Царство боже

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Василь, 19 лис 2009.

  1. Василь

    Василь Well-Known Member

    І яка ж між ними різниця?
     
  2. Huru

    Huru Well-Known Member

    Для особливо обдарованих метафізичним мисленням пропонується задача: одному мудрецю приснилось що він метелик. Запитання: метелику сниться що він мудрець чи мудрецю сниться що він метелик?

    Якщо відповісте, я виграв, якщо ні - Ви програли:)))
     
  3. Aquinas

    Aquinas Well-Known Member

    Брехун каже, що він бреше. То він каже правду чи бреше?

    Хочете погратися в софізми? Чи просто хочете "задавити" когось своїм інтелектом?
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Huru

    Huru Well-Known Member

    Інтелектом в і-неті блєснуть не вийде, але читати без посмішки такі речі я не можу:

     
  5. Василь

    Василь Well-Known Member

    Тут Ви помиляєтесь, бо царство боже стосується саме людей, а не богів і означає воно зміну людських стосунків. Тому ніякого царства божого без боротьби самих людей за нього не буде!
     
  6. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Василь, то буде царство людське. Боже царство без Бога старались побудувати марксисти-ленінці. Вийшло море крові і гора трупів.
    Люди без Бога - це не той матеріал з якого щось можна збудувати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Василь

    Василь Well-Known Member

    А по-Вашому, воно буде царство нелюдське чи як?
     
  8. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Його не буде, Васильку, я вище пояснював чому. А якби було, то б звичайно називалося царство людське.
    І всі співали б - ми наш ми новий мір построїм...
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Василь

    Василь Well-Known Member

    Чого не буде? Це Ви про що? Не буде царства божого? Чому?
     
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Це для ТЕБЕ не буде. Бо ти атеїст і марксист-ленінець. Царство Боже може бути тільки з Богом.
    Пробуй знову будувати рай на землі. Без Бога. Бронєвічок, тези, революція...
    Може на цей раз вийде.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Василь

    Василь Well-Known Member

    Чому це так? Звідки це випливає?
     
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Василю, по дуже простій причині. Якщо ти захочеш будувати царство - це буде царство Василя. Тобто побудоване тобою і на твоїх законах.
    Коли я задумаю будувати це царство, воно вже не буде царство Василя, а царство Педро. Тим більш коли я не вірю що якийсь Василь існує.
    Як колись казав мій доцент Ковалів на кафедрі терапії - "льоґічно? - льоґічно! розумно? - розумно. А тепер це зовсім інша пара кальош":).
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Василь

    Василь Well-Known Member

    Ви переплутали визначення царства божого. Царство боже - це не царство, побудоване богом, а таке царство, в якому виконується закон божий! Познайомтесь з цим законом і Ви побачите, що цей закон божий може бути виконаний лише людьми! Ніяких завдань перед богом цей закон не ставить!

    Вивчайте матчастину і не пишіть нісенітниць на форум, бо смішите людей!
     
  14. Василь

    Василь Well-Known Member

    Пояснення просте: бо немає царства божого на землі! А чому його немає? Бо існуюча система глобальної влади є системою влади насилля. А як цю систему подолати? Об"днанням громадян на засадах добровільности та конституційної одностайности.
     
  15. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Знайшов цікаву статтю Олега Ведмеденка. Здається, гарно висвітлює звідки в апологетів царства божого без Бога (типу Василька) ноги ростуть.
    Сумніваюсь, що сам Василько щось второпає. Але розумні зрозуміють...

    Число звіра

    Запитання: Розкажіть, будь ласка, про число звіра: що воно означає? Публікації на цю тему вкрай суперечливі і не завжди переконливі... Деякі «просвітителі» навіть стверджують, що «печать сатани» – ніщо інше, як ідентифікаційні коди. А як же тоді ставитись до паспортів, які теж мають індивідуальні серію й номер, і без яких «ні купити, ані продати»?..
    Відповідь: Про знамено звірини читаємо в книзі «Об’явлення святого Івана Богослова» (грецькою – «Апокаліпсис»), останній книзі Біблії:

    «І зробить вона (звірина), щоб усім – малим і великим, багатим і вбогим, вільним і рабам – було дано знамено на їхню правицю або на їхні чола,

    щоб ніхто не міг ані купити, ані продати, якщо він не має знамена ймення звірини, або числа ймення його...

    Тут мудрість! Хто має розум, хай порахує число звірини, бо воно число людське. А число її – шістсот шістдесят шість...» (Об’явлення, 13 розділ, 16–18 вірші)

    Тут мудрість. Хто має розум, хай порахує... Здавалося б, що тут мудрованого? І школяр впорається з цим простим завданням, адже вміє рахувати не лише до шістсот шістдесяти шести, а й до мільйонів... Та не все так просто. Аби з’ясувати суть числа звіра, необхідно знати біблійну символіку, і символіку чисел зокрема. Біблія книга не просто буквально-історична, як декому це здається, але пророцька. Це Книга книг, в якій кожне слово, кожна буква, кожна йота («йота» – це найменший значок єврейського алфавіту, як в українській мові апостроф) несе певне духовне навантаження. Біблія насамперед книга духовно-символічна, а буквально-історичні події, які потрапили на сторінки Святого Письма, опинилися тут саме для того, аби за ними ми бачили духовний зміст.

    Існує особлива богословська наука, що займається тлумаченням Біблії, екзегетика. Існують і різноманітні школи богослів’я, кожна з яких має свій підхід до тлумачення Слова Божого. Я виступаю з позиції олександрійсько-каппадокійської школи, яка тлумачить Святе Письмо по духу. Втім, не відкидаючи й букви там, де вона не суперечить духові. Нажаль, сьогодні принципи цієї школи незаслужено забуті, однак, упевнений, майбутнє саме за нею.

    Отже, давайте разом розглянемо вищенаведений біблійний текст, керуючись ключовим правилом одного з представників каппадокійської школи богослів’я, Григорія Богослова: «Крізь букву проникай у внутрішнє...»

    Одним з підрозділів екзегетики є наука про символіку чисел, гематрія. Згідно з нею число «шість» – це число людське. Людина створена в шостий день творіння. Шість близько до семи, а «сім» – це число повноти Божої, число гармонії: сім нот, сім кольорів райдуги, сім днів тижня тощо... Здавалося б, усього один крок від Адама до Христа, один крок до обоження людини. Маємо образ Божий (людина створена розумною, вільною обирати свій шлях, здатною творити й любити) – залишається лише віднайти подобу. Бути не просто розумною, але мудрою мудрістю Божою; не просто вільною, але свідомо обирати шлях до висот боговідання, путь духовного просвітлення. Бути не просто здатною творити, а стати дійсним творцем прекрасного; не просто здатною любити, але зануреною в любов – світитися духом смирення й любові, Святим Духом милосердя... Близько до семи, та все-таки шість.

    У числі звіра цих шісток є три. Що символізує собою число «три»? Це число проходить червоною ниткою через усю Біблію: Мойсей – Аарон – Маріам; Авраам – Ісак – Яків; Петро – Яків – Іван; Отець – Син – Дух Святий; віра – надія – любов... Тут ми проглядаємо три найважливіші аспекти діалектики буття: ідея, здійснення її, і, нарешті, розповсюдження, одухотворення, оспівування.

    Справді: Отець – віра; Син – восиновлення її (здійснення, втілення, реалізація волі Божої, ідеї Отчої любові); Дух Святий – одухотворення, оспівування, розповсюдження віри смиренної, що чинна любов’ю. Мойсей зносить з гори Хорів скрижалі Завіту, закон Божий. Аарон, брат його, як священик втілює волю Божу у життя. Маріам оспівує перемогу... Авраам – носій віри. Ісак – здійснення її. Яків – розповсюдження в дванадцяти колінах Ізраїля... Це – позитив. Число «три», так би мовити, зі знаком плюс.

    У випадку числа звіра ми маємо число «три» в негативному значенні – три шістки. Три числа людських, що складаються в число звіра. «Шістсот шістдесят шість» – це людська ідея (людська мудрість – заземлена, дольня, на відміну від Божої – небесної, горньої); людське ж здійснення цієї ідеї (через насильство та користолюбство); і, нарешті, людське розповсюдження її методами нелюбовності та агресії. «Звірина» біблійною мовою це людська система насильства, яка отримує владу і силу від «змія» – духа злоби піднебесного. Від вселенського духа ненависті, омани багатства світу цього, «князя темряви», «бога віку сього», духа лукавства й гордині, що йому на ім’я – диявол (ошуканець, обманець, ворог) і сатана (супротивник волі Божій).

    Дію числа звіра ми можемо проглянути на історичних аналогіях. У своїх проповідях та виступах в засобах масової інформації я свідомо уникаю політичних питань, але тут змушений відступити від цього правила. Надто вже показовими у плані розкриття символіки числа звіра є деякі аспекти нашої недавньої історії. Маю на увазі горезвісну одну шосту частину суші (знову число «шість» – влучний збіг, хоча я уже давно не вірю у випадковості).

    Люди старшого (і не дуже) покоління, безумовно пам’ятають до болю знайомі риси недавньої минувшини. Хто міг бути членом КПРС? Відкриймо статут цієї пріснопам’ятної організації... Членом комуністичної партії Радянського Союзу міг бути той, хто, по-перше, визнавав ідеї комунізму (от вам, перша «шістка»). По-друге, активно працював у первинній партійній організації: втілював, здійснював, реалізовував ці ідеї на практиці (от вам і друга). І, нарешті, розповсюджував (оспівував, «одухотворяв» їх), – ось вона й третя. Число звіра проявляється тут в трьох шістках: людська ідея побудови царства Божого (царства любові) на землі без Бога. («Никто не даст нам избавленья – ни царь, ни Бог, и не герой…»; «человек – это звучит гордо!»; «бытие определяет сознание» тощо.) Людське ж здійснення цієї ідеї (через диктатуру пролетаріату). Людське й розповсюдження її (експорт революції «на багнетах», «хто не з нами – той проти нас»). Людська ідея – людське здійснення – людське розповсюдження. «Шістсот шістдесят шість»...

    Не думайте, ніби сьогодні звірина зникла, або «попечатання» припинилося. Просто «звір із моря» замінений «звіром, що вийшов із землі», у якого овеча шкура та ягнячі роги (дивись 13-й розділ Апокаліпсису). Світ усе той самий, звірячий. Сьогодні ним править людська ідея конкуренції – «тісни ближнього, щоб піднятися самому» (на відміну від Божого: «шукай вигоду своєму ближньому»). Ідея ця втілюється тими-таки методами прихованого й неприхованого насильства. І розповсюджується вона за тим же, людським принципом...

    Тут мудрість. Хто має розум, хай порахує число звірини, бо воно – число людське...

    http://pravda.lutsk.ua/blog/entry/145/
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Василь

    Василь Well-Known Member

    Ні! Тема про царство боже, а не про те, у кого звідки ноги ростуть. Ви знову переплутали!
     
  17. Василь

    Василь Well-Known Member

    Хто знає, царство боже на землі буде гріхом чи ні?
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    То типу "вгадай про шо я думаю зараз", чи шо?:)))
     
  19. Василь

    Василь Well-Known Member

    Ні, типу дилеми: бути чи не бути? Царство боже на землі буде гріхом чи ні? Якщо воно буде гріхом, то його не буде, а якщо не буде гріхом, то воно буде!

    Нє?
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Яка вартість Царства Божого?

    Царство Боже коштує стільки, скільки ти маєш.
    Істинно, Царство Боже не має ціни за оцінкою; та втім, воно цінується у стільки, скільки ти маєш.

    Бо для Закхея воно коштувало половини маєтку, тому що іншу половину він відрахував для сплати учетверо за те, що неправедно придбав (пор. Лк 19:8).

    Для Петра та Андрія воно коштувало залишених сітей і човна (див. Мт 4:20)

    Для вдови коштувало двох лепт (див. Лк 21:2)

    Для іншого коштувало чаші холодної води (див. Мт 10:42).

    Отже, Царство Боже, як ми сказали, коштує стільки, скільки ти маєш (Григорій Великий «Сорок гомілій на Євангелія» 5.2).
     
а де твій аватар? :)