Світогляд радянських (Сльози за Совком-5)

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем levandivka, 22 гру 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Вы эту цитату имеете ввиду?

    В.И. Ленин "Удержат ли большевики государственную власть" (т. 34, с. 315)
    Мы не утописты. Мы знаем, что любой чернорабочий и любая кухарка не способны сейчас же вступить в управление государством. В этом мы согласны и с кадетами, и с Брешковской, и с Церетели. Но мы отличаемся от этих граждан тем, что требуем немедленного разрыва с тем предрассудком, будто управлять государством, нести будничную, ежедневную работу управления в состоянии только богатые или из богатых семей взятые чиновники. Мы требуем, чтобы обучение делу государственного управления велось сознательными рабочими и солдатами и чтобы начато было оно немедленно, т. е. к обучению этому немедленно начали привлекать всех трудящихся, всю бедноту.

    Мы знаем, что кадеты тоже согласны учить народ демократизму. Кадетские дамы согласны читать, по лучшим английским и французским источникам, лекции для прислуги о женском равноправии. А также на ближайшем концерте-митинге, перед тысячами людей, на эстраде будет устроено целование: кадетская дама лекторша будет целовать Брешковскую, Брешковская бывшего министра Церетели, и благодарный народ будет обучаться таким образом наглядно тому, каково республиканское равенство, свобода и братство...
     
  2. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Многие отрицают, что Ленин имел в виду управление государством кухаркой. Но строго говоря кухарка, "обучившаяся" и, главное, могущая управлять государством - уже не кухарка. А вот если "кухаркино" въелось в человека, тогда получается как в стихотворении:

    Кухарка и государство

    Говорил когда-то Ленин,
    Что кухарка без проблем
    Управлять страною сможет
    Вопреки буржуям всем.

    Оказалось, что кухарка,
    И в том главная беда,
    Раз взобравшись на вершину,
    Остается там всегда.

    Ведь кухарка, как известно,
    Не допустит ни за что,
    Чтоб хозяйкою на кухне
    Была кто-то за нее.

    А еще кухарка любит
    Всюду всунуть длинный нос,
    Ни за что не отвечая,
    Ну какой с кухарки спрос?

    Ведь мы сами позволяя
    Тем кухаркам управлять,
    На одни и те же грабли
    Продолжаем наступать...
    (Быков)

    ЗЫ: кстати, мы сейчас являемся очевидцами хуторянского управления страной.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Не можу сказати, що було все аж так погано. Особисто мене найбільше влаштовувало те, що я спокійно міг поїхати в будь-яку республіку СРСР практично за копійки і не переживав за якийсь там рекет, чи бандитизм. Правильно, зараз можна поїхати в будь-яку країну світу, але є але: якщо ти маєш відповідні гроші і якщо тобі відкриють відповідну візу. Тому мені наприклад жаль, що мій малий не зможе побачити тих місць, що колись мав можливість побачити я, а про вартість карбованця на той час взагалі мовчу. Колись ми були ізольовані від світу, жили тільки з республіками СРСР. Зараз таке враження, що після здобуття незалежності України, ми одночасно самі себе ізолювали зі всіх сторін, живемо сами по собі і тішимось сами собою.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Ну все таки он не напустом месте образовался. А из-за того что в стране был кризис управления. Государственную систему не он поменял, а февральская революция. А уж потом он, они (большевики), причем с эсерами.

    Но все таки нельзя все миллионы списать на него. Жестокость была со всех сторон. А сторон было много.И борясь с большевизмом, они не смогли объединиться.

    Октябрьский перреворот, ведь не был перевротом, а просто пришли и выгнали Временное правительство. Коротое никто не поддержал просто. А потом начался подъем жестокости. И кто начал уже сложно сказать. И когда приводят записки Ленина, надо приводить и приказы Корнилова, Колчака, Деникина,......для полноты картины. В истории не бывает, что в злодейские времена гражданской войны злодей лишь один, а остальные лишь несчастные жертвы.
    Был красный террор, белый террор, зеленый, черный..... И каждый вроде в ответ на террор другого.

    Вопрос строительства государства, это вопрос отдельный от тактики и действиях в гражданской войне. Даваете все в кучу не смешивать.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Марусино

    Марусино Well-Known Member

    було навпаки зовсім непогано. Триста разів казала, ще раз півторюся - в мене було щасливе дитинство, і молодість та часи моїх батьків я поважаю. При кожній системі є дурнувата політика, погляди, вчинки. Так і тут.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Ага! Коли я у 75-му поїхав до родичів (м. Ашхабад, Туркменістан) і зібрався з приятелями мого дитинства піти в кабак, один з родичів (працівник прокуратури) чітко вказав, яким маршрутом іти назад, у таксі вночі не сідати, стерегтися підлітків у "шестиклинках" (кепках таких) і про всяк випадок дав тренерський пістолет-стартер. "На випадок міліцейських розборок назвеш моє прізвище і посаду".
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    А в остальном, прекрасная маркиза,
    Всё хорошо, всё хорошо... :haha::haha::haha:
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Точнісінько як і в моїй родині.

    Я як ще вчилась в 37-тій школі то щоразу як зламаю руку якийсь вождь відійде у вічність. Он ми і сміялись з того, що вони так мною перейнялись що на той світ відійшли. Що можна було думати про ту владу і часи якщо не було де взяти навіть куска масла і я стояла неймовірні черги аби купити кілограм гнилих побитих трускавок.

    Моя мама виховувалась дуже ідеологічно в школі, училищі і консерваторії. І малом не вигнали її з тої консерваторії бо хтось доніс що вона підпільно брала шлюб. І вуйка попхали з роботи з головного лікаря бо не партєйний. А поряд був інший приклад заможного і партійного товаріща. І все нам було ясно, хоча ми в ті часи були лишень дітьми або так здавалось моїм батькам.

    А квартири в центрі страшні престрашні з тараканами які навідуються в ліжко під час сну пам*ятаю. Моя товаришка в таких умовах жила. Або мама розповідала як жило дві молоді родини і мама в сутеринах коло центру.
     
    • Подобається Подобається x 7
  9. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Ну, хто що вважає щасливим дитинством. :) Для декого щастям було мати сандалики за 90 копійок, в яких завжди можна було носочка відрізати, як пальці підросли, підколінники біленькі і плюшевий килим на стіні, чи напівсинтетичний, що його "давали" в різних салонах. :) Чи консерви за пару копійок на полицях магазину. Чим же ж то, Марусино, те ваше дитинство було щасливим? Бо Ви такого віку, де все "діставалося". Видно ваші батьки при коритці були? ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Наприклад мої батьки не були при коритці. Батько працював трактористом в колгоспі, мати сезонно працювала на цукрових буряках та збиранні льону. Були свої проблеми, але людина почувала себе соціально захищеною, в державних структурах влади не було стільки хамів, як тепер. Коли тобі хтось з начальників нахамив, достатньо було звернутись до вищестоящих інстанцій і він отримував своє.
    А про гнилі трускавки, таракани, черги за маслом і взуттям - це вже напередодні розвалу СРСР. А зараз чим дуже краще? Замість масла люди їдять спред, нормальне взуття коштує пів зарплати, якщо хтось її має, таракани, як лазили так і лазять, трускавки з нітратами, нітритами та іншою хімією. Чому Ви не згадаєте про те, як на селах хлібом годували свині та худобу, сеанс фільму в кінотеатрі - 10-20 копійок, квиток на літак до Москви - 20 карбованців, в Ташкент - 76, пляшка горілки - 3.62, трамвай - 3 копійки. тролейбус - 4 коп., нормальний обід - перше, друге, хліб з маслом, чай, 200 гр. сметани 60-70 коп., автобус 50 км. - 70 коп., газ - 1 м.куб. - 6 коп., 1 квт.електроенергії - 4 коп. Всі вулиці і всі закутки освічувались цілу ніч. Людина працювала, але знала, що прийде 14-те число і вона отримає гарантовану заробітну плату, а не подачку в коверті, тому могла собі спланувати сімейний бюджет. Після інституту я отримував 240 карбованців, за яких міг придбати 3 велосипеди і заплатити за всі комунальні послуги. Єдине, що не потрібно було робити - це не принижувати національні і релігійні інтереси та права людини. Сама економічно-господарська діяльність всього СРСР мене влаштовувала повністю.
    Візьмемо з іншої сторони. Союз розпався, ми стали незалежні, нам ніхто вже не мішає, нічого не забирає, то якого милого мільйони наших патріотів-українців ламанулись на захід? Повертайтесь назад, насолоджуйтесь життям по повній програмі, ми ж незалежні тепер!:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Точно!
    А ще печінка й нирки слабують, дівчата молоденькі не ТАК посміхаються...

    Чи мільярди?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    как хорошо что с распадом совка бояться выйти ночью на улицу уже не надо :haha::haha::haha::haha:
    ... в передаче следствие вели, интересную фразу услышал .... "в 60-тых убийство в Москве было события из ряда вон, на него выезжало все руководство МУРа и иногда МВД" ... странно почему это в период разгула демократии убийств по пару штук в сутки и намана, как вроде так и должно быть ....
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Ще й пісні співають:
    "Ай-я я-я-я я-яй
    Убили негра,
    Убили негра, убили
    Я-я-я-я-я
    Ни за что, ни про что,"
     
  14. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    эт вы о своем, о Львовском? ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Salata

    Salata Well-Known Member

    Зато их родные знают Правду! Убили за деньги - что тут такого? Людям деньги нужны, свобода, понимаешь...
     
  16. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Звичайно!
    Був би с Нікалаєва - казали б, москаль, а не негр.

    Знаємо, що не всім потрібна свобода...

    Так и умер, считая "Кембридж" буржуазным ругательством. (с)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Красиво говорят- Пал в неравной борьбе за контроль над финансовыми потоками.
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Ну.. продовжуємо згодом:
    - часи Муссолінні буви паскудні для сицилійскої мафії...довелось їм до Америкі втікати..
    - у часів правління червоних кгмерів Поль Пота не було у Камбоджи злодійства... абсолютно жодного... зате потім - просто кошмар :cry:

    Даааа...
    людоєдов у нас конечно нет...мы сьели последнего...
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Salata

    Salata Well-Known Member

    Ну не всегда так красиво можно сформулировать. Полно людей убили за копейки. Хотя если взглянуть шире, финансовые потоки, ответвившиеся в карманы некоторых правоохранителей - одна из причин.

    Людоеды - это которые мешают грабить, торговать людьми и наркотиками? И как на вкус?
     
  20. Максим

    Максим Well-Known Member

    Нормальне взуття за СССР коштувало цілу зарплату. :) І ще й гарненько дякувалося тому, хто це взуття вам продав.


    Хлібом годували свиней, негодяї, було, було. А що, можна було комбікорм в магазині купити? ;)

    Газета "Правда" коштувала 5 копійок, "Труд" - 3, "Комсомольська правда" - 2, а "Піонерська правда" - взагалі 1 копійку! От як!

    Квиток на поїзд Львів-Київ коштував 10 рублів (без постелі) :) От тільки з квитками в касах напряг був (про це згадувати невигідно) :)

    Таксі також якісь копійки коштувало, не пам'ятаю точно скільки (20 коп./км + 20 посадка або 50 замовлення по телефону ?). От тільки таксі треба було "спіймати". А по телефону всі машини були зайняті. Хіба що якщо день наперед...

    Сеанс фільму в кінотеатрі - від 10 (дитячий сеанс) до 50 копійок (широкоформатний фільм взагалі 70), от тільки не всякий фільм в СССР показували, а як і показували, то він вже був копійок на 5-7 урізаний :)

    Свинина і телятина коштували... гмм... яка різниця, в магазинах їх ніхто не купував, бо не було, а на базарі чи по знайомству ціни були різні.

    Бензин 10 копійок коштував, потім 20. Дизпаливо... ніскільки не коштувало, хіба в колгоспі за фляшку. Не продавалося дизпаливо в СССР населенню вроздріб і автомобілі такі не випускалися.

    А для чого було ставити вищі ціни на все це? Все і так було державне і працювали всі теж на державній роботі.
     
    • Подобається Подобається x 6
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)