Енергозберігаючі лямпочки - міф чи реальність?

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем sani, 3 гру 2010.

  1. sani

    sani Well-Known Member

    От проводив експеремент, замінив у в себе усі(майже) лампочки на дорогі енергозберігаючі.
    Результат:
    Місячна ціна за електро-енергію не змінилась, яка скільки платив до того так і плачу (+ -)

    За рік часу згоріли 4 лампочки(з різним інтервалом) це при тому що мають якусь там гарантію і нібито "не горять". По гарантії звісно я лампочки не міняв, бо за кілька місяців знайти ту коробку(чек) і тп за ~25+грн нереально.

    так от питання: навіщо платити більше?
    1. економії по лічильнику нема(я не зауважив)
    2. горять так само як і звичайні
    3. коштують на порядок більше

    то такий маркетинговий трюк, щоб люди платили більше?
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Найбільше жере енергії холодильник, праска, мікровеллє, телік і як не дивно - стаціонарний комп :)


    Дарма. Міняють навіть китайські. Чек важливо мати!


    Не вірно. Тягнуть в 4 рази менше, світять так само, (в закритих колбах перегріваються) Вигорає лише конденсатор, який не розрахований на наш брудний струм :)


    Що коштують, то коштують - оптом по 20 грн. (зате колір - який хоч :good: )
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Просто частка лампочкового освітлення в загальному обсягу споживання електроенергії мабуть дуже маленька. Тому економія на лампочках у вас не помітна. У мене також світло в хаті рідко горить, основне споживання це різна побутова техніка.
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Не знаю, як в кого, а я світло люблю. 50 квт елементарно з'економлює. До речі проводив підрахунки - вийшов термін окупності 10 міс... За 2 гарантійні роки виходить економія на 20 грн. на точці. А лампочок в мене... (5 шт правда в постійному запасі...блін, термін скоро вийде о_О )
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    ------
    та ні
     
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    В Польщі масово купують такі лампочки. І вони масово горять. А їх далі купують і купують. Подобаються лампочки, які мають десь 3 хв "слабкого світла", а потім включаються повністю. За цей час можна встигнути поцупити в холодильника шматок ковбаси чи швиденько владнати інші нічні справи :))) Бо як мені хтось колись пояснював, якщо лампочка відразу запалюється повністю, то сам цей момент запалювання відносно багато тягне.
    В нас і на новій квартирі вже одна з трьох лампочок перегоріла. Так як тут вони від 50 грн на наші гроші коштують, то поки що не спішили купувати нову і закрутили звичайну. У порівнянні з тими енергозберігаючими вона світить мляво, хоч і вольтів має більше. Ще й в очі разить сильніше. А енерг.збер. дає м'якше світло.
     
    • Подобається Подобається x 9
  7. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Так,це вірно....У нас теж усюди енергетичні лампочки.......деякі горять,деякі вже 3 роки світять...Це мабуть від фірми виробника залежить не знаю...
    Суттєвої економії теж не відчувається,але як сказав Мартіні,перефразую: -є інші прилади в домі.....і тому важко ,щось сказати.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Locke

    Locke невиправний реаліст

    В мене також є декілька таких лампочок. Деякі горять роками, а деякі згорали за місяць-два. Ці лампочки не люблять частого вмикання-вимикання і від того псуються. В ванній, туалеті, коридорі їх використовувати не варто, бо там багато разів на день вмикається і вимикається світло. Лампочки, які перегоріли не викидую, бо здебільшого потім можна зробити з двох поганих одну добру. В деяких лампочках згорая електроніка, а в деяких одна з ниток розжарювання самої лампи. Визначити дуже просто: акуратно розібрати за допомогою скальпеля патрон лампи (він на защіпах і досить легко розбирається) і тестером, в ключеним в режимі омметра заміряти опір між двома дротиками з кожної сторони лампочки. Якщо є обрив - можна викидати. А згорілу електроніку видно на око. Потім потрібно акуратно від"єднати добру лампочку і переставити її в корпус з доброю електронікою. Дротики там просто примотані, навіть паяльника не треба. Ну і звісно зібрати корпус докупи.
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. sani

    sani Well-Known Member

    коли я змінив звичайні лампочки на енергозберігаючі, було трохи незвично, але за день-два звик. Вчора надоїло купувати дорогезні лампочки і змінив усі на звичайні, знову трохи незвично, але думаю за день-два звикнем.

    от і я вчора собі так подумав, і навіщо платити більше?..


    та знаю... але, і так вся хата завалена коробками і документами до різного барахла. Так ще й тримати по 20 грн чеки-коробки то ваще :crazy:
    угу, там поки загориться та лампочка вже можна й зробити своє діло :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Ой!!!!Я б з тим не бавилась...кажуть ,що ті лямпи містять ртутьо_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    Загляните вот сюда

     
  12. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Ну в любім випадку не в цоколі :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    А хто їх тих китайців знає...де вони,шо позапихали;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Summer

    Summer Well-Known Member

    в мене стоять всюди - крім коридору, ванни та туалету
    спочатку горить добре, а зара так мляво, що ввечері читати не можу -включаю настольну лампу , економія вроді і є...але купив би і нову, але й та горить, хоч і слабо...
    колись в мене була американська, хтось мені привіз, так вона так добре горіла, не повірите 2 роки! а оті, краще німецькі купувати, ніж китайські....
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Ртуть, тобто сполуки ртуті, вони таки точно містять, але в скляній герметично запаяній спіралі, тій що світиться. Якщо її не розбивати, то боятися нічого. Але там того настільки мізерно мало, що можна і того не боятися. В звичайних довгих люмінісцентних лампах її в десятки разів більше.
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Фу!!!!Я видиха....Вже спокійніше....:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Maxus-пише виготовлено в Китаї на замовлення украінської фірми...
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    Брав колись в Епіцентрі дорожчу - "Люммакс" (відносно нове виробництво на базі колишнього заводу газової апаратури, м. Рівне) а також декілька китайських - "Комета" здається.
    Комета прослужила десь 10 місяців, а потім впродовж місяця погоріли. Але без проблем поміняли по гарантії. Після того також служили не довго - близько 6 місяців.
    Люммакс, який був закручений на кухні світить (достатньо яскраво) дотепер - у лютому буде 3 (чи може 4) роки.
    В кімнату також докупив Люммакси - вже десь 1,5 роки світять - проблем немає, в т.ч. і з яскравістю.
    маю за звичку зберігати у "спеціально відведеному місці" всі гарантійні талони з чеками, а також коробки до закінчення гарантійного терміну
    приблизно так само в мене виходило .... залежно від популярності того місця, де треба світити
    +1
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Колись читав цікаву статтю про енергозберігаючі лампи, але зараз не пам"ятаю де.
    Але загальні тенденції такі (з інтерв"ю менеджера по маркетингу Philips Lighting Ukraine Вадима Поляковського http://ua-energy.org/post/2062):


    З особистого досвіду - чеки на лампочки треба зберігати обов"язково, хоча би пару місяців. У мене виходило так, що або ті лампочки досить швидко перегорали і тоді їх можна обміняти, або світили по декілька років. На скільки я знаю, вони більш чутливі на параметри електроенергії, наприклад на напругу. При стрибках напруги можуть швидше перегорати.

    Ще одна цікаво інформація щодо режиму очікування приладів

    http://ua-energy.org/post/3657

    Так що якщо дома є багато приладів (навіть коли вони не працюють, а стоять в режимі очікування), тоді заміна лампочок розжарювання на енергозберігаючі може не дати очікуваного ефекту економії.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. FourA

    FourA Дуже важлива персона

    Если кому интересно моё мнение - пжлст. Я уже более 3-х лет пользуюсь экономками. В нашем доме всех ламп наберётся более 50 шт. - в каждой из 3-х жилых комнат по углам плафоны(4шт) + 6 шт в центральной люстре =10, 4 лампы в коридоре, 5 в столовой, 7 на веранде, 3 на кухне, по одной в каждом из 2-х туалетов, в сауне, душевой и прихожей, да ещё 2 ламы вне дома, над каждой из дверей. Выходит 57 шт. Жена любит, когда светло, поэтому лампы внутри дома горят часто, и во многих комнатах. На веранде зимой горят более 12 часов - подсветка растений(там 2 лампы длинные люминесцентные по 36 ватт, остальные 5 - экономки). Покупал лампы разных фирм, в основном Максус. Теперь покупаю любые, в основном китайские в сети магазинов АТБ, там дешевле. Первое время лампы сгорали частенько, некоторые через несколько дней. Смотрел - некоторые можно отремонтировать, но я этого не делал. Сейчас меняю редко - происходит типа естественного отбора - ненадёжные сгорают, надёжные держатся годами. Предпочитаю лампы не тёплого тона и не голубоватого - а цвета дневного(солнце сквозь облака, с цветовой температурой 4000-4100 градусов). На мой взгляд, с такими глаза меньше устают. Обратил внимание - лампы с медленным разогревом(они обычно в дополнительной стеклянной колбе, в которой внутри размещается спираль, более надёжные: из 13 шт таких не испортилась ни одна за полтора года. Кроме ламп в доме постоянно включен электробойлер для мытья рук и посуды, а также частенько стираем в автомате и жена гладит одежду и бельё. Также полдня(если не больше работает дурацкий ящик -жена под него любит спать) В качестве компа - ноутбук, этот много не жрёт. В месяц нагорает зимой до 250-300 квтч, летом - намного меньше - 150-200. При лампах накаливания получалось бы втрое больше, как минимум. -- Забыл включить в список потребителей электричества холодильник. Обычный двухкамерный датский. --
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)