Чи варто розділити Україну?

Тема у розділі 'Євромайдан', створена користувачем КРЫМЧАНИН, 2 січ 2007.

  1. КРЫМЧАНИН

    КРЫМЧАНИН миється в бані

    стоит ли разделять Украину или как могут жить в одной стране люди с разными целями, стремлениями и ценностями, и даже иногда готовыми стать врагами? смысл одной страны?
     
  2. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Так никто ж и не держит вас, вроде... А за всех нечего расписываться. В том же Крыму и у меня родственники живут.
     
  3. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Крымчанин! Разные политические взгляды еще не повод для раздела страны!!! Наилучший способ это естественно Федерализация государства, тем более такого огромного как Украина.
     
  4. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Але ж ти, братику, як я розумію, не ставиш насправді питання про раздєл однієї країни на дві паралельні зі своїми устоями і цінностями, а про приєднання частинки однієї країни до іншої. І татари теж "за", цікаво? ;)
    Їх, ніби, у вас там вже ..надцять процентів. Вас, "славянокультурних", з-за всім відомих демографічних тенденцій стає все менше, їх - корінного народу - все більше. Це об"єктивна тенденція. Отже, ти, агітуючи за приєднання Криму до РФ (я ж правильно всьо понял?), сунеш проти природи, пропонуєш протівоєстєствєнний вихід з наявної політичної проблеми. Хіба ж це харашо? :D :D :D
     
  5. КРЫМЧАНИН

    КРЫМЧАНИН миється в бані

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Крым не будет ни татарским, ни турецким.... то что он останется в составе Украины это одна из малопроцентных реальностей... а еще убивает то что вы разделяете славян на маскалей и хохлов - когда есть реальный противник - татары... поэтому как говорится лучше враг чем смутный друг
     
  6. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Крымчанин! Почему татары враги?? С татарами можно очень здорово сосуществовать и прекрасно жить!
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Мені, як такому-сякому історику часом прикольно дискутувати з людьми, чий світогляд застиг десь на рівні суспільних понять століття так 16-го... :D :D :D А інколи й не прикольно... :rolleyes:
     
  8. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Так один народ с вами в Крыму живеи или разный ? А то как на ветке про Хмельницкого, то разный, а как Крым, то один. Вы уж как то определитесь. :)
     
  9. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Питань нема - визначитися треба. Попередня відповідь така - населення там у Криму живе надто різне і якогось єдиного цілісного окремо політично визначеного масиву не складає. Є татари, що динамічно розвиваються політично, демографічно, територіально, що вже мають ..надцять відсотків кримського населення і невдовзі матимуть третину, що у найближчій перспективі чітко політично пов"язують себе з Україною. Є дивна маса колишніх радянських пенсіонерів (КРП) і їх нащадків, що у всіх перелічених вище відношеннях деградує і поступово зменшується чисельно і політично. У татарів є певна геостратегія - вони опановують (у своєму розумінні - відроджують) свій хартленд і роблять це успішно. Їхня перспектива - створення на півострові свого пануючого суспільства і поступове витіснення (навіть цілком мирне) КРП на маргінес. Іншими словами, вони проводять свою геополітичну лінію, яка колись у майбутньому принесе Україні чимало питань і, мабуть, серйозних турбот. Але це серйозна і перспективна спільнота.
    У КРП перспектива - свєтлоє прошлоє, тобто ніякої. Вони стагнують, деградують і живуть дивними міфами про минуле. Їх дедалі меншає. Їх використовує кожен, кому нє лєнь, і вони фантастично легко ведуться, бо свого нічого не мають. Вони серйозно у масі своїй не сполучені, за великим рахунком, культурно (хіба, безкультурно :D ), етнічно, навіть матеріально. Їх сполучає між собою лиш страх за те, що поки ще у них є і що не хочеться втрачати. Це загалом нормальне почуття, але про розвиток тут не йдеться в принципі. Найбільша їхня трагедія - оця сама ідіотська територіальна автономія, яка залишає їх наодинці з татарами і прирікає на вже згадане мною поступове витіснення за певного "пофігістського" дистанціювання великої України. То на який такий єдиний кримський народ ти натякаєш? Такі-сякі донецькі претендують бути загальноукраїнською політичною силою і, щоб я про них не думав, потроху еволюціонують. Може, й Крим поступово під себе підімнуть. А ці... ;)

    P.S. Коли я говорив про людей з антикварним світоглядом, то мав на увазі свого конкретного кримського співбесідника. Якщо є бажаючі приєднатися до цієї категорії, то хіба я заперечую? :D :D :D
     
  10. WIZARD

    WIZARD Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    "СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?"
    Большинству трезвомыслящих людей такой вопрос вообще в голову не приходит.
     
  11. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Ваша проверка на адекватность. Не более. А с Крымом, пока не так просто. Согласен. Там одни хотят быть долее равны, чем другие. В стремлении "восстановления исторической справедливости".
    Я вижу именно аналогию процессов и Украины вообще и в Крыму в частности. Все рьяно берутся за восстановление исторической справедливости, выискивая причины для разделения и никто не хочет понять статус-кво и найти действия для объединения.
     
  12. Mattilainen

    Mattilainen Well-Known Member

  13. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Мої особисті враження наступні. До позаминулого року я не був у Криму ще з радянського часу. Все, що чув і знав було вторинною інформацією. Відповідно, тих самих татар доти я не бачив взагалі і т. д. Нарешті потрапляю у легендарну на свою голову Феодосію (йду на пляж, на базар, в магазин), далі їду на Керченський півострів по античних місцях всіляких. Вештаюся по якихось селах-посьолках і т. д. Загальне враження я вже виклав. Воно трішки узагальнене, загострене, спрощене - це так. Але загалом таке, яке є і поки не бачу підстав для його, цього враження, суттєвої трансформації.
    Найперше причини для раздєлєнія криком вишукують оті от "славянокультурниє", а татари переважно неголосно заповнюють собою всі суспільні ніші. Сьогодні без них вже Крим неможливий, вони вже складають і обов"язкову політичну складову місцевого життя. А опоненти від першої офіційної постановки татарської проблеми займають, як на мене, незмінну позицію: максимальний саботаж будь-яких домовленостей. Татари ніде не декларують "причини для раздєлєнія" (думаю, почнуть за десяток років :D ), йдуть на всі балачки, які є, тобто вияляють набагато гнучкішу позицію. Загалом, я повторююся, мабуть... Соррі... :rolleyes:
    Але коли говорити про волю до об"єднання то тут, на мою думку, м"яч однозначно на полі "славянокультурних". Домовленості, об"єднання - це їх шанс (досить непевний) на порятунок, на бодай якусь перспективу. А що чутно натомість? Апелювання до власної чисельності, до міфів про скоре приєднання до Росії і інших подібних глюків... Словом, я знову починаю повторюватися... :D :D :D
     
  14. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Я приводил это на старом форуме. В советское время татары не могли на работу устроиться или дом купить.
    Меня как то от Ленино, это между Керчью и Федосией (АЭС недалеко строилась) пожилой татарин вез до Старого Крыма. Я проголосовал, он остановился. Разговорились, когда он про свои перепетии рассказал, возвращаясь из Узбекистана я сочуствие ощутил. Но, что самое главное. Он рассказал, как русские ему помогли выжить. Представляете дрова не мог купить зимой. "Выхожу"- говорит, -"на крыльцо, к соседу русскому обращаюсь, Помоги друг, дети малые." Так соседи ночью ему дрова передавали. Помогли, а потом наладилось. В целом он хорошо о соседях русских отзывался. Душевно мы так побеседовали, что даже денег не взял.

    Я, например не верю, что все они экстремисты. Но экстремисты более заметны. А если кровь прольется, то потом трудно остановить будет и экстремизма будет больше. В этом бездействие власти для наработки правил сосушествования - преступно.
     
  15. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Прєступноє бєздєйствіє власті - оце якраз те, що нас дійсно всіх об"єднує. І кримську спільноту, і загальноукраїнську (чи й по частинах), і російську, скажімо :D . Це реальний об"єднавчий фактор, однак об"єднує він лише в сенсі втрачених шансів на щось краще, ніж є... :rolleyes:

    Стосовно радикалізму, то і я не відчув, що він там у татрському середовищі панує. У "славянокультурних" цього більше - такий от місцевий клончик великодержавного шовінізму, але на побутовому рівні теж є змога встановити толерантні стосунки між різними спільнотами. Але фішка в тому, що життя йде і ситуація змінюється... І нині важко точно сказати, як саме вона зміниться через років 10, скажімо...
     
  16. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Это ошибка про великодержавный шовинизм у славян. На самом деле они ждут, что кто то поможет, либо Россия, либо своя власть, либо Дядя Сэм :) . Такие как "ПРорыв" они как и "Пора" смешны и мало кто их поддерживает. Пока.

    А эти действуют и на себя только расчитывают. Вы вон ссылку все таки посмотрите, что Матти дал.
     
  17. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Прочла ссылку. Дело в том, что татарам и делать-то толком ничего не надо. Детишек у них рождается гораздо больше. Поэтому Крым и так будет им принадлежать со временем. Жаль, что их выселили. Тогда сегодня не было бы этой проблемы. Было бы уже найдено равновесие раньше.
     
  18. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    Прочитав. Vlasti.net... Vlasti.net... :D :D :D Досить дивним є ставити на одну дошку повернення татар у свій хартленд (як би до цього не ставитися - це реальний стимул їхніх консолідованих дій) і економічну міграцію, скажімо, арабів у Францію - засадниче чужу і нову для них землю. В цьому сенсі - "цікава стаття"... :)
     
  19. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    То я пожартував так - я писав про сворідну пародію на шовінізм. "Шовінізмик" не від ідей, а від безвиході. Можливо, нечітко написав. Соррі...:rolleyes:
    А стосовно "ждут, что кто-то им поможет", то значною мірою погоджуюся. Чекають, консервуються, вірять в міфи і бояться будь-яких змін, що, на їхню думку, віддалять їх від світлого минулого... Україна - дурной сон... Вмонтовування в загальноукраїнську політичну схему - дурной вкус... :) Але в тій ситуації це і є форма публічного суїциду :sad: .
     
  20. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: СТОИТ ЛИ РАЗДЕЛЯТЬ УКРАИНУ ?

    От кому потрібно Героя України давати!!! Придурки провокують, інші придурки ведуться!!!:ireful1:
     
а де твій аватар? :)