Для ведучого.

Тема у розділі 'Мафія', створена користувачем hunter, 20 вер 2010.

 1. hunter

  hunter мандрівник

  Як стати ведучим?
  Ведучим може стати будь-який користувач, що приймав участь до цього хоча б в одній грі на цьому форумі. Повідомлення про заявку на проведення ігор залишати в темі “Обговорення гри”

  А як зробити розклад хорошим?
  Як показує практика, оптимальний розподіл ролей виглядає так: одна третина учасників - мафія, одна третина - міські ролі, одна третина - мирні жителі. Якщо в розкладі присутня третя сторона (маніяк), то ця вакансія забирається з числа мирних жителів.
  Однак, бувають розклади зі свідомо посиленими ролями тієї, чи іншої сторони. Тоді розприділення ролей залишається на розсуд ведучого, але в таких випадках буде більш розумно порадитися з більш досвідченими гравцями. Бажано так само виносити розклад заздалегідь в тему “Обговорення гри”: тут можуть бути дані поради щодо його покращення. Не відкидайте всі ідеї - можливо, серед них буде парочку розумних, зроблять гру більш збалансованою.

  Що за сюжети у ігор і навіщо вони потрібні?
  Сюжет і його розвиток ведучий придумує в міру своєї фантазії.
  Головне правило - намагатися не натякати на ролі гравців і їх дії. Хоча, в рідкісних випадках бувають і винятки. Проте, сюжет ні в якому разі не повинен впливати на хід гри!
  Опис типу: "Петя увійшов до кімнати, а за ним увійшов Вася, після чого Петю знайшли мертвим." - Якось змушує всіх підозрювати Васю, тому це неприпустимо. Проте, Вася сам міг спалитися. Тоді можна влаштувати відіграш більш кровавий: "Вася дістав пістолет і при всіх убив Петю і Сашу."
  Ну а взагалі, ведучий дивиться по ситуації.

  Як підводити підсумок ночі?
  По-перше, уважно перечитайте особливості всіх ролей, які задіяні в розкладі. Враховуйте всі нюанси блоків, глушіння та перевірок!
  По-друге, ведучий завжди зобов'язаний пам'ятати про ймовірність палева (зазвичай це 50:wacko:, і використовувати будь-який доступний генератор випадкових чисел (наприклад, монету, але варіацій може бути дуже багато), щоб цю ймовірність перевіряти.
  Ведучий повинен бути абсолютно неупереджений, і ввічливо втікати від відповідей на різні питання в ПП, що стосуються ходу поточної гри. Звичайно, якщо це не питання загального плану.
  По-третє, ведучий зобов'язаний повідомляти результати перевірки (комісарові, журналістові священика, бомжу, свідкові, найманцю), тільки після того, як вивісить в тему підсумки ночі. Тобто, коли всі дії будуть вважатися досконалими і вже ніхто нічого змінити не зможе. Так само необхідно пам'ятати що блок мєнта/дівчинки не рятує від перевірки.
  Причина цього: дія дівчинки (мєнта). Якщо дівчинка когось заблокувала, то він не може робити нічого, у тому числі і перевіряти.

  Як підводити підсумок дня?
  Протягом дня складається список голосування (це робить як і ведучий так і гравці):
  1. Василь Микола
  2. Марія Микола
  3. Микола
  4. Петро мовчить
  Вішають того, в кого є найбільша кількість голосів.
  При виникненні нічиї ніхто не буде повішений.

  Що ще потрібно знати?
  Ведучий може вести гру так, як йому здається цікавіше. Однак, особливості (розкриття ролей чи ні, можливості ролей, власне самі ролі, які беруть участь у грі) повинні бути оголошені до роздачі ролей.
  Ведучий не повинен спізнюватися на підсумки ночі і дня. У призначений час краще писати в темі «Голосування закінчено» і «Дії більше не приймаються», а вже після цього підводити підсумки.
  Ведіть лог гри впродовж всієї партії! Записуйте всі дії у Word-і чи Exel-і. Робіть різні позначки і так далі - це спростить підведення підсумків ночі, дозволить не забути про деякі нюанси, а так само позбавить вас від необхідності складання логу в кінці гри.

  Ще одна порада: ніколи не поспішайте! Гравці, не знаючи всіх нюансів можуть тиснути на вас, умовляючи швидше завершити гру, але не робіть цього. Пришвидшений кінець псує враження про гру набагато сильніше, ніж затягнуте напружене очікування.

  В темі писати можна наступне:
  - оголошення результатів дня-ночі
  - конкретні відповіді на розумні (і не дуже) запитання
  - на провокаційні запитання ставити смайл :ireful: і з цитування того запитання ставити позначку offtop

  Доповнення до правил:
  - Редагувати правила на свій розсуд (у грі бувають різні непередбачувані моменти). При додатковості поміщати їх в шапку до всіх правил (робити це потрібно відразу, так як про це можна забути)
  - Ставити карму гравцям заборонено!
  - правила гри (тобто шапку – все що пов’язане з грою) чітко розписувати щоб не було зайвих запитань.
  - Відкривши нову гру – викласти всі правила і все про гру, дати гравцям певний час (на запитання-освоєння), а вже аж після цього роздавати ролі.
  - Завершення дня можливе при умові якщо всі проголосували проти однієї особи і не заперечують про дострокове завершення, а ця людина являється в цей час на форумі і має право на останнє слово до дострокового завершення дня і не проти теж завершення!

  Вдалого вам проведення =)
   
  Останнє редагування модератором: 13 жов 2010
  • Подобається Подобається x 4
 2. nirvanka

  nirvanka просто фотограф

  Хантер, напиши, будь ласка, як ти відсилав ПП в грі, яку ти вів. Так для прикладу. Наприклад, дай табличку з екселя чи з чого там в тебе була, щоб було видно хто як сходив, і напиши що і кому ти відіслав в ПП.
   
 3. nirvanka

  nirvanka просто фотограф

  І ще питання: маш прогу для рандому цифр? Звідки ти їх береш?
   
 4. ovod

  ovod Well-Known Member

  рандом можна зробити на цьому сайті
  http://www.random.org/integers/

  ---------- Додано в 20:30 ---------- Попередній допис був написаний в 20:29 ----------

  тільки повторні цифри треба буде викреслити

  ---------- Додано в 20:32 ---------- Попередній допис був написаний в 20:30 ----------

  щось там немає зразу всіх цифр, може краще монетою скористатися...
   
 5. hunter

  hunter мандрівник

  про рандом - звідки в мене він береться:
  1. пишу комусь в аську дивне повідомлення: "напиши "Х" (Х - к-сть учасників) чисел" в довільному порядку і співставляю з номерами гравців номери ролей або навпаки
  2. заходжу на якусь сторінку десь в неті і починаючи зверху шукаю цифри поки не назбираю всі "Х"
  3. або ну то вже такий крайняк - просто тикаю на клаві в цифри - дуже багато раз і звідти також йде співставлення.
   
 6. Masini

  Masini Well-Known Member

  Скину вам потом программу для рэндома
   
 7. ovod

  ovod Well-Known Member

 8. hisp

  hisp Well-Known Member

 9. victorys

  victorys позитивчик :)

   
  • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)