Color
Фоновий колір
Фонове зображення
Border Color
Font Type
Font Size
 1. 22/11/2018
  Першу українську повністю електричну вантажівку, виготовлену для данської компанії Banke Electromotive, представив «Богдан» у стінах луцького ДП «Автоскладальний завод №1». Про це повідомляє прес-служба корпорації «Богдан».

  Електромашина ERCV27 призначена для механізованого завантаження твердих побутових відходів. Вона працюватиме у містах Європейського Союзу.

  «Ця електрична техніка відповідає сучасним технічним стандартам і виготовлена згідно з європейськими екологічними нормами. Як відомо, від 2025 року містах Євросоюзу планують заборонити рух автівкам з дизельними двигунами. Тож виробництво таких вантажівок є не просто перспективним напрямком, а й необхідністю в умовах новітнього ринку», - зауважили у прес-службі «Богдану».

  [​IMG]

  У корпорації наголошують, що екологічний транспорт – перспективна для України ніша, яку на теренах держави першим зайняв саме «Богдан». Українська компанія бачить перспективи у виробництві електричного спеціального транспорту для країн ЄС, які наразі проявляють чималий попит на таку екологічну техніку. У перспективі електромашинами можуть зацікавитися і українські міста, для яких питання екологічності транспорту стане визначальним.

  Вироблена в Україні електромашина отримала схвальні відгуки у замовника – Banke Electromotive. Після завершення сертифікації у Данії розпочнеться її серійний випуск у рамках масштабного контракту з європейською компанією.  Водночас в українській корпорації звертають увагу, що Україна поки що не виявляє значного інтересу до подібної техніки, яка в усьому світі замінює застарілі машини, що псують довкілля.

  «Поки європейські компанії замовляють в українського виробника екологічні спецмашини для вивезення побутових відходів, наша власна держава пасе задніх у цьому питанні. Хоча електрична спецвантажівка від «Богдана» випереджає аналоги за характеристиками, а компанія готова виготовляти її і для українських міст», - заявили у прес-службі корпорації.

  Спецмашина ERCV27 здатна розвивати швидкість до 80 км/год. Запас ходу без підзарядки тягових батарей при повній допустимій масі становить 220 км, а термін їх експлуатації сягає 12 років. Вантажівка обладнана комбінованою вентиляцією, водяними опалювачами, системою відеонагляду та кондиціонером.

  Нагадаємо, що підприємство має досвід виготовлення найсучасніших тролейбусів для України та Європи, електробусів для Польщі й Чехії та кузовів електробусів для Франції.
 2. Хорватська компанія Crosco Integrated Drilling & Well Services Ltd розпочала буріння 3-х нових свердловин у Полтавській області за контрактами з ПАТ «Укргазвидобування», які було укладено в 2017 році за результатами відповідного аукціону, проведеного на платформі Prozorro.

  [​IMG]

  Нагадаємо, що це перший в історії найбільшої газовидобувної компанії України проект, який реалізує іноземний підрядник із застосуванням сучасного бурового обладнання та міжнародних бурових практик.

  Співробітництво ПАТ «Укргазвидобування» з Crosco передбачає буріння 12 свердловин. Загальна вартість робіт становить 47 млн євро.

  Наразі Crosco вже закінчила буріння 2-х свердловин на Яблунівському родовищі та розпочала буріння 2-х нових на цьому самому родовищі. Буріння ще 1-ої свердловини Crosco розпочала на Ланнівському газоконденсатному родовищі.

  Як зазначає Михайло Падучак, начальник департаменту буріння УГВ, цей проект є свідченням кардинальної трансформації організаційних процесів за напрямком буріння свердловин в компанії, що мають на меті пришвидшити процес буріння та збільшити видобуток від буріння нових свердловин. Окрім бурового підрядника Crosco, до даного проекту компанією залучено ще понад 20 місцевих і міжнародних сервісних підрядників, що позитивно впливає на якісне зростання українського нафтосервісного ринку, сприяє збільшенню робочих місць і розвитку нафтогазової інфраструктури в регіонах проведення робіт.

  Довідково

  На міжнародному ринку Crosco надає послуги з 1952 року у 34 країнах багатьом відомим міжнародним і національним нафтогазовим компаніям.

  Компанія має власний парк з 11 бурових установок, 17 установок капітального ремонту свердловин та іншої техніки. Crosco також є 100% власником угорської компанії Rotary Drilling, буровий флот якої налічує 5 бурових установок, а також забезпечує ремонт та інше обслуговування свердловин.

  www.ugv.com.ua
 3. У місті Токмак Запорізької області 24 квітня ввели в експлуатацію першу чергу сонячної електростанції "Токмак Солар Енерджі". Вона — найбільша в країні. Займає 96 га, підключена до єдиної енергосистеми України. У неї інвестували 1,1 млрд грн "Укргазбанк" та українська інвестиційна компанія "Астра Кепітал Груп".

  Електростанція має 160 тис. сонячних модулів, 1670 інверторів, 40 комплектних трансформаторних підстанцій. Потужність першої черги — 11 МВт. Після завершення будівництва становитиме 50 МВт. Добудувати її хочуть до кінця року. Тут працюватиме 120 людей.

  [​IMG]

  Станція зможе забезпечувати електрикою шість районів Запорізької області та курорти на узбережжі Азовського моря.

  — Завдяки роботі компанії викиди вуглекислого газу в атмосферу зменшаться майже на 24 тисячі тонн на рік. Стільки його виробляють 15 тисяч автомобілів, — каже голова наглядової ради компанії "Токмак Солар Енерджі" Олександр Рєпкін, 40 років.

  Вітрові й сонячні електростанції зараз продукують приблизно 2,6% енергії в Україні. Діє 186 сонячних електростанцій різних потужностей. Решту електроенергії виробляють атомні, теплові та гідроелектростанції. Уряд планує до 2020 року збільшити частку сонячної енергетики до 11%.

  gazeta.ua

  Далі, біля промзони ЧАЕС. Потужність СЕС -1,2 ГВт, це трохи більше ніж потужність одного енергоблока ЧАЕС.

  radiosvoboda.org
  Morozenko подобається це.
 4. tea man подобається це.
 5. Французька компанія представила дорогу майбутнього: замість асфальту розробники пропонують використовувати сонячні батареї.
  [​IMG]


  У Франції вже покрили перший кілометр дороги сонячними панелями. Вони мають високоміцне захисне покриття. Воно витримує 18-тонне навантаження. Навіть найбільш завантажені траси освітлені сонцем протягом 70-90% дня. Тому така дорога може сама себе освітлювати.

  При цьому таке шосе може забезпечити вуличним світлом містечко із населенням близько 5 тисяч людей протягом цілого року.

  Також, за словами розробників, згодом сонячні магістралі зможуть безконтактно заряджати електромобілі. Серійний випуск панелей для доріг запланований у 2018 році.

  [​IMG]

  Вартість квадратного метра дороги становить 2000-2500 євро. Перші замовники – канадське місто Калгарі та американський штат Джорджія.

  У Франції побудували дорогу майбутнього
  natalirusova та DrumBest подобається це.
 6. Німецькі інженери протестували електролітак з вертикальним зльотом і посадкою. На літаку встановлені батареї, аналогічні використовуваним в електромобілях Tesla. Альтернатива таксі і автобусів у майбутньому?

  Flametta подобається це.
 7. Австралійські інженери створили сонячну панель, яка вирізняється підвищеною ефективністю і невеликим розміром, таким чином отримавши результат, який не очікували досягнути до 2050 року.

  Звичайна сонячна панель здатна перетворити в електрику приблизно 14-20% енергії, яку поглинає. Досі рекорд ефективності в 24% утримувала велика батарея площею 800 кв.см., випущена американською компанією. Нова ж модель сонячної панелі може перетворювати в півтора рази більше сонячної енергії - 34,5%. При цьому площа батареї складаєлише 28 кв.см. Очікують, що відмінність у розмірі дозволить здешевити виробництво панелей і, відповідно, сонячну енергію.

  [​IMG]
  Марк Ківерс, University of New South Wales

  Теоретично максимально можлива ефективність чотиришарової сонячної панелі - 53%. Одже, крихітна нова панель команди UNSW досягла двох третин можливої продуктивності.

  «Цей обнадійливий результат показує, що головні досягнення в дослідженні фотоелектричної енергії для підвищення ефективності сонячних батарей досі попереду», - сказав один з винахідників Марк Ківерс, з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї.

  «Витяг максимальної кількості енергії з кожного променя сонячного світла критично важливий для зниження її вартості, адже це знизить обсяг необхідних інвестицій і вартість доставки», - додав інженер.

  Команда з Університету Нового Південного Уельсу вже встановлювала рекорд з перетворення сонячної енергії в 2014 році. Тоді вчені досягли 40% ефективності, використавши дзеркала для концентрації сонячних променів. Однак новий рекорд більш вражає, тому що не пов'язаний з якою-небудь концентрацією.

  «Останні дослідження німецького наукового центру Agora Energiewende ставили перед собою мету домогтися 35-відсоткової ефективності батарей лише до 2050 року. Йдеться про звичайні панелі на дахах будинків, які використовують неконцентроване сонячне світло. Так що прогрес в ефективності сонячних батарей відбувається значно швидше, ніж очікували експерти», - сказав один з розробників Мартін Грін.

  Зараз команда працює над масштабуванням свого винаходу, щоб перевірити, яких результатів він зможе досягти при поверхні в 800 кв.см., як попередні рекордсмени.

  Новий рекорд ефективності в 34,5% підтвердила Національна лабораторія поновлюваних джерел енергії США, і зараз вчені очікують рецензування їхнього досягнення.

  Джерело
 8. 2 червня, 2010

  Українські та німецькі науковці стверджують, що в басейні Чорного моря Україна має запаси газу на тисячу років. Україна насичена вуглеводневою сировиною, нафтою та газом, більше, ніж Російська Федерація, заявив віце-президент Української нафтогазової академії, професор Роман Яремійчук, спираючись на висновки українсько-німецьких досліджень.

  "Вони (запаси – ред.) є по-різному розміщені. У західній частині – приблизно третина їх, потім Дніпровсько-Донецька западина, потім Південь і Чорне море", – зауважив професор.

  Україна має запаси газу на тисячу років, стверджують українські та німецькі науковці, які провели оцінку покладів басейну Чорного моря. Крім того, вченим вдалося розробити технологію видобутку газу з газогідрату.

  [​IMG]

  Якщо уряд зможе залучити інвесторів до розробок родовищ, Україна отримає промисловий газ уже через кілька років.

  "У перерахунку на метан запаси газогідратів Чорного моря, якщо брати увесь басейн, оцінюються у середньому в 50 трильйонів кубометрів, – зазначив доктор біологічних наук Сергій Гулін, який очолює відділ радіаційної та хімічної біології Інституту біології південних морів. – Якщо за одиницю виміру взяти річний видобуток України (а це приблизно 20 мільярдів тонн), то 50 трильйонів дають запаси газу на кілька сотень, а може й тисяч, років. Більшість цих покладів лежать в економічній зоні України".

  "Зараз розроблена вишукана, на мою думку, технологія (поки вона на стадії доопрацювання): це витіснення метану із газогідрату вуглекислим газом, – заяив професор Гулін. – Тобто якщо вуглекислий газ закачати в пласти газогідратів, замістивши метан вуглекислим газом, ми вирішуємо екологічну проблему – проблему парникового ефекту".

  "Це правдива оцінка. Професори запевнюють, що якщо будуть гроші, то через п'ять років можна мати промислову продукцію", – впевнений Яремійчук. Посилаючись на розробки своїх колег, він запевняє, що Україна багата на нафту й газ не лише у басейні Чорного моря.

  За даними фахівця зі світової енергетики, співробітника Російської академії наук Назипа Байкова, основні запаси природного газу зосереджені нині в Росії (47,58 трильйона кубометрів), Ірані (27,5 трильйона кубометрів) та Катарі (25,8 трильйона кубометрів). Отож, якби Україна почала видобувати власний газ, вона стала б лідером у світі за кількістю запасів блакитного палива.

  Щоб отримати прибуток із підземного українського багатства, потрібно знайти кошти на розробку копалин, додав Яремійчук. Найбільшою проблемою він вважає недолугу українську інвестиційну політику. Інвестори не вкладають кошти у розробки українських родовищ, бо не мають гарантій уряду. Крім того, професор пропонує полегшити податкове законодавство. Як приклад, він наводить Росію, де розробки корисних копалин звільнили на 15 років від податків.

  Нагадаємо, 13 квітня американська компанія Total повідомила про підписання угоди з Eurogas про оцінку запасів родовищ сланцевого газу у Західній Україні. Пізніше "Газпром" визнав, що зростання видобутку сланцевого газу, поклади якого є й в Україні, в світі дійсно становить проблему для Росії.

  Експерти: в Україні запаси газу та нафти більші, ніж в Росії