Авторське право в Інтернеті, ACTA

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем nirvanka, 23 січ 2012.

  1. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Трохи теорії з Вікіпедії:

    Чому я підняла це питання?
    Америка на шляху прийняття цієї домовленості. В слід за нею і Європа. В Польщі це головна тема останніх кількох днів.
    Законопроект хотіли прийняти тишком-нишком, але польські хакери заблокувавши сайт прем'єра і інші урядові сайти, привернули увагу суспільства.

    Поки що американці заблокували сайт мегааплоад, через який можна було наприклад дивитись фільми онлайн (хоч і платно). Засновника сайту вже заарештували.
    В Польщі кажуть, що з прийняттям законопроекту будуть заблоковані сайти типу фейсбук, демотиватори, сайти з фільмами, картинками, музикою, сайти типу репідшер, дробпокс і т.д. На Ютубі поки що користувачів за додавання не своїх відео можуть судити тільки автори відео, але з цим законопроектом зробити це зможе і держава.

    Ще про Польщу. Тут є закон, який дозволяє президенту впровадити воєнний стан, якщо урядові сайти атакуватимуть хакери. Тобто, це не жарти..

    А шо нам до того?
    Хоч і спільнота Інтернету бунтує проти прийняття цих законів, люди збираються на протести, але якщо за це взялась Америка, то дороги назад нема. Закон буде прийнято. А це буде зеленим світлом для інших країн. Сумніваюсь, що Україна проігнорує можливість підлизатись Америці і Європі, а разом з тим і ввести ще один закон обмеження прав людини в Інтернеті (першим був закон 404).
    Так що поки маєте доступні ресурси, накачайте собі фільмів і музики, поки ще не пізно :)

    Чому я проти закону?
    Бо:
    1. музиканти, актори і т.д. заробляють на нас мільйони, купують собі палаци, їздять на дорогезних машинах, короче, живуть на широку ногу, тож мені зовсім не шкода, що вони щось втрачають через вище згадані сайти.
    2. влада хоче контролювати головний ресурс розповсюдження інформації, значно простіше буде позбутись невигідних людей.

    А що ви думаєте про це все?
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. tropico

    tropico Well-Known Member

    анонімуси якшо шось заддосять всіх (їм тільки повід дай :))) ), вікіпедія з реддітом & co. знову "виключаться", і відмінять/відкладуть як "сопу і піпу" :))) Там такі акції мають моментально ефект, не то що в деяких країнах (спасібо жітєлям..)
    "Бурлєнія" на реддіті.

    На худий кінець є I2P.
     
  3. sani

    sani Well-Known Member

    На мою думку, музиканти актори і тп, якщо він талант, то йому боятись нема чого, він і так заробить і зголоду не помре. А на тих законах просто заробляють так звані патентні тролі, які нічого толком зробити не вміють, тільки щось там запатентують і кричать, що в них щось крадуть! Тим самим зупиняючи розвиток технічного прогресу!

    І про той "захист авторський прав" найбільше кричать ті виконавці-бездарі, яких і безкоштовно ніхто з трекерів качати не хоче! От тому вони і кричать про якись неотриманий прибуток... А який може бути неотриманий прибуток якщо їх і безкоштовно ніхто слухати не хоче?? А якщо людина талановита то є масса способів заробити і вона заробить і без того(концерти, виступи, корпоративи і тп) А безкоштовне скачування то навпаки лишній спосіб популіризувати і рекламувати себе.
    Але ж нащо робити високоякісну музику(як колись музиканти пидумували різні способи і тп щоб звук був такий чи інший) чи кіно, якщо тепер можна кілька кнопок натиснути і отримати будь який звук. І от він поцикав на комутері щось там зміксував і думає що він супер пупер музикант і що йому всі повинні міліони платити...

    Чи от з кіно, понапридумували всяких там суперстар - престарілих акторів типу анджелін джолі, бред піта і тп., які придумали собі зарплату за фільм в кілька десятків міліонів доларів. Але ж то сумашедші ціни за кілька днів роботи, та можна знайти будь якого початківця-актора який зіграє в 1000 разів краще і візьме за ту роботу в 10000 менше(реальну зарплатню середньо статистичної людини)

    НА мою думку ці всі "звьозди" і їхні продюсерські компанії, які собі понапридумували шалені гонорари і сумасшедші рейдери, скоро здуються як не так давно вся кредитно-банківська система, яка роздула ту свою повітряну бульбашку і лопнула.

    От тому ті корпорації і лобіюють такий закон! Щоб швидко і чим більше нагребти грошенят...

    Як на мене ті всі авторські права то все маячня і доходить до явного абсурду, пам"ятаю як десь в росії здається якась така патентна організація оштрафувала, якусь іноземну музичну групу, за то що та група на території росії на концерті виконувала СВОЇ пісні, але не узгодила це з тою патентною організацією яка "захищає" авторські права тої муз. групи на території росії.. короче мараз крепчал!
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А я не погоджуюсь. Бо інтелектуальна власність для мене нічим не відрізняється від матеріальної.
    Хто?

    Мене ніхто не примусить дивитись фільм з маловідомим актором, але ім"я Бена Кінгслі приверне увагу відразу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. sani

    sani Well-Known Member

    ага Ви коли купляєте ковбасу, то можете нею поділитись з друзями, пригостити родичів, і ніхто Вас не змушує їсти її всю самому в сухом"ятку! А чому ж коли я купляю диск з музикою, я неможу нею поділитись з друзями? чому я неможу його оцифрувати для прослуховуванні на своєму телефоні чи плеєрі? Чи не зможу свою улюблену пісню включити на весілля чи гулянці? це все буде "порушенням авторських прав". Якби на етикетці ковбаси було така ліцінзійна угода Ви б покрутили у пальцем віска, а чому ж тоді з програмами, кіно, чи музикою так??? Хтось не хоче втратити свої надприбутки! он є приклади успішних компаній які свої програми роблять на відкритому коді і розповцюджують безкоштовно але це їм не заважає бути мега прибутковими (запитайте гугла ;) )
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Чому ж не можете? Дайте їм диск, хай слухають.
    Це їхній вибір. Чому всі мають так робити, як вони?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. sani

    sani Well-Known Member

    а хто зараз диски слухає?
    тому що це бездарі воюють за авторські права, і дусяться своїми винаходами і тп, а геніям щоб бути багатим боротись за свої авторські права не треба, вони і так багаті будуть ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Я. :) І не тільки я.
    От цікаво, чому тоді кожний поважаючий себе дизайнер користується пакетом Adobe, нащо їм треба бездарного продукту?

    Бездар чи ні - вирішує безпосередній споживач продукту, і якщо продукт скачується денно террабайтами - т мабуть, не такі вже й бездарі його роблять.

    Заздріть мовчки. )
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. sani

    sani Well-Known Member

    скільки з них за нього заплатили? :)

    Я не кажу що Adobe бездарний, а про то що захищають в основному свої авторські права бездарі. Я не проти платних продуктів, я більше за і я купую цифрові продукти, і я продаю такі продукти, але свої продукти треба захищати не примарними "авторськими правами", а технічними засобами, так щоб їх неможна було взломати, чи використати несанкціоновано. А якщо вже їх взламали значить вибачте виробник ЛАМЕР і бездарь! І якщо виробник не взмозі захистити свої продукти технічними методами, а для того тідтосовую закони то не є добре.

    От маємо наприклад "Український Автопром" - лобіюється державою і законами - вилике мито і і тп.
    І що ми маємо:
    у двічі-тричі дорощі ніж у світі авто, а українськи виробники продають неякісні і морально застарілі ЗАЗи, по ціні тойоти! І мусимо на них їздити :sad:
    і ні про який технічний прогрес мова не йде!

    тому в тому розумінні "авторсье право" то зло, воно реально тормозить технічний прогрес!


    думаємо глобально ;)
     
    Останнє редагування: 24 січ 2012
  10. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    150 тисяч корун.
    А як і хто, прошу пана, буде розрізняти:"Ти от талант, ти можеш брати гроші за свою роботу, а ти - бездар, ти будеш гарувати задурно?"
    Я переконана, що якщо я витратила на розробку (написанння, створення чогось там) сили і час, а мої батьки ще й здоров"я і гроші на мою освіту, то в кінцевому результаті я маю право отримати за це винагороду. І навіть визначити суму, котра принесе мені задоволення.

    І мала я десь той технічний прогрес, котрий Ви маєте на увазі. Це називається ринкова економіка - хто має гроші, той купує тойоту, а не ЗАЗ по її ціні.
     
  11. sani

    sani Well-Known Member

    Цілком з Вами згідний, але якщо ніхто того не купить, то не треба придумувати законів і заставляти щоб то купляли і говорити про неотриманий прибуток!

    якби так колись запатентували колесо, то би зараз або пішки ходили або їздили на такому:
    [​IMG]
    а той чоловік що інтернет придумав, принципово його не патентує... і я не думаю що він бідна людина

    от саме так - ринкова економіка, а не абсурд ...
    Ви знаєте що в Україні майже усі чи усі букви алфавіту зареєстровано як ТМ. тобто пишучи цей пост ви порушуєте чиєсь авторське право ;) права на смайлик теж зареєстровано... і тп.


    я маю гроші :) продайте мені в україні за 5 тис $ кемрі, бо в нас за такі гроші тіко старі Лануси ;( а в європі я б за ті гроші купив би кемрі і їздив би на ній... там нема такого закону і мита як в укр.
     
  12. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Гм.

    Про що Ви? Мене ніхто не змусить купити те, що мені не потрібно.


    Не знаю. Можна конкретніше?
    А це вже яке має відношення до авторських прав? Воюйте з конкретним законодавством. Чи законодавцями.
     
  13. sani

    sani Well-Known Member

    щоб зареєструвати домен у зоні UA треба мати аналогічну зареєстровану ТМ
    a.ua
    b.ua
    c.ua
    d.ua
    ...
    i.ua

    ... і так далі.. пробуйте. Без ТМ такий домен не зареєструють



    має, це я Вам приклад навів, про подібне законодавство і його наслідки.
     
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Добре.

    Поясніть, яким чином я порушую законодавство, пишучи цей допис?
    Не бачу зв"язку. Ніякого.

    Я, як виробник, розробник, просто автор, вважаю, що маю право власності на продукт. Все. А Ви або платите, або шукаєте подібний задурно. Маєте право вибору.
     
  15. sani

    sani Well-Known Member

    ви питались дозволу на використання у власника тих ТМ? вони Вам дозволив використовувати? я утрірую звичайно, але сьогодні ніхто не забороняє і прецедентів не було, але раз ТМ зареєстровані, то хто зна що буде далі і як власники ТМ будуть себе вести..

    Та маєте право, я ж не про то, Ви не розумієте ...

    ---------- Додано в 19:24 ---------- Попередній допис був написаний в 19:19 ----------

    от зареєструвало одне мудил0 словосполучення "Парад невест" і Ви з подругами просто так не зможете прогулятись у весільних сукнях на території України наприклад,
    бо
    "Проведение Парада Невест без подписания предварительного лицензионного договора является НЕЗАКОННЫМ и подвергается административно-уголовной ответственности согласно законодательства Украины." Що іншими словами означає "давайте бабло, дівчата"
    Я вважаю це не нормально!
    і воно нічо не робить нічого не виробляє, а просто наживається бо свого часу зареєстрував таку ТМ
     
  16. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Дозволу на що?

    А я вважаю, що це нормально.

    Проведення таких міроприємств зазвичай супроводжується викачуванням грошей. І якщо "Парад наречених" стане брендом і не менш відомі бренди захочуть рекламуватись протягом проведення міроприємства, то ідея принесе дуже багато грошей її автору. Чому б інші мали користати з того, що прийшло в чужу голову.

    А якщо мені захочеться прогулятись з подругами у весільних платтях, то я таки прогуляюсь. Просто не буду називати це "парадом".
     
  17. sani

    sani Well-Known Member

    ну придумаємо нові слова, новий алфавіт... але будемо далі захищати патентних тролів :)
     
  18. sani

    sani Well-Known Member

    Почему на самом деле закрыли MegaUpload


    ---------- Додано в 00:06 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:59 ----------

    Один из самых больших файлообменников Megaupload был закрыт по требованию властей США. Владельцам сайта предъявлены обвинения в нарушении авторских прав.Федеральная прокуратура утверждает:по вине Megaupload правообладатели продукции недополучили прибыли на полмиллиарда долларов.В свою очередь представители файлообменника настаивают, что своевременно и аккуратно реагировали на все претензии о размещении на их серверах пиратского контента.Совладельцы Megaupload Ким Дотком, также известный как Ким Шмитц, и Матиас Ортман были арестованы в Новой Зеландии вместе с еще двумя сотрудниками компании по запросу властей США.Им грозит до 20 лет тюрьмы.В ответ на аресты и закрытие Megaupload хакеры из знаменитого движения Anonymous атаковали сайты ФБР, Минюста США и Белого дома.Примечательно, что информация о закрытии сайта появилась спустя день после того, как Википедия и другие крупные ресурсы на сутки прекратили свою работу.Так они выступили против ужесточения антипиратского законодательства.
     
  19. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    До речі, згідно статистики, ті, що скачують нелегально музику з нету, купують музику значно частіше, ніж ті, хто не скачує. І ще одне. Не раз читала інтерв'ю музикантів, які розповідають про те, що на продажі дисків вони заробляють "копійки", а утримуються за рахунок концертів і корпоративів.
    Тож треба задуматись над тим, кому і навіщо насправді потрібний цей закон.

    П.С. Польща підписала законопроект. Конкретів ніхто не розголошує. Цікаво як це буде практикуватись. Я собі не уявляю як, наприклад, на кордоні треба довести, що пісні на мп3 всі куплені. Маю везти із собою кілька сотень дисків? Маразм та й годі.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Думаю, що один +1 таки є, Вконтакте закриють :)))
    Ну це так, гумор.
    А якщо дійсно, тоді це пічалька...
    Якщо сайт "Гуртом" закриють, буде припаскудно...
     
а де твій аватар? :)