Чи може бути РІДНА мова не одна?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Руда Кішка, 13 лис 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Як на Вашу думку, чи є якісь критерії для визначення, яка мова спілкування є рідною?
    Якщо людина з народження користується двома мовами у співвідношенні 50% на 50% (+- 2:wacko:, то в неї дві РІДНІ мови?
     
  2. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    О видите а Ви каете що до Львова зможете вернутись.Київ Вас вже зіпсував.Туть і в голову таке нікому не може прийти.Дві рідні мови..... гріх і сміх!

    Додано через 3 хвилини
    Студентський друг женився на москальці.У дітей рідна мова російська.В нього у всій сім"ї українська.Та ще мама учасник визвольних змагань,.за що сиділа.Приємно бабці ,що внучки москалики,Га? Мова- душа людини,а дві душі тільки у двоєдушних.
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Це мене зіпсували 24 перших роки життя у Львові :)
    Тут нічого не змінилося
     
  4. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Один критерій на мою скромну думку,рідна та на якій думаєш.Спілкування визначальним критериєм не може служити
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Я питаю чи можна визначити критерії рідної мови?
    От, наприклад, мова, якою людина спілкується зі своєю мамою і с воєю дитиною - мабуть більш претендую на рідну? Чи ні?

    Додано через 1 хвилину
    А коли ловиш себе на тому що думаєш в залежності від ситуації на різних мовах, тоді як?
     
  6. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Сім"я подруги юності. три дочки,мама полька,тато коріний русак.У подруги рідна українська,у середньої польська,у молодшої російська.То що Ви на то скажете".І туть домінуючим було спілкування з мамою?

    Додано через 2 хвилини
    то до Степанича
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    так, а про спілкування з дітьми у вас є якісь думки. якою мовою говорить до дитини мати?

    Додано через 2 хвилини
    А хіба очки друга не бачили, що брали? Чи його це якраз не хвилювало т оді і не хвилює зараз? В такому разі вислову "коханню не накажеть" ще ніхто не зміг нічого путнього заперечити.
     
  8. Flamingo

    Flamingo Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Я вважаю, що ви самі маєте відчувати, яка мова для вас є рідною.
    У мене також батьки з дитинства розмовляли зі мною різними мовами, але для мене мова, якою розмовляла з народження зі мною мама, безумовно має першочергове значення. Це національна мова країни, в якій я проживаю, нею я спілкувалась у школі і університеті.
    Звичайно, бувають випадки, коли батько (або опікун) з народження займає перше місце в житті дитини, і не можна сказати, що мова передалась вам з материнським молоком, тоді мабуть саме та мова, яка була "закладена" в вас з народження найдорожчою людиною, буде для вас рідною.
    Але є багато нюансів, наприклад, якщо дитину виховували одною мовою, а потім вона ще в дитячому віці потрапляє в іншу країну, вона може просто забути батьківську мову, і тоді інша стає для неї рідною. Як відомо, для дитини велике значення має оточення, в якому вона перебуває.
    Тому моя думка така, що людина повинна відчувати свою рідну мову.
    А якою мовою ви це подумали? ;) Мабуть це вона, рідна :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Пішов на пенсію- прозрів
     
  10. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    ото хлопу голову задурили :) що прозрів аж на пенсії :)
     
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    мені вистачило 15 років ,йому тридцять....Жінки дурять довго ,але не вічно ж.
     
  12. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Так справа в тому, що ні одна з них не є домінуючою. Так само як ніодин з моїх батьків не мав сильнішого впливу на мене. Вони присутні були і є в моєму житті однакову кількість часу-почуттів-ємоцій-любові-і т.д. Тому жодна з мов, на яких вони зі мною спілкувалися, не могла стати домінуючою. Коли прийшов час йти до школа (українська і російська знаходилися від дому на одноковій відстані), вибрали ту, де був значно сильніші викладачі. Так сталося, що вона була російською. Хоча в останні 2 роки я почала активно вчити терміни математичні і фізичні українською мовою, оскільки прекрасно розуміла, що в інституті вчитися буду на українскій. При вступних іспитах була можливість писати вступний переказ на вибір російською чи українською (викладання українською тільки започатковували в політесі), і я єдина з усього потоку, яка закінчила російську школу, пішла писати переказ українською мовою. Для мене це було якось природньо. І провчилася потім майже 6 років в інституті українською.
    І потім все життя таке в мене оточення (як зовсім близьке, так і повсякденне), що я розмовляю обома мовами порівну. Тому й не можу сказати, що одну якусь використовую частіше
     
  13. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Мій чоловік з батьками спілкується російською, а в сім"ї і з дитиною виключно українською. Коли жартома називаю "москалем" - ображається. Каже що мова на якій думає залежить від середовища - спілкується певний час російською - думає також російською, вдома думає українською.
    При цьому всьому рідною вважає українську.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    А з ним-то жінка хоч українською спілкувалася? Чи вона завзята шовіністка?
     
  15. Liona

    Liona кавоманка зі стажем

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    в мене те ж саме :) Мама моя - українка з польськими коренями, батько - росіянин. Вдома спілкувалися так - з мамою українською, з папою - російською. Зараз, вже у своїй сім"ї, спілкуємось російською мовою, але доньку вчу української мови, віддаватиму в укр. дитсадок та укр. школу. Проблем тут ніяких не бачу, буде знати 2 мови щонайменше :)
     
  16. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Шановний, пане Шреку! У мене до Вас велике прохання, не треба вставляти російських слів. Не треба паскудити гарну мову :) Навіть якщо ви хочете на щось натякнути. Мова має бути чистою, тоді отримуєш від спілкування задоволення.
     
  17. lanka

    lanka Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Рідна мова - це та, якою думаєш, а не розмовляєш

    Додано через 2 хвилини
    Цьому є гарне підтвердження, з досвіду знаю, що львівські журналісти, якщо їм треба писати російською, то пишуть українською, а потім перекладають, а київські - з точністю до навпаки
     
  18. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    Коли мені треба писати матеріал українською, я нею зразу і пишу, а коли російською - пишу зразу російською. Для чого писати однією мовою, а потім витрачати час на перекладання? Не розумію цього... І якість після перекладу може постраждати до того ж
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. lanka

    lanka Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    ніхто з тим не сперечається, але з тексту завджи видно якою мовою людина мислить
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Чи може бути РІДНА мова не одна?

    або якою мовою потім мислить редактор :)
     
    • Подобається Подобається x 3
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)