Захист інтересів фізичної особи при проведенні фотозйомок

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Minx RT, 17 гру 2011.

  1. Minx RT

    Minx RT New Member

    Чинним законодавством встановлено заборону на фотографування особи без її згоди, за винятком певних випадків (якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб тощо). Однак реалізація свого права на захист своїх інтересів при проведенні фотозйомок, регламентованого ст. 307 Цивільного кодексу України, на мій погляд, є досить складною та клопіткою процедурою.
    До недавніх пір ця тма мене взагалі не цікавила і не турбувала. Однак все змінилося, коли я особисто зіткнулася з порушенням своїх прав.
    Одним із працівників кафе-бару було здійснено фотозйомку під час відвідування цього закладу мною. Я навіть не помітила того моменту, коли він сфотографував мене. Через деякий час після цього в одній із соціальних мереж було розміщено фотографії (378 фотографій) з того дня, в тому числі містилося декілька фотографій з моїм зображенням (на фото я дивлюсь в інший бік, але при цьому я на передньому плані фотографій, тому мені не приємно, що мої фотографії викладені в інтернеті для всезагального огляду). На моє прохання виділити ці фото працівник закладу жодним чином не відреагував.
    Виникла думка звернутися до суду за захистом своїх прав. Однак ознайомившись зі ставками судового збору за подання таких позовних заяв, у мене виникли сумніви в тому, що раціонально та ефективно буде звернення до суду. В процесі роздумів намагалася знайти в інтернеті хоча б якийся зразок позовної заяви або рішення суду з порушеного питання. Однак пошуки виявилися невдалими. Можливо я просто не уважна, а можливо просто мало випадків вирішення подібних спорів у нашій державі.
    Тому звертаюся до тих, хто можливо був у подібній ситуації або знає, як правильно діяти? Чи звертатися до суду? Якщо в когось є зразок позовної заяви - надішліть, будь ласка.
    Заздалегідь вдячна.
     
    Останнє редагування: 17 гру 2011
  2. Templar

    Templar Дуже важлива персона

    Ну, що Вам можна сказати, до суду Ви безпечеречно можете звертатись.
    Якщо хочете, можете вимагати моральну шкоду. Правда тоді процес буде не таким коротким.
    Якщо цей власник ігнорував ваші прохання, мабуть і на суди не буде ходити( це було б добре), тоді би просто було заочне рішення... Але апеляції ще ніхто не відміняв.
    Отже, Ви хочете написати позовну заяву, знайте, якщо напишете не правильно, суд залишить таку заяву без руху, і дасть Вам термін 5 днів, щоб усунути всі недоліки.
    Ну кароч, Вам все в суді розкажуть. Отже, позовна заява, для її складання, керуйтесь ст. 119-120 ЦПК.
    Отже, оформлюєте шапку, з правого боку, до якого суду, хто позивач, поштовий індекс, адреса, номер тел.
    І під тим, хто відповідач.
    приблизно має так виглядати:
    До Шевченківського районного
    суду м. Львов
    Позивач: Бла-Бла-Бла.
    (Поштов індекс. адрес, тел.)

    Відповідач: ................
    (Поштов індекс. адрес, тел.)
    ціна позову "............."​

    Але ось, як саме цю позовну заяву назвати, я ненаю... Тут вибачайте.
    Можливо про порушення особистих немайнових прав. Точно не скажу, тут є юристи, най скажуть як правильно буде...

    Якщо хочете щось детальніше знати, пишіть в приват.



     
    • Подобається Подобається x 1
  3. LoginzaID: 1879172943

    LoginzaID: 1879172943 миється в бані

    Питання юридичного харктеру можна задати тут http://lawstack.com.ua
     
а де твій аватар? :)