Хто дійсно Бог ?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем harmony, 19 вер 2008.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    може і одне і друге, правда це може не вкладатися у нашу свідомість і розуміння.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    ви розумієте значення слова ВСЕ?
    єдине, що до цього можна додати: Він не порушує Ним же створені закони, але Він може їх змінювати для того, щоб не порушувати.
     
  3. ovod

    ovod Well-Known Member

    Все - це те що є, було і буде - це Бог.

    Цікаве припущення: для того щоб нічого не порушувати треба тільки закони поміняти.

    А все пояснюється, в даному випадку, логікою. Якщо перефразувати вислів про камінь, то вийде: що відбудеться, коли абсолютно рухоме тіло наштовхнеться на абсолютно нерухоме тіло?
    Нелогічна сама побудова питання, тобто припускаючи можливість існування абсолютно рухомого тіла, не можна припустити існування абсолютно нерухомого тіла.
    п.с. в запитанні поняття Бога таке як загальноприйняте, тобто не все
     
  4. Iscander

    Iscander Member

    Був би тут іудей, швидше всього назвав би богохульством те, що Бога духом назвали. і в якому дусі поклонятися?
    Можете не темнити - дайте прямий текст, який просто можна зрозуміти, де вгагалі є такі слова "Святий Дух - Бог, один із Трійці", чи може ви не в курсі що про Святий дух нічого навіть на Нікейському соборі не говорили, чи Святий Дух - третій у Троїці, чи він вгагалі Бог вирішували значно пізніше чи може дати книгу з історією Вселенських соборів, якщо не вірите?

    Плоть - створена Богом, має початок і має кінець, на відміну від Бога.
    Тому давайте без філософії - просто покажіть де у Біблії прямим текстом знаходиться те, у що вірять християни.

    У мене чомусь передчуття, що ніде - занадто багато течій у християн, які тлумачать одне і те саме речення абсолютно протилежно, я вже навіть версію знаю, що Ісус коли обіцяв прислати після себе когось, хто навчить людей всьому мав на увазі, що пришле самого себе через 3 дні.
    Це лише припущення - А ПРЯМИЙ ТЕКСТ ІЗ БІБЛІЇ?

    Будь ласка, не треба повторюватися - усі відповіді є на 2-х посиланнях, які я вказав вище.
    По-перше, якщо ви не вкажете мені прямого місця із Біблії де Ісус сказав, що Ісус - Бог, і що Святий Дух - Бог та ще й три в одному, та ще й рівні, до тих пір буду вважати, що він проста людина.

    По-друге, самі люди називали Ісуса пророком
    Фарисей думав так само:
    І що, скажето цього немає????????????????????????? Це ж прямий текст!

    По-третє, у Біблії є кілька персонажів які більше заслуговують на прирівняння їх до Бога.

    Перший – Єва, подібно тому, як Ісус не мав батька, вона не мала матері. Була створена
    Другий – це Адам – вгазалі не мав ні батька ні матері. Був створений
    Третій – навіть вище ніж Ісус – Мелхиседек (Євреям 7:1-3) – першосвященик у Єрусалимі, у якого навіть матері та батька не було, без початку, без кінця. Але батька і матері, початку і кінця не має лише Бог!!!!!
    То може Мелхиседеку варто поклонятися?

    А по суті моїх питань можна? НЕВЖЕ ТАК БАГАТО ПРОШУ?
     
  5. Василь

    Василь Well-Known Member

    Щоб відповісти на це питання, треба спочатку знати, що таке бог. Крім того, треба знати, чи у Всесвіті є місце для бога. Бо, якщо у Всесвіті немає бога, то навіщо його шукати?
     
  6. cap

    cap Well-Known Member

    Може не що таке, а Хто такий?
    Це щось нове.:) А якщо немає місця, то Ви згідні будете трохи посунутись?
    О, Ви вже й висновок зробили. А хто знає, що нема. Можливо просто погано шукали, треба продовжувати, поки не перевірите всі галактики.
    Р.С. Пане, Василю, над чим працюєте?
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Василь

    Василь Well-Known Member

    Тобто, Ви не знаєте, що таке бог, але вже знаєте, що він є хтось?! Звідки така впевненість?

    Перш, ніж посунутись, треба знати, скільки місця йому треба, чи не так? Бо я ж не знаю, скільки мені треба посунутись.

    Ніякого висновку ще не зробили, бо не знаємо, що таке бог. А як би знали, Ви б давно вже це написали!
     
  8. cap

    cap Well-Known Member

    Бог - це Він, а не воно. Я хоч не фізик, але шкільну програму ще трохи пам"ятаю.
    А Ви посувайтесь, поки Бог не скаже Вам, що досить і то буде якраз добре.
    Навіщо знову переписувати Біблію, якщо вона написана давним-давно.
     
  9. Василь

    Василь Well-Known Member

    Отже Ви не напишете, що таке бог? Тоді розмова стає безпредметною.
     
  10. cap

    cap Well-Known Member

    Поки я передрукую Біблію, Ви вже другу напишете.:)
     
  11. Василь

    Василь Well-Known Member

    Чукча нечитател чукча писател.
     
  12. cap

    cap Well-Known Member

    Цього я не знав, вибачаюсь.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Це не припущення, а вигадка, яка протирічить Ів.14:17 і Ів. 15:26.
    Ів.1:1 Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово
    Ів.1:14. І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця.
    Біблія свідчить про Божу сутність як Сина так і Святого Духа. Внаслідок сукупності усіх свідчень християни вірять в єдиного Бога, Який відкрив Себе людям не як проста Одиниця.
    Апостоли про Христа:
    Рим. 9:5....і від них же тілом Христос, що Він над усіма Бог, благословенний, навіки, амінь.

    Фил. 2
    6. Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним,
    9. Тому й Бог повищив Його, та дав Йому Ім'я, що вище над кожне ім'я,
    1.11. і щоб кожен язик визнавав: Ісус Христос то Господь, на славу Бога Отця!

    Тит. 2:13. і чекали блаженної надії та з'явлення слави великого Бога й Спаса нашого Христа Ісуса.
    Ми віримо що Ісус є Пророк. Але якщо до інших пророків було слово Господнє, то Ісус сам є Словом.

    Лука 21:33. Небо й земля проминуться, але не минуться слова Мої!

    Лука 4:32. І дивувались науці Його, бо слово Його було владне.

    Служителі храму визнавали, що "чоловік ще ніколи так не промовляв, як Оцей Чоловік" (Івана 7:46)
    Про Мелхиседека знаємо, що він цар Салиму, був священником Бога Всевишнього. Згідно з Євр.7 постав на подобу Мелхиседека Інший Священник згідно клятви Господа (Псалми 109 (110):4) і Його священство вічне.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. ovod

    ovod Well-Known Member

    А ви згідні з тим, що Бог поза силами, тобто ніякого впливу не здійснює, щоб не порушити свободу вибору? Тобто будучи присутнім всюди, ніяк своєї присутності не виявляє, ніяким чином.
    п.с. я би так сильно на логіку не опирався, бо що за основу візьмете ( в математиці це аксіоми), то і доведете
     
  15. Aquinas

    Aquinas Well-Known Member

    Звичайно. Бог настільки нас любить, настільки цінує нашу свободу, що створив видимість своєї цілковитої відсутності. Ви думаєте, чому так багато невіруючих? Та якраз тому, що Бог ПЕРЕБУВАЄ В ТАЙНІ, що Він - укритий, прихований. Він не хоче нікому насильно нав'язуватися.
    Ось що читаємо в Старому Завіті: Ягве, Бог євреїв, каже про Себе Самого: «...захотів перебувати у мороці» (1Цар.8:12).
    Мойсеєві, який прагне «побачити Його славу», Ягве відповідає: «Я представлю перед тобою всю мою доброту і виголошу перед тобою ім’я Господа; і помилую, кого захочу помилувати, і змилосерджуся, над ким захочу змилосердитися. Обличчя Моє тобі ж не можна побачити» (Вих.33:18-20). Навіть самому «основоположникові» єврейської віри не було дозволено бачити Бога!
    «З Тобою ж – Бог таємний, Бог Ізраїля, Спаситель!» – виголосив пророк Ісая (45:15).
    Наш Бог – це Бог, який є укритий, який шукає нас, але, водночас, якого і ми мусимо шукати.
    Звідси приходимо до того основоположного, що стверджує християнство: Бог не хоче «врятувати» людину без зусиль самої людини, тобто без того, щоб людина сама скористалася своєю свободою і вибрала Бога, а не щось інше.
    Симона Вейл (я вже цитував її на цьому форумі неодноразово), яка була вихована в агностицизмі, так писала: «Бог дозволив дізнатись про себе рівно стільки, скільки є необхідно, щоб віра у Нього спонукала людину піклуватися про долю іншої людини; щоб людина не була «засліплена» світлом небес до тієї міри, щоб зовсім перестати цікавитися проблемами земного життя».
    І моє улюблене речення, яке я постійно цитую з С.Вейл: «Ніхто не виявляє більшої любові як той, хто вміє шанувати свободу іншого». Утаємниченість Бога, який навмисно не хоче виявляти Свою велич, є пошаною свободи людини, підтвердженням даної їй влади особисто визначитися щодо свого призначення. Тільки цей «невидимий» Бог зумів встановити з людьми відносини свободи і рівності, а не примусу та підпорядкованості (як це бачимо, наприклад, в ісламі).
    А ще дуже влучно з цього приводу висловився французький філософ-релігієзнавець Жан Гіттон: «Для християн Бог є надзвичайно укритим. Він створив видимість правдоподібності сумнівам, які оточують Його існування. Він оповив себе мороком, щоб наша віра стала більш палкою і, поза всяким сумнівом, щоб мати підставу вибачити наше безвір’я. Таки є необхідно, щоб наші рішення, які йдуть у розріз із Його вченням, були збережені з метою створення повної свободи для діяльності Його милосердя».

    Але чи це означає, що Бог ВЗАГАЛІ ніколи не виявляє Своєї присутності? Ні, не означає. То коли Бог виявляє Свою присутність? ТІЛЬКИ ТОДІ, коли людина сама Його про це просить. Звідси - й сила молитви.
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. Levko

    Levko Well-Known Member

    +100!!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Виходить, українські можновладці поступають цілком по-божому... ти диви
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Overko

    Overko миється в бані

    Я розумію в значенні слова БОГ не людину чи істоту, а якусь вищу силу, явище, рушій, що керує всесвітом. Якесь першоджерело всього. Щось таке поки розумом-свідомістю поки не осягнути.
    Біблії і всякі псалми разом з церквами і педофільними священниками для мене не авторитет. Війна конфесій, вчора наприклад читаю, що українська православна церква московського патріархату пропонує заборонити православну церкву київського патріархату. В мене в селі у родини б'.ються постійно грекокатолики з православними.

    Якось це все дуже низько.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А яка користь від вашого розуміння саме для вас?
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Overko

    Overko миється в бані

    Я якось в тому користі не шукаю. Написав про то як я розумію "Хто дійсно Бог"
     
а де твій аватар? :)