Чому з'явився Новий Завіт?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Slav, 10 жов 2023.

  1. Slav

    Slav Well-Known Member

    Чому з'явився Новий Завіт?

    Наскільки я пам'ятаю, мені пояснювали, що Бог побачив, що люди жили за принципами Старого Завіту і дуже робили багато зла, грішили. Тому Бог вирішив дати людям Новий Завіт.

    Якщо я щось плутаю, не правильно висловлююсь, то будь ласка мене поправте.
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    За Старим Завітом жодна людина не змогла спастися, тому Бог да Новий Завіт.
     
  3. Slav

    Slav Well-Known Member

    За Старим Завітом ніхто не попаде до раю?
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Попали в рай, але після Воскресіння.
     
  5. Slav

    Slav Well-Known Member

    Чому Бог відразу не дав людям Новий Завіт?
     
    Останнє редагування: 10 лют 2024
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Але це логічно.

    Бог дав людині 10 правил життя.
    Але людям вони виявилися не під силу.
    Тоді Бог вирішив врятувати людей через Месію.
    У Старому Завіті є моменти на очікування Месії, спасіння.

    Новий Завіт, як обновлені правила.
     
  7. Slav

    Slav Well-Known Member

    Бог від самого початку знав ВСЕ, а людина не знала від самого початку все, тому вона оновила правила.
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не зовсім так.

    Якщо би Бог створив роботів, а не людей, то Він би знав все, бо вони б діяли згідно програми. А люди мають багато різного вибору в житті, хоч і у певних рамках. Бог ж міняв 10 заповідей.
     
  9. Slav

    Slav Well-Known Member

    Але Бог знав все, що буде в майбутньому.
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Чому ви так думаєте?
     
  11. Slav

    Slav Well-Known Member

    Бог знає ВСЕ.
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Бог знає все, крім того, що вибере людина, тому, що Він дав людині свободу вибору.
     
  13. Slav

    Slav Well-Known Member

    Ви пишите єресь...
    Бог знає ВСЕ, включаючи і те, що вибере людина.
    За визначенням Бог є всезнаючий, всемогутній і всюдисущий.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Тоді навіщо людині щось обирати, коли все наперед відомо?

    Чому спочатку Бог дав 10 Заповідей в одній редакції, а потім буквально швидко змінив їх зміст?
     
  15. Slav

    Slav Well-Known Member

    Це ви мені задаєте ці питання? Це я маю право їх задавати вам! :)
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Моє запитання - це відповідь на ваше "БОГ знає все".

    Якщо Бог дає людині волю, то він віддає людині вибір, на який вже не Він впливає, а людина. Так, Бог знає все, але крім вибору людини, бо цим керує людина.

    От наприклад, Бог знає що Україна переможе. Це глобальне знання. А от як поведе себе кожна людина в процесі війни - це вже знає сама людина, на що Бог не впливає. Хоча може впливати, якщо людина сама цього захоче.
     
  17. Slav

    Slav Well-Known Member

    Бог знає ВСЕ без винятків. Тому він є всезнаючий.
    І Бог на все впливає і всім керує. Тому він є всемогутній.

    Ваше твердження, що Бог чогось може не знати і не знає, -- це ваша єресь. Я це пишу, не намагаючись вас образити.

    Якийсь священик би відповів, що Бог знає все, що буде, і навіть знає те, що буде з кожною людиною, і одночасно Бог дав людині волю. І це все треба розуміти так, що це є ТАЙНА.

    Згадайте поведінку апостола Іуди після святої вечері. І згадайте поведінку іншого апостола ( нагадайте мені його ), який стверджував, що не знає Ісуса.

    В християнській релігії є певна кількість ТАЙН. Найбільша ТАЙНА -- це Свята Трійця, тобто Бог є в трьох особах і він одночасно є один єдиний Бог.

    На моє питання, чи є в християнській релігії логіка, священик Володимир Ольшанецький ( https://forum.lvivport.com/threads/...i-vidpovisti-na-moji-forumni-pitannja.121154/ ) відповів, що є логіка, а що виглядає нелогічно, то це треба сприйняти на віру.
     
    Останнє редагування: 17 лют 2024
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я погоджуюся, що Бог знає все. А чому? Тому, що все, що відбувається є Його воля.
    Але частково Бог дав людині волю (вільний) вибір - називайте як завгодно. В цій частині людської волі ми самі творимо власну волю.
    За цей вибір ми несемо відповідальність.

    Хоча і наш вибір не є безкінечний, я б сказав, що він має певні межі.
     
  19. Slav

    Slav Well-Known Member

    Ви повністю прочитали мій попередній допис? Я його ще редагував і дописував, коли ви вже мені відповідали.
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Логіка є. Але це тоді, коли є знання. Чим більше знань, тим більше можна побачити логіку. Але це не кожному потрібно. Є люди, котрі більше впираються на віру, ніж на логіку. В цьому теж нічого злого нема.
     
а де твій аватар? :)