Анархо-індивідуалізм

Тема у розділі 'Анархія, теорія анархізму', створена користувачем duncan, 13 сер 2010.

 1. duncan

  duncan батяр з личакова Команда форуму

  хоч анархо-комунізм та анархо-синдикалізм є найбільш розповсюдженими рухами серед анархобратії, особисто я надаю перевагу саме анархо-індивідуалізмові.

  не дуже мене приваблюють ідеї трансформації анархістського руху в переможний поступ комунізму. :pardon:

  http://wikipedia.org

  Анархо-індивідуалізм (або індивідуалістичний анархізм, також індивідуальний анархізм) (від грец. Αναρχία - безвладдя; лат. Individuum - неподільне) - це один з напрямків анархізму, метою якого є встановлення анархії, тобто безвладної суспільства, в якому відсутні ієрархія і примус. Базовий принцип традиції індивідуалістичного анархізму - право вільно розпоряджатися собою, яке притаманне будь-якій людині від народження незалежно від її статі.

  Індивідуалістичний анархізм є традицією думки в рамках анархічного руху, що підкреслює, що людина і його воля пріоритетні перед будь-якими видами зовнішніх обумовлюючих факторів, таких як колективи, суспільства, традиції і ідеологічні системи. Індивідуалістичний анархізм не є єдиною філософією, але відноситься до групи індивідуалістичної філософії, напрями якої іноді вступають в конфлікт. На розвиток індивідуалістичного анархізму вплинули ідеї Вільяма Годвіна, Генрі Девіда Торо (трансценденталізм), Джошуа Уоррена ("суверенітет особистості"), Лісандра Спунер ("природне право"), П'єра-Жозефа Прудона (мютюелізм), Герберта Спенсера ("закон рівний свободи") і Макса Штірнера (егоїзм). Після цього він поширився в основному в Європі і США. Бенджамін Таккер, відомий анархіст-індивідуаліст XIX ст., вважав, що "оскільки людина має право керувати собою, всі зовнішні уряди є тираніями".

  Сучасні прихильники анархо-індивідуалізму представляють нове суспільство як безконфліктне суспільство, що базується на пріоритеті особистості дрібних власників, що вступили у взаємний договір з питань самоврядування без державних органів влади.

  За словами канадської анархо-індивідуалістка Венді МакЕлрой, з індивідуалістичного анархізму відбуваються наступні твердження:

  - люди не повинні знаходитися в залежності від суспільства;
  - всі теорії, що описують, як люди можуть працювати разом, повинні пройти випробування практикою;
  - метою повинна бути не утопія, а реальна справедливість.


  Різновиди індивідуалістичного анархізму мають деякі загальні моменти. До них відносяться:

  Концентрація на індивідуальності і її перевагу над будь-якої соціальної або зовнішньою реальністю або такими конструкціями, як мораль, ідеологія, соціальні підвалини, релігія, метафізика, ідеї або бажання інших людей.
  Заперечення або прийняття з застереженнями ідеї революції, яка розглядається як масове повстання, здатне привести в тому числі і до нового ієрархічним порядком. Замість революційного шляху індивідуалісти воліють швидше еволюційні методи розповсюдження анархії, такі як альтернативні досліди і експерименти, а також освіта та освіта, за допомогою чого можна було б домогтися видимих результатів уже зараз. Це пояснюється і тим, що індивідуалізм не бачить необхідності для окремої особистості в тому, щоб чекати глобальних революційних змін і набувати альтернативний досвід обов'язково за межами існуючої соціальної системи.
  Уявлення, що відносини з іншими людьми або речами можуть також видавати власний інтерес і можуть бути настільки ж минущими як і абсолютно необхідними, з самого моменту виникнення анархічним індивідуалізмом зазвичай відкидається. Макс Штірнер рекомендував освіта "союзів егоїстів". Тому індивідуалістами завжди підкреслюються особистий досвід і самостійне дослідження.

  Існують наступні відмінності. Щодо економічних питань є прихильники мютюелізма (Прудон, Еміль Арманд, ранній Бенджамін Таккер), егоїсти, нешанобливо пов'язані з "привидами", таким як приватна власність і ринок (Штірнер, Джон Генрі Маккай , Лев Чорний (Павло Турчанінов), пізній Таккер), і прихильники анархо-комунізму (Альберт Лібертад, іллегалісти ).

  Егоїстична форма індивідуалістичного анархізму, що відбулася з філософії Штірнера, підтримує право індивіда робити саме те, що йому подобається - не звертаючи уваги на бога, державні закони чи моральні норми. Згідно Штірнера, права є "привидами" розуму, тому він вважав, що суспільства як такого не існує, але "індивідуальності реальні" - він виступає за власність, підтримувану здатністю до її захисту, а не засновану на праві. Штірнер виступає за захист своїх прав та вимог "спілками егоїстів", утворених на основі поваги їх учасників до потужності один одного.
  На початку XX століття найбільш відомим друкованим органом анархо-індивідуалістів в Європі був журнал "Анархія", під редакцією Альберта Лібертада. У Росії в цей же час найбільш помітними ідеологам анархо-індивідуалізму були Олексій Боровий і Лев Чорний.
   
 2. ГонибесOff

  ГонибесOff Well-Known Member

  С индивидуализмом надо быть поосторожней. Тот же Макс Штирнер очень противоречивый. Тут легко перейти грань от индивидуализма к ницшеанству. Типа: "Я и моя воля, а весь мир пусть подождет". Человек- существо общественное, как муравей. Ну а если уж муравьи дружно уживаются вместе, то шо мешает людям?
   
 3. duncan

  duncan батяр з личакова Команда форуму

  угу, просто тре враховувати, що є ще воля іньшої людини
  у деяких випадках тре поступитися, щоб в майбутньому хтось поступився тобі
   
 4. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Ехххх...:sad:
  То моя мрія...:sorry:
  Стати соборним і незалежним...аки Робінзон....
  Але що поробиш....:dash:
  Про наші реаліії писав ще класик...

  [​IMG]
   
а де твій аватар? :)