Тут по різному бувало... Хто тягнувся, хто не тягнувся. Але точно не тягнувся до горілки, сємок, мордобою та інших розваг савєцкага пролєтаріата.
Я забув поставити смайлик. Якщо почитати міжвоєнних галицьких письменників - то складеться доволі сумна картина. І злидні, і пянство, і кримінальний елемент - весь набір. Не до освіти і культури. За окремими вимнятками. Добре себе почували лише фахові робітники на державній службі. А туди українцям було зась... Але все це не в такій мірі, як в Росії.
Ось до речі, конкуренти сволотки: http://antivos.info/db/shistky-zighajlchyshyna-pobyly-armaturamy-avtonomnyh-aktyvistiv/ Усід за бодібілдером Іллєнко з'явився новий Геракл: http://antivos.info/db/golyj-hanenko/ ---------- Додано в 17:36 ---------- Попередній допис був написаний в 17:32 ---------- Михальчишин виявився напрочуд "хоробрим": http://antivos.info/db/myhalchushkin-zljakavsi-i-vtik/
Я собак вчу до пів-року робити свої справи на вулиці і проситися. Наступні 10-15 років навіть не нагадую. Котика маленького достатньо один раз посадити на "горщик"... Нацята ж болото завжди знайдуть... ---------- Додано в 20:21 ---------- Попередній допис був написаний в 20:15 ---------- Вам ще раз дати почитати слова Шептицького? Нате,-
Аха.... Корчма, значить, винна? То мені напоминає, як дитина маленька стукає стіл, тому що стіл йому ваву зробив на чолі В Іспанії жию... Тут тих корчм - на кожному кроці по дві. Вино в магазинах дешеве, пий, хоч залляйся. Піяків на все містечко було аж 3. Пишу ще раз - ТРИ!
Попит визначає пропозицію. Якби пили березовий сік, я би торгував соком. А так... Неча на зерцало пенять ,коли рожа крива (с)
Ви так часто це повторюєте, що перестав уловлювати до чого ця фраза. Поставте в підпис чи що... Зіллю інсайд, раз ви так впевнено Сміта цитуєте... Три найдохідніші бізнеси - наркотики, путани, сєкрєтноє сотруднічєство. Перших два можете дописати собі в статут до корчми і третього, не прогадаєте. І не треба дякувати
Гірські райони завжди були найвідсталішими регіонами галичини, а гуцульщина завжди вела перед. Але були і інші речі. Антиалкогольний рух серед молоді тої ж галичини. Спалені корчми, як, наприклад, в Ясені на Рожнітівщині...
Та мови нема. Я ж не стверджую, що вся Галичина спадкові алкаші. Але бити себе п'ятами в груди з криком, - нас пити москалі навчили, теж не варто. З іншого боку, якщо був антиалкогольний рух, відповідно він був на щось спрямований.
Щодо пити -у нас усе було в порядку і без москалів. Але коли антиалкогольний рух в галичині зусиллями УГКЦ (митрополити Сембратовичі, пізніше Шептицький) досяг апогею, корчми закривалися, по усій галичині зосновувалися товариства Відродження, агітація антиалкогольна велася в доброму десятку інших українських товариств (церква само собою)не рахуючи церкви, прийшли в 1939 москалі і товариства тверезості були поступово замінені витверезниками. а направленість руху тверезості - здоров"я нації і зміценння сім"ї та господарки.
Василю, ви спочатку вивчіть питання трохи глибше, ніж дві-три цитати. Поцікавтеся, наприклад, хто ставив ті корчми і крамниці і для чого. Якою була реакція українських громад на це, вже обговорено. Бо по другому колу ту саму дискусію проходити і розповідати тролям та неукам про вплив державної монополії (спочатку Польщі, потім СРСР) вже просто якось ліньки. І зрештою людині, спроможній до логічного мислення, має бути зрозуміло, чому спротив такій політиці за Польщі був ефективнішим за спротив у радянські часи.
Неправильно. Гуцульщина був на ті часи найбіднішим краєм Галичини. Та й населення було доволі "диким". Через що це був регіон з найвищим відсотком пиятики, венеричних хворіб, бійок... (Володимир Гнатюк, І.Франко). А щодо алкоголю - встрійська влада справді негативно відносилася до протиалкогольної пропаганди. І навіть позбавлення митрополичого престолу Йосипа Сембратовича Францом Йосифом повязують саме з активною пропагандою тверезості першим. Бо ж горілка то великі гроші. Польська влада навпаки, йшла назустріч товариствам тверезості. В 20-х роках польська влада прийняла ряд законів, за якими напр. алкоголь продавали з 3 до 7 год. пополудні особам від 21 року. Заборонено було приодавати горілку ближче, ніж за 500 м. до робітні, де працювало хоча б 15 людей. У святкові та ярмаркові дні алкоголь був заборонений до продажі. За цими законами громади отримали право проводити плебісцит стосовно закриття шинків. Так що поляки не у всьому були погані