Для юного хіміка

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем Злосний, 15 кві 2009.

  1. Чув, що у Львові є магазин, в якому продають речі, пов'язані з хімією як наукою: типу колби, лійки, "змійовики" та інші речі. Хто-небудь знає, де це і чи є такий магазин взагалі? ;)
     
  2. fuxx

    fuxx Member

    Так є ж повно фірм які продають лабораторне обладнання.
    Був би на роботі то підшукав би Вам хто тим займається у Львові.

    Колись ще в Політехнічному їздив за реактивами у "Сфера сім", може й обладнання продають.
     
  3. syavych

    syavych копач

    Що підривати збираєтесь? ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Полковник

    Полковник миється в бані

    Вы усложняете, думаю...
    Просто самогон нужен пану.
    Ключевое слово - "змійовики"!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Якось давно одна шкідлива тітка наїжджала з певних питань на мою дружину. Я пішов до тієї тітки і сказав: "Якщо ви не затихнете, я подарую вашому онуку набір "Юний хімік!".
    Тітка мало не залягла до найближчої канави і зробила висновки.
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member

    А я колись "бавився" цим набором... 16 карбованців коштував. П'ятно на стелі в ванній довго не могли забілити. Правда "винахід" цього фарбника не запатентований...дослід більше не було можливості повторити у зв'язку з зникненням набору "юнного хіміка" у невідомому напрямку...Другий "вдалий" дослід на уроці хімії...дзюрка в парті...повний кабінет диму...і двійка в журналі. Ну ще були досліди по виготовленню пороху...результат - розірваний самопал і...глухота на місяць на праве вухо. Як добре що ми плутоній не дістали....але це б напевне було б з "юнного фізика"... :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Stepan_Bandera

    Stepan_Bandera Well-Known Member

    Ну раз тут хіміки зібрались, то може підкажете як почорнівший срібний хрестик очистити.
     
  8. syavych

    syavych копач

    Зубною пастою :)
     
  9. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member

    Харчова сода...або тіосульфат натрію...закріпник в фотографії...
    А ще, коли варите картоплю, покладіть туди срібні вироби...а ще йод...
    Ну є багато ще багато чого....
     
  10. iso

    iso Well-Known Member

    1 спосіб
    Розчинити хрестик в азотній кислоті при нагріванні і висадити соляною кислотою. Прокип’ятити. Усі домішки залишаться в розчині. Відстояти осад і промити дистильованою водою, додати порошок цинку з розрахунку 236 г. на 1 кг хлористого срібла і кілька крапель сірчаної кислоти. Суміш гріють на водяній бані.
    По завершенню (6-7 год) осад промивають водою, 10% сірчаною кислотою, гарячою водою і сушать. Порошок несуть до ювеліра і він вам з нього віділлє новий блискучий хрестик.
    Якщо це не підходить з якихось міркувань, є 2 спосіб
    Хрестик промити теплою мильною водою з додаванням нашатирного спирту (1-2 ст.ложка на 1 л води)
    Якщо і це буде мало - 3 спосіб
    Змішати воду, нашатирний спирт і зубний порошок (5:2:1). Суміш нанести на м’яку тканину (прану байку, якісний волок, полірувальну тканину) і чистити, поки не заблищить. Промити і витерти чистим, м’яким і приємним на дотик.
    (При виборі протирального матеріалу можна проекспериментувати, скориставшись порадами Рабле в Гаргантюа і Пантагрюель.)
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member

    Краще азотною... без відновлення...Потім нанести тонший шар на заздалегідь приготовлений папір...і фотопапір готовий...:)
    так можна приготувати фотопапір різної чутливості згідно стандартів ISO:)
     
  12. За срібло не знаю, але золото треба чистити губною помадою. Перевірено! :good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Mavpysuk

    Mavpysuk Well-Known Member

    Таке лабораторне обладнання продається у Сфері Сім, що на Городоцькій (точного номеру не памятаю, десь за Інтнрмаркетом)...і у Технохімопт...на Зеленій...
     
  14. О, клас! Попробую ломанутись в Сферу Сім. Дякую за допомогу. А Полковник правий. Я б хотів замутити простенький самогонний апаратик. Домашнє - найкраще :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    А на стендах нашого шкільного хіміка були:
    1. Наркота - таблетки від кашлю, що містять опіум. Вкрали. Один хлопець (з іншої школи) закинув в себе усі. Через півгодини артистично "поплив" і "вирубився" на підлозі.
    2. Ампула з сіллю урана. Теж вкрали. Тримали день, потім тиждень поруч із фотоплівкою - нуль емоції.


    Приносить дружина латунні сережки (дизайнерської роботи, Литва) і каже - "це - бібліотекарки, з якою я хочу подружитися. У тебе на роботі є підпільний ювелір - попроси зняти корозію!"

    Ювелір каже - "не знаю. Я тільки паяти вмію. Не беруся."
    Дружина наполягає. Тоді ювелір дав книжку "Поради заводському технологу" і побажав успіхів.

    Ну повернули дівчині дизайнерський друшляк.
    Купити подібні було неможливо.
    Більше я хімією не займався. :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Полковник

    Полковник миється в бані

    Вот КЛАССНАЯ штука.
    Сам пробывал.
    Все изделия как новенькие!

    Средство для чистки изделий из золота (150 ml)
    Погрузить золотое (или с золотым покрытием и вставками) изделие в средство при помощи сита на 4-8 минут. Затем тщательно промыть проточной водой и промокнуть мягкой тканью.Не погружать жемчуг и мягкие камни, такие как ляпис-лазурь, бирюза, малахит и кораллы.
    Розничная цена: 5.49 у.е.
    1 у.е. = 1 евро в рублях по курсу ЦБ РФ +2% на день оплаты
    http://www.paradox.spb.ru/cleaners_old/3.jaw
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member


    Ну, что все женщины "золотко" и постоянно "чистятся" губной помадой, я понимаю...:)

    Но Вы, Полковник?!!!о_О
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Полковник

    Полковник миється в бані

    Там химия страшная.
    Женщины даже банку просто в руки брать боялись.
    Вот и пришлось стать старшим по очистке золотишка.
    Кстати, и в Киеве эту заразу купить можно: Свiтоника
    Киiв, вул. Освiти 4, оф.211 А
    Тел/факс: +380 (044) 245 41 28
    e-mail: trade@visti.com
     
  19. оригіналка

    оригіналка Well-Known Member

    Незнаю як там помадою відчиститься...:crazy: Але повірте мені, запхати золото в киплячу воду з засобом для миття посудуна 2-3 хв. - воно буде супер чисте! Після тлого змити холодною водою і потерти під час того зубною щіточкою, а якщо є каміньчики, то дати вистигнути, а потім змити.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Народ, потрібна льодяна кислота, хто знає де її можна придбати?
     
а де твій аватар? :)