Фізичні тіла та живе тіло

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем Василь, 9 лис 2009.

  1. Василь

    Василь Well-Known Member

    Перш, ніж говорити про фізичні тіла, треба знати, що це таке! Людське тіло означає лише одне – сукупність електронів та ядер. Все інше вже не є людським тілом, а лише продуктом людської фантазії, лише набором слів без покриття. Але й тіло каменя і хмари теж є сукупністю електронів та ядер. Тому виникає принципове питання, чи є фізична відмінність між тілом живим і тілом неживим. Щоб зрозуміти цю відмінність, треба трохи ознайомитись з можливими варіантами еволюції системи електронів та ядер. При високих температурах електрони та ядра утворюють плазму, тобто й електрони, і ядра є вільними частками, які не прив’язані до якогось місця, а рухаються вільно, розсіюючись на інших таких же вільних частках.

    При зниженні температури деякі електрони та ядра можуть утворити зв’язану систему типу іонів чи нейтральних атомів, тобто перестають бути вільними, деякі не змінюються, а деякі можуть утворити кулонівську пару, продовжуючи залишатись вільними. Розмір кулонівської пари є значно більшим, ніж розмір атома чи іона, але щоб розірвати пару і відірвати електрон від ядра, треба затратити певну енергію, хоч і незначну в порівнянні до енергії іонізації атома. Тому пари мають певний температурний інтервал існування, але невеличкий, коли енергія іонізації зв’язаних систем атомів та молекул є великою, як це для більшости атомів та значної частини молекул в земних умовах. Тому такі системи є мертвими системами – при нормальних умовах у них немає електронно-іонних пар.

    Але є ще й такі молекули, які називаються органічними макромолекулами, енергія іонізації яких є настільки невеликою, що навіть при нормальних умовах на поверхні Землі вони дуже легко іонізуються і тому вільні електрони та іони можуть утворювати електронно-іонні пари, радіус яких може бути дуже великим і сягати порядку мікрона чи й більше. Живі організми характеризуються саме такою наявністю макроскопічної кількости електронно-іонних пар, які утворюють квантову макроскопічну систему, що й називається конденсатом іонно-електронних пар. Життя існує лише доти, доки існує цей конденсат. А якщо цей конденсат всередині живого організму пошкоджується, руйнується чи й зовсім зникає, то живий організм помирає. Відтак, життя є формою еволюції макроскопічного конденсату іонно-електронних пар.

    :cesored:
     
    Останнє редагування модератором: 9 лис 2009
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А людська фантазія? Теж електрони і позитрони, ядрьоний корєнь? З ким я взагалі розмовляю? З тілом, що у бані?:haha:
    І взагалі..... хто вам дав право лізти з логарифмічною лінійку нам в душу, га?:haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Василь

    Василь Well-Known Member

    Тема не про душу, а про життя.
     
  4. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    точно? Я думав що кулонівська пара то не Стефко з Марійков. Видно помилявсі :)) Тоді з точки зору банальної ерудиції (і з майже серйозним лицем) скажу що Карл Маркс і Фрідріх Енгельс не чоловік і дружина а чотири різні хлопи. А слава КаПееСеС взагалі не чоловік :))
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Василь

    Василь Well-Known Member

    Думати тут не достатньо. Треба ще й знати, що ферміони можуть утворювати пари, які є бозонами.
     
  6. Василь

    Василь Well-Known Member

    Негативний потік означає, що живий організм виносить свою ентропію назовню. Це приводить до зменшення ентропії всередині організму.

    Ні, ентропія є мірою того, скільки мікроскопічних станів реалізують певний макроскопічний стан системи. Якщо ця кількість станів збільшується, то ентропія зростає, я, якщо зменшується, то вона спадає.

    Ні, життя не є хаотичним, а впорядкованим процесом. Причиною цієї впорядкованости є наявність конденсату електронно-іонних пар. Цей конденсат і скеровує потік ентропії назовню.
     
  7. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    І що ж виносить організм на зовню, що призводить до зменшення хаосу у середині? Може згадаємо біохімію?

    Щодо другого Вашого твердження. Ви заперечуєте слова Клаузіуса? Чи це Ваше власне тлумачення? Спробую зрозуміти про що Ви. кількість мікроскопічних станів реалізують одну макро систему. Їх кількість же є поняттям ентропії. Чудово. То скільки процесів відбувається у людському тілі одночасно за одну секунду (причому цілком впорядкованих)? Виходить людський організм є мішком, що невідомо з яких причин, але тримається купи... Чи може із кожним разом у організмі все менше і менше процесів відбувається одночасно? Ну це ж очевидно. Ви самі кажете, що життя є впорядкованим процесом.
    До того ж Ви говорили про те, що життя є функцією системи, що підтримує негативний потік ентропії. А ця система, по-вашому закрита чи відкрита?

    Щодо електронно-іонних пар. Поясніть, будь-ласка, що саме і яким чином вони скеровують назовню?
     
  8. Василь

    Василь Well-Known Member

    За Вашою термінологією, до зменшення хаосу приводить те, що ентропія продуктів життєдіяльности живої клітини є більшою за ентропію речовин, які вона поглинає. Тому всередині клітини внаслідок життєдіяльности ентропія зменшується.

    Ентропія пропорційна не кількости станів, а логаритму їх кількости. Жива система є відкритою системою.

    Назовню скеровуються продукти життєдіяльности, ентропія яких більша за ентропію асимільованих речовин. Конденсатом забезпечується когерентність, тобто впорядкованість процесів всередині живої клітини, внаслідок чого клітина не є хаотичною системою.
     
  9. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    Помиляєтесь, шановний.
    Хоч досі я цього не говорив тепер скажу, що я розумію живий організм як чітко упорядковану систему, яка є такою через закони природи, встановлені Богом.
    І ентропія у середині організму зменшується саме через дію цих законів.
    А ентропія речовин, які організм поглинає, на мою думку, не має ніякого значення. Адже організм, як впорядкована система переробляє ці речовини, знову ж таки відповідно до певних законів взаємодії речовин (хімічні процеси).
    І взагаліто це є Ваше твердження, що ентропія вихідних речовин є більшою за вхідні:
    ...Я такого не говорив.

    Наведіть, будь ласка, приклади дослідів, якщо такі були, які б підтверджували Вашу теорію. Бо без таких доказів - це лише чергова теорія про життєві процеси.
    Факти, механізми... Чекаю.
     
  10. Василь

    Василь Well-Known Member

    Для проведення дослідів у мене немає грошей. Тому я займаюсь теорією, що можна робити безплатно. Так що фактів у мене немає.

    Це відомий факт. Що ентропія продуктів є вищою. Можна це прочитати в підручниках біофізики.
     
  11. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    О-о, то доказів такій теорії нема? То чому я маю їй вірити? Чуму я маю сліпо повірити у те, що організмом, процесами у ньому керує якийсь "міфічний" конденсат? Це при тому, що мені на молекулярному рівні відомі ті процеси про які я говорю - бо знаю біохімію.
    Чому ж тепер я не можу відповісти Вам Вашими ж словами? Це все фантазії, вигадки, не підкріплені доказами? То чим Ви кращий від мене, чи від віруючих у цілому??? Але я впевнений, що саме у правдивості цієї "супер теорії" Ви переконуватимете і мене і всіх присутніх. Та мої доводи не являються для Вас доказами, але сподіватись на визнання Ваших аргументів з моєї сторони, Ви, очевидно будете...

    Звичайно, що це факт. Але, Ви, пане Василю, або не уважні, або читаєте лише останні рядочки із дописів. Я не стверджував, що ентропія вихідних речовин є більшою за вхідні - є неправдою. Я цього не заперечував, а лише нагадав Вам, що про це говорили Ви, і закцентували на цьому увагу, як на ключовому фактору.
    Я ж говорив про те, що на мою думку це немає аж ніякого значення для живого організму, оскільки він впорядкований у середині зовсім не через те, що вхідна ентропія є меншою за вихідну. Як на мене це взагалі абсурдно. Ентропія і є ентропією різниця ж у значеннях ніяк до впорядкованості у середині організму призвести не може!
    Ось про що я говорив, пане Всилю. Не потрібно власну позицію видавати за мою, і на сонові цього намагатись зловити мене...
     
  12. Василь

    Василь Well-Known Member

    Для живого організму якраз важливим є те, щоб ентропія тих речовин, що виділяються, була більшою за ентропію тих речовин, що поглинаються, тобто щоб потік ентропії був негативним.
     
  13. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    Але яким же чином вони упорядковуються в організмі? Яким чином негативність потоку ентропії може бути причиною організованості. Поясніть, бо не розумію.
    Яким чином це є важливим?
    Іонні конденсати є дуже далеким та надто теоритичним поясненням. Чому обмін речовин відбувається за чітко сформованими законами? За тими законами, що пояснює навіть біофізика, у яких, втім, нема місця поняттю про якийсь там конденсат...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    А ти хоч маєш зелене поняття, що таке ентропія? Бо з цих дописів бачу, що ні.
     
  15. Василь

    Василь Well-Known Member

    Навпаки, негативність потоку ентропії є наслідком організованости. Без такої організованости вона неможлива.

    Біофізика не пояснює впорядкованости клітини, а конденсат пояснює. Впорядкованість є наслідком узгоджености фази різних пар конденсату. В невпорядкованому стані такої узгоджености фази немає. Відтак, процеси в усій клітині узгоджені внаслідок узгоджености фази пар конденсату.
     
  16. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    Доброго всім дня.

    Навпаки відносно чого????
    Василь, Ви взагалі читаєте те, що самі пишете?
    Якщо так, то поясніть мені, будь ласка, яка різниця між двома поняттями: "причина" та "наслідок". Мені вже стає смішно від того, що Ви самі заплутуєтесь у власних теоріях..., а потім намагаєтесь їх же спростувати, видаючи їх за мої...
    Я питаю за причини!!! А не наслідки.......

    Ого?!
    А що то за наука тоді, та біофізика??? Для чого вона здалась людям??? І Ви ще називаєте себе фізиком?
    Вигадуєте якісь теорії, які абсолютно жодним доказом підтвердити не можете, жодним!!! Але попри це Ви продовжуєте її розвивати...
    Виходить Ви під себе, під своє розуміння намагаєтесь підігнати закони природи??? Чи що?
    Для Вас не є авторитетом М.В. Ломоносов та його дослідження в галузі біології, для Вас не є авторитетом Г. Гельмгольц, І. М. Сєченов, К. А. Тімірязєв, П. П. Лазарєв та багато інших видатних вчених, світил, Ви просто не визнаєте їх. Ні їх дослідження, які підтверджували їх же теорію, що потім ставала вже не просто теорією, а правилом, Ви цього усього не визнаєте...
    Моя Вам порада пане Василю, візміть в руки книжечку, що зветься біофізика, та почитайте... Перечитайте розділи тієї ж термодинаміки та кінетики, і подивіться яким чином вона пояснює процеси обміну..., пререгляньте питання електропровідності організму, явища осмосу та дифузії, подумайте над капілярними явищами, подумайте над явищем хемотаксису, пригадайте також, що таке молекулярна біофізика та чим вона займається... Просто перечитайте весь курс заново!!!

    Бо вже зовсім мені не віриться, що Ви дипломований фізик, як стверджуєте. Швидше начитаний науково популярною літературою, щось накшталт "НЛО" (Невероятное, легендарное, очевидное), чи якихось інших "жовтих видань".

    Р.S. Якщо хочете вести нормальну дискусію, яка б була цікавою і для Вас, спробуйте відповідальніше себе поводити. Писати дописи, заради того, щоб писати, а не для того, щоб їх читали - можна звичайно, але цим добєтесь лиш того, що Вам перестануть відписувати, чи реагувати на Вас.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Василь

    Василь Well-Known Member

    Я свою теорію виклав. Нажаль, Ви її не розумієте. Тому не знаю, чим Вам допомогти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    ...Дуже аргументовано..., напевно, саме так діють новітні науковці...
    Проблема у тому, що Ви самі її не розумієте, тому і пояснити не можете.
    Мені допомога не потрібна для того щоб розуміти безглуздя. Так, саме безглуздя. Доки Ви мені не поясните своєї теорії в деталях розписавши механізми, і взагалі розклавши цю "супер теорію" по маленьким кусочкам, я розглядатиму це як безглуздя та нісенітницю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Василь

    Василь Well-Known Member

    Теорію я вже пояснив. Тільки для її розуміння треба знати фізику, а на пальцях пояснити не вдасться. Треба знати, що кулонівські пари, які є бозонами, можуть утворювати конденсат. Але для Вас ці терміни нічого не значать.
     
  20. Zoli

    Zoli Well-Known Member

    Пане Василь, не потрібно говорити про те що я знаю, а чого не знаю.
    Поясніть мені це Ваше твердження у призмі Вашої теорії. Де факти існування подібних речей, або принаймні, процеси, що свідчать про існування таких конденсатів у живій клітині?
    Я Вам говорив про те, яким чином процеси, що відбуваються у живому організмі пояснюється близькою Вам наукою - біофізикою. Вона пояснює багато процесів. хочете Ви цього чи ні. Звісно Ви ці аргументи успішно проігнорували, як і раніше мали змогу відводити увагу від сказаного мною.
    Якщо на Вашу думку біофізика ніякого відношення немає до цих процесів, - життя, то поясніть на прикладі, яким чином відбувається регуляція обмінних процесів, згідно вашої ідеї.
    А говорити мені про те, що таке кулонівська взаємодія, іонізація макромолекул, нема потреби. Це всього навсього опис Вашого розуміння якоїсь взаємодії, що ніби то виливається у впорядкованості. Що таке робить цей конденсат кулонівських пар, що процеси обміну та синтезу в середині клітини є чітко впорядкованими?
    Якщо Ви розраховуєте на визнання своєї теорії будьте готові відстояти її, а не ховатись за власними уявами...
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)