християнські вітання за церковним календарем

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем terRen, 6 кві 2013.

  1. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    7 квітня відзначається Благовіщення Пресвятої Богородиці

    У неділю, 7 квітня за григоріанським календарем, святкуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці –
    одне з найбільших 12 християнських свят і третє за значимістю після Великодня та Різдва.

    [​IMG]

    [​IMG]


     
    • Подобається Подобається x 6
  2. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл,
    який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу.


    [​IMG]

    За переказами, в руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.


    [​IMG]

    Події Благовіщення описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: «Ангел, увійшовши до Неї, сказав: «Радій, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між дружинами...». Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з'явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаії, а саме - слова про народження Месії. "Я готова стати останньою служницею у тої, яка удостоїться народити Месію", - думала вона
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)

    [​IMG]

    Вхід Господній в Єрусалим було проведено за традицією, яка передбачала в'їзд в селище царів на конях.
    Ісуса зустрічали натовпи людей, але вони бачили його не царем, а Спасителем, який переможе гріх і смерть.

    [​IMG]

    На Русі здавна це свято називають Вербною неділею. Назва свята походить від назви верби. Саме гілки цього дерева прийнято освячувати на Вербну неділю, так як іудеї теж зустрічали Ісуса з гілками в руках.
    Інші народи часто використовують під час святкування Входу Господнього в Єрусалим гілки інших дерев і квітів, а в нас саме верба першою розпускається навесні.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

    [​IMG]


    «Христос воскрес із мертвих. Смерть переможена! Чому вона переможена? Тому що не може тримати у своїх обіймах Того, Хто переміг гріх. Бо смерть увійшла в нашу природу через гріх. Немає гріха – немає і смерті. Воскресіння Христове є перемогою над тілесною смертю, і це – остаточна перемога, бо вона завершує перемогу над духовною смертю. Апостол Павло надає Воскресінню Христовому неперевершене значення. Він каже: «Якщо Христос не воскрес, то віра ваша марна: ви ще у гріхах ваших» (1 Кор. 15: 17). І, дійсно, без Воскресіння Христового немає християнства. Сутність християнства полягає у Воскресінні Христовому. Хто не вірує у тілесне Воскресіння Христове, той не може навіть називатися християнином. Він гірший від невірного» .

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Сьогодні 6 травня, Світлий Понеділок та Святого Великомученика Гергія Побідоносця
    (Юрія Переможця)


    [​IMG]

    Великомученик Георгій (Юрій) був сином багатих і благочестивих батьків, які виховали його в християнській вірі. Народився він у місті Бейрут, біля підніжжя Ліванських гір.


    Поступивши на військову службу, великомученик Георгій виділявся серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військової поставою та красою. Досягнувши незабаром звання тисяцького, святий Георгій став улюбленцем імператора Диоклетіана. Диоклетіан був талановитим правителем, але фанатичним прихильником римських богів. Поставивши собі за мету відродити в Римській імперії відмирають язичництво, він увійшов в історію, як один з найжорстокіших гонителів християн.

    Почувши одного разу на суді нелюдський вирок про винищування християн, св. Георгій запалав співчуттям до них. Передбачаючи, що його теж очікують страждання, Георгій роздав своє майно бідним, відпустив на волю своїх рабів, прийшов до Діоклетіана і, оголосивши себе християнином, викрив його в жорстокості та несправедливості. Мова св. Георгія була сповнена сильних і переконливих заперечень проти імператорського наказу переслідувати християн.

    Після безрезультатних умовлянь відректися від Христа імператор наказав піддати святого різним мукам. Св. Георгій був ув'язнений, де його поклали спиною на землю, ноги уклали в колодки, а на груди поклали важкий камінь. Але Св. Георгій мужньо переносив страждання і прославляв Господа. Тоді мучителі Георгія почали ухитрятися в жорстокості. Вони били святого воловими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, примушували бігти в чоботях з гострими цвяхами всередині. Святий мученик всі терпляче переносив. Зрештою імператор наказав відрубати мечем голову святому. Так святий мученик відійшов до Христа в Нікомидії в 303 році.

    [​IMG]

    Великомученика Георгія за мужність і за духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відмовитися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям в небезпеці - називають ще Побідоносцем. Мощі святого Георгія Побідоносця поклали в палестинському місті Ліда, у храмі, що носить його ім'я, голова ж його зберігалася в Римі в храмі, теж присвяченому йому.

    [​IMG]
    На іконах св. Георгій зображається таким, що сидить на білому коні і вражаючим списом змія. Це зображення засноване на переказі і відноситься до посмертним чудесам святого великомученика Георгія. Розповідають, що недалеко від місця, де народився св. Георгій в місті Бейруті, в озері жив змій, який часто пожирав людей тієї місцевості. Що це був за звір - удав, крокодил або велика ящірка - невідомо.
    Марновірні люди тієї місцевості для утамовування люті змія почали регулярно за жеребом віддавати йому на поживу юнака або дівчину. Одного разу жереб випав на дочку правителя тієї місцевості. Її відвели до берега озера і прив'язали, де вона в жасі стала чекати появи змія.
    Коли ж звір став наближатися до неї, раптом з'явився на білому коні світлий юнак, який списом вразив змія та врятував дівчину. Цим юнаком був святий великомученик Георгій. Таким чудовим явищем він припинив знищення юнаків і дівчат в межах Бейрута і навернув до Христа мешканців тієї країни, які до цього були язичниками.

    [​IMG]

    Можна припустити, що явище святого Георгія на коні для захисту жителів від змія, а також описане в житії чудове оживлення єдиного вола у землероба, послужили приводом до шанування святого Георгія покровителем скотарства і захисником від хижих звірів.
    У дореволюційний час в день пам'яті святого Георгія Побідоносця жителі українських сіл вперше після холодної зими виганяли худобу на пасовисько, звершивши молебень святому великомученикові з окроплюванням будинків і тварин святою водою.
    День Великомученика Георгія в народі ще називають - «Юр'їв день», в цей день, до часів царювання Бориса Годунова, селяни могли переходити до іншого поміщика.
    Св. Георгій(Юрій) - покровитель воїнства. Зображення Георгія Побідоносця на коні символізує перемогу над дияволом - «стародавнім змієм» (Об'явл 12, 3, 20, 2).
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    22 травня за новим стилем церковного календаря відзначається
    свято Миколая Чудотворця.


    [​IMG]

    У цей день відбулося перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар.

    В народі Микола Чудотворець — дуже популярний і шанований святий.
    Його ще називають Миколою Угодником, Теплим.
    Він є покровителем дітей, господарів, мореплавців.

    [​IMG]

    Микола Чудотворець — архієпископ Мір Лікійських народився біля 280 р. у місті Патари на південному узбережжі Малоазійського півострова.

    Св. Миколай завжди уникав мирських веселощів, часто бував у храмі Божому і, зрештою, відцурався мирського життя й прийняв чернечий чин.
    Свою спадщину він роздав бідним. Особливо поширеною була історія про батька та трьох його дочок, які жили вкрай бідно. Щоб дівчата змогли вийти заміж, Св. Миколай підкинув їм у віконце три вузлики з золотом на придане. Роздавши спадщину, він вирушив до Палестини поклонитися святим місцям, після чого повернувся до міста Патар, де єпископом був його дядько. За його порадою Св. Миколай і став священиком.

    За доброчесне життя Св. Миколай був обраний єпископом свого рідного міста Мір у Лікії, звідси походить назва Святого — Миколай Мір Лікійський. У сані єпископа Св. Миколай найчастіше зображується на іконах.

    Існують розповіді про те, що коли він був єпископом, то захищав невинно засуджених. Так, прийшовши на місце страти трьох мешканців Міра, він встиг вихопити меч з рук ката та прилюдно викрив підкупленого суддю. Коли ж у Константинополі несправедливо засудили трьох полководців, він з’явився уві сні імператорові Константину та пояснив йому, як було діло насправді.

    Св. Миколай допомагав людям у найскрутніших становищах. Одного разу у Лікії, на батьківщині Чудотворця, став неврожай. Дізнавшись про це, Св. Миколай змилосердився над людьми, що могли вмерти голодною смертю, і послав купця з кораблем, наповненим продовольством.

    Під час гоніння в Римській імперії на християн та християнську церкву, за царювання Діоклетіана та Максиміана, Святителя Миколая схопили і кинули до в’язниці. За часів імператора Константина Великого його звільнили, і він повернувся до свого приходу. Миколай Мір Лікійський був присутнім на першому Вселенському Соборі.
    6 грудня 345 року великий святитель помер. Тіло його було поховане в соборному храмі міста Мір.

    А на початку ХІ століття відбулося перенесення мощей Святителя і Чудотворця Миколая з Мір Лікійських у Бар.
    На початку XI ст. варвари захопили Лікійське місто Мір, де був похований Св. Миколай, і спустошили його. Святитель явився уві сні пресвітеру італійського міста Бар і заповів йому перенести мощі до цього міста. Всі християни, які тут жили, зраділи дару Божому. Вони відправили знатних людей та священиків до міста Мір, віднайшли раку з мощами та перенесли її на корабель. При цьому серед тих, хто ніс раку та торкався її, багато зцілилося. 9 травня процесія прибула до Бару. Жителі міста урочисто зустрічали корабель: у руках вони тримали свічки та співали пісень. З радістю та великою пошаною прийняли вони мощі великого Божого Угодника і поховали їх у церкві Св. Іоанна Предтечі.

    Через три роки вдячні жителі міста Бар збудували чудовий кам’яний храм на честь Святого Миколая і встановили там золоту раку. При великій кількості людей урочисто було перенесено мощі Святого з церкви Іоанна Предтечі до новозбудованого храму і покладено у раку при вівтарі.

    Вперше святкування перенесення мощей Св. Миколая було встановлене папою Урбаном II, що жив у XI столітті. І хоча зародилося це свято на Заході, воно міцно прижилося у церковному календарі східних слов’ян, куди було введене митрополитом Єфремом наприкінці XI ст. У Київській державі свято перенесення мощей святителя Миколая з міста Мір до Бару встановлене за часи Київського митр. Іоанна ІІ і Київського кн. Всеволода (1078–1093).



    Про цей день існувало кілька приповідок:
    «Прийшов Миколай — коней випасай»;
    «Юрій з теплом, а Микола з кормом»;
    «Святий Юрій пасе корів, а Микола — коней».
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    День Творців слов'янської абетки святих братів Кирила і Мефодія

    [​IMG]

    Близько 861 року обидва брата в складі візантійського посольства в Хозарський каганат двічі побували у Херсонесі, потім були послані імператором Михайлом III у Велику Моравію, одне з найбільших держав Середньої Європи того часу.

    [​IMG]

    Ця місія була організована на прохання моравського князя Ростислава (846 - 879 року), який прагнув обмежити у своєму князівстві вплив німецького духовенства і хотів, щоб християнське вчення проповідувалося зрозумілою слов'янам мовою, а не латиною.

    Кирило і Мефодій здійснили переклад книг Святого Письма з грецької на слов'янську мову, а також літературу, необхідну для здійснення богослужінь. В основу перекладу лягли добре відомі їм східно-болгарські діалекти.

    На відміну від інших практикувалися в ту епоху способів запису слов'янської мови слов'янське лист Кирила і Мефодія являло собою особливу закінчену систему, створену з урахуванням усіх специфічних особливостей слов'янської мови. Для текстів перекладів ними була створена особлива абетка - глаголиця. Брати також навчили місцевих священнослужителів здійснювати богослужіння по-слов'янськи. Цей досвід отримав поширення і в сусідніх населених слов'янами землях.

    В результаті перекладацької діяльності Кирила і Мефодія був створений корпус текстів слов'янською мовою, який давав уявлення про основні норми християнського світу, разом з тим була створена і літературна мова, здатна на настільки ж високому рівні, як грецька і латинська, обслуговувати всі сфери життя слов'янського суспільства.

    Насправді за літописами писемність вже існувала у слов'ян, і це підтверджено неодноразово різними джерелами. І вченими, і письменниками, і раніше це підтверджувалося і Ломоносовим, і Катериною, і Татищевим.

    Необхідно відзначити, що Кирило і Мефодій створювали насправді не слов'янську писемність. Вони створювали церковно-слов'янську абетку для християнської церкви. Кирило і Мефодій взяли давньослов'янське буквицу, в якій було 49 букв, 5 літер викинули, бо не було в грецькій мові таких звуків, а для 4 дали грецькі назви.

    Внесок цих святих, так само шанованих як Католицької, так і Православної Церквами, безсумнівно великий.

    [​IMG]

    Перш за все, саме завдяки Кирилу і Мефодію маємо сучасний алфавіт.
    По-друге, вони перші переклали слов'янською мовою Святе письмо і Богослужбові книги.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Вознесіння Господнє

    [​IMG]

    На 40-й день після Великодня сталася подія, яку нарекли Вознесінням Господнім.

    У Євангелії від Луки читаємо: «І Він вивів за місто їх (учнів своїх) аж до Віфанії, і, взявши руки свої, поблагословив їх. І сталось, як Він благословляв їх, то зачав відступати від них і на небо возноситись. А вони поклонилися йому і повернулися до Єрусалиму з великою радістю».

    День цей відзначається церквою як велике двунадесяте свято, а в народі його ще називають Знесення, Вшестя. Вознесіння належить до празників, котрі не мають певного числа, але співпадають із однойменним днем, яким неодмінно має бути четвер шостого тижня по Світлій неділі.
    Звідси й приповідка: «Не прийдеться на середу Вшестя».

    Як відомо, Ісус являвся учням своїм протягом сорока днів після свого Воскресіння. Він оповідав їм про Царство Боже та про те, що Йому необхідно було знести свої муки.

    У Євангеліях від Марка й Луки містяться лиш короткі відомості про цю велику подію, якою завершується земне життя Ісуса Христа. Про це описано в Діях Святих Апостолів. Зустрівшись із апостолами, Ісус Христос звелів, щоб вони не відходили з Єрусалима, а чекали обітниці Отчої. Іван бо водою хрестив, — ви ж охрещені будете Духом Святим через кілька днів. Апостоли хотіли довідатись, коли це має статися? Він же відповідав їм: «То не ваша справа знати час та добу, що Отець поклав у владі Своїй. Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і моїми ви свідками будете в Єрусалимі і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі. І, прорікши оце, як дивились вони, він угору возноситись став, а хмара забрала Його з-перед їхніх очей...»

    [​IMG]

    Вознесіння — остання межа посіву зернових та городини. Цю роботу завершували до Зелених Свят, адже через десять днів надходить Трійця. За прикметами, гарна погода на Вознесіння віщує добрий врожай, а сльота — на недорід. Позаяк на таке велике свято негоже було братися за тяжку роботу, то селяни родинами йшли в поле оглянути посіви, бо жито під цю пору вже колос викидає. А в природі панує така краса, буяння й гармонія, що, як писав Олександр Довженко, хто помер такого дня, то пожалкує.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    День Святої Трійці. П’ятдесятниця.
    Зіслання Святого Духа


    [​IMG]

    ТРІЙЦЯ (П'ятидесятниця) (грецьк. Pentekoste), одне з найбільших християнських свят, яке святкується на 50-й день від Великодня в пам'ять зішестя Святого Духа на апостолів і присвячене прославлянню Святої Трійці.

    Назву П'ятидесятниці свято одержало тому, що зішестя Святого Духа на апостолів сталося в старозавітне свято П'ятидесятниці, встановлене в пам'ять про дарування єврейському народові Закону при горі Синай; воно святкувалося в 50-й день після Великодня і припадало на закінчення жнив і збирання плодів, перші з яких приносилися в жертву в храмі. Саме в цей день, у 50-й день по Воскресінні Ісуса Христа, коли всі учні були зібрані в одній світлиці, раптом зробився шум, «ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів». Апостоли виповнилися Духа Святого і стали говорити різними мовами (Діяння апостолів 2:1-47). Зішестям Св. Духа на апостолів відкрилася довершуюча (?) діяльність третьої особи Пресвятої Трійці, і вчення Ісуса Христа про Триєдиного Бога досягло довершеної ясності і повноти. Подія Зішестя Святого Духа на апостолів вважається початком Християнської Церкви.

    [​IMG]

    У свято П'ятдесятниці заведено прикрашати храм і свої домівки зеленню – гілками з дерев, квітами і самим стояти з квітами в храмі. Прикрашення храмів і осель в цей день зеленню і квітами є, по-перше, сповіданням живлющої сили Животворчого Духа, а по-друге, – належним присвяченням Йому паростків весни.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Різдво Іоанна Предтечі
    „ІВАНА КУПАЛА”

    [​IMG]

    Свято встановлене на згадку про події, пов'язані з народженням Іоанна Хрестителя, які описані в Євангелії від Луки.

    В християнстві вчення про провісника Месії – Ісуса Христа – пов'язане з образом пророка Іоанна Хрестителя, який відновив і продовжив служіння Ілії. Як оповідає Євангеліє, сам Ісус назвав Іоанна "Ілля він, що має прийти".

    Коли Іоанну виповнилось тридцять років, він почав проповідувати в Іудейській пустелі, а далі в околицях ріки Іордан. Він суворо викривав пороки суспільства і закликав до покаяння, сповіщаючи про швидке пришестя Месії. Його зовнішній вигляд також відповідав описам вигляду Ілії: він носив одяг з верблюжого волосу, підперезаний шкіряним ременем, а їжею йому служила сарана і дикий мед.

    Проповідь Іоанна була настільки сильною, що скоро навколо нього стали збиратись учні, які заснували общину його послідовників – кумранитів. Зовнішнім знаком покаяння і духовного оновлення Іоанн вибрав хрещення – омиття у воді і занурення у неї (звідси й ім'я – Хреститель).

    Прийняти хрещення прийшов і Ісус, про чесноти якого як Месії сповіщав у своїй проповіді Іоанн. Тим самим Іоанн Хреститель проклав шлях служінню і вченню Ісуса Христа.

    Традиція прославляти Іоанна Хрестителя в дні його народження і мученицької смерті склалась ще в перших християнських общинах. З III століття свято Різдва Іоанна Предтечі вже широко відзначалось як східними, так і західними християнами – його називали "світлим торжеством" і "денницею Сонця правди". На початку IV століття свято було введене у християнський календар.

    У східних слов'ян і народів Прибалтики свято Різдва Іоанна Предтечі за часом збігалось з язичеським святом літнього сонцестояння (слов. Купало, балт. Ліго), тому в народі він став називатись днем Івана Купала. Багато язичеських елементів досі збереглось у народній обрядовості цього свята: танці і хороводи, перестрибування через вогонь (древній очищувальний обряд), скочування в ріку палаючих коліс, кидання вінків...

    [​IMG]
     
  11. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ "СПАС"

    [​IMG]

    Преображення Господнє — це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь об’явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням. Християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують його 19 серпня.
    Святі отці називали це свято другим Богоявленням.
    Подію преображення описують одразу три євангелисти — Матвій, Марко та Лука.


    Преображення Господнє, згідно з Євангелієм, відбулось перед голгофськими стражданнями Ісуса Христа. Ісус взяв із собою трьох свої учнів — Петра, Якова та Івана і вирушив з ними на гору. Традиційно Преображення пов’язують з горою Тавор. Однак в Євангеліях немає жодної згадки про назву гори, де відбулося Преображення.

    Там Христос молився, утомлені ж учні заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його сяяло, мов сонце, а одяг Його став білим, як сніг, і блискучим, як світло. Поруч з’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Згодом велика біла хмара накрила ї, і пролунав голос Бога Отця: «Це Син мій улюблений, що його Я вподобав. Його слухайтеся» (Мт. 17: 5).


    У момент преображення Господь дав можливість трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христі: божественної і людської.

    У народі це свято ще називають Яблучним Спасом, бо у цей день традиційно освячують перші плоди, серед яких – яблука, груші, мед...

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Успіння Пресвятої Богородиці

    [​IMG]

    За традицією східної церкви, свято Успіння Пресвятої Богородиці належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року.
    Відзначається 15 серпня за старим стилем, 28 серпня – за новим.


    Передував святу Успенський піст, який розпочався 14 серпня і тривав два тижні.
    З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності.

    У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою.
    Протягом осіннього періоду є три Пречистi – 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня.

    Про них у народi кажуть: "Перша Пречиста жито засiває, друга - дощем поливає, а третя - снігом покриває".

    Пiсля першої Пречистої дiвчата в селах вже не мають важкої роботи.
    Приповiдка каже: "Прийшла перша Пречиста - стає дiвка речиста" - багато говорить, бо немає вже роботи.
    Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.

    За народними прикметами, якщо на першу Пречисту гарна погода - вся осінь буде гарна.
     
  13. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Усікновення чесної голови св. Івана Христителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики:

    [​IMG]
    Пам’ять про усікновення чесної голови св. Івана Христителя вшановують 11 вересня православні та греко-католики, які дотримуються Юліанського календаря. Про цю подію говорить Біблія. Вшановуючи пам’ять Івана Предтечі, вірні у цей день дотримуються строгого посту.
    Про мученицьку смерть Івана Предтечі детально розповідається в Євангелії від Марка (6, 14-30). Іван Хреститель осуджував царя Ірода за те, що той жив із дружиною свого рідного брата – Іродіадою. Відтак жінка захотіла помститися Іванові і таким чином приховати свій ганебний вчинок. Одного разу, коли Ірод святкував свій день народження, для нього танцювала танець донька Іродіади – Соломея. Цей танець дуже сподобався Іродові і він пообіцяв дівчині, що виконає будь-яке її бажання. Дівчина, за намовою матері, попросила відсікти Іванові Хрестителю голову. Ірод не відмовив, і голова Івана була відтята.

    http://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/31568/
     
  14. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Життя святителя Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця

    З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов`ю нашого народу, і кількість храмів названих на його честь є цьому доказом.

    [​IMG]

    Усе життя св. Миколая - це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Свята Церква прославляє Миколая Чудотворця як мудрого правителя, вгамівника спраглих, швидкого помічника усім, хто опинився в біді та скорботах. Він рятував потопаючих, визволяв полонених, відводив смертну кару від невинних, зціляв багатьох людей: повернув зір, виправив кульгавість, дав мову німим. Вивів багатьох з убозтва й злиднів, подав їжу голодним, був помічником нужденним і теплим заступником. Він швидко з`являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця було позначено любов`ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас.

    Народився св. Миколай у 257 році по Різдву Христовому в Малій Азії, у мірлікійському місті Патарі, у родині Феофана і Нонни, людей благородних і заможних, які вирізнялися добропорядністю й милосердям до бідних. Довго його батьки не мали дітей, та як нагороду за їхнє благочестя Господь подарував їм сина. Народився святий Миколай у важкий час, коли в усій Римській імперії переслідували і вбивали християн.

    Від самого народження св. Миколай був навчений з неба постництва, яке зберігав до смерті. Досягши юнацького віку, він береться за книжне навчання, вивчає Святе Письмо. Маючи природні здібності, він, сповнений благодаттю Святого Духу, вивчив Святе Письмо, як і потрібно було доброму пастиреві Христового стада. Юнак був стриманим, схильним до самотнього життя, не віддавався марнотам, любив відвідувати храми Божі.

    Спостерігаючи його богоугодне життя, рідний дядько єпископ татарський Микола посвятив свого племінника в сан пресвітера. Під час паломництва по святих місцях за дорученням єпископа-дядька св. Миколай дбайливо управляє єпархією. У цей час він втрачає своїх батьків. Одержавши після них великий спадок, він віддає його на справи благодійні і милосердні, звершивши при цьому багато подвигів.

    Якось св. Миколай вирішив поклонитися місцям, освяченим і позначеним чудесами Ісуса Христа. Відвідавши Єрусалим, Чудотворець вирішив не повертатися додому, а піти у пустелю і присвятити себе служінню Божому постом, неспанням і молитвою. Та Бог таємним одкровенням утримав св. Миколая від такого наміру і звелів повернутися на батьківщину до людей, аби в ньому прославилося ім`я Господнє. Зрозумівши свою місію, св. Миколай прибуває до Мір, головного міста Лікії, де його ніхто не знав. Після смерті мірського архієпископа по волі Божій св. Миколая возвели в сан єпископа. Але перед цією подією Миколай мав чудесне видіння: в ночі йому явився Спаситель і вручив святе Євангеліє, оздоблене золотом і коштовним камінням, а Божа Мати поклала на нього єпископський омофор. Св. Миколай для пастви був прикладом християнського життя, двері його дому були відчинені для всіх.

    У час гоніння на християн св. Миколай сміливо силою слова зміцнював у Лікії віру Христову, за що разом з іншими християнами був кинутий до в`язниці, де за віру терпів голод, спрагу, образи, знущання і страх смерті. Та Миколай словом і власним прикладом підбадьорював і зміцнював віру тих, хто був поруч із ним.

    Св. Миколай був учасником Першого Вселенського собору в травні 325 року. На запрошення імператора Костянтина у віфінському місті Нікеї зібралися 318 єпископів, аби полагодити церковні справи.

    У роботі собору св. Миколай показав себе полум`яним ревнителем чистоти віри, виступивши проти єресі - аріанства.

    У подвигах любові до Бога і ближніх проходило усе життя,архієпископа мірлікійського, який перейшов у вічність 6 грудня 342 року. Його святе тіло з честю поховали в соборній мірлікійській церкві, від нього йшли пахощі й цілюще мирр.

    Дні пам'яті: 22 травня (9 травня за ст. ст.) - перенесення мощей святителя Миколая, архиєпископа Мир Лікійських;
    19 грудня (6 грудня за ст. ст.) - святителя Миколая, архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця.

    На третій рік після перенесення мощей до Барі собором архієреїв і священиків їх урочисто поклали під престолом у вівтарі новозбудованого храму, де вони почивають і досі.

    Молитва святителю Миколаю
    «О всесвятий Миколаю».

    О всесвятий Миколаю, великий угоднику Господній, щирий наш заступнику і всюдисущий в скорботах швидкий помічнику! Допоможи мені, грішному та безпомічному, у цьому житті. Ублагай Господа Бога дарувати мені відпущення всіх моїх гріхів, що їх я вчинив від юності моєї і протягом усього життя мого ділом, словом, думкою і всіма моїми почуттями, а при відході душі моєї допоможи мені, окаянному, умолити Господа Бога, Творця усіх творінь, позбавити мене від повітряних митарств і вічної муки, щоб я завжди славив Отця і Сина, і Святого Духа, і твоє милостиве заступництво, нині і повсякчас, і навіки віків. Амінь.
     
  15. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    12 лютого День пам’яті «Трьох Святих»:
    св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого.


    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Та це ж Я, моя авва!!!!!!!!!
     
  17. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Ага!:yes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Стрітення Господнє!!!

    [​IMG]

    Вперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується в цей день є не тільки знаковою, але й одною з ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа.

    Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом.
    Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків в ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів.
    За Писанням Діва Марія принесла до Єрусалимського храму двох молодих голубів. В храмі в ті дні служив один святий старець, на ім’я Симеон. У свій час він так забажав бачити обіцяного Богом месію, Ізбавителя Ізраїльського, що Господь Духом Святим передбачив йому, що він не побачить своєї смерті, доки не побачить Христа Господнього. Симеон був дуже похилого віку, але тоді в той день по натхненню він прийшов у храм.

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

     
  20. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Благовіщення Пресвятої Богородиці

    "Архангельським голосом кличемо до Тебе, Пречиста:
    "Радуйся благодатна, Господь з Тобою"

    (Величання празника).

    [​IMG]

    "Днесь спасення нашого начало і від віку таїнства явління: Син Божий сином Діви стається" (Тропар празника).
    Ось таким похвальним гімном наша Церква вітає празник Благовіщення Пресвятої Богородиці, називаючи його початком нашого спасення. І слушно, бо цей празник належить до найважливіших свят нашого церковного року. Про його важливість говорить уже сама назва в наших богослужбових книгах: "Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії".

    Таїнство Благовіщення має надзвичайно велике значення, бо від нього починається Новий Завіт, починається наше спасення. На благу вість архангела про воплочення Божого Сина людство чекало довгі-довгі тисячоліття. На ту благу вість чекало небо, чекала земля, чекали душі праведних в аді. З цим днем сповнилася Божа обітниця післати Спасителя, бо цього дня "Слово стало тілом, і оселилося між нами" (Йо. 1, 14).
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)