Жешув у деталях (ч. 2)

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Alexander Shutyuck, 8 вер 2014.

  1. Alexander Shutyuck

    Alexander Shutyuck Well-Known Member

    Друзі, пропоную вашій увазі другу частину розповіді Дем'яна Данилюка про польський Жешув. Далі його текст:

    [​IMG]

    Сьогодні продовжуємо подорож польським містом Жешув(Rzeszow), яке дехто полюбляє називати Ряшів згідно карти 1... року це була пра-українська територія. Минулого разу (лінк на попередній пост) я зробив величенький вступ, де намагався пояснити дуже багато всього, але так щоб ви ще й це прочитали. В цьому пості такого не планую, але ненароком може вилізти.
    Тож ми пообідали, традиційною ще з XV століття для Речі Посполитої, картоплею фрі, яку приготували за не менш древнім рецептом і вирушили далі в місто. Спека була ще та. Та великою перевагою Жешува є його компактність, і вже хвилин за 20 ми були в абсолютно новому(1970-ті - ...) районі. Але про все по порядку.

    Власне, ще одне. Я мабуть трохи зануда, але дуже вже хочу щоб ви і загалом наші люди звертали увагу на деталі. На те як добре зроблено одне чи інше, і з якою якістю. Нагадую, що не все в поляків так вже супер – є свої недоліки, яких звісно значно менше ніж в Україні. Тобто лайно в якому живемо ми майже по борти, а там приблизно половина вигрібної ями і щороку стає менше.
    Так от, я це до того, що фоток буде доволі багато. Прошу вибачити і дякую всім, хто дочитає до кінця. :)


    1. Правда ж чимось схоже на Франик?
    [​IMG]

    2. Молоді жешув’яки
    [​IMG]

    3. Трохи не очікувано було побачити таке
    [​IMG]

    4.
    [​IMG]

    5. Бічна вуличка. Дуже щільно запаркована без дротів між будівлями і балкони не засклені. Для тих, хто не в курсі про що я, не полінуйтеся переглянути частину першу розповіді про Жешув.
    [​IMG]

    6. Двері в будинок епохи функціоналізму в дуже хорошому стані
    [​IMG]

    7. Відносно новий будинок і не такий старий поруч
    [​IMG]

    8. Подвір’я одного з таких будинків
    [​IMG]

    9. Цей самий будинок з внутрішнього боку. А хтось з вас можливо живе у схожій 4-5 поверхівці? І як вона виглядає? Так само? Чекаєте, що Садовий, Яценюк, Петров, Сидорович, Андріюк прийдуть і відремонтують вам його за кошт держави/міста/спонсора? Хммм... дивіться щоб взагалі не лишитися без даху над головою і почитайте про ОСББ.
    [​IMG]

    10. Поруч стоять автомобілі мешканців з відкритими не тонованими вікнами !!! Уявляєте??? Таке буває???
    [​IMG]

    11. Не вірите? Чесно кажу. Власники/-ці авто десь в будинку, а машини біля нього ось так стоять
    [​IMG]

    12. Ще бачили отаке
    [​IMG]

    13. Покращення 90-х – 2000-х. Фу.
    [​IMG]

    14. Більшість вуличних стоянок, які ми бачили замощені ось такою плиткою з дірками, крізь які може вирости трава
    [​IMG]

    15. Польський аналог наших ОСББ(поправте якщо не правий) який переважно об’єднує декілька (до 10 будівель, що по суті вже стає МегаОСББ) будівель в кварталі
    [​IMG]

    16. Скажу вам, що в Жешуві діти доволі обділені в своїх правах на внутрішні подвір’я – найбезпечніша зона колективного дитинства в міському середовищі. Хоча територія в значно кращому стані ніж наші двори, але все запарковане або стоять смітники. Якщо пощастить буде вбога гойдалка і пісочниця. Та ще раз скажу, що навіть попри це благоустрій подвір’я на дуже високому рівні!
    [​IMG]

    17. Хоча є місця де автомобілі займають дуже маленьку частину двору
    [​IMG]

    18. А ваше подвір’я виглядає так само? Ні? Думаєте до чергових виборів стане краще?
    [​IMG]

    19. Не скажу, що мені це подобається... але принаймні без багна, сміття і калабань. Так-так, погода сонячна але передумов все одно нема.
    [​IMG]

    20. Це 180км. на Захід від Львова
    [​IMG]

    21. Пішохідна доріжка вище рівня газону! Алілуя! Хоч якісь слов’яни навчились це робити.
    [​IMG]

    22. А ось це вже зовнішня сторона того кварталу
    [​IMG]

    23. А це ще крутіше
    [​IMG]

    24. Вхід в підземний паркінг з сонячними панельками на скляному каркасі! ВАААА! Супа! І такого в цьому місті ще багато є. Не паркангів, а панелей.
    [​IMG]

    25. Що це за будівля? Нова міська філармонія! Клас! Звісно не кажу, що львівська погана, але чи є в нас схожа громадська будівля збудована за останні 20 років. І не просто збудована, а з хорошим дизайном.
    [​IMG]

    26. Такого дуже бракує нашим містам :sad:
    [​IMG]

    27.
    [​IMG]

    28. Краса. Про безпеку руху я вже згадував у попередньому пості, та полюбуйтеся ще раз – острівець безпеки
    [​IMG]

    29. Ти тільки починаєш іти – машина за метрів 100 починає пригальмовувати. Скажете «це вам пощастило так». Та ні. На всіх переходах машини пригальмовували заздалегідь. Навіть у випадках коли 100% було видно, що ми розминемось без зміни наших швидкостей. Ну чому блджад у нас так не можуть?! Чому?! Водії, а? Чому ви котитеся майже впритул до пішохода аби тільки не зупинитися? Проблеми з щепленням? Поясніть. Чим ви інші від тамтешніх водіїв?
    [​IMG]

    30. Можливо не дуже вдалий ракурс, але якщо не хочете щоб пішоходи перебігали там де не дозволено засадіть край тротуару щільною клумбою бажано з хвойними. Не треба тих страшнючих совкових парканів!!!111
    [​IMG]

    31. Звісно ж тут є велодоріжки. Про це намагатимусь написати окремо. До речі, подивіться скільки місця у «бідних» пішоходів
    [​IMG]

    32. Kochajmy nasze miasto або Любіть своє місто (львівський варіант соціалки)
    [​IMG]

    33. А знаєте, що це? Аналог нашому Бандері. Так, ось такий human scale монумент. Гаразд не придирайтеся, що я применшив досягнення Степана Бандери, але суть монументу така ж сама. Там навіть пише: BOG – HONOR – OJCZYZNA. Але чомусь поляки спромоглися не роботи багатомільйонну гранітну брилу яка нависає в кращих традиціях совкових ідолів, а ось такий затишний пам’ятник. Вчіться брати і сестри українці
    [​IMG]

    34. Саме цей простір позаду монументу мене дуже вразив. Не те щоб в світі нема кращих, звісно є, але там дуже перебувати. І скажіть де у Львові є ось такий сучасний громадський простір? Нема. Зате є гранітно-мідний Бандера, кавовий Кульчицький біля Театру ляльок, Ромео і Джульєта біля готелю Львів... словом кітч і відвертий несмак. Але що тут дивуватися? Країна третього світу... більшість людей не бувала в розвинених країнах, вони люблять ковочку, бронзу, пілястри і щоб по-багатому виглядало. Можливо і ви читачу/-ко теж таке любите... :sad:
    [​IMG]

    35. Та ні, я не проти Бандери. Але якщо ми люди релігійні і віримо у життя після смерті і всяке таке... то чи хотів би колись Степан Бандера мати свій пам’ятник виконаний у стилі системи якій він кинув виклик...
    [​IMG]

    36. Жешув’яки відпочивають
    [​IMG]

    37.
    [​IMG]

    38. Еххх.... добре там де нас нема. Чи може і є, але принаймні на заробітках і пташиних правах
    [​IMG]

    39. Хіба ж не добре?
    [​IMG]

    40. До речі, а ви вже бачили який проект пам’ятника і площі Митрополиту Андрею Шептицькомму хоче проштовхнути собор Св. Юра ? Ще один приклад совка, для скромної і аж ніяк не тієї ідеології людини. Це якесь порочне коло тих пам’ятників в нашому місті.
    [​IMG]

    41. Поруч є ось такий замок. Нагадує дещо правда? :) На жаль(пишеться окремо!), на його територію не можна було потрапити. Як я зрозумів він використовується для урочистих подій... хоча я можу помилятися.
    [​IMG]

    42. Навіть в парку тут садять дерева правильно. За останні років 10 правильно дерева у Львові посадили лише на Городоцькій. Загалом в нас величезна проблема з новими деревами, хоча це більше стосується вулиць.
    [​IMG]

    43. Вивіско-рекламна жесть. Не робіть так! Робіть все за правилами.
    [​IMG]

    44. О! А про це я вже стільки писав (правда не тут) і пояснював усно... цей знак забороняє стоянку і зупинку. Його дія розповсюджується як на дорогу так і на тротуар! Але якщо є ось така табличка на якій пише «Не стосується тротуару» це означає, що заборона стоянки/зупинки стосується лише дороги. Але нашим людям того не зрозуміти! Вони одразу починають казати, що той знак в нас стосується лише дороги і що легковим і мотоциклам можна стояти... ну продовжуєте собі так казати :) Я вам показав доказ, що я був правий.
    [​IMG]

    45.
    [​IMG]

    46. Ще острівці безпеки. Жешув – безпечне місто
    [​IMG]

    47. Замок, зупинка і рідкісні білборди в цьому місті
    [​IMG]

    48. Далі ми рушили в керунку «новего мяста». Нове воно умовно. Це типу львівський Сихів, звісно в рази менший і такий самий соціалістичний... ну може не такий самий. Так, кращий, бо навіть ті будинки, що збудовані тут 30 років тому не такі страшні як ті, що збудовані на Сихові. Та крім них тут активно розбудовують нові житлові квартали – зовсім не такі як будуються в нас(!), офісні та торгові центри і кампус місцевого навчального закладу.
    Та про це вже буде у наступній частині. Приготуйтесь буде доволі цікаво.
    Попрошу декого без спойлерів ;)
    [​IMG]

    Дякую за увагу. Сподіваюся ви не розчарувалися від другої частини розповіді про пересічне польське місто Жешув. Якщо є якісь зауваження щодо подачі пишіть в коментарях будемо виправлятися.

    А мораль наразі така: ми живемо в постсовкому лайні, а дехто і взагалі у совку, і це не обов’язково ті кому за 80. Ні-ні, я не про Схід України, я про таких самих львів’ян. В нас таких не менше ніж там.
    Отже, живемо майже 25 років в тому гівні і не думаємо вилазити. Вже всі навколо живуть значно краще за нас не рахуючи окупанта, Білорусі(хоча це спірно), Узбекистану, Вірменії і Молдови. Тому, якщо кожен з нас не почне дбати про свій будинок, подвір’я, вулицю, місто... ми ніколи з цього не виберемося. І перевибори можуть бути хоч щороку... і навіть пів-туру. Все залежить тільки від наших вчинків чи бездіяльності. І ніякий Порохоненко, Олексюк, Палько не зроблять наші міста і країну кращою. Вилазьте з цієї вигрібної ями, люди.

    Також можна почитати про:
    Мінськ
    [​IMG]

    Вінниця
    [​IMG]

    Київ
    [​IMG]

    Санкт-Петербург. До речі, хотів поцікавитися вашою думкою, чи цю серію далі продовжувати?
    [​IMG]





    Оригінал публікації...
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Овва, ото написатись треба було. Чесно кажучи всього не осилив. Я наразі лише 3 разочки у Жешуві був. Місто сподобалось, зупинявся я завжди в готелі в самому центрі, гарна атмосфера. Можна кальянчик покурити ))) Ходили підземеллями по центру, правда я майже нічого не зрозумів, що мені гід розказував, в силу свого знання польської, але всерівно прикольно, добре відпочивається після роботи, дома самі запарки а в Польщі ти від них далеко, тому живеться краще.

    Також саме в Жешуві я знайшов кохання свого життя-маленькі смачненькі булочки ) Прості і з шоколадом, хто знає той підтвердить наскільки це класна штука, кого не пригощав усім сподобались.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. vasylynaOnatsko

    vasylynaOnatsko New Member

    мені також Жешув дуже сподобався. Була лише кілька разів, но вражечь повні штани)) Після третього разу думала що мене вже нічим не здивуєш, но подруга порадила замовити гіда і подивитись на місто з іншої сторони. Побачила суттєву різницю між тим як ти гуляєш по місті і не знає що за будинки біля теме, і коли тобі про них розказали - це небо і земля. Тепер коли подорожую постійно звертаюсь до гідів. Якщо комусь цікаво, шукаю тут Персональный гид в Жешуве
     
а де твій аватар? :)