З такими цінами на цигарки скоро не буде за що хліба купити

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Gyppsy, 20 лют 2020.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так от, сьогодні зазирнув під плівку - а в тамтих перших двох ящиках з'явилися сходи :yahoo:
    Правда, не однаково по всій площі, а такими полянками. Видно, таки не треба було засипати насіння зверху шаром землі.

    Так от, забрав ці два ящики /Вірджінію і Nicotiana tabacum/ в сонячну кімнату, і вже плівкою не обмотував - щоб паросткам було видносі)

    А тоті два /Берлі і Східний/ ще залишив в котельній, під плівкою. Вони висіяні на 10 днів пізніше і ще нічого не проклюнулося..

    І мабуть ще завтра візьму трошки насіння і посію по одній насінині, кожну в окремий стаканчик. Щоб потім не пікірувати, а відразу садити в землю.

    Все одно робити нема що...:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Gyppsy, а мій тютюн сорту "Тютюн" також, здається, прокльовується. Я з цими тютюнами - як з малими дітьми. Просіяв на міленьке сито (через яке борошно просівають) грунт, куплений в "Новій лінії", потім той грунт висипав у коробку з-під кефіру (півтора літра, прямокутна). В дні коробки попередньо наробив дірочкок, діаметром 1-2 мм, відстань - приблизно сантиметр-півтора (лінійкою і штангенциркулем не користувався - на око).
    З шестилітрової пляшки з-під Джерельної зробив два піддони - шийку відрізав, вертикально розрізав навпіл, вийшло два піддони. Потім в грунт, трошки притоптаний, висіяв два сорти, кожен окремо. Притоптав злегка пальцем. Забув сказати - за старою традицією висівання дрібного насіння я його попередньо виваляв у подрібненій крейді, щоб видно було, куди кидав, а куди ще ні.

    Перед цим купив пульверизатор з рідиною для очищення ванн. Рідину перелив в іншу тару, а в цю, де була рідина, залив чисту воду (звичайно, виполоскав ретельно перед цим). Напустив поверх грунту з насінням трохи туману водяного. Бо якщо бризкати краплинами, то насіння буде на дні грунту.
    Накрив плівкою. В піддон налив на дно з на палець води і поставив туди коробку з розсадою, Всю цю конструкцію поставив зверху на кухонний шкафчик. Два рази на день провітрював по півгодини.
    Сьогодні треба було поїхати в село, так я і це нещастя забрав з собою. Обклав грілками, обмотав поролном, щоб воно не змерзло в дорозі
    В селі першим ділом переніс його на теплу лежанку, а тоді вже зайнявся іншими справами: ящики, пусті банки, гостинці тощо.
    Здається, як сказано з самого початку, появилися кілечка - починає сходити. А "Бамбук" поки що не з"являється.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я вже другий день передивляюся відео про вирощування, переробку і зберігання тютюну.
    Цікаво, навіть цікавіше ніж яблуні-смородина-виноград...
     
    • Смішно Смішно x 1
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А я передивлюся пізніше. Щоб не наврочити.
    Чи, так би мовити - не ділити шкуру невбитого медведо.
     
    • Смішно Смішно x 1
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    )))
    Так Ви ж мусет матеріаліст.
    Чи не завжди? ;)

    зі

    А передивитися наперед не завадить - хай в голові все перепріє і розкладеться по поличках. Потім будемо робити менше помилок.
    Я он колись тільки одне кіно подивився, і то попав на те, де засипали насіння землею.
    Більше ні разу подібного тепер не зустрічав - всюди висівають поверху і злегка притискають)

    Я і на чуже кіно про файку колись хотів подивитися, але попадалися роліки досвідчених профі: там і токарні і свердлильні станки, і бріар, і і ебоніт з бурштином...
    А я свої вистругав на коліні ножиком і просвердлив дротом /бо ніяк не міг приварити свердло до спиці, бо закоротке. Кілька штук тонких свердл спалив і плюнув - загострив шприху і всі діла)/
     
    Останнє редагування: 1 бер 2020
  6. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я не лише матеріаліст, я ще й ледачий. Все відкладаю на потім. Зараз ще немає що сушити, якщо так розібратися. Я навіть те, що треба робити зараз, не роблю зараз. Я - людина настрою. Все чекаю, поки з"явиться натхнення. А зараз у мене натхнення - вчити мови. Інколи, але останнім часом - дуже рідко, з"являється натхнення потирликати на баяні.
    Коли виникне питання, як збирати листя, як ферментувати, як сушити, тоді і подивлюся. Справа в тому, що я сам не палю. Колись пробував, ще в школі, точніше, не в самій школі, а коли ходив у школу. А курили ми під містком. Інколи від матері отримував сім-кіп за те, що смердів цигарками. Потім студентом інколи курив, але дуже рідко, в компанії. Після вузу вже не курив. І останній раз цигарку тримав у роті, можливо, років двадцять тому.
    А цей тютюн - боротьба з державою монополістом. Мої хлопці палять, а я хочу перевести їх на самосад. Якщо я ніколи не купую томатний сік, минулого року зробив близько 80 літрів соку, якщо я печу домашній хліб, за ціною 10 грн. за кіло, який крім того ще й набагато смачніший, якщо я не плачу жодної гривні для вивчення іноземних мов, то природньо, що я хочу зекономити ще й на тій тютюновій заразі.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А в мене зломався мундштук на файці. А я на разміньорці. Ніж, плоскогубці, лопата, сокира і ящик тротилу...
    Зрізав чи то дво, чи то трирічну гілку з горіха і проштиркнув дротом м’яку середину. Саму гілку обстругав ножом. Другий рік користуюсь.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  8. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Рецепт соку в студію! Вдячна публіка у Ваших ніг затамувавши подих чекає...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А який там рецепт?
    По-перше, мають бути стиглі домашні помідори. У мене є кілька сортів, але найбільше годиться нонейм сорт, який у нас не виводиться уже, мабуть, років шістдесят. Великі неправильної форми помідори, трохи з паршею, вага плода може досягати півкілограма і більше. Знайду фото - викладу.
    Ну, і ще там підкуповую всякі соковиті сорти.
    Білоруська соковижималка. Соковижималки для всяких там апельсинів не годяться.
    Помив, почистив, нарізав помідори. Перемолов на соковижималку (з таким ричажком, що жмих відкидається). Два, три відра соку з першого урожаю.
    Літом на літній плиті у емальованому відрі закип"ятив. На відро соку кинув із столову ложку солі, хоча і без солі не зіпсується Розлив по стеризованих літрових-двохлітрових банках, закатав ключом, перевернув кришкою вниз, виклав на столі і зверху накрив старими пальтами, ковдрами. Добу простояло. Відніс в хату. От і вся технологія.

    Перші масові врожаї дають найкращий сік - солодкий на смак, в магазині такого не буває, останні, вересневі - сік уже кисловатий, але все одно домашній. Йде в хід також жовтий, оранжевий помидор (на хурму схожий), Волове серце - також, але цей помидор достигає нерівномірно: носик стиглий, а біля хвостика ще зелений.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я так і вино почав робити, і самогонку гнати: не тому, що аж така була потреба, а тому що захотілося щось зробити файне і пригостити друзів)

    І хліб я також колись сам пік, ще недавно зустрічав на стриху три дюралеві форми.

    А курите купований тютюн чи самосад?
     
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Самосад, але купований. Коли скінчився тютюн, почав шукати на сході. Знайшов. Але він більше на анашу за кольором був схожий і смак зовсім не тютюновий. Попросив друзів вислати. Сам братові відсилав на схід. Він на опорніку, дуже не поїздиш по магазинах. Мені простіше. Я старший, машина під задницею... Та й катався від Авдєєвки до Маріуполя.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А я от хочу закурити СВОГО самосаду )

    Подивився різні кіна, зрозумів, що довести тютюн до якісної кондиції - це дуже цікаво.
    Буду пробувати...

    Бо з самогонкою вже мусет розібрався)))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    А в нас сокоотжималка Філіпс (вважаю, що це один з найкращих пристроїв, що ми купили для дачі за останні 10 років). Вона з нержавійки, широке горло, міцна, яблука та томати можна кидати цілими. Звісно, що великі, особливо рожеві чи жовті томати солодші. Останні порції томату густі, аж в горку складаються - це буде лечо з різаним солодким перцем та лучком. В лечо крім солі додаю цукру,оцет - ні. Варю 20-30хвилин, стоїть добре і без оцту. Мезга залишається зовсім суха - самі семена з шкурками.
    Купуйте сокоотжималки Філіпс!) Зараз, правда, це дорого - більш ніж 3тис.грн.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    ?? йой :scratch_one-s_head:
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ніц не йой)))

    На рахунок "пити чи не пити" для себе я вирішив ще в 90-х. Тоді практично всі питання закріплювалися могоричами і "просто посидіти, поговорити за діла". Інколи сиділи до ранку, і напивалися у віхтівку;
    Я знайшов вихід - при потребі могоричі виставляв, в компаніях сидів, але пив не тоді, коли є випити, а тоді, коли хочу випити.
    І все, чистий спокій - я перестав напиватися і мучитися зранку)))

    Але мова не про те, а про самогонку )

    Від неробства я засумував і минулого року зробив самогонний апарат )))
    Перегнав всі кількарічні запаси всяких консервувань з підвалу. Наробив настоянок і всяких віскі і коньяків - люди кажуть, що все досить файне :blush:

    Вирощую виноград і вино з нього я роблю вже кілька років

    Тепер черга за тютюном)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    добре, коли є своя земелька. Люди на тих поверхах обділені і цікавими відкриттями, і домашніми заготовками, і домашнім алкоголем - хто вживає. Життя більш різнобарвне, що там казати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У нас соковижималка "Осінь". Їй більше 30 років! То якийсь монстр)))
    Від соків і до тертих пляцків - все проходить через неї.
    Ще є її ровесниця електровафельниця. Також неубієнна техніка.
    Мабуть їх робили на ВПК)))

    фотка з тирнету
    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    З ричажком? (важелем, щоб відкидати вижимки).
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Так, з ричажком:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Мабуть).
    В нас така пралка німецька - AEG 2002р. Так там ВПК і виробляв цих монстрів, так нам і сказали.
     
а де твій аватар? :)