Доброчинний проект: творча гончарна майстерня для сиротинця

Тема у розділі 'Доброчинність', створена користувачем ubm bo, 18 жов 2011.

  1. ubm bo

    ubm bo Member

    [​IMG]

    Коломийський дитячий будинок-інтернат — заклад ІІІ профілю для дівчаток з обмеженими можливостями, що залишились без батьківського піклування. Життя сиріт з обмеженими можливостями є досить одноманітним — підготовка святкових концертів, прибирання прилеглої території, інколи вишивка чи малювання.

    В Коломийскьому сиротинці проживає 65 дівчаток. Кожна зі своїм характером і всі з особливими потребами, і на всіх один вихователь з 10 річним стажем роботи, про яку дівчатка жартома і з любов’ю говорять - “вихователька в нас чемна, слухається”.

    З одного боку у соціальну плані закладу ніби й нічого не бракує, як по українських мірках - чисті, прибрані кімнати, їжа, медичне обслуговування. А от що стосується дозвілля то тут вже починаються певні нюанси. Іграшки, в кожного своя, але лише в тих “кому можна”, адже діти з розумовою відсталістю не завжди можуть зрозуміти призначення того чи іншого предмета і, щоб потім не “виловлювати іграшки” в санвузлі їх дітям дають лише під наглядом. Ще передбачені – концерти (власними силами) до кожного свята та трудотерапія (прибирання прилеглої території інтернату). Чи не здалося вам, що у цьому переліку чогось бракує?

    Як на наш погляд цим дітям в першу чергу не вистачає справи, яка б приносила задоволення і заповнювала вільний час. Адже більшість людей можуть вибирати вид діяльності до своїх вподобань, відвідувати різноманітні гуртки, секції, змінювати роботу чи навіть все життя. А діти з особливими потребами такої можливості не мають. Звісно, їм не доступні всі види діяльності. Але фахівці твердять, що і вони можуть реалізуватись та розвиватись через мистецтво. І воно для дітей-інвалідів стати можливістю почути, побачити, пізнати та відчути все різноманіття навколишнього світу.

    [​IMG]

    Саме тому Українська благодійницька мережа організувала в Коломийському дитячому будинку-інтернаті гончарну майстерню. Адже гончарство, як вид мистецтва, справляє терапевтичний вплив на психіку дитини з особливими потребами і є доступним для дітей з затримкою розвитку.

    Виготовлення глиняних фігурок — це творчий мистецький процес. А мистецтво, як відомо, лікує. Заняття, звісно, приносить дітям задоволення. Чого варті лише посмішки на їхніх обличчях. Глина є безпечним, піддатливим матеріалом, який в руках дитини може стати неповторним витвором мистецтва. І хто знає, можливо саме завдяки цим заняттям, у Коломиї стане на одного гончара більше, а наш досвід переймуть в інших сиротинцях України.

    Дарунок кожного із нас, чиє серце відгукнулося на цей “месидж”, — не просто пожертва, яка буде “спожита” і не залишить по собі ані сліду. Наші дарунки — це своєрідні соціальні “інвестиції”. Кожен, хто дарує, матиме змогу постійно спостерігати за просуванням нашої спільної справи.

    Деталі на сайті Української благодійницької мережі http://www.ubm.org.ua

    [​IMG]

    До слова
    Робота творчих майстерень у дитячих будинках-інтернатах України — сьогодні доволі рідкісне явище. У багатьох із цих сиротинців їх вихованці позбавлені можливості зайняти свій час тією справою, яка справді подобається дитині.
    Щиро сподіваємося, що до кінця 2012 року спільними зусиллями усіх дарувальників та Української благодійницької мережі вдасться започаткувати нові майстерні у інших дитячих будинках-інтернатах.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. ubm bo

    ubm bo Member

    Останнє редагування модератором: 5 лис 2011
  3. ubm bo

    ubm bo Member

    Більше місяця тому, ми відкрили цю тему.

    Ми не ставили за ціль відразу зібрати тисячі гривень пожертв, але ми сподівалися принаймні почути думку Українців про дуже важливу загальносуспільну проблему — переважну байдужість держави та суспільства до того, що відбувається у закладах для сиріт з обмеженими можливостями (дітей-сиріт-інвалідів).
    Ми відкрили цю тему на десятках інших форумів, але МИ ОТРИМАЛИ ВІДПОВІДІ, КІЛЬКІСТЬ ЯКИХ МОЖНА ПЕРЕЛІЧИТИ НА ПАЛЬЦЯХ ОДНІЄЇ РУКИ.

    Щиро просимо вас, шановні відвідувачі цього форуму, висловити думки, пропозиції, побажання та ЗАУВАЖЕННЯ щодо нашої роботи. Ваша думка для нас дуже важлива.

    Абсолютна більшість із нас прагне кардинальних змін у нашому повсякденному житті, зокрема гідних умова праці, дієвої системи медичного та соціального забезпечення, поваги до прав та свобод людини, неухильного виконання законів та багато іншого. Але цей нелегкий великий шлях починається з першого кроку — кроку на зустріч тому, хто страждає, хто терпить, хто зазначає утисків, зневаги, знущань, хто не може захисти себе сам.

    Завершуючи хочемо сказати, що не закликаємо допомагати лише сиротам з обмеженими можливостями. Навколо нас, на жаль, дуже багато болі, страждання, несправедливості. Зупиніться та огляньтеся! Зробіть КРОК НА ШЛЯХУ ВІД “Я” ДО “МИ”, і ви неодмінно побачите, що кожен, почавши із себе та даруючи іншому, може творити зміни на краще!

    Читайте також нашу офіційну заяву “Байдужість, яка потурає смерті”.
     
  4. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    це є очікуваний результат. І не тому що люди байдужі, а тому що канал комунікації (форуми) вами вибраний або використовується неправильно.
     
  5. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Глянув "звіти" - плакав (с)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. ubm bo

    ubm bo Member

    Ми використовуємо різні канали комунікації, форуми лише один із них.
    Але на форумах ми, в першу чергу, справді хотіли почути думку людей,
    побачити обговорення.

    ---------- Додано в 10:19 ---------- Попередній допис був написаний в 10:08 ----------

    Що Ви маєте на увазі? Те, що нам мало жертвують, чи те, що ми витрачаємо кошти на оплату праці?
    Щодо оплати хостінгу - може виникнути запитання "а чому не знайти безкоштовний хостінг?". Так от, у нас такий був, і коли сервер "впав" наш сайт не працював кілька днів, а наші претензії ігнорували...

    А щодо зарплати - хтось має виконувати щоденно рутинну роботу (а такої у нас багато), і виплачуємо ми не 2000-3000 тисячі, а мінімальну зарплату.
     
  7. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Що дивно використовуєте пожертви.
    "Відкриваємо Серця", наприклад, мають декілька платних сайтів-майданчиків, про які у жодному звіті немає згадки. І зарплата волонтерам-доброчинцям не закладається у видатки.

    Нещодавно отримав на мейл воззваніє одного доброчинця: "дайте на мою книжку, яку доброчинно розішлю у сиротинці".
    Здогадуєтеся, що йому відповідають? :)

    ЗІ: а Українська Благодійна Мережа опікується тільки Коломийським інтернатом? Заголовки інших закладів, під якими НІЧОГО НЕМАЄ - дуже прикра річ у мережі. Навіщо вони вам?
    Направду... не розумію.
    Навіщо, скажімо Громадське Об'єднання бере назву (зі свіжого спаму) «Інститут Україніки»? Я їх так і запитав: "А чому "інститут". Асамблеєю могли б назвати. Міжгалактичною".
    І Вас, УБМ, питаю:
    -Робите справу - чудово! А навіщо та гігантоманія? :)
     
  8. ubm bo

    ubm bo Member


    Дякую за Ваше повідомлення. Особливо за здорову та об'єктивну критику :).
    Відповідаю:

    1. Хочу наголосити, що ми не виплачували, не виплачуємо та не будемо виплачувати ніякої зарплати чи іншої винагороди волонтерам-добровольцям. З чого Ви взяли, що ми їм щось платимо?

    Заробітну плату отримує лише єдиний штатний працівник нашої організації - психолог та одночасно координатор благодійних проектів. Керівник організації працює як волонтер.
    Заперечуватиме, що для кожної роботи можна знайти волонтерів - не погоджуся, аргументуючи свою думку. Започатковуючи гончарну майстерну ще на початку цього року ми хотіли залучити до справи волонтерів (тобто щоб волонтери їздили і проводили заняття). "Зголосилося" 3-є. Усі казали, що перейнялися проблемою і обов'язково поїдуть... Думаєте хтось поїхав? Жоден і жодного разу не поїхав.
    Тепер усе інакше - наша працівниця (вона працює з 7 вересня) вже майже 3 місяці кожної п'ятниці їздить у Коломийський сиротинець, проводить заняття вихованками.

    Думаєте знайдеться волонтер, який працюватиме в Організації (а роботи у нас багато) з понеділка по п'ятницю з 9 до 5? Думаю, що ні.
    Крім того, ми з Вами добре бачимо, який зараз стан благодійності в Україні. Усе лише починається. Для розвинутих країн цілком звично, коли неурядова організація має штат працівників.
    По іншому неможливо, адже є робота яка потребує відповідального ставлення, часто є досить рутинною, тому її в принципі передати волонтерам неможливо.

    2. Щодо закладів. Гончарна майстерня для Коломийського сиротинця - не єдиний наш проект. Ще ми допомогли у відкритті двох свічкових майстерень у Роздільському (доречі спільно з групою "Відкриваємо серця") та Снятинському дитячих будинках-інтернатах.
    Зараз працюємо над відкриттям одночасно гончарної та швейної майстерень у Буківському дитячому будинку-інтерані (Старосамбірський район).

    3. Щодо сайту - на ньому ми хочемо розмістити інформацію про усі 56 дитячих будинків-інтернатів. Вже більше половини із них отримали (до кінця року отримають усі) наші пропозиції розповісти про себе...
    Але проблема в тому, що сиротинці відповідають досить мляво.
    Ті, про які інформація вже розміщена, ми виділили у списку жирним шрифтом.

    Я хочу сказати ще багато, але через брак часу не можу цього зробити.
    Але буду радий спілкуванню з Вами і "швидшому" режимі :)
    Телефони: 094 922-77-60, 093 881-74-26 (якщо забажаєте подзвонити останній - попередньо задзвоність на перший, бо "Лайф" просто може бути вимкнений).
    Скайп: vf2707

    Щераз дякую Вам за об'єктивну критику (вона наштовхнула мене на одразу декілька корисних ідей). Буду радий почути Ваші інші думки.
     
  9. ubm bo

    ubm bo Member

    Потреби сиріт на Львівщині

    До уваги жителів Львова, Львівської області і не тільки!

    Подаємо "свіжу" інформацію, яка буде корисна для усіх бажаючих зробити сиротам з обмеженими можливостями дарунок до новорічних свят, [COLOR=]про потреби обох дитячих будинків-інтернатів Львівщини -
    Роздільського

    Буківського.
     
    Останнє редагування модератором: 23 лис 2011
  10. white

    white New Member

    Молодці це дуже благородна справа адже всі мають право на щастя і радість
     
    Останнє редагування модератором: 13 гру 2011
а де твій аватар? :)