Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

Тема у розділі 'Харківський форум', створена користувачем Xel, 26 тра 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Xel

    Xel Member

    В кінці травня 2007 року я перебував у Львові, на науковій конференції з фізики. Це була моя перша поїздка до цього міста, й друга на правобережну Україну взагалі.
    Впродовж тижня неодноразово я, та мої подорожани зустрічалися з неабияким здивуванням з боку місцевого населення, що як же так, що з Харкова та знають українську мову.

    Зіткнулася наша група з цим у національному університеті, у гуртожитку, на вулицях, й навіть у трамваях.

    Так от! Шановні львівяни! Харків'яни, та мешканці інших східних областей більшістю чудово володіють украюїнською мовою, хоча й повсякденно користуються російською. В Харкові більшість школ ведуть навчання українською, у телевізорах української мови - на будь-якому каналі, згідно законодавства; пісні українських гуртів "ОЕ", "ТНМК"(доречі, з Харкова), "Тартак" користуються попялярністю (хоча не завжди є взірцем правильної української мови).

    В університетах викладання предметів, що не пов'язані з Україною (історія, лінвістика) звичайно ж йде російською, проте навіть це не заваджує, навіть студентам-іноземцям потрохи опанувувати співучу та невідвертну.

    Щодо мови, самих львівян. Я одразу прошу не ображатися, це лише результати спостережень -- більшість розмовляє на українській мові з подовженнями голосних, іноді з перекиданням наголосів на перший склад (деяким з нас вдалося навчитися це копіювати) й неабияким примесом російського мату стилізованого під українську мову!

    Результати тижневих спостережень дають мені змогу твердо стверджувати - у Львові вживають лайливі, матерні слова значно частіше ніж у Харкові.

    Вже покидаючи Львів, у трамваї першого маршруту, якась бабуся поцікавилася звідки ми, вже очікувано для нас здивувалася, все повтрювала, що аж "душа радується" й спитала чи "понравилося" нам.. лише через деякий час я зрозумів про, що вона й відвповів, що звичайно "сподобалося".

    Невеличкі населені пункти областей східних регіонів зазвичай розмовляють на доволі змішаних мовах-суржиках, регіональні центри ж зазвичай використовують доволі чисту російську мову, проте й ті й інші володіють українською, бо невідвертна...

    Ця міністаття, ні в якому разі не переслідує мети образити якісь кагорти населення України, й є лише інформацією для просвіти львівян, бо масштаби помилки (заблуждения) вражають.

    P.S. Взагалі ваше місто мені дуже сподобалося, доволі досконала архітектура, розвинута система освітлення вулиць та стоку води (нажаль у дії не довелося спостерігати). Дуже дешеві й одночасно різноманітні музеї й озеро з
    З унікальностей:
    • робота евакуатору викликає такі незвичайні почуття (особливо коли машину з польскими номерами забирали) :) - У Харкові евакуатори відсутні.
    • парковка по центру вулиць генальна ідея ;)
    З мінусів: вода по графіку (у Харкові такого не буває, щоб холодної води не було) та завузькі трамваї (у харкові у 1,5-2 рази ширше).
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    А Сергія Жадана читали?;)
     
  3. Mike

    Mike Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    "вже очікувано для нас здивувалася..." :)

    Не ображайтеся, але таке враження, що інфа з часів "оранж-блакить" :), чи ще раніше. Складається враження, що комусь треба доказувати що люди і у Львові і тут, у Харкові не о двух головах, і всі на двох ногах ходять.
    Не мовне питання зараз головне, а матеріальне :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Xel

    Xel Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Ні, проте інформація з першої десятки Google дала змогу зрозуміти про кого йде мова - читати й не збираюсь

    Ображатися не буду, але й суті вашої думки не зрозумію.
    Вся інфа написана від себе й складена за враженнями від відвідування міста 20-25 травня 2007 року.

    Безумовно.
    Я ж написав: пост несе просвітницький характер
     
  5. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Та ні, це все щодо мату, стилізованого під українську. Жадан теж з Харкова, а мат такий самий, як у Львові, ні?:)
    А що в Харкові знають українську мову, то я, наприклад, не маю сумнівів.
    п.с. Але не всі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Xel

    Xel Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    а.. думки зрозумів ;)
    я мав наувазі, що перекладені певні слова з мату, ну і подовження голосних... думаю форум не дозволяє таке цитувати, до того ж це треба чути й я певен, що для самих львівян в цьому звучанні нічого дивного не буде :)


    це дуже добре
     
  7. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    :confused: :confused: :confused: :confused:
    Блинн....ничо не понял!!!!
    А где же была многолетняя ....планомерная..русификация??????:eek: :eek:
     
  8. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Далеко ходити не треба, шановний. Подивіться у люстро;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Вы хотите сказать..что я не понимаю того..что вы пишите????:eek: :eek:
     
  10. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Я вообще-то угрофин. Моих предков русифицировали. :)Когда в зеркало смотрю всегда вспоминаю.Писал бы клинописью сейчас и жил бы как в Европе. Ууууу гады......
    Ищу этих руських, а их нет уже. Может кто подскажет как они называются теперь ? :)
     
  11. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Що пишу, бачу, розумієте, а самі відписуєте російською, чи то у мене вже повилазило?:confused:
     
  12. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Чекайте, то це має бути підтвердженням, що на Україні не було русифікації, чи що?
     
  13. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Думаю, что не было. Точнее не так, были просто исторические события с разными точками власти, которые преобладали на территоиии нынешней Украины. Смотрите в архивах письменные документы 13-17 веков. И сравните с тем, что было в городах, что теперь называется Россией. Это и есть документальные подтверждения, того настоящего языка, который использовался.
    Остальное, от лукавого, интерпретация. К тому же если историческую линию провести в 1991, то сейчас уже идет украинизация.
    Если в 1970, то русификация. Если в 1925, то украинизация, если в 9-12 веках, то русификация угрофиннов с центром из Киева. Если вам выгодно провести историческую линию в 20 веке, то так ее и проводите.
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Може, комусь згодиться.
    Коли розмовляю тут з українцями зі Сходу, то навмисне використовую ближчі до російської слова. То так, з переживання, що а раптом не зрозуміє, а сказати повстидається. А те, що бабусі у Львові говорять суржиком, то воно й не дивина.
    Моя бабуся з Тернопільської області вживає такі слова як, наприклад, "фонарик", "кавйор", але водночас вона каже "зеґарок". :)

    Недавно говорила з харків'янкою. Вона говорила російською. Я помітила, що у її російській є трохи українізмів, а крім того, вона використовує деякі українські слова, аби підкреслити щось.
     
  15. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Вот те раз...:confused:
    И я тоже..вот нравятся мне слова "зрадник"..."спека"... "мряка"...:)
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    І що тут такого?
    Западенці так само вживають російські слова, або вислови. Правда, часом вони при цьому додають "як каже наш брат". :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Вы Лилия, молодец ! Я тоже самое делаю. Я сейчас работаю с украинцем, который русского никогда не учил. Понимаем друг друга отлично, да и отношения у нас дружеские. А представьте себе, если бы мы стали разбираться, кто кого когда русифицировал-украинизировал ?

    Вообще подобные исторические факты существуют везде во всем мире. На определенном этапе центры политической силы преобладая привносили свой язык. Возьмите, например Южную Америку. Индейцы потеряли свой язык и пользуются испанским. Можно и, конечно винить во всем кровожадных испанцев из-за испанизации, плакать с утра до вечера из-за потерь, а можно просто жить, что они и делают.
    Это элементы развития человеческой цивилизации и никуда от этого не деться. Если Киевская Русь привнесла я зык на север в славянские племена, то она была тогда центром культуры и власти (обычно это вместе идет)
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    У Канаді вони таки зберегли свої мови. Думаю, що то не зі всіма індіянцями так сталося.
    Але я можу і навпаки, зробити свою мову малозрозумілою. То залежить від мого співрозмовника. І від того чи він мене поважає. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Но этот язык у индейцев, только в быту используется и искусстве. Для научных целей он не пригоден. А потом, посмотрите на резервации. Там уровень жизни оствляет желать лучшего.
     
  20. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Різні влади - так, але щодо русифікації, то я не згідний. Заборона "малоросского нарєчія" за часи російської імперії, викладання в школах та вищих учбових закладах виключно російською мовою, переселення українців на інші території, а на їхнє місце заселення інших етнічних груп, та інше, хіба це не русифікація? Нехай, навіть, не було саме спеціальних указів на це, але справа робилась і зараз ми маємо наслідки цього.
    Хоча я дуже хотів би, щоб тої клятої русифікації насправді не було.

    Більш старі документи, певно, написані далеко не російською мовою, а за часів Російської імперії, звичайно ж, російською, та хіба це доводить, що на території сучасної України розмовляли тою чи іншою мовою? Офіційні документи можуть не бути показником розповсюдженої не цій території мови. Як приклад тому мова Нового Заповіту, яка довгий час вважалась поганим перекладом, або ж поганою освітою записувача.
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)