Двомовність. 2-й раунд

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Дальневосточник, 10 чер 2011.

Статус теми:
Закрита.
  1. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

     
    • Подобається Подобається x 3
  2. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Ммм... Моя мечта... Аргентина, юг Аргентины. Наверное, несбыточная мечта. Я одно время даже на аргентинском русскоязычном форуме тусил. Они скучные там... Москали. Но друг за друга держатся.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    "На волю! В пампасы" (с) :)
     
  4. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Кстати, в Аргентине эмигранты из России - двуязычны как минимум. На фига написал?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Skodnik

    Skodnik Белый Воротничок

    Вот когда изменится оношение к русскоязычным украинцам, возможно тогда Украина получит возможность сохранить себя в нынешних границах. как единое государство
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Не перекручуйте. У Сімферополі - не роблять вигляд, що не розуміють?
     
  7. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    І хто це вирішив?:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    :))
    а якшо все буде продовжуватися як є зараз, то що?
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Не притягивайте за уши - и не "спрыгивайте" с темы. Господин написал о Луганске - а я как раз - луганчанин. Вы - из Симферополя? Или ТАК - ОБС (одна баба сказала)?ТАК я вам открою страшную тайну - на форуме есть симферопольцы - и представьте себе - они понимают, что пишут украиноязычные дописувачi... Я понимаю - признавать это не хочется - замшелые стереотипы - они роднее и ближе... :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Mahnovetc

    Mahnovetc Well-Known Member

    Як набридли таке фальшиве стогнання! Дядьку, коли зміниться ставлення і до україномовних українців на Сході, будемо нормально разом жити, а не всяка пліснява типу колесніченко/маркова/кваснюка/тягнибока і їх карликів.
    Skodnik, без образ, от ви репетуєте про утиски російської мови, ну визнайте правду, в Україні неамє утисків російскої мови, з командою янека є утиски української. Російських підручників в цьому році в рази більше, ніж треба, надрукували, а українських на 80% менше, то яку мову утискають, дайте відповідь?
    http://delo.ua/education/minobrazovanija-ukrainy-napechat-157699/
    Українську мову на Сході треба захищати, і вам би реально це визнати, без істерик і судом при появі української мови.
    ВАм особисто хіба буде наприємно від збільшення кількості українських газет і каналів, дайте відповідь? Скільки у вас в Одессі україномовних каналів і газет, скажіть нам?
    І виділяють якісь шалені кошти на підтримку російської мови в Одессі, от я цього не розумію. Якщо так багато одеситів заявляє, що спілкуються російською, переважна більшість ЗМІ і мас-медіа російською, то їй ніякий захист не потрібний.
    Чи без грошових дотацій російською мовою в Одеській області не будуть розмовляти ? Сумніваюсь я в цьому.
    Можливо, краще фінансувати проекти в підтримку української мови на Сході, це здається більш логічним, адже української мови на Сході менше, ніж мало б бути.
     
    Останнє редагування: 21 чер 2011
    • Подобається Подобається x 8
  11. NewOdessit

    NewOdessit Well-Known Member

    ...Я завжди звертаюсь за прикладами до класиків, бо сприймаю їх як авторитетних свідків свого часу. Щодо конкретних проявів - в Одесі теж були у наяності "чорносотенці" та ще різні "союзи Михайла архангела"(як і в інших містах російської імперії). Чи схожі вони на сьогоднішніх - робіть висновок самі(моя думка - так!Подібні!). Згадую оповідання Купріна "Гамбрінус" , скрипаля Сашку,якому такі, як згадав, "герої", понівечили руку...

    Можете ними "милуватись", сьогоднішніми воскреслими чорносотенцями! Звичайно,вони щезнуть як піна...Але зараз вони шиплять і вирують, але вже в сучасному одязі
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Та шляк би го трафив! Розуміють на форумі, але, наприклад, відвертаються на вулиці, коли просиш пояснити дорогу, або кричать "гаварітє па русскі", коли купуєш квиток у касі, чи кажуть, "нє панімаю", коли робиш замовлення в кафе - хоча й ясно, що все вони прекрасно розуміють. Це повально - в Симферополі і переважно - в Луганську, Краматорську, Бердянську. Про Донецьк чому не пишу? Бо там - за моїми спостереженнями - таких переважна меншість. Так само пощастило в Алчевську. І так, я допускаю, що десь мені могло більше пощастити, десь менше.
    От тільки якщо почитати мій пост уважно, то очевидно і зрозуміло, як ясний день, що я не мав на увазі ВСІХ луганчан, а лише тенденцію в порівнянні зі Львовом. Те, що у Львові спокійніше реагують на російську, ніж у Луганську і Сімферополі - на українську. Шо кому не ясно?
     
    • Подобається Подобається x 7
  13. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Та шляк би його трафив! Ну - откуда все все знают о моем городе - один я - ничего... :)
    В воскресенье на рынке постоял в очереди. Давно забытое дело - но оно того стоило. Продавали пахучее, свежайшее подсолнечное масло "от производителя" - из Новопоскова. Продавала бойкая улыбчивая женщина - не пресававшая зазывать, расхавливать свое масло ( и вправду - отличное!) - на хорошем украинском языке... Всем предлагала "покуштувати олiю - бо такої запашної - нiде не купити!"... Вот что правда - пока минут 5-7 стоял - обращались к ней по-русски, она отвечала по-украински... И - никаких осложнений... Где вы эти "кассы" выискиваете - Бог весть...
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Nevermind

    Nevermind Просто персона

     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Вы меня явно - с кем-то путаете. Для меня - это верный пример языкового сосуществования. Каждый высказывается на том языке, на котором ему удобнее выразить свои мысли. Not war - make love! :)
    К сожалению - это мои оппоненты предпочитают слова - "повиннi","державна - i крапка!" etc...
     
    • Подобається Подобається x 10
  16. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ну я їх точно не вишуковую, воно мені ні до чого. На тему мовної ситуації не пишу принципово, а в побуті вже точно когось на щось провокувати не бачу сенсу. Хоча часом буває справді весело.
    Наприклад, якось у Сімферополі було кумедно спостерігати за істерикою тітоньки на касі, яка довго і нудно не хотіла розуміти українську, доки не почав вимагати книгу скарг і начальника вокзалу. Але потім було не смішно: здавали квитки з дружиною, а в неї тоді приписка була в райцентрі на вулиці Героїв УПА. У бідної жіночки ледве інфаркт не стався :sad:
    У Луганську все не настільки істерично, люди скоріше уникали, ніж сперечалися чи сварилися. Зате є група серед ультрас "Зорі", які завжди в розмові з львівянами переходять на українську, за кілька років уже практично без помилок розмовляють...
    Ну але то зовсім окрема каста, футбольні хулігани - вони як Росія...
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    России - до Англии ( в смысле - футбольных хулиганов) - как до неба... :)
    Бог даст - буду покупать билет во Львове - и дам свой адрес - кв.Дзержинского... Заранее буду кассирше говорить - выпейте валидол - щас покажу прописку... :haha:
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    А вот по моей просьбе опрос и его результаты.
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=20543&page=35
    Так что русский и украинский никуда не денутся. ОДнако вопрос состоит не просто в обучении...А в качестве. Как будут знать языки..В совершенстве и с ощущением языковых интонаци1 или чтоб коверкать друг друга на форумах.
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Для цього російську і притримують в Україні. Хіба ні?
    Адже в результаті буде суржик - що і маємо...
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Полковник

    Полковник миється в бані

    Считаю, что ни.
    Кто её вообще может придерживать?
    Рагули, типа вас?
    Так на них нормальные Украинцы и внимания не обращают.
    На ущербных.
     
    • Подобається Подобається x 4
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)