Економіка та економічне відродження країни

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем Kovalenko, 1 сер 2014.

  1. Kovalenko

    Kovalenko Well-Known Member

    Не знайшов теми в розділі Політика, яка б була присвячена економіці України та, найсуттєвіше, тому, як відродити економіку після "царювання" Януковича та воєнної агресії РФ проти України. Якщо подібна тема вже є, то прохання до модераторів перенести допис, а цю теми "прибити".

    Конкретно цей допис - про зміни до формування бюджету, що прийняті ВР на прохання Яценюка.

    http://biz.liga.net/ekonomika/all/s...-izmenil-yatsenyuk-v-byudzhete-i-nalogakh.htm

    За рахунок чого Кабмін виконуватиме бюджет, хто та які податки платитиме. Гарна стаття з вдалою інфографікою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. pipie

    pipie Well-Known Member

    Цікаво, а де доходи от відсутністі крадіжок попередньої влади?
     
  3. Kovalenko

    Kovalenko Well-Known Member

    :) Ви чекали в законодавстві про бюджет такої позиції?
     
  4. pipie

    pipie Well-Known Member

    А як же!
    Так зараз ніхто не розкрадає бюджет, отже доходи мають значно зрости.
     
  5. Wili

    Wili Well-Known Member

    гм є в мене великі сумніви відносно "ніхто не розкрадає", масштаби зменшилися але корупція залишилася.
     
  6. Kovalenko

    Kovalenko Well-Known Member

    Ситуації "ніхто не розкрадає" ніколи не буде. Чекати на таке - це відверта спекуляція. А от робити все, щоб зменшити корупцію, - необхідно, незважаючи ні на які обставини.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. UNIA

    UNIA Well-Known Member

    Красть будут всегда. Но есть большая разница - будет ли воровство общепринятой нормой или будет осуждаемым всем обществом деянием с неминуемым наказанием.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. pipie

    pipie Well-Known Member

    Тобто щомісяця за три роки, Янукович крав по 2,77 мільярдів доларів.
    Або 27,7 мільярдів грівень.І це тільки Янукович! А скільки крали інші пшонки, лукаші, ефремові і т.д.?
    Зараз ці всі гроші повинні обов'язково піти до бюджету!
    На армію!
     
  9. Wili

    Wili Well-Known Member

    та воно то так, але ніша схлопнулася на верху, а от середина залишилася. З постачанням армії взагалі біда, краще ці гроші одразу списати волонтерським організаціям, а не нашим зампотилам які їх успішно "освоять"
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Kovalenko

    Kovalenko Well-Known Member

    Оце ще одна тема, яку згадав шановний пан Moskal Charivnik - балашовська система 5.10, від якої фанатіє багато хто, не дуже розуміючи її економічної сутності.

    В цій системі є лише одна позитивна суть - простота, яка спростить податкове адміністрування та розширить базу оподаткування на пільговиків. Можливо, частину прибутків виведе з тіні, хоча ця задача потребує дещо інших рішень та багато часу.

    А з негативу - ця система сформує та посилить конкурентоздатність вертикально інтегрованих монополій (а вони вже й зараз майже сформовані), а для малого бізнесу місця не залишиться.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Petrov

    Petrov Well-Known Member

    А що це за система?
     
  12. Kovalenko

    Kovalenko Well-Known Member

    Податок з обороту - 5%, податок на доходи громадян - 10%. Інші податки відміняються.

    ---------- Додано в 21:23 ---------- Попередній допис був написаний в 20:59 ----------

    Переніс дописи сюди, до економічної теми. Отже

    Оплата праці спеціалістів (й отже рівень зарплатні та податків з неї) для привабливої економічної ситуації в цілому - не головна стаття бюджету підприємств. Значно більший ефект - від прозорості законодавства, правової ситуації та низьких податків на бізнес.

    Щодо "сірих" зарплат. Зарплати (хоч в РФ, хоч в Україні) обкладаються дуже великою кількістю різноманітних податків. Для початку, окрім податку на доход, що платить фізособа до бюджету, є соціальні нарахування, що має сплачувати підприємство. Й це настільки великі відсотки (в різні часи та за різними законами 30-50% від розміру зарплатні), у порівнянні з яким податок на доход фізособи досить невеликий. Крім того, сума фонду зарплатні та соціальних нарахувань не створюють податковий кредит (з ПДВ). А ПДВ, як відомо - 20%. Отже: податок на зарплатню, плюс нарахування на фонд зарплатні плюс ПДВ з суми зарплатні та нарахувань. А якщо "відмивати гроші", то сплачується лише кримінальний відсоток (в різні часи та за різними обставинами 3%-20% ). Оце й є механізм стимулювання "сірих зарплат". Зниження розміру податку на доходи фізосіб не вирішує проблеми "сірих зарплат", бо мало знижує витрати у зв'язку з виплатою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Petrov

    Petrov Well-Known Member

    Интересно, конечно. Доля здравого смысла здесь есть, но есть и один значительный минус: налоговая собираемость может уменьшится, особенно в течение первых лет реформы и расходы бюджета придется сильно сократить. За счет кого их сокращать, урезать социальные выплаты? В Украине и так они не очень большие.....
     
  14. Kovalenko

    Kovalenko Well-Known Member

    Я б, все-таки, почав би з того, що це стимулюватиме вертикальну інтеграцію. Тобто, штучне виникнення монополій, що об'єднують в собі весь цикл виробництва від сировини до готової продукції. Щоб проміжні результати виробництва передавалися (а не продавалися) всередині монополії з метою ухиляння від сплати податку. Це нищитиме малі підприємства. Принаймні, водночас з введенням податку з обороту треба підсилювати антимонопольну службу та радикально поліпшувати судову систему.

    Щодо зменшення зборів, це не однозначно, бо процес багатофакторний. Не виключно, що велика кількість бізнесу вийде з тіні. А може й не вийти, це залежатиме від факторів, що до податків відношення не мають, наприклад, правовий стан в країні.

    Й щодо доходної частини бюджету: насправді, під будь-яку позитивну економічну реформу гроші знайдуться. Джерел вистачає, але ці джерела будуть орієнтуватись на те, чи буде змога повернути свої гроші та заробити.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Petrov

    Petrov Well-Known Member

    Да, все это, конечно, правильно. У Балашова действительно есть здравые идеи, это программа классического либерала. Прямо, как на картинке. Я думаю, для середины или даже для конца ХХ века такие меры были бы идеальными (естественно, в сочетании с другими, аналогичными мерами). Но после экономического кризиса 2008-ого года ситуация очень сильно изменилась, мировая экономика трансформировалась. В наше время ни классический либерализм, как у Балашова, ни классический социализм, ничего вообще классического на практике неприменимо, потому что все эти философские экономические учения разрабатывались в период, когда глобализация еще не достигла таких масштабов. Если раньше можно было создать благоприятные условия для бизнеса в отдельно взятом государстве путем снижения налоговой нагрузки на бизнес, создать политическую стабильность, обеспечить независимость судов и пр. то можно было не сомневаться, что в страну потянуться инвестиции. Теперь же вышеперечисленных мер может быть недостаточно. Мировая экономика еще не полностью восстановилась после кризиса, это восстановление идет болезненно, очень медленно и неуверенно, особенно в Европе. Следовательно, инвестиционная активность потенциальных инвесторов Украины в настоящее время занижена. Кроме того, со временем, все большую роль в мировой экономике приобретают транснациональные организации, и от их решений зависит судьба целых регионов и стран. Конечно, сейчас, наверное, смешно говорить о мировом экономическом правительстве, но, со временем, такая перспектива вполне возможна (ИМХО), потому что отдельные усилия отдельных стран по предотвращению кризисов, попытки выхода из кризиса идут на смарку и не приносят никаких результатов из за самых различных факторов, которые находятся вне этих стран. Например, Аргентина старается привлечь к себе инвестиции, создает условия для бизнеса, стимулирует спрос, или вообще принимает любые другие монетарные или немонетарные меры по регулированию экономики, а США берут и девальвируют доллар.
    Всё, все усилия Аргентины уйдут впустую.
    Так вот, эти транснациональные организации (ВТО, двадцатка, семерка, ОЭСР, и т.д.) , точнее даже, не сами организации, а самые крупные члены этих организаций будут использовать все рычаги влияния, чтобы не допустить новых конкурентов. Рынки им нужны, но они вряд ли обрадуются созданию в Восточной Европе государству, которое будет на равных условиях конкурировать с ними. Раньше эти организации не имели такого веса и такой силы, и они не могли препятствовать естественному экономическому росту.
    Теперь же, для предотвращения новых экономических кризисов просто необходимо корректировать мировую экономику так, чтобы бороться с экономическими дисбалансами, которые и стали причиной кризиса 2008-ого года.
    Конечно, я тоже сторонник того, чтобы сокращать налоговую нагрузку на бизнес и создавать условия для него. Но делать это надо ни в коем случае не радикально, как предлагает Балашов. Нельзя просто взять и одним росчерком пера демонтировать существующую налоговую систему, заменив ее другой, потому что существуют огромные риски катастрофического недобора налогов. Формула середины ХХ века "хорошие условия для бизнеса=объемные инвестиции в страну" сейчас работает не так, как раньше, а с огромным временным лагом.
     
  16. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    О! Ну це я знаю дуже добре не з чуток. Але тут не це суттево. Мова ж йшла про плоску чи прогресивну шкалу податків, яка йде лише на дохід фізособи. І ось тут треба, щоб вона була саме плоскою. Щодо соцнарахувань, то це вже окремне питання, я вважаю їх невиправдане високими і у цілому за їх зменшення. Тим більш у РФ все одне нормального соцзахисту немає, так сміх лише...
     
  17. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Державний борг України станом на 31 жовтня 2014 року становив 72,995 млрд доларів.

    http://bbc.in/1wcNFKY
     
  18. Enrike

    Enrike Member

    І цей борг нас розірве. Але Порошенко та іншим жебракам по фігу, вони продовжують стояти з простягнутою рукою... хоча все зрозуміло, це вони просять на армію, на реформи і інше, а за фактом тупо пиляють по кишенях.
    http://currentpolitics.livejournal.com/561076.html
    Віддавати ж будемо ми з вами, наші діти і, схоже, навіть онуки... натурою!!!
     
  19. UNIA

    UNIA Well-Known Member

    Enrike,


    ваши дети точно натурою будут отдавать :) .

    Благо, есть у кого учиться...
     
  20. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    В мене ще минулого року з'явилась думка, чи не занадто ми віддаємо свою долю в руки держави?

    Якби вся народна енергія яку пробудив майдан і війна, як от волонтерський рух, та була спрямована на підйом економіки, ну не без вигоди для "підйомщиків" звичайно...

    Робити корисну справу безкоштовно це звичайно благородно але благородством ситий не будеш, от якби вдалось сумістити
    -корисну справу
    -позитивний вплив на економіку країни
    -заробіток
    -підтримку і всіляке сприяння людям які працюють за подібними принципами
     
а де твій аватар? :)