Подорожі Україною

Закарпаття

Posted by Dzeko on 16 лис 2010 відповідей - 507
  1. хельга

    хельга Well-Known Member

    10 лютого в м.Ужгороді на ковзанці IceLand біля Дастору пройде веселе зимове свято "Ужгородська ПАЛАЧІНТА 2013" :nyam2:

    ---------- Додано в 13:43 ---------- Попередній допис був написаний в 12:58 ----------

    Ой! Ще додам - палачінта то млинець :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    То видно аналог російської Масляної.
     
  3. хельга

    хельга Well-Known Member

    Палачінта то є палачінта. То є наше сято, а шо там росіяни сяткують, то їх діло ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. nazarr

    nazarr New Member

    Хочу поділитися враженнями від відпочинку На закарпатті та розповісти про цікавинки, може комусь тай буде цікаво.)

    І так почали ми з м. Мукачево перше що запланували це замок Паланок. дуже цікава екскурсія була так як екскурсовод був з турфірми а не Замку. тож раджу вам не користуватися послугами тутешніх екскурсоводів).

    Екскурсія центром міста теж цікава, але саме цікаве це місто берегове де ми незмогли знайти когось хто володіє Українською)) ніби місто в Україні а живуть там угорці, але кухня в них дуже смачна варто спробувати, теж є там дегустаційний підвал зкарпатських вин Старий підвал, досить хороші вина та дегустація. по дорозі на Ужгород нам передзвонили і сказали що ми можемо заїхати на дегустацію елю в м. мукачево. Досить цікаво і ми рішилися спробувати, Підвал дегустаційний має назву кельтський двір йому десь більше 400 років як говорив нам власник, та там дегустують не лише ель а більш ніж 20 видів різних настоянок та напоїв, в асортименті навіть була бехерівка яка мені дуже імпонувала)).. В ужгороді були в Ужгородському замку, та досить цікавою нам запропонували відвідати ратонду це дуже стара церква..

    Ось такі цікавинки ми відвідали, може ще хтось знає цікаві місьця? куди варто сходити?
     
  5. iso

    iso Well-Known Member

    Чомусь аж тепер застановився, що на Гуцулах вузькоколєйок не було. Чи милюся?
     
  6. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Моя любов - Дийда біля Берегово.
    Відпочивали там цього року вдруге, в кемпінг-зоні. Зона поділена на ділянки сіткою. Одна сторона виходить до озера, інша - на дорогу, має браму і зачиняється на ключ. На території кожного такого сектору - столик, парасолька, лежак (або кілька), кострище з підвіскою для казана і прутами для шомпурів або мурований гриль. На кожні приблизно 10 секторів - біотуалет, котрий принаймні 4 рази на день миють. В кожному секторі смітник, сміття забирають щодня. На в'їзді питна вода зі свердловини, крамничка з морозивом-напоями-дровами тощо. Заборонено рибалити сіткою і човни з бензиновим двигуном. Платиш за сектор (від 120 до 500 грн за добу) і насолоджуєшся життям.
    Діти вранці виповзали з намету просто в озеро, ввечері купалися до сутінок, казилися як могли. Я думала, нам 4 дні знудиться, а тим часом їхати звідти ніхто не хотів. Навіть в Берегово на термальні води лінувалися їхати. Лише один день пішли на (платний) пляж заради гірок, які входять у вартість квитка (30 грн з носа після 12 років)
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 8
  7. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

  8. placenta

    placenta Member

    мені сосромно, але я ніколи не була у Ужгороді. двічі у Чопі. Чи є там щось цікаве?
     
  9. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Ще хочу порекомендувати місце, де "поїсти дорогою". Село Неліпіно перед Свалявою, по ходу руху (зі Львова) при самій дорозі доволі непримітна забігайлівка (пару метрів далі - поворот на готельний комплекс Затишок, якщо до нього доїхали, то вже проїхали). Не надто чисто, трішки розгублений персонал, особливо, коли більше людей, але кухня...
    За 140 грн нас 5-ро наїлися від пуза і так смачно, що дорогою назад спеціально заїжджали туди (тепер поїли 9-ро за 240 грн і теж від пуза). Фантастичні бограч і чанахи з купою мняса, фрічки, лоці, куряча відбивна, деруни з м'ясом - всі ціни менше 20 грн, порції досить великі (після бограчу я ледве доїла за малою трохи картоплі) і мега-смачний сірий хліб. Так що рекомендую!
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. iso

    iso Well-Known Member

    А за квасом не заїжджали? (не плутати з хлібним:)
     
  11. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    перепрошую, що перепитую, але га?
     
  12. iso

    iso Well-Known Member

    В Неліпіно дітьми ми відпочивали кілька разів. І там є (принаймні, була) дуже смачна мінеральна вода. Називали її місцеві - квас. Так за тим квасом з навколишніх сіл люди приїжджали на біціклях. Був зроблений примітивний бювет і, здається, працював в певні години. Вже смаку не пригадую, але залишилося враження, що дуже смачна:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    ха, буду мати наувазі, бо я й не знала такого.
     
  14. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    нагуглила
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. хельга

    хельга Well-Known Member

    В Ужгороді дуже багато ціквого, гарне, маленьке містечко. Хоча трохи теперішня влада його доводить до упадку, нажаль...
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. SpaceMan

    SpaceMan New Member


    Доброго дня. Я із Закарпаття, з Ужгорода. Бачу треба все-таки багато чого пояснбвати всім співгромадянам що це за край такий моє рідне Закарпаття, або ж Срібна Земля, Подкарпатська Русь, Рутенія, Карпатска Україна... Хто зна скільки ще назв дадуть цій благодатній землі протягом віків, і кожна має св собі Таїнство.

    почнем з замочків на мості:) Це недавня традиція (принаймні пару рокуів тому її не було), коли наречені під час весілля, гуляючи по мосту очуть ніюи увіковічнити память про цей день, чіпляючи колодки і інші витвори "арматурного мистецтва" з своїми іменами на гратки перил мосту...


    Проблема 2. Ужгород брудний, але не повсюдно. Та й не у всі роки він такий був... Розпустився народ трохи в культурі... але це ене лише Ужгорода в Україні стосується.

    "а переважає всежтаки російська," навряд. Переважає українська мова. В селах дуже багато людей говорять по старому (як говорили ще до вступу Закарпаття в Раднський Союз), себто так званою русинською мовою (подібно як в принципі говорили на Західній Україні в 19 столітті). Але, оскільки під час Радянськог Союзу сюди заселели багато росіян, то часто можна почути і російську мову.

    ---------- Додано в 21:43 ---------- Попередній допис був написаний в 21:35 ----------

    туристичні шляхи Закарпаття різноманітні

    http://tourinform.org.ua/category/zakarpatya/types-of-tourism/
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Игорь Ткач

    Игорь Ткач New Member

    • Подобається Подобається x 2
  18. хельга

    хельга Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 3
  19. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А Дочинцю сьогодні 55, так, між іншим. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Paparuda

    Paparuda Well-Known Member

    Ну так "такі" мости Є абсолютно майже у всіх містах...........для Молодят,така традиція...........для комунальщиків "головниі біль"............в Одесі..не має річки...А міст Тещин(над узвозом) завіщаний замками....(конструкция отягощена).....їх постійно зрізають.....
    Так і в Киеві .і в Харкові....і в Днепропетровську...........))))))))))

    Бачте.....а кажуть...."Ми різні"..............Анічогісенько..........
    Ми в нашій країні.........Всі однакові............
    :uanew::):):uanew:
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)