Чому не говорять українською, як би цього не хотілося.

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Zigfrid, 3 бер 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Zigfrid

    Zigfrid Well-Known Member

    Много раз тему языка мусолили на различных форумах, так в частности я несколько лет назад был активным участником подобных дискуссий. К конкретным результатам они не приводили, так как обычно по окончании аргументом из уст моих оппонентов лилась одна грязь и высказывания типа "Сам дурак". Случайно попав на ваш форум, решил последний раз испытать судьбу и все-таки попытаться донести людям не совсем поддерживающим меня свой взгляд на вещи, свое видение этого вопроса.
    Во-первых, что есть язык? Это не просто учебник грамматики за энный класс, и не предмет как физика или математика, которым может кому-то нравится или нет, который "лень" учить или нет. В своих доводах я всегда подчеркивал, что язык - это мировоззрение, это способ познания мира. Концепция это не принадлежит мне, ее давно сформулировал классик языкознания Вильгельм фон Гумбольдт. (если возникнет интерес может посмотреть и сети, ресурсов предостаточно). Так, как язык, это тот ключ при помощи которого, каждый конкретный человек открывает этот мир, изменить его нельзя. Личность - это не народ, не нация. И рождаясь, человек не знает, что происходило до него, какие законы указы и циркуляры что запрещали или не разрешали. Так как мировоззрение складывает к определенному возрасту, изменить его сложно, как сложно поменять характер или темперамент. В равной степени и родной язык человека, всегда только ОДИН. Будь то русский, украинский или суржик. Познавая реалии мира ребенок вряд ли отдает себе отчет на каком языке он говорит, для него в то время языков, как лингвистических понятий нет.
    Почему споря о языке, всегда оперируют "стадными" понятиям народ, нация. Почему забывают личность, с ее чаяниями, надеждами, внутренним миром. Когда я слышу в отношении языка такие понятия как "должен" "обязан", мне хочется ответить Я НИКОМУ НИЧЕГО НЕ ДОЛЖЕН.
    Представьте себе ситуацию. Все мы с детства имеем вещи любимые и нет. Скажем, вы не любили с детства шоколад, ну не понравился он вам по каким-то причинам. Это ваше личное представление о нем как о продукте, ваше мировоззрение. Став взрослым человеком, вы также не переносите этот продукт. Разве можно вас заставить юридически полюбить шоколад, использовать его каждый день в рационе питания? Неужели доводы типа ваш дед и прадед, и еще куча народу до тебя все любили шоколад и ты тоже "должен". А как же, ты же принадлежишь к этой общности людей, а нас всех связывает общая любовь к шоколаду. А, скажем, яблоки, которые ты с детства любил, ты не должен есть, потому что их если твои враги. И то, что ты сейчас до сих пор их ешь, означает что ты "раб". Встань с колен, полюби шоколад и выбрось, наконец, эти яблоки.
    Если мой пример вам показался не совсем удачным, тогда ответьте мне на такой вопрос. Почему вы до сих пор говорите по-украински, если советский союз так уже сильно запрещал украинский? Или его действие распространялось территориально. Не смотря на то, что у вас 70 лет были русские школы, вы не переслали говорить на своем, родном языке и никто вас не переубедит, никто не заставит. Неужели вы думаете, что если вы закроете на Донбассе все русские школы, если телевидение будет 100% украинское а также радио и фильмы в кинотеатрах, люди станут говорить по-украински? Это конечно утопия, такого, надеюсь, не произойдет, если конечно Тягныбок не станет премьер-министром. Вы можете выгнать родной язык из аудитории, из офисов или публичных библиотек, но вы НИКОГДА не выгоните его из сознания человека. Любые доводы бессильны.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Не поймут-с... Вас здесЯ....:cool:
    Не фиг было триста с гаком лет гнобить-с... ;)
    Лучшей почитайте вот это...очеННо цыкаво!!!!
    http://forum.domivka.net/showthread.php?t=4025
    Как грится...разгул дЭмократии...
    С повагой...:p
     
  3. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Шановний Zigfrid!
    Хто, цікаво знати, навязує Вам ту направду жахливу думку, що Вас змусять думати не рідною мовою? То (догадуюсь) могли зробити тільки старі комуністи, або їх поборники, які коритсуються старими партійними методами:eek: Тільки вони могли так поступити. Вони ж показували впродовж багатьох років як вони працюють! За написане українське слово про вільну Україну в ті роки "сиділо" по таборах не мало наших людей, не мало було у засланні. На на сьогодні ні один чесний "рускойазичний" не зможе навести подібного факту щодо переслідування його за мовною ознакою. І, доречі, ми продовжуємо спілкуватись рідною україською мовою тільки завдяки своїй духовній силі і здатності протистояти ворогові, а не через те, що комуністи "лояльно" ставились до української. Перестаньте нагнітати страхи на людей, які нездатні вивчити українську і наразі спілкуються тільки російською, чи то точніше сказати псевдоросійською.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    В принципе...дальше уже и можно не читать-с...:cool:
    Дык...и раньше вроде...при совет.власти не преследовали....але...
    условия пользования украинским языком...были на много толерантнейше...чем щас с условиями пользования русским языком....:cool:
     
  5. Доброчин

    Доброчин Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Читачу щось Ви шановний плутаєте:confused:
     
  6. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    В чем?Конкретно?;)
     
  7. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Ви, шановний Читач, не відволікайтесь від теми: назвіть ім'я хоч однієї людини, яка піддавалась кримінальному переслідуванню за свої мовні чи національні переконання?!!!!:ireful1:
     
  8. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    і скажіть, будь-те такі добрі, в чому ж суть тих страхів перед вивченням української?
     
  9. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Дык и я о том же...и раньше не было людини, яка піддавалась кримінальному переслідуванню за свої мовні чи національні переконання

    А чо то не понял?Я Вас что ?Разве не понимаю?
    Да и судя по тому...что Вы мене отвечаете...Вы так же не плохо знаете
    русский язык!
    Чо в загали сказать то хотели?:cool:
     
  10. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Цікавий Ви чоловік: стверджуєте, що прекрасно мене розумієте, і тут же перепитуєте "Чо в загали сказать то хотели?"
     
  11. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Читачу, признайтеся, що ви хотіли українську мову вивчити, але ніяк не вдається... Може старий, пізно... Ось і перший віце-премєр вже 16 років вчить, а воз і нинє там.
    Памятаєте в Жванецького - признайся, что ти пошутил. Я пошутил. Ну все - ти мой гость.:)
     
  12. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Можна, можна... Мова - це результат пізнання світу, а не обов'язковий чинник для пізнання, тому-то новонароджені як правило мовчать і лише після пізнання дечого зором і слухом починають говорити ;) ... Людина спочатку відкриває чуттєво щось нове, а вже потім називає його словом.

    Так можна говорити про маніяка: ну не подобаються йому інші люди в живому вигляді, ну хоче він їх вбивати, ну шо ж ми з ним зробимо юридично... Нічого... Просто він таким народився, виріс... Треба тепер всім терпіти... Так всі злочинці, алкоголіки і говорять: "Я нічого поганого не роблю". Їм пояснюють-пояснюють в дитячій кімнаті міліції, що ти повинен бути законослухняним, а вони сидять і думають "Я НИКОМУ НИЧЕГО НЕ ДОЛЖЕН".

    Був би на Західній Україні Союз 70 років як на Східній, і ми би почали говорити російською. Але на заході країни не було ні голодоморів, ні колективізації в 20-30-их роках, ні червоної армії, яка вистрілювала по всіх хатах людей, авось часом Бандеру би застрелили серед них

    Я проти закривати усі російські школи, якщо влада на Донбасі таке зараз робить, то це не добре, звичайно ж. А от на рахунок чи стануть говорити українською після таких методів, то ще й як стануть... За часи Царської Росії і СРСР на Сх. Україні же стали говорити російською, відсоток російськомовного населення ще й як виріс за ці часи... А як людині говорити, якщо вона вчиться тією мовою, начальника на роботі слухає, документи їй кажуть писати саме такою мовою. От і говорять, хоча рідна їхня мова може й не та.
     
  13. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    zenyk... мабуть Ви дуже молода людина, виросли на сучасних книжках... спитайте старших, не будете писати таку фігню.
     
  14. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Так ето....токо в украиномовной семье...где батьки чудово размовляют украинскою мовой и дитина навчится ею размовлять...
    А если родители говорят на русском языке?
    Что тогда?:eek:
    Що?Совем не умеете говорить по русски??:eek:
    НЕ ВЕРЮ!!!!!:confused: :confused: :confused:
    За такие словеса можно и карму добавить....но пока не буду...;)
     
  15. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Союз не завжди був одинаковим. Східній Україні не поперло, вона в нього попала якраз в найважчі часи, після війни, далі Сталін - найжахливіший вождь зі всіх радянських вождів, 1933 рік...
    А ви знаєте хто такий Василь Стус? Поет (1938-1985), засланий радянською владою у ... не знаю як це правильно назвати... чи то концтабір, чи то ГУЛАГ. А все своє дитинство провів на Донбасі, школу там закінчив (у Донецьку), там же педагогічний інститут. На Донбасі сформувалася його свідомість... Мав би бути першим комуністом як на ті часи, російською мовою мав би вірші писати, але, очевидно, не всі люди Східної України піддалися на радянську агітацію і залякування... Це ще раз доводить, що люди на сході "перейшли" на російську не по своїй добрій волі... Якби по своїй, то ніхто б і не пікав, як я вже казав у своїй темі. А так, миритися з цим не можна... не в тому розумінні, що школи російські закривати треба, але пам'ять про предків зберегти.
     
  16. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    :D :D :D
    А когда ему учить то было?:confused: Он же налоговую империю Украины строил!Честь и хвала ему за это!!!!!:cool:
    Это толька ЮВТ..все умудрялась делать...даже кандидасткую защитить...будучи вице-премьером...у Данилыча!!!:p
    Ги-ги-ги...:D :D
    Помню...помню этот монолог..ему уже лет тридцать пожалуй будет!!!!
     
  17. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Божечки ты мой!!!!!!!!!!!!Так кто же против этого?????Кто????:eek: :eek:
    Берегите на здоровье!!!!!!!;)
     
  18. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Місцева влада на Донбасі проти... Забили українцям баки, шо там крім російської ніякої мови більше нема і ніякої культури і капці. Ми ясно шо збережемо, але би хотілося і на сході щоб хтось зберігав (знав по-крайній мірі результати перепису 2001 року: 29% українців назвали рідною російську мову, а це менше 1/3 населення :cool: )
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Степанич! я, звичайно, людина молода, але "виріс" як Ви кажете не на сучасних книжках, а на розповідях своєї бабці та її сестри, які лише в кінці 60-х змогли повернутись на Україну з Далекого Сходу. Але своєї рідної хати вже не побачили, їхню землю використовував колгосп......то якщо є книжки про долю моєї бабці та всієї родини - то я лиш буду гордитись тим. Але такі нажаль не читав
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Почему не говорят по-украински, как бы этого не хотелось.

    Ниччо не понял...с какого боку Донбасс до Тернополя????:eek:
    Вы давненько были последний раз на Донбасе?:cool:
    Вот и чудненько!!!!!
    Да це не спражние украинцы...не хвылюйтесь Вы за них так!:cool:
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)