ЗАБОРОНА ВЖИВАТИ ПИВО В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем Alter, 2 чер 2010.

?

Поправки до ст.178 адмінкодексу(про заборону вживання сл.алк.напоїв)-це :

  1. оздоровлення нації

    40,7%
  2. покращення добробуту міліціянтів вже сьогодні

    48,1%
  3. ще один геніальний спосіб поповнення бюджету

    16,7%
  4. лобіювання інтересів власників барів і відкритих майданчиків

    24,1%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Alter

    Alter Well-Known Member

    Є декілька запитань по Кодексу про адміністративні правопорушення, Стаття 178. Ну, я гадаю всі вже в курсі останніх змін ;)
    перший час всі ходили з паперовими кульками в руках
    потім по всіх каналах пройшов невеличкий сюжет, де стверджувалось, що ті кульки-то для піндосів у піндостані, а в гондурасі воно не канає за відмазку. Хто пояснить - на підставі чого доблесні правоохоронці можуть зазирнути мені в кульок чи в кишеню куртки? Пригадую що десь бачив таке-якщо є підозра що я здійснюю правопорушення...але чи не потрібно для цього скласти протокол зі свідками, як це робиться при обшуку машини гайцями?
    Наступне питання. Чи правда що і для фіксації цього правопорушення(розпивання пива в гром.місцях) потрібний протокол з двома свідками, які підтвердять що бачили на власні очі саме момент розпивання?
    А ще цікаво як вони збираються визначати що я здійснив правопорушення друге протягом року. Тобто сам механізм накладення штрафу. Я допускаю що існує база даних. Ну ось я розпиваю пиво в скверику, підходить міліціянт, бере паспорт, складає протокол, я кажу-нема питань, підписую і - до побачення. За тиждень мені приходить квитанція на оплату штрафу чи як?Хто приймає рішення про суму штрафу? Це ж йому треба зясувати чи бува не вдруге я тут розпиваю...
    І останнє. Там же - "поява в п`яному вигляді" - де є розяснення, що це таке і як його діагностують-алкотестерами,чи запахом, чи косий погляд... :scratch_one-s_head:
    буду вдячний за кваліфіковані відповіді, з посиланнями(на документи звісно ;) )

    і до речі - опитування, цікаво знати що Ви про це думаєте


    P.S.

    для тих хто ще не в курсі - http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=8&nreg=80731-10

    а тут суть інформації, яка була поширена в ЗМІ http://un.ua/ukr/article/267524.html
    хочу зауважити-я не проти поправки, я проти масштабної брехні і зловживань, які присутні в будь-якому доброму почині в нашій країні, зверніть увагу на те що каже Лазаренко і як це узгоджується з ст.178... Навіщо це? Чи вони як в тому анекдоті - чукча нє чітатєль,чукча пісатєль" ? тіки пишуть закони, а прочитати руки не доходять.
     
    Останнє редагування: 2 чер 2010
    • Подобається Подобається x 2
  2. Максим

    Максим Well-Known Member

    Не зовсім зрозуміло, а чим викликане занепокоєння? Хіба конче мус пити пиво на вулиці?
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Honda

    Honda Well-Known Member

    На рахунок оздоровлення нації, не думаю. Бо хто як пив в парку, буде пити в якомусь барі! І, наприклад, на площі Ринок є літні площадки, де п"ють все, і все видно, а збоку на лавочці вже пити не можна!
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Alter

    Alter Well-Known Member

    ну, не знаю як хто, а я відчуваю занепокоєння ;) доки не розберусь в темі
    погодьтесь, на вулиці воно приємніше в сонячний день
    ясно що не конче йти в центр міста і кидатися там пустими пляшками, але ж боротьба з хуліганством завше була святим обовязком правоохоронців, тому саме ця поправка мало що змінить
    ну ось приміром є закон, що зобовязує прибирати за собачками, вигулюючи їх - і що, хтось прибирає?де ви бачили щоб міліція за тим слідкувала?або що там з курінням, га?теж ніби заборонили, і тут я згоден на всі 100 -не хочу я дихати димом чужої цигарки, ось це якраз є порушення моїх прав.
    Крім того, я вже сказав що мене непокоїть:
    1-відверта брехня(дезінфомація якщо завгодно)
    2-можливі зловживання влади
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Не знаю як в цьому законі, але в Польщі штраф дають навіть тоді, коли маєш відкриту пляшку в руці. Це вважається логічним доказом того, що п'єш, тому і свідків непотрібно. Штраф виписується, як квитанція. Так як штрафи, які виписує ДАІ чи контролери в транспорті. Цю квитанцію треба оплатити протягом якогось там терміну. Потім починають нараховувати відсотки і передають справу в суд. Коли затримують людину, то зразу на місці перевіряють документи і зв'язуються з базою, по якій перевіряють чи затриманий не мав інших порушень, не є в пошуку тощо.
    Думаю, що в Україні мала б бути така ж система.
     
    • Подобається Подобається x 10
  6. Tarasyk

    Tarasyk Well-Known Member

    Чесно, якось самому противно пити пиво прогулюючись по-центру. Тим-більше, не хотів би, щоб діти бачили таку картину, а то мавувати будуть.
    Тому проголусував за оздоровлення.
    Міліціанти багато не збагатшають, відмазатись від попереджувальної поїздки (не мені) вдавалось за 10-20 грн.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. syavych

    syavych копач

    Вихід простий - перелити пиво в пляшку з-під безалкогольного пива і бухай скільки влізе :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  8. Alter

    Alter Well-Known Member

    :good:
    я також десь так собі уявляю
    а от поки немає такої простоти і чіткості в законі, можливі зловживання

    ну, по-перше 10грн з десятьох в день =100грн непогана добавка до зарплати за спостережливість :) а по-друге приускаю що тариф у Києві може коливатись від 20грн до 50, принаймні коли до мене підійшов міліціянт, його перша заявка була 85грн (хоча це якраз максимум при першому порушенні)
    ну і 10грн в Києві це просто принизливо для того хто бере:yes:

    ---------- Додано в 09:19 ---------- Попередній допис був написаний в 08:33 ----------

    Панове, зрозумійте мене правильно
    я проти того щоб по вулицях ходило п`яне бидло
    я проти бруду і хамства
    але мене ще більше хвилює як держава виконує свої обовязки по забезпеченню правопорядку, бо це напевно первинне
    це питання того ж плану-чому в європі поліція зупиняє авто тільки якщо ти порушив правила, а в нас - для того щоб взяти "данину"

    перечитайте ще раз поправку до ст 178!!!
    а тепер скажіть щиро-чи уявляєте Ви собі ситуацію, коли міліціонер підходить до когось, хто п`є на вулиці пиво, і чемно робить зауваження, а не пробує відразу грузити з метою підзаробити "не відходячи від каси" ?
    і проблема не тільки в якості рядових кадрів
    повернімось ще раз до того сюжету по ТБ
    чому там подана викривлена інформація? мета виправдовує засоби?
    десь таке вже було, не пригадуєте?
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    так, а паперові пакети чому не канають? цивілізований світ живе на тих пакетах, а ми що? занадто хороші?)))
     
  10. Alter

    Alter Well-Known Member

    а до речі-що далі, якщо штраф не оплатити?в них є поняття реєстрації, як в нас? куди вони надішлють наступне повідомлення про виклик в суд наприклад?а якщо я виїхав за кордон у відрядження на рік, де і коли мене знайде той неоплачений штраф?

    ---------- Додано в 09:31 ---------- Попередній допис був написаний в 09:25 ----------

    та мало того, подивіться скільки є тих слабоалкогольних в різнокольорових банках-пляшках, і що-підходити до кожного і придивлятися до баночки-чи то кола чи ром-кола? чи вони носитимуть каталог із зразками? :)
    виходить дискримінація-"пиво -ні, ром-кола -так!"

    ось чому я й кажу, що питання поставлено неправильно по суті!
    карати треба за пропаганду, тобто саме за відкрите і демонстративне розпиття алкоголю в громадських місцях
    і тоді логічне наступне питання - а чому тоді не заборонена реклама алкоголю і слабоалкоголки?
    робіть висновки-це явно не спроба вирішити проблему, оздоровлення буде побічним ефектом
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Персі

    Персі La mafia è immortale!

    Знайома з Києва розказувала, що в них за то діло взялись штрафувати досить жорстко... Як відбувається процес штрафування, я не розпитувала. Особисто мене то не дуже цікавить, ніколи не п'ю десь на вулиці (за виключенням вуличних кафешок). В потягах теж ніби не дозволяють тепер пити пиво. Сподіваюсь, що і горівку не дозволяють. :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Alter

    Alter Well-Known Member

    Сявич, жжош :good:
    я таких згенерую ще десятків зо три, на щастя питання не в тому, як безкарно "бухати" в громадських місцях
    а в тому, чому в нас "якось так воно все у глибокій дірі" ( Андрухович(с) )

    ---------- Додано в 09:50 ---------- Попередній допис був написаний в 09:46 ----------

    а я щовечора повертаючись з роботи спостерігаю як декілька компаній підлітків на лавочках навпроти академії МВС попивають слабоалкогольні з банок, ніяких пакетів, урни переповнені банками, запитайте в своєї знайомої ;)
    в будні, година десь так сьома-восьма вечора. ЩОДНЯ
    а що, вони ж не пиво пють, то й нехай

    а як процес відбувається...ну як, взяв гроші в кишеню, пляшку в смітник, от і весь процес :)))
    це в кращому випадку, бо буває інакше:
    http://cripo.com.ua/?sect_id=13&aid=93694
     
  13. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    А як міліція перевіряє, чи це справді пиво.
    Достатньо просто подивитись на пляшку? А якщо в пляшці з під пива Кока-кола?
    Як правильно написав syavych найпростіше перелити пиво в якусь іншу ємкість.

    З тим, що на варто пити пиво йдучи центром міста, можна погодитись. А от закон ще забороняє пити пиво в
    То виходить, що десь в парку, на лавочці вже попити пива не можна. А в транспорті, ну ясно трамвай, тролейбус, автобус, маршрутка, метро. А в поїзді, що теж не можна? А якого милого провідники продають в поїзді пиво?

    Штраф за перше порушення
    Виходить 17-85 грн.
     
  14. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Ситуація: в близької людини скоро день нар. 3-цятка. Збираємось до лісу святкувати. Питання : нас можуть оштрафувати? ліс - то громадське місце?
     
  15. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Нє, до лісу ППСніки не ходять :))). Хоча лісники можуть зробити зауваження за розпалене багаття
    А по опитуванню не знайшов для себе пункту. Можливо частково "оздоровлення нації" але не від алкоголю а від безкультур'я. Не зовсім приємно дивитись на гульбан посеред людного місця, а заодно і гребанули всіх під одну решітку, тому що на вигляд культурна (не помнєцкана) компанія, які тихо попивають пиво в жаркий день в скверику мені око не ріже, але то таке...
    "покращення добробуту міліціянтів вже сьогодні" - теж не можу голосувати, оскільки ППСніки переважно наживаються на конкретно підвипившому десь за кіоском (чи кущем) витрушуючи йому кишені
    "ще один геніальний спосіб поповнення бюджету"- не дієво. На одних пішоходах (тих що завжди праві... поки живі) можна ломанути набагато більшу касу
    "лобіювання інтересів власників барів і відкритих майданчиків" - навряд чи , навіть якщо вдалося би зібрати їх під одними профспілками, а куди вже там всіх нарізно
    Тому більше схиляюсь що то для того щоб дітиська не мавпували і щоб трохи поменьшало гамівних компаній в людному місці
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. majolika

    majolika Well-Known Member

    Моїй похресниці 15 років. Вона по секрету розповідала, що її однокласники вживають алкоголь вже не перший рік. Вони п'ють не пиво, а саморобні дрінки - в пів-літрову пляшку кока-коли чи фанти наливається горілка за смаком. Міцність напою залежить від пори доби - в школі на уроках!!! п'ють слабеньке пійло, ввечері чи на дискотеках досить міцне.

    Питання - то що зміниться?
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    ну світ за один раз не перевернути, але... :) як говориться - під лежачий камінь вода не тече. Я більше за заборону розпивати ніж проти, але то що інколи перегиби чи недогиби будуть теж впевнений
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    А ми ніколи й не розпивали пиво в громадських місцях...а от в лісі на природі - то зовсім інше...
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Alter

    Alter Well-Known Member

    та ото ж то :sad:
    давайте тоді введемо комендантську годину
    масло масляне...
    важливіші закони не виконуються-неповнолітнім продають алкоголь,
    навіщо плодити нові заборони якщо старі ігноруються???

    "Когда растут законы и приказы, увеличивается число воров и разбойников" (Лао Цзи)
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Honda

    Honda Well-Known Member

    Я і сама ніколи не п"ю, навіть пиво, якшо гуляю по вулиці! Це якось не культурно виглядає. Тільки в кафешках, на сеансах кіно і дома!
     
а де твій аватар? :)