Сьогодні відзначаємо роковини визначної людини в історії України. Йдеться про фактичного організатора ОУН, який чомусь стоїть в незаслуженій тіні С. Бандери. Ім'я цій людині - Євген Коновалець. Таких людей сьогоднішній Україні катастрофічно недостатньо, бо зрівнювати вихованців кафедри лєнінізму з такими ж з Віденського університету не зовсім ... того, як Литвина з Франком.
Хіба тільки Коновалець? В ОУН і УПА почалась тільки в 1943 році. Тим паче, що швидкість з якою знищувались СБ ОУН хоч трохи з ними не згідні не прикрашає визвольний рух.
Десь в темах ми вели розмову про "якість праці". Так ось цю "якість" Є. Коновальця можна визначити навіть по двох його витворах - "Січові стрільці" та ОУН. Обидва проекти на відмінно.
Так. Але в ОУН все таки отримало верх радикальне крило. Хоча це вже ніяк від Є.Коновальця не залежало.
Щось не ... того. ОУН була організована в 1929 році, а УПА - 14 жовтня 1942 року. СБ була створена в 1940 році і завдяки й цій структурі ОУН не постигла доля якоїсь там гнилої "Їхньої України", тому цей проект був такий довгий в часі. Але, хоч і було це "на війні, як на війні", але СБ діяла цивілізовано в рамках воєнного часу.
Це доказує, що цей проект був цивілізованіший ніж наші теперішні зграї під назвою партії, які штампуються під вожака зграї. Коновальця в ОУН переміг більш радикальний дух. Але оцінити це зараз дуже важко, бо історію важко аналізувати з "якби". Хоча можна порівняти по результатах діяльності "бандерівців" та "мельниківців", що не буде на користь більш ліберальних мельниківців. Та все ж роль останніх на теренах на схід від Галичини-Волині дуже помітна.
Ви про своїх? Та немає давно ОУН (є лиш сурогатна копія, як і козацтва), тому немає кому згадувати. А так звані ЗМІ по своєму інтелекту привикли поширювати лиш підсунуті кимось засмальцьовані карти. Про лідера УПА "Поліська січ"
Я рахую Тараса Бульбу-Боровця взірцем героя-визвольника. Він стояв вище партійної гризні за владу і не скорився ні мельниковцям ні бандерівцям. Його лозунг Україна - громадянам України і до цього часу актуальний. Боровець не був націоналістом. Він був патріотом України. Багато кому до цього часу не зрозумілий. Тому його так і хочуть викреслити з історії як і націоналісти так і комуністи...Його ідеї сіють консолідацію. А без боротьби ні націоналісти ні комуністи (теперішні чи колишні) не можуть існувати.
не согласен борьба националистов и коммунистов - искусственно созданная. спасибо дяде адольфу и прочим радикальным детерминистам (коих в украинской, как, впрочем, и в русской истории - пруд-пруди)
Та він мало чим відрізнявся від бандерівців. На відміну від мельниківців бандерівці та бульбівці стояли на сторожі свого краю. А мельниківці поширювали свій вплив на всі терени українства, включаючи навіть Кубань. Бульбівців та бандерівців різнило лиш базове середовище впливу - церква. В перших це була в основі православна, а в других - греко-католицька. Ну це взагалі визначальна помилка. Націоналіст - це активний патріот, тому Тарас був таким на всі сто відсотків. Яка ж консолідація, коли він не зміг знайти спільної мови ні з бандерівцями, ні з мельниківцями, чим і користалися й німці та НКВД-шники типу провокатора Кузнєцова? Бульба-Горовець - це був поліський Махно, який теж не мав визначальної стратегії, вперто протистоячи ВСІМ силам. Чим і підтвердив, що там, де три українці, шукай три гетьмани. Тому й виходить, що в Тараса все ж було гонору більше ніж потрібного для дійсної консолідації розуму. Висновок. Навіть серед героїв ідеалів не варто шукати, бо вони були теж помиляючимися людьми.
До теми. Створені Коновальцем "Січові стрільці" були елітою війська. Те, як вони вибивали більшовиків з Києва кількістю 3:10, варто окремої книги.
Прочитайте "Відкритий Лист Тараса Бульби-Боровця до Членів Проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандери"... Ви зрозумієте яка різниця між поглядами Боровця і Бандери...
Та мені відомо про справжніх керівників Боровця. Та читаю про залежність чи надію від німців. ОУН(б) була серед народу. А ЦЕНТР Боровця керував процесом з-за бугра, попиваючи пивко. В боротьбі між Центральною Радою, Директорією та Скоропадським просрали Україну. В боротьбі між Чорноволами, Костенками та ... просрали Рух та Україну. В боротьбі між ОУН, Бульбою, Мельником, Ковпаком ... просрали Україну.