Християни й алкоголь

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Liliyah Romanova, 2 чер 2007.

  1. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Кажуть,французькі жаби по смаку,як наші кури.А,після курки випити вина - то за щастя...
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Я цікавився механізмом дії алкоголю на психіку, мій інтерес пробудив інший знайомий лікар, що працює в наркодиспансері (це цікава людина, і він розповів багато нового для мене про наркоманії і токсикоманії). Коли людина не алкоголік і алкоголь вживає рідко, то перша чарка – це різкий викид норадреналіну, серотоніну і допаміну(вони називаються катехоламіни), що викликає збудження і покращення настрою, легенький кайф. Коли людина на цьому зупиняється, концентрація катехоламінів і психічний стан поступово нормалізується, але для організму – це все одно – стрес. А при щоденному вживанні, навіть незначних доз наступає поступове збільшення синтезу катехоламінів внаслідок виснаження медіаторних систем, а особливо допаміну(а його дія – головні болі, тремтіння рук, серцебиття, поганий настрій, а при постійно високій концентрації – „білочка” чи інші психози). Підвищене виділення катехоламінів при опохмелюванні ще більше стимулює їхній синтез, і людина в пастці, чи „зачарованому колі”, після короткочасного покращення – знову хреново. Тому алкоголіки всі сумні, похмурі, дратівливі. Коли б алкоголь не викликав залежності, його можна було б застосовувуати як легкий антидепресант(існує ж лікування вином).
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Як Ви файно сказали..."збільшення синтезу катехоламінів внаслідок виснаження медіаторних систем"...Треба буде запам"ятати...
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А я то навіть не повторю! :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Шановні, те, що я написав - це дуже спрошено і схематично. Медіатори – це хімічні посередники для передачі інформації через синапси, чи то зони контакту між нервовими клітинами, наприклад, норадреналінова медіаторна система - це група синапсів, чутлива до норадреналіну. Виснаження медіаторних систем мозгу приводить до психічних порушень. Все це є в науково-популярній літературі, для прикладу, тут: http://alcoman.org.ua/content/view/30/31/ Але суть в тому, що пити, навіть небагато, але часто,мабуть, не варто.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    І все-таки, я думаю, що наркоманія та алкоголізм - психологічна проблема, посилена фізіологічно...
     
  7. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Погоджуюся з Вами, в плані насамперед нестачі сили волі.
    Я останніми днями розмірковую, чому алкоголь настільки захоплює людину і не дає вже їй спокою.
    Маю друзів, молоді, освічені, інтелігентні (розумні, начитані) особи, але якась от душевна безвихідь затягнула їх на оцю слизьку дорогу. І не знаю, чи щось чи хтось зможе їм допомогти вирватися звідти, з тої пітьми і болота. Вони вже самі не свої, думками линуть до чарки і відчувають, що справжніми стають лише після доброї дози спиртного.
    Я молюся за одного, прошу в Бога допомоги, бо стан у людини вже справді критичний...

    Так боляче і гірко на душі від того!
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А,якщо простіше - не пий багато,синяком станеш...
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Зверніть увагу на одну цікаву деталь. Дві ситуації: людина крадЕ і людина алкозалежна. Дві зовсім різні речі, акі не мають жодного стосунку одне до одного. А попри те, якщо ми кажемо, що то є гріх у класичному розумінні властивостей гріха, то ці дві речі, як крадіжка і вживання алкоголю мають одинакові прикмети.
    1. Звичка(що випивати, що красти).
    2. Спустошення душі (що випивати, що красти).
    3. Важкість навернутися.
    4. Одинаковий соціальний статус (що злодія, що алкоголіка)
    6. Руйнування особистості.
    .........
    Класика гріха і то майже будь-якого.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Згідний на 100%
    Аналогічно
    Ну з цим би я посперечався...
    Ну,Миху,як можна порівнювати?Як живе синяк,і,як живе депутат?Про що Ви кажете?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А ще я хотів сказати, що алкоголізм – хвороба, навіть коли людина, залежна від алкоголю, припиняє його вживати, зміни в медіаторних системах мозгу без лікування тривають ще довгий час, порівняний з часом постійного вживання алкоголю, а може і все життя, що залишилось. Це тільки щодо центральної нервової системи, але ж алкоголь впливає і на всі інші органи, порушення функцій яких теж у свою чергу впливають на психіку, та ще й в алкогольні напої входять інші токсичні речовини... При відновленні вживання алкоголю людині, що постійно приймала, а потім кинула, зміни в мозгу в короткий час відновлюються, і ця людина потребує повторного лікування. А оскільки в психічних змінах при алкогольній залежності основну роль відіграє дофамін, то спочатку лікують алкоголіків нейролептиками, які знижують вміст дофаміну, а що таке нейролептики і як вони діють, описав один з дисидентів, що сидів у радянській психіатричній тюрмі – це стан прострації, „медузи” чи „овоча”, що триває протягом усього періоду лікування.
    Але, що неможливе для людини, можливе для Бога, я знаю людей, що кинули вживання алкоголю, і саме завдяки своїй вірі. Про анонімних алкоголіків не знаю, тільки з чуток, але це теж звязано з вірою в Бога. Я сам колись зверхньо ставився до алкоголіків, до тих, хто „спився”, але після ознайомлення з „хімічними” основами алкоголізму якось вже не хочеться їх осуджувати, та й сам в минулому не без гріха...
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А що,Василю,для Вас депутат - то святе?
    [​IMG]
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь


    ну так, забув.... я мав на увазі здорове суспільство, а не хворе.....
     
  14. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    То десь там...
    [​IMG]
    але не тут...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    От ми всі кажемо алкоголь - то є зло. І це є правильно. Але у житті є різні ситуації, а крім того є різні люди.
    Знаю одну жінку, значно старшу за себе (родина до дружини). І що цікаво, великої душі людина вона. З чим до неї за допомогою не звернешся - ніколи не відмовить. Не знаю чому, але ця жінка в любий час могла подзвонити мені, і попросити якоїсь помочі. І то якось було само собою зрозуміло. Вона ніколи не пояснювала подробиць, чому їй потрібна ця допомога, вона зверталася до мене і в мене таке було відчуття, що їй допогти - то якийсь святий обовязок. Іншими словами склалися такі відносини: тре - значить тре і без вступу і пояснень. Їй завжди потрібна була допомога, що стосувалася медицини - то хорошого лікаря знайти, то ліки знайти, то домовитися у діагностичному центрі і т.д. і що цікаво, вона ніколи не просила для себе - все для когось.
    І от прийшов важкий час. За рік у неї помер чоловік, мама і рідна сестра...
    Важкий то був період і ця жінка час від часу почала випивати... і що цікаво, незважаючи на всі ці негаразди, вона все одно була готова будь-кому допогти, при тому і частіше вживати алкоголь. Вона працювала і стійко переносила всі життєві прикрості, інколи гасячи це все горілкою, але ніколи не нарікала на життя і так до останньої хвилини....
    Ось так буває... і алкоголь у вину важко поставити....
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А яке суспільство здорове? http://wsyachina.narod.ru/psychology/sunshine_2.html
    В таких випадках існують безпечніші, ніж алкоголь, заспокійливі ліки, транквілізатори, просто в нас стати на облік у нарколога чи психіатра рівноцінно стати ізгоєм, тут, мабуть більше вина суспільства, психологічна допомога в нас у випадках, який ви описали, просто недоступна цій жінці, як і сотням тисяч інших, це насліддя радянських часів.
    В мене померло троє друзів від вживання і наслідків – це ще до 40 років. Але судити людей, що залежні від алкоголю чи наркотиків, ми не маємо права, є різні випадки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Те, яке на чорне говорить - чорне, а на біле - біле....
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. prox

    prox Well-Known Member

    Вживати розумно при реальній потребі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    Реальні потреби- це коли?:)
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    коли зимно, Левко.:haha:
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)