29 тра 2009
  2. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    А я про себе щось писала? Я мала на увазі, що наприклад: Коли богонадхнене слово каже "Один посередник між богом і людьми", а слово людське, не спираючись на Писання каже:" З одного боку ніби так, а з іншого боку ніби не так", то для мене авторитетом є перше, і про мою богонадхненість нема вам що вигадувати. У ваших фантазіях - жодної логіки, лиш Ignoratio elenchi, Non sequitur,Argumentum ad hominem.
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну а у вас по-іншому?
    От взяти слово "отець".
    Коли Олена сказала, що Авраам - теж отець, то ви сказали, що той "отець" і Отець, що на небі - то різні поняття, хоча слово звучить одинаково.
    Не кожна мова є досконало розвинута, щоб все передати і головне правильно розуміти зміст, а не плутатись в омонімах.
     
  4. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Але ж я не казала, що "з одного боку ніби один отець, а з іншого ніби багато". Тому і говорила, що духовний Отець - один.Бо духовне і тілесне - різні поняття. В такому разі це дає можливість виконувати вказівку Ісуса. Бо в інакшому разі, -чому ніхто не відповів мені на питання: Як саме виконувати цю (Мф.23 :9) вказівку Ісуса?
     
  5. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    ПРООБРАЗ-це швидше первісний зразок чого-небудь.
    Євр.9:
    11 Але Христос, Первосвященик майбутнього доброго, прийшов із більшою й досконалішою скинією, нерукотворною, цебто не цього втворення,
    12 і не з кров'ю козлів та телят, але з власною кров'ю увійшов до святині один раз, та й набув вічне відкуплення.
    Отцем не називайте нікого крім Сущого на небесі, а отцем можна називати кого таким уважаєте.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Вам двійка!

    Бог Отець - то не лише духовний, а Отець всього матеріального і нематеріального, видимого і невидимого. Отець і Начало всьому, а не просто духовний Отець, як ви тут намагаєтесь вже не перший пост нам пояснити...

    Так що черговий прокол, пані Даяно.... а скільки їх ще буде... і вже було....
     
  7. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Як же ви, Миху, мене потішаєте своєю наївністю. Ви хоч задумались про різницю між тілесним (біологічним) отцем і духовним? Ось про цеі йшла мова. А те, що ви написали, то це для дошкільнят. Я так само вмію,- дивіться:
    "Вам одиниця! Миху! Бог Отець - то не лише Отець всього матеріального і нематеріального, видимого і невидимого, Отець і Начало всьому, але й Бог - це Любов, справедливий Суддя , милосердний Отець, Визволитель від лукавого, ізбавитель душ наших, Цар над Царями, а не просто лише "Отець всього матеріального і нематеріального, видимого і невидимого і Отець і Начало всьому", як ви намагаєтесь пояснити. Так що черговий прокол, пане Миху.... а скільки їх ще буде... і вже було....
    Не сприймайте це серйозно. Я би до таких смішних "наїздів" у вашому стилі не додумалась би. :)))
    А тепер серйозно, без дитячого примітивізму...Отож, мова йшла про Отця. Питання: Можете пояснити,- як ви в житті практикуєте вказівку Ісуса: "Не називайте нікого отцем на землі" ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ви так і нічого не зрозуміли. Ви протиставляєте два поняття слова "Отець". Мов Бог - то є духовне, а Авраам - то є біологічне. То є велика неточність. Бог-Отець є Отцем і біологічного і матеріального так само, як і духовного. Авраам - підмножина і не більше (Отець роду).
    Крім того, біологічний тато і тато роду, як на мене, не одне і теж.
     
  9. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Слухайте..... зверніть увагу на те, що у Писанні слово отець вживається як по відношенню до тілесних батьків, так і по відношенню до Авраама, який був тілесним родоночальником юдеїв. І ніхто проти цього ніколи не заперечував.Але ЖОДНОГО разу апостоли не позволили себе назвати отцями ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ІНШИХ ЛЮДЕЙ. Бо в такому разі вони вже би виступали не тілесними. а духовними отцями, а такий Отець - ОДИН (з тими всіма ознаками, про які ви говорили) !!! Тому, замість того, щоб переливати з пустого у порожнє,- дайте нарешті відповідь на питання: ЯК ВИ НА ПРАКТИЦІ ВИКОНУЄТЕ ВКАЗІВКУ ІСУСА НІКОГО НЕ НАЗИВАТИ ОТЦЕМ НА ЗЕМЛІ ???
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    І правильно. Тому що у ті поняття вкладалося різне. Так само і зараз, коли ми говоримо до священика "отець", то вклаємо у це не той самий зміст, що говоримо про Отця - Бога. І справа тут зовсім не у духовний/недуховний. Просто то є різні поняття.
     
  11. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    В Біблії слово "отець" зустрічається як в звичайному людському значенні так і в священному сакраментальному значенні. Заборона була не на саме слово, а на невірне його застосування.
    Є люди які взагалі на це слово наклали для себе табу і я їх не осуджую за таке рішення-це справа добровільна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Не пишіть будь-ласка того, чого не знаєте. Те, про що ви пишите (про табу), стосувалось не слова "отець", а Імені Бога (יהוה).
    Може ви відповісте на питання, яке я задала Миху?

    Ну то може називати самоназваних священиків "бог", вкладуючи у нього інший зміст, ніж у Творця ? Оригінальний у вас спосіб утікти від відповіді.:)
     
    Останнє редагування модератором: 6 чер 2009
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    доречі, нічого оригінального, слово "бог" навіть у Святому Письмі не завжди означає Бога-Творця, ви згідні?
     
  14. Нецікавий

    Нецікавий Well-Known Member


    Все Святе Письмо написано Духом Святим через людей і апостолів.

    Бог- то Бог.!!!!!!
    а " їх бог чрево....", " бог світу цього"," я сказав вы боги.." це все в біблії обгрунтовано, і ми бачимо , що це означає.

    так що , там де написано "Бог" йдеться мова про Отця Небесного.

    ви спостережливі, бо це слово, яке незавжди означає Творця написано як бачимо з маленької букви. "бог" ))))
     
    Останнє редагування модератором: 6 чер 2009
  15. Зануда

    Зануда така зануда

    Співчуваю апостолам - вони виявляється не були людьми :) ;) :)))


    Це ви зауважили, а різницю між отцем-священиком, отцем-татом, а Отцем-Богом-Творцем ви не зауважили? Бо ми зауважили, тому для нас проблема у звертаннях не існує.

    Святе Письмо написане людьми під натхненням Духа Святого, і ті люди жили у конкретний час, за конкретних своїх істричних обставин, політичних та релігійних умов, зі своїм світоглядом, який саме тими ж обставинами і був сформований і сьогодні про це також належить пам"ятати.
    Не варто робити з Біблії методички і формально чіпатися за кожне її слово. Бо у Біблії про багато що сказано, але про багато що і ні, то як же жити і користуватись засобами прогресу і цивілізації, якщо в Писанні про них аніслова?
     
    Останнє редагування: 6 чер 2009
  16. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Шануй отця свого і матір свою-Божа заповідь.
    То що її не виконувати, бо отця не можна називати/визнавати отцем?
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Олено, то є старий, як світ спосіб звинуватити католиків. Видумати якусь єресь і показати, от які вони відступники. І навіть, коли пояснюєш, що це не так, а так розуміється...НЄ! Вони самі пояснють і припишуть єресь.... Просто нема слів.

    Згадався анектод в тему. Після служби і синагозі, равин сповіщає новини і каже: у Мойші дочка гуляща. На наступний день, Мойша підійшов до равина і каже, равине, то неправда, у мене навіть дочки нема. Тоді равин сказав, ну підійди до кожного прихожанина і поясни, що то неправда.:)))
     
  18. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Приміром я це виконую, не називаючи отцями на землі нікого ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ІНШИХ ЛЮДЕЙ (крім тілесних).
    Ви очевидно не читали "розбір польотів" про тілесне і духовне, тому напишу просто:
    Ісус сказав "не називайте нікого отцем на землі". Як ви виконуєте це?
    Якщо ніяк не виконуєте,- то так і скажіть, - Я ЦЕ НЕ ВИКОНУЮ, тому що вважаю... і т.д. (а там вже і заповідь про шанування батьків і т.п.)
    В такому разі вийде, що Ісус сказав щось зайве.
     
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    не називати - то виконувати? Нема дії - нема виконання.

    особисто ваш - читали, а у Біблії про це нічого не сказано, яко духовне/недуховне, що до значення "отець".

    Ого, Нецікавий, я починаю вас жаліти. Направду.
     
    Останнє редагування модератором: 6 чер 2009
  20. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Ви хоч вдумалися, що ви написали, втікаючи від відповіді?
    Візьмемо для прикладу 10 заповідей Моїсеєвого закону. Юдеї їх повинні були виконувати, чи ні? Ясно, що повинні. А тепер приміром уявіть, що якийсь юдей краде, а другий його питає: " А як ти виконуєш заповідь " не бажай ....". А той у відповідь: " Не бажати - то хіба значить виконувати ту вказівку заповіді?
    Отож повторюю. (Спеціально для вас я сформулюю питання по-різному). Ісус сказав: "Не називайте нікого отцем на землі".
    - Як ви на практично у житті слідуєте його вказівці?
    - Як ви дотримуєтесь вказівки Ісуса?
    - ЯК ви доведете, що взяли Його слова до уваги?
    - Яким чином це стосується вас?
    Досить варіантів, аби ви не викручувались, чи продовжити?:)
     
а де твій аватар? :)