Естонія

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Radistka, 10 сер 2010.

  1. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    Мусять ж бути якісь мінуси, все таки північна країна
     
  2. Radistka

    Radistka Rändaj

    Mets - це ліс. У них десь 50% території лісом покрито; для порівняння на Україні лише 15%. Зате Україна, яка "займає всього 0,4 % земної суші і де проживає 0,8 % населення планети, має в своїх надрах 5 % мінерально-сировинного потенціалу світу!" А в Естонців торф, сланець, та й здається більше нічого і нема. Зате в Тарту побудували теплостанцію, що забезпечує теплом ціле місто; працює на торфі ну ще й на відходах від лісопромисловості. І в нас біля Львова, до речі, були в середині минулого століття торфяні трести.
     
    Останнє редагування: 22 бер 2011
    • Подобається Подобається x 4
  3. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    "Ліс-Mets" доречі схожий на балтські Meža-Miško не на угорську-Erdő.
    Ести виходять на перше місце в Європі по експорту лісоматеріалів.
    Ести народ музичний не такий "веселий" як молдавани але є в них що послухати i рокерам і тим хто любить середньовічну музику.
     
    Останнє редагування: 22 бер 2011
    • Подобається Подобається x 2
  4. Radistka

    Radistka Rändaj

    Але і не такий dark як фіни. Поділіться, що в них обов'язково треба послухати, а то я щось не можу вникнути. Назви такі, що я встигаю забути ще до того, як мені скажуть :mocking: Тільки і слухаю що Urban Symphony, ще з 2009 :)
     
  5. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Найвідоміші з рад часів "Hortus Musicus".
    Похмуріше -"Langenu", регіональне "Raud Ants".
    Ести музичні в сенсі ,багато різної музики в такій маленькій країні , не те щоб краще сусідів грали.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Max_

    Max_ кл. москаль

     
    • Подобається Подобається x 1
  7. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА мандрівниця-рукодільниця

     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Radistka

    Radistka Rändaj



    Ось помилуйтеся на руїни Домського собору. Будувався два століття - з 13-ого по 15-е. Для того щоб за наступне бути зруйнованим (дивні все таки ті люди створіння) так що до сих пір тільки частина (хори) відновлена. Там зараз музей Тартуського універу. Найбільша церковна споруда на території Лівонії, до речі.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    І це ж зверху ще були мабуть шпилі. Важко уявити яким гігантським він був насправді.

    А це нарешті фасад в об'єктив вліз
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. Max_

    Max_ кл. москаль

    Впечатляющий такой собор : ) Сразу видно что промышленность стройматериалов хорошо развита иначе столько кирпича где взять : )
    А в Тарту трубочисты есть ? И если да, действует ли у них та же примета, что у таллиннских насчет пуговицы и загадывания желаний ? )
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Radistka

    Radistka Rändaj

    Не знаю. Розказуйте! Розпитаю місцевих :)
     
  11. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    В Таллинне, если посчастливится встретить на улице трубочиста, нужно подойти к нему и дотронуться до верхней пуговицы на его комзоле, загадать желание и 2 раза хлопнуть в ладоши. Говорят, исполняется. Но при условии, что желание было спонтанным, экспромтом.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Radistka

    Radistka Rändaj

    Нє-а, тута такого нема. Зате є міст - міст ангелів.

    [​IMG]

    1814 рік. Парк був побудований в англійському стилі, а у естонській "ангел" і "англійський" майже подібні. Існує повір'я, що якщо загадати бажання і стримавши дихання пройти через міст, то бажання сповниться.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Max_

    Max_ кл. москаль

    Кстати, эстонские коты и кошки произносят не "мурр", а "нурр". То есть не мурлыкают, а нурлыкают.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А яка в естонських котів мовна політика щодо російських котів?
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Коты не такие уж и глупые. Они всегда договорятся. Ну разве что по весне из-за кошек подерутся немного...:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Max_

    Max_ кл. москаль

    Наскiльки я знаю естонськi коти i росiйськi коти вiльно розумiють один одного : )
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Radistka

    Radistka Rändaj

    Оце вам трохи Таллінна

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 8
  18. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Гуляти так гуляти - трохи Тталлінна:)
     
  19. Max_

    Max_ кл. москаль

    :good: Олевисте впечатляет, особенно в такую погоду.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Max_

    Max_ кл. москаль

    Есть такой ведьмин колодец (Nõiakaev эст.). Когда нечистая сила под землей идет в баню*, он закипает.
    Фото не мое, стырено здесь : http://triini-mannike.blogspot.com/2010/04/tuhala-noiakaev-keeb_05.html.

    [​IMG]

    ----
    * не в ту, конечно, куда модераторы народ отправляют
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)