живопліт

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем sayy, 6 тра 2010.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
?

вибір рослин

Голосування закрито 14 сер 2010.
  1. бирючина

    75,0%
  2. форзиція

    0 голосів
    0,0%
  3. жимолость

    0 голосів
    0,0%
  4. горобина

    25,0%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. sayy

    sayy New Member

    необхідна порада із вибору рослин для живоплоту.
     
  2. sayy

    sayy New Member

    ландшафтний дизайн

    бирючина на живопліт-плюси і мінуси її використання?
     
    Останнє редагування: 6 тра 2010
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Мені теж цікаво... Теж хочу зробити живу огорожу.
    Бачив із граба, з часом щільність така, що миша не пролазить. Мінус - восени спадає листя... Але це тільки спостереження.
     
  4. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Читала що непоганий живопліт з глоду (рос. боярышник), ще барбарис подобається, але він вже більш декоративний.
     
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Інформації недостатньо. Треба знати, де буде живопліт (місто-село), чи це людна вулиця, чи ні, якої висоти має бути, який грунт, тощо.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Peri

    Peri Well-Known Member

    Теж хочу мати живопліт під вікнами.Перший поверх,через невеличкий город - дорога з не дуже інтенсивним автомобільним рухом.
    Хотілося б почути практичні поради:чи реально такий живопліт зробити самому?Де взяти відповідні рослини?Коли найкраще робити посадку?і т.п.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Sten

    Sten New Member

    Вставлю свої 5коп. По-моєму живопліт найкраще робити з кущових туй, плюсів тут багато - дерево вічнозелене і не опадає, достатньо високе (хоч до 3-х метрів), густо заростає і не проглядається друга сторона, захищає ваше подвіря від вітру, шуму, пилу. Правда така огорожа потребує трохи догляду, але воно того вартує, просто знайомий має таку огорожу і тому добре уявляю що це таке :) Середня ціна одного куща десь в районі 10дол. а садити потрібно кожних 70см приблизно, так що задоволення виходить не таке дешеве, хоча при наявності бажання, можливості і терпіння саджанці можна виростити і самому, але часу тоді піде на кілька років більше :)
    Виглядає приблизно так
    [​IMG]
    П.С. опитування трохи некоректне, тим більше половини рослин я не знаю :)
    фото нагуглив - рекламою не вважати
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Є ще один хороший варінт - смерека. Тобто звичайна ялинка. Але її треба стригти регулярно. надається до любих форм. Краса, непроникність, гарне повітря.

    З граба тільки не робіть:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

     
  10. Shlyak

    Shlyak Well-Known Member

    Боярышник:good:.
    1. достаточно высокий,
    2. густой - можно создать действительно непроходимую стену,
    3. долговечен - живет и плодоности не одну сотню лет,
    4. можно стричь и заплетать,
    5. листва красивая и плотная,
    6. на зиму на ветвях остаютстся яркие красные ягоды,
    7. можно сажать в один живопліт разные виды боярышника: с различной по форме и размеру листвой, с колючками разной длины или без колючек, я сажал в два ряда - в сторону улицы с колючками, в сторону двора- без.

    Если рядом дорога, лучше хвойные, защита от шума и пыли - круглый год.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. tato

    tato тато завжди правий!

    Плющ

    Плющ
    Якщо будете спускатись до центру (поки зима особливо) по вул.Стрийській в районі парку,зверніть увагу що там проглядаються дерева обвиті плющем.
    І особливо варте уваги те,що мороз і зима,а "зеленіє".
    З цих причин пропоную живопліт з цієї рослини.
    Основний аргумент- буде зеленим цілий рік і оригінальніше якось ніж "ялинки"
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Hyligan

    Hyligan Іронічний


    Тобі ше основа потрібна...він мусить по чомусь витись)
     
  13. tato

    tato тато завжди правий!

    можна якийсь каркас організувати
     
  14. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    В Яника на фазенді багато таких живоплотів, справді класно виглядає...Хочу взяти собі 300-400 садженців туї, найменших, відповідно найдешевших, обіцяють по 11 грн. штука. Повисаджую на город хай підростають, доки я підготую територію.

    ---------- Додано в 21:00 ---------- Попередній допис був написаний в 20:56 ----------

    Очевидно підійде звичайна сітка...Хоча можна зробити і щось оригінальніше...Наприклад основу з живої верби, яку плющ з часом обросте

    [​IMG]

    ---------- Додано в 21:03 ---------- Попередній допис був написаний в 21:00 ----------

    Доречі про плющ, сьогодні вичитав шо якщо плющем обростуть грецькі горіхи, то вони перестають вимерзати навіть при дуже сильних морозах, більше того, якшо плющем обросте будинок, то він не тільки не руйнує стіни як може здатися, ай витягує зайву вологу...Хто в курсі наскільки то правда?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Плющ полюбляє тихі місцини, звідти і хтось придумав аналогію. В першу чергу вимерзають горіхи, персики, абрикоси що стоять на відкритій місцевості що продувається. Вимерзають гілки, а не стовбури. А плющ до гілок не дістає.

    Абсолютно протилежно. Волога набагато швидше вивітрюється від нагрівання сонцем і обдувом вітром. Густий плющ буде затримувати вологу, крім того вранці, як і всі рослини, буде виступати збирачем конденсату. Можете наочно переконатися, подивіться на грунт і стіни під густою рослинністю і порівняйте з відкритими поряд.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Tatiana Lev

    Tatiana Lev Well-Known Member

    Люблю дивитися на різні живоплоти.З дитинства пам"ятаю сільські з граба (там кури сиділи в холодочку).Тепер подобається з туї---особливо в місті,де від дороги до подвір"я досить близько---просто суперовий захист від бруду і смороду від машин.Ну а туї (як воно їм там "дихати") ніхто не питає....
    Ну і недоглянутий живопліт---видовище ганебне.(є в нас такий поблизу, комунальниками давно насаджений).

    ---------- Додано в 06:50 ---------- Попередній допис був написаний в 06:47 ----------

    P.S. Тобто туї біля насиченої дороги----не помилуєшся,бо брудні,але практично.А туї як паркан в затишному місці і доглянуті---то вже для милування...
     
а де твій аватар? :)