Хто дійсно Бог ?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем harmony, 19 вер 2008.

  1. pravednik

    pravednik Well-Known Member

    Бог - це Свята і Нероздільна Трійця: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий. Пізнати Бога ми можемо тільки через Ісуса Христа-Сина Божого. Те, що Богом є Свята Трійця свідчить одна із багаточисленних цитат: І сказав Бог:" Створімо людину за образом Нашим, та подобою Нашою..." кн. Буття 1.26. Бог казав не за образом Моїм, а образом Нашим. Звідси випливає, що Бог не є в Одній Божій Особі, а кількох.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Нажаль це мало корелює з ти що написано в Бібілї- в результаті купа різноманітних суперечливих поглядів в яких годі розібратись.
    цікаво а як суботники ставляться до Старого Завіту?

    але не конкеретизовано що у 3, З таким підходом можна вірити у 3,4 10, 15 безілі ч божих осіб. Хоча в згаданий вами вірш пояснюють по різному.
    НЕможна будувати догмат і довести його лише на одному вірші- Старий завіт підкреслює що Бог - один, В новому завіті жоден вірш Не називає Ісуса Богом.
     
    Останнє редагування модератором: 16 жов 2009
  3. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Шановні хм...знавці...:scratch_one-s_head:
    Тут багато прозвучало,що Бог - то Любов.
    Не заперечую.
    Але в моєму розумінні Бог - це ВСЕ.
    Хотів би запитатися....:sorry:
    Яким чином Бог-Любов міг давати такі вказівки Мойсею?
    То звідси..
    Я вже не раз питався у Левка,Миха,чи в їхньому розумінні в Ветхому Завіті той самий Бог,що і в Новому?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. telepat

    telepat Well-Known Member

    Тільки телепатичним методом.
    Той Самий. Всього багато, а Бог Один.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Levko

    Levko Well-Known Member

    Я щось не пам"ятаю, Ромку, щоб ти мене про це питав...
    Сорі, може десь пропустив, або не зрозумів...?

    Звичайно, що той самий Бог...
    А в чому суть питання?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    В томуво...
     
  7. Iscander

    Iscander Member

    Ця тема мене також надзвичайно цікавить.
    Правда незрозуміло чому автор задав саме так питання, адже якщо подивитися у суть - то Будда - лише людина, Магомет - лише пророк, Єгова - він же творець світу, він же Бог іудеїв, він же Бог християн, він же Бог мусульман, він же Бог усіх - ТОМУ ЩО БОГ ЛИШЕ ОДИН. Це навіть з точки зору логіки легко довести.

    Особисто мене цікавить одна цитата учасників форуму:
    По-перше, я розумію семітські мови і знаю їх граматику - з точки зору грамати - повне безглуздя, оскільки для семітських мов наявність одночасно однини та множини в одному реченні - норма.

    Навіть прості смертні царі підписувалися і досі підписуються: "Ми, Цар (Правитель.... і т.д.) Русі (Йорданії.... і т.д.)".
    Бог більше заслуговує щоб себе називати "Ми".

    До того ж у семітській мові множина, застосована до одної особи вказує на велич, а не на кількість.

    Вас взагалі не дивує, що іудеє та мусульмани, незважаючи на те, що у Писанні Бог називає себе Ми, стверджують - Бог один і ніхто йому не рівня і не має жодної подоби.

    Але це дрібниці.
    Особисто мене цікавить кілька питань, але дуже серйозних:
    1. Де Ісус казав - "Я - Бог, поклоняйтеся мені?"
    2. Де вказано, що Святий Дух - божество, і йому необхідно поклонятися?
    3. Чому Ісус казав що у нього є Бог, чому Павло стверджував, що у Ісуса є Бог?
    4. Якщо Ісус Бог, то як його міг спокушати Сатана?
    6. Де апостол Павло чи хоч один євангеліст пояснив що таке Трійця?
    7. Де у Біблії сказано, що Бог - триєдиний як у Афанісієвському символі віри?


    Будьте ласкаві - поясніть.

    я це запитував уже і у проповідників і у священиків, але вони чомусь відмовилися показати ці місця у Біблії, хоча начебто вони є основою віри

    Щоб полегшити вам роботу дам кілька посилань: http://unitarian.ucoz.ru/ та http://www.blagoyput.narod.ru/vidp/rus/isus_bog.htm.

    Ці посилання - єдине де на просторах Інтернету я знайшов, де конктретно по Біблії прямим текстом сказано що є у Біблії, а чого немає. Щоправда перше посилання доволі із нестандартним, щоб не сказати новим поглядом. Але виявилося, що нічого нового немає - виявляється ця течія існувала ще й у апостольські часи.

    До речі - останнє посилання не раз мною було перевірено - дійсно усі проповідники та священики говорять одне і те саме і дійсно лише те, що написано.

    Але я - людина науки. Спасіння душі - це занадто відповідальна річ.
    Тому, будьте ласкаві, люди добрі - дайте хоч ви мені пряму відповідь без фільософії, де прямим текстом, чорним по білому буде сказано: "Ісус сказав: Я Бог ...." і т.д.

    До речі, цього я не знайшов навіть у апокрифах.

    Єдине, чого я досяг від одного проповідника, то це слова: "Коли ми читаємо Біблію ми не повинні думати".
    А у чому ж тоді різниця між тваринами?
    Хочеш дереву поклоняйся, хочеш каменю, хочу самому собі - навіщо думати?

    Тому прошу Вас, допоможіть знайти відповідь.

    наперед вдячний
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. cap

    cap Well-Known Member

    Хто дійсно Бог знає тільки Бог, ми лише віримо в Його існування і поклоняємось Йому.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Прочитайте першу заповідь і запитайте себе, чи можна поклонятися кому іншому, крім Бога? Коли ви відповіли на це запитання, прочитайте уважно новозавітню євангелію і задайте собі запитання: чому багато хворих, звертаючись до Ісуса, вклонялися Йому, а він жодного разу не зробив їм зауваження?
    Якщо ви відповісьте і на це запитання, не викручуючись, то гадаю, знатимете відповідь на своє запитання.


    Якщо показати, що Святий Дух - є Бог, то тоді нема потреби доводити, що Йому тре поклонятися, нє?


    Тому що Ісус, тут, на землі був БОГОЧОЛОВІКОМ у повній мірі.


    Богочоловік.


    Одне з двох. Або вони ще того не осягнули, або це було і так всім зрозуміло. Більше варіантів нема.


    Те, що він Єдиний доводити не приходиться, а те, що Він проявив себе у трьох особах, є немало місць у Біблії.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Yur

    Yur Well-Known Member

    Бог незбагнений, Йому віримо. Пізнаємо Його стільки, скільки Він того виявляє.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Iscander

    Iscander Member

    Фраза просто чудесна - нею можна захистити будь-яку релігію, навіть поклоніння самому собі.

    Для того в світ і посилалися пророки, щоб застерегти і вказати равильний шлях.
    Якщо детально проаналізувати всі релігії світу, то можна побачити, що вони практично усі однакові - різниця лише в історичних нашаруваннях (чи то через проблеми із папером для запису, чи то через чиїсь забаганки)

    Я, для прикладу, аналізував безліч релігій і впевнено можу сказати - якщо у релігію втручається людина і змінює її під себе, а ще гірше вводить туди філософію - результат буде нульвим.
    Всі пророки посилались із єдиною місією - заклик до єдинобожжя.
    А що ж дає філософія?

    Втручання філософії у іудаїзм породило кабалу (дурня справжнісінька – аж дивно як на це ще люди купляються, і це при тому що самі автори стверджують що пишуть усе виключно із голови), у християнстві – гностицизм, і, як не дивно, Трійцю – адже в Біблії цього вчення немає, а затверджене було це вчення аж (!!!) у 325 р. – оголосили Ісуса Богом, а у 380 р. – Святого Духа. І це при повній відсутності того християнства, яке нам подають священики у Біблії – там вгазалі інше! В Ісламі також деякі люди настільки захопилися грецькою філософією, що навіть уже й танці називають молитвою (Турція, деякі регіони Кавказу). Про інші релігії згадувати навіть не хочеться – практично усе філософія

    Але повернуся до своїх запитань.
    Прямої відповіді я чомусь не отримав.

    По-перше, у іудаїзмі дозволялося вклонятися у знак пошани людині.
    По-друге, ви хоч розумієте різницю між словами “поклонятися” та “вклонитися”? Чи можливо для вас релігія тільки в тому і проявляється щоб вклонитися без жодних наслідків?
    Спеціально для вас тоді наведу одне із визначень слова поклоніння – це справи душі та органів людини, які не суперечать вимогам об’єкта поклоніння.

    Для когось об’єкт поклоніння – гроші (приклад людини, що вважає начебто гроші допоможуть віддалити смерть чи раптову смертельну хворобу хоч на 1 секунду), для когось – якась розкарака на сцені, що несамовито корчиться (приклад фаната, готового на усе заради свого співака (-чки), для когось – наука (приклад атеїста, який бере багато речей на віру – постулати, гіпотези).

    Саме тому я запитав прямо: “Де Ісус каже – я Бог?”, щоб одразу відсікти усі неправильні розуміння поняття “поклоніння”.

    Даю Вам зустрічне питання – а котрий із сцілених хворих сказав: “О, ти Бог!”, та Ісус не заперечив?

    Зрозуміліше питання можна задавати?

    Я задаю питання конкретно: “Де сказано, що Святий Дух – Бог, чи одна із іпостасей триєдиного божества?”

    Де це сказав Ісус?
    Якщо він Бог – то Бог не може поклонятися Богу, оскільки Бог один. Якщо він людина, то не може бути одночасно Богом, оскільки людина сама від себе не залежить, а лише від Бога, плоть обмежена в часі і в просторі, які створив Бог, а Бог необмежений. Чи може, по-вашому Бог ще самого себе створив?
    Не здивуюсь, якщо скажете так – я таке вже чув.

    Якщо не осягнули – то як могли проповідувати іншим і як тоді можна на них опиратися?
    Якщо усі це знали і розуміли, то чому ж існувало таке явище як монофізити, несторіани, аріани, інують юнітеріани?

    Будьте ласкаві, покажіть мені ці місця, де вказано, що Бог явив себе одночасно у трьох особах і де власне сказано, що це Бог і що ці три особи – насправді одна триєдина?

    Отож бо й воно – по Біблії строге єдинобожжя.

    А по суті моїх питань можна?

    Чи по-вашому Бог, про якого у Біблії говориться "Бог порядку" навмисно вводить людей в оману, щоб усі потрапили в пекло?
    Дурня це! Не може бути біле вчора чорним сьогодні
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. cap

    cap Well-Known Member

    Все залежить від особистого духовного розвитку.:)
    Невже у Вас так вийшло?:)
    А Ви звідки пишете? Невже немає нічого про Трійцю? Щось не подобається мені Ваша філософія...
    Що Ви не кажете? Невже люди інших вірувань бувають такими темними?:)
    Ви хоч думайте, що заперечуєте! Всі гріхи прощаються, а хула проти Святого Духа ніколи не проститься. Для того, щоб Ви не писали більше таких дурниць, краще почитайте Біблію і зокрема Євангеліє від св. Івана гл.4.в.24., де сказано:" Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та правді вклонятися".
    Далі навіть не хочу коментувати. Ваш допис майже повний абсурд.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Іскандер - це Олександр. Мабуть ви мусульманин.
    Як відомо у мусульман і християн різні Писання, різне бачення шляху СПАСІННЯ і поглядів на Бога, хоча є і спільні моменти.
    Трохи інший випадок :pardon:
    Івана 10:33. Юдеї Йому відказали: Не за добрий учинок хочемо Тебе вкаменувати, а за богозневагу, бо Ти, бувши людиною, за Бога Себе видаєш...

    Івана 20:28. А Хома відповів і сказав Йому: Господь мій і Бог мій!
    Можливо ви його невірно зрозуміли. Ніхто не забороняє думати, але що стосується Бога, то краще Йому довіряти, ніж думати ніби ти Його пізнав. Бо знання є знаннями, а віра то трохи інше.
    Матвія 28:19. Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа...
    Як бачите три Особи мають одне Ім’я.
    Я думаю не в Богові тут справа, а в людях, яким бракує віри і смирення.
    1 Тимофія 3:16....велика це ТАЄМНИЦЯ благочестя: Хто в тілі з'явився, Той оправданий Духом, Анголам показався, проповіданий був між народами, увірувано в Нього в світі, Він у славі вознісся!

    Що тут скажеш? Можемо лише вірити .
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ніде не сказано, але є одне місце у Святому Письмі, де сказано, що проти Святого Духа неможна грішити, бо не проститься. Як з тим бути? Не підкажете?


    А ви, взагалі читали Новий Завіт? Ісус про себе каже: Син Людський і Божий Син.

    Вирішили обмежити Бога? Що значить "неможе"? Бог не може бути в людській подобі?

    нічого не скажу... питання некоректне.


    Для чого "одночасно"? Бо ви так захотіли, чи як?

    Всі три Особи мають одинакові якості. Наприклад, вислів у Біблії: "Я є Той, Хто є" говорить лише Бог. Це слова і Отця і Ісуса. Таких прикладів багато, якщо цікавитесь - пошукаю і приведу з посилання на місце у Біблії.

    А хто проти?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Iscander

    Iscander Member

    А що є? Де?

    Хто заперечує?
    Я Вас запитую: “Де сказано, що Святий Дух – Бог, чи одна із іпостасей триєдиного божества?”

    Вам навести цитату і вказати автора і назву видання?

    Що тут скажеш?
    Тоді нагадаю свій допис вище
    Як бачите ви підтвердили загальльне правило - ви навіть не подумавши ознайомитися із аргументами, подали мені стандартний набір непрямих фраз, відповідь на які уже є у вказаних вище посиланнях, особливо у останьому.

    Чи може для Вас спеціально зробити переклад і викласти тут?

    А де ж відповідь по суті на мої кілька питань?

    Абсолютно згоден.
    А щоб не грішити - так давайте вияснимо що ж є істиною.
    Ви стверджуюєте, що Святий Дух - третя іпостась єдиного Бог. А де це вказано? Покажіть, будьте ласкаві мені ці слова у Біблії.

    То може ви поясните що це усе значить.
    Але наперед знову відсилаю вас по посиланню, яке наводив вище, а саме http://www.blagoyput.narod.ru/vidp/rus/isus_bog.htm, щоб ви не повторювалися.

    Добре, давайте не одночасно.
    Де сказано - "Ісус - Бог та іпостась триєдиного", "Святий Дух - Бог та іпостась триєдиного"?

    Тільки будь-ласка по суті
     
  16. cap

    cap Well-Known Member

    Євангеліє від св. Івана гл.4.в.24.:" Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та правді вклонятися".
    Попросіть когось з близьких людей, щоб прочитали мою відповідь і передали її на словах Вам, бо "щось" мішає Вам побачити те, що неможливо не побачити...
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    ох і складне питання ви тут зачепили :)
    спробую викласти трохи і своє бачення деяких аспектів

    Ви самі себе заперечуєте. Бог може все! на те він і Бог! :) Ми не можемо осягнути навіть часточки Його. Але намагатися треба...

    тобто ви підводите нас до висновку, що....

    а взагалі варто трохи відірватися і навести такий приклад: оскільки в Біблії ніде не скзано, про процес збагачення урану, то такого процесу не існує. Біблія не може відповісти на всі запитання, тому треба шукати відповіді у святих отців.
    Для мене в цей період часу ваші питання не є актуальними, думаю, актичний пошук відповіді на них тільки забиратиме час... краще витрати його на молитву і тоді все стане зрозуміло :)
    бо ЗНАННЯ не суб"єктивні, а об"єктивні і вони прийдуть :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    То значить, що Ісус Христос, будучи на землі, мав дві природи - Божу і людську. У вас інше пояснення? Кажіть!
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. ovod

    ovod Well-Known Member

    Якщо Бог може все, то поясніть: чи може він створити камінь який не зможе ніхто підняти?
     
  20. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Зверніть увагу, я відповіла вам на ваші запитання, посилаючись на Письмо. На мою думку це більш простіший і правильніший спосіб, ніж шукати відповіді блукаючи по безкраїх просторах інтернету, на яке треба мати час і бажання.
    Те, що Ісус не заперечив, коли Його назвали Богом ви вже знаєте. Можливо ви вірите, що Ісус є Пророком, тоді у мене до вас контрпитання:
    де Ісус сказав, що Він Пророк і визнавати Його потрібно лише як Пророка?
     
    Останнє редагування: 28 жов 2009
а де твій аватар? :)