Аудіо-техніка. Поради, принцип роботи, тощо

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем syavych, 7 лют 2011.

  1. syavych

    syavych копач

    Так сі стало, що в школі просачкував пару уроків фізики, на яких вивчався звук, його передача, пристрої і т.д. Тому зіткнувся з примітивними питаннями по цій темі...
    Активна акустика наскільки я здогадуюсь відрізняється від пасивної наявністю вбудованого підсилювача, так? Якщо ж наприклад є 2 джерела звуку: одне слабеньке, друге з підсилювача, чи можна підключити до них одну активну акустику? З першим джерелом ясно - звук підсилиться, а що з 2-им: підсилювач проігнорує вже підсилений звук чи буде пшик:crazy:? І що таке опір, вказаний на виході підсилювача (я так думаю що якраз при підключенні акустики грає роль)?
     
  2. олекса

    олекса New Member

    -уточніть, що маєте на увазі. Активна акустика- це просто підсилювач з акустичною системою в одному корпусі. Опір,вказаний на виході, це опір навантаження(тобто акустичних систем, чи попросту колонок), на яке розрахований підсилювач. Якщо опір акустики менший вказаного, підсилювач перевантажується, працює з більшими спотвореннями. Якщо опір акустики більший, ніж розрахований підсилювач, він не розвиватиме максимальної потужності, але працюватиме з меншими спотвореннями і навантаженням.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. syavych

    syavych копач

    Сформулюю питання простіше: чи можна активну акустику (тобто колонки) підключити до виходу з підсилювача (якщо в них вже є вбудований підсилювач)?
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Думаю, що ні.

    тому що вхід підсилювача (стандартно) 250 мВ.

    ---------- Додано в 00:58 ---------- Попередній допис був написаний в 00:55 ----------

    воно може не згорить, але вхід підсилювача може гавкнути і потягнути за собою вихідний каскад попереднього підсилювача.
     
  5. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Пшику не буде. Просто другий підсилювач (в колонках) просто по новій підсилить звук (проте може бути спотворення через завеликий вхідний сигнал на другий підсилювач).

    (Якщо у вас підсилювач із аквалайзером, то повинен бути просто вихід звуку (транзитний без підсилення)... На задній стороні.

    Про опір достатньо описав олекса...

    ---------- Додано в 00:00 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:59 ----------

    Думаю що так, бо вхідний опір будь-якого підсилювача не менше 100 Ом...

    ---------- Додано в 00:02 ---------- Попередній допис був написаний в 00:00 ----------

    Якщо би на виході було джерело струму - то би вигоріло 100 процент. Але колонки би диміли при таких характеристиках...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    воно то так. але вхід підсилювача - це транзистор, розрахований на низьку напругу. Добре, якщо при 30 вольтах на базу транзистора його не пробє, а так....
     
  7. syavych

    syavych копач

    Всьо з вами ясно. Значить будем пробувати методом тику :)

    Стосовно опору - не ясно який смисл писати в характеристиках активної акустики опір? З пасивною зрозуміло, але в активній колонки ж працюють через свій підсилювач, тому опір там очевидно співпадає, кока для кінцевого споживача різниця який саме?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. олекса

    олекса New Member

    Я зрозумів так, що Ви маєте активні колонки і підсилювач зі своїми колонками, і хочете їх використати разом? Якщо так, то найпростіше, коли підсилювач має лінійний вихід. До нього підключити активні колонки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    але підсилювач має свій вхідний опір, хоча він і великий, але є.
     
  10. олекса

    олекса New Member

    Да будет свет, сказал электрик и сделал короткое замыканиео_О. Не зробіть такого!
    Для того, хто ремонтуватиме, великий.
     
  11. syavych

    syavych копач

    от якраз і немає :sad: Чомусь саме ТАК фішер в 80-х роках робив.

    Зі всього сказаного роблю висновок, що зекономити трохи на місці не вийде, і потрібно буде таки купувати 2 комплекти акустики: активну і пасивну (для підсилювача).
     
  12. олекса

    олекса New Member

    Спробуйте тоді так: [​IMG] Ага, зрозумів!.Ви мабуть хочете підключити до динаміків активної акустики ще й додатковий підсилювач без своїх акустичних систем? А чи витримають вони сумарну потужність?
     
    Останнє редагування: 8 лют 2011
  13. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ви хоч опишіть, що то у вас за активна акустика така? Модель можна?
     
  14. syavych

    syavych копач

    Так от немає ще. Планую купувати, тому і питаю то все :)
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    думаєте буде сумарна?

    ---------- Додано в 15:23 ---------- Попередній допис був написаний в 15:22 ----------

    все з самого початку... яка у вас ідея? що саме будете підсилювати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    о_О

    Та заєднайте все в одну систему через підсилювач і візьміть собі пасивну акустику...

    Або викладіть повну схему свого бачення - пристрої відтворення + підсилювачі + колонки..

    В чому зав'зка? (хочете іноді слухати айпод без підсилювача? )
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Не думаю що то буде добре стосовно якості звуку. Той перший підсилювач має свої шуми, нелінійні спотворення і т.п. І вони вся передадуться на вхід наступного підсилювача, а він ще й внесе свою лепту. Та й зменшення величини сигналу для того щоби його знову підсилити також не альо, бо збільшиться співвідношення сигнал/шум. До речі, більшість радянських магнітофонів мали неправильну побудову схеми, яка погіршувала характеристики. Наприклад мікрофонний вхід чутливістю 1 мілівольт і лінійний вхід чутливістю 250 мілівольт. До до чого вони "додумалися". Мікрофонний вхід подавався напряму на підсилювач, а лінійний сигнал через подільник зменшували до 1 мВ, щоби потім знову підсилювати. Про шуми і наводки я вже мовчу. Приходилося вносити свої корективи в схему і переробляти руцями. Я свого часу переробив магнітофон "Нота 203 стерео", так то стало небо і земля.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. олекса

    олекса New Member

    Це очевидне. Але коли перший підсилювач не має лінійного виходу, то є 3 виходи: 1)зробити його самому; 2)покликати спеціаліста; 3) зробити так, знехтувавши якістю.:dntknw: А взагалі ми мабуть зле зрозуміли суть проблеми: що ж автор хоче!
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. syavych

    syavych копач

    Якби то так просто було, то і не питав би. Підсилювач не має входів (є частиною аудіо-системи Фішер, шось типу такого але зверху ще програвач пластинок), і всьо то як одне ціле - без входів, тілько вихід на колонки (з опором 8 Ом). Інше джерело - телевізор, з якістю звуку нижчою ніж моя нокія :)
     
  20. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Тю, то воно якось з'єднується ззаду - викиньте програвач пластинок і втикніть у вільний вхід телевізор :)
     
а де твій аватар? :)