Чи потрібно стримувати свої емоції?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем ok2008, 8 сер 2011.

  1. ok2008

    ok2008 Member

    Всім відомий епізод з Св. Письма про прощення.
    Недавно я розмовляла з психологом яка запевняла, що якщо ми чимось незадоволені, то потрібно зразу говорити, що "на серці накипіло".... По моєму тут є суперечність з Святим Письмом.
    Як ви думаєте треба стримувати емоції чи ні?
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Нема суперечності.
    Правда то не гріх!

    Питання чи ви це просто скажете чи :bazar:

    П.С. Тема десь така була...
     
  3. Levko

    Levko Well-Known Member

    А який саме епізод про прощення ви маєте на увазі?
     
  4. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Аякже! :):)
     
  5. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Не згідна..Тоді розриватиме зсередини....Краще в толерантній формі їх висловити, а як,ні ...то вже :ireful1::ireful1::ireful1::diablo::diablo::diablo:
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ні, стримувати емоції можна, але затаювати злобу - ні. Слід зразу все ставити на своє місце, щоб не переростало в:

     
    • Подобається Подобається x 5
  7. ok2008

    ok2008 Member

    Але в основному "зразу" люди не зовсім контролюють себе і в гніві можуть наговорити такого, про що пізніше шкодують.
     
  8. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Для цього потрібно знати природу емоцій і вплив емоцій на сутність (душу).
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А що - накипіле на серці треба відразу вилити у крик?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Ні!Ще як варіант -"влити у шклянку":)
    В моєму випадку і крик діє.....Або самотнє бродіння вулицями Львова, як альтернатива,ще купити собі букетик і прийти додому,побачивши здивовані очі чоловіка??????????????о_ОТо й нерви полишають. Або,найдієвіший спосіб (перевірено на практиці) для тих у кого є діти(бажано малі) пригорнутись до того пупса і все само собою пройде.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ой ті психологи.... хіба їх вчили Свяго Письма? Психологія - це не хірургія, вона зачіпає духовні і душевні речі, тому без відповідної релігійної підготовки, психолог - не психолог. То чисто моя думка.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Я вважаю що тут ні психологи, ні Святе Письмо ні при чому. В момент стресової ситуації (позитивної чи негативної) людина переважно діє не зовсім адекватно. І, тим більше, перед тим, як виплеснути назовні свої емоції не буде згадувати що там пише якийсь психолог чи як радить в цьому випадку такий-то вірш такого-то розділу Святого Письма. Це все залежить від душевного стану людини на цей момент, від її темпераменту, конкретної ситуації і особи, яка викликала емоції. Якщо це рідна і близька людина, то звичайно не варто кидатися на неї за образу і відразу відповідати образою на образу чи впадати в крик (хоча в певних ситуаціях це чи не єдиний вихід). Краще заставити себе стриматися, як би важко це не давалося. Або ж:
    Якщо це звичайний хам-бичара, то ніколи до нього не збираюся толерувати і терпіти образи. Такого треба відразу ставити на місце (за роги і в стойло), а деколи крім крику не завадить ще й врізати по писку.
    А взагалі то психологія дуже тонка справа, і в подібних ситуаціях далеко не кожна людина може до кінця володіти собою.
     
    • Подобається Подобається x 8
  13. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Тоді нехай вчаться розмовляти а не стримувати емоції власну думку...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Levko

    Levko Well-Known Member



    На рахунок стримування негативних емоцій, то Бог багато говорить, що добре стримувати їх. Він навіть порівнює людину, котра не володіє своїми емоціями з "містом зруйнованим без муру":

    Пр.25:28
    Людина, що стриму немає для
    духу свого, це зруйноване місто
    без муру.

    Прит.25:28
    Что город разрушенный, без стен,
    то человек, не владеющий духом
    своим.

    Та й так воно десь є насправді. Зі свого досвіду можу сказати, що коли не стримаєшся часом, і виллєш ці емоції, то потім так себе зле почуваєш, дійсно відчуваєш себе якимось зруйнованим, спустошеним. Після того думаєш, і нащо було те все говорити, чи не краще було би змовчати... Думаю, кожен мав досвід такого стану.
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Бачите, не кожному вдається стримуватися. І людина має право на гнів.
    Бог не створив нас роботами.
    Але мені подобається один вислів, здається, в Єв. Матвія - сонце нехай не зайде в гніві вашому. Тобто, не тримайте гніву вашого до наступного ранку.
     
    • Подобається Подобається x 7
  16. majolika

    majolika Well-Known Member

    не люблю себе в гніві. Не люблю того відчуття. Це ніби хтось має владу над тобою більшу, ніж ти сам.

    Негативні емоції не варто стримувати - варто ними керувати. Маєш гнівливий чи запальний характер - це піддається виправленню - аби було бажання.
    Але тоді, коли береш гору над своми вадами, почуваєш себе просто пречудово :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. Levko

    Levko Well-Known Member

    Гарне місце:
    Еф.4:26
    Гнівайтеся, та не грішіть,
    сонце нехай не заходить у вашому
    гніві,

    І гнів ні в якому разі не можна піддавати оправдовуванню, потрібно відразу каятися перед тією людиною, на котру гніваєшся, просити в неї і в Бога прощення, бо надто уже строгі і категоричні наслідки несе за собою гнів і непрощення:

    Матв.5:22
    А Я вам кажу, що
    кожен, хто гнівається на брата
    свого, підпадає вже судові.
    А хто
    скаже на брата свого: рака(нікчема, блазень, виродок),
    підпадає верховному судові, а хто
    скаже дурний, підпадає геєнні
    огненній.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Гнів це гарне почуття. Більшість людей обділені справжнім гнівом. Більшість людей не заслуговують на це почуття. Ненавидіти можна тільки тих кого поважаєш. Інших хіба зневажати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    Вам дуже подобається коли це "гарне почуття" проявляють у вашу сторону?:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Я думаю, що це ніколи і нікому не подобається, коли гнів проявляють в його сторону. Але ж гнів рідко буває без причини. Просто треба так відноситися до людей і поступати з ними, щоби не викликати в них почуття гніву.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)