Християни й алкоголь

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Liliyah Romanova, 2 чер 2007.

  1. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    До речі, ось що я по темі знайшла у Новому Завіті:

    І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь духом!
    (Ефесянам 5:18)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Християни й алкоголь

    гарно написано... :)
    але не написано кількості... :)

    я, наприклад, після роботи люблю випити літр-другий пива... :)
     
  3. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    літр - то напевне ще в нормі, а от другий - то вже забагато ;)!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Християни й алкоголь

    кому як.... :)
    інколи і двох літрів мало, якщо хороша компанія.... :)
     
  5. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Моя думка, що краще не вживати. Тобто, не мати такої звички, щоб то було нормою. У нашій церкві алкоголь заборонений. Зовсім! Хіба на спомин в першу неділю в церкві по ковточку. А чому заборонений? Та тому, що "не впивайтеся" для наших людей не закон. Тому заборонили зовсім. І добре зробили. Мій колишній чоловік, що був невіруючим, аби тільки занюхав, то вже напивався до срачки ( за перепрошення). А потім я втікала з хати, бо міг вбити. Поки ми жили разом, я його стримувала, хоча деколи зривався. А як розлучилися і він вдруге одружився, то так пив, що й жінка його коло нього спилася. Видно після цього прозрів і зав"язав назовсім. Боїться випивки, як дідько ладану. А хіба то нормально? А як зірветься? Брата його по п"янці вбили...От таке.
    У нас же ж в сім"ї було так, що тато любив собі вишнячку настояти, чи чорниць, бо в нього шлунок погано працював і пива любив попити. Але то в хаті, ввечері... А щоб на стіл ставити, то не ставили, бо і заборонено було та і не треба когось споювати. Тому брати мої виросли без потягу до алкоголю. Хоча нераз пива, чи вина теж можуть в сімейному колі випити.Я зараз теж люблю випити нераз пива яку склянку, чи вина трошки під настрій, але стараюся в хаті не тримати, бо хлопці ростуть і не хочу, щоб вони до того привчалися. Погодьтеся, що багато людей поспивалися через компанію. Адже організм звикає до алкоголю і потребує його щоразу більшу і більшу дозу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Ис.22:13 Но вот, веселье и радость! Убивают волов, и режут овец; едят мясо, и пьют вино: "будем есть и пить, ибо завтра умрем!"
     
  7. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А далі? Ну як так можна щось виривати з контесту, щоб своє щось захищати? :no:

    Ісаї 22 голова:

    13 Та ось радість і втіха: забивають худобу велику та ріжуть худобу дрібну, їдять м'ясо й вино попивають, викрикуючи: Будем їсти та пити, бо взавтра помрем!
    14 І відкрив Господь Саваот в мої уші: Напевно не проститься вам беззаконство оце, аж поки ви не помрете, промовив Господь, Бог Саваот.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. andi

    andi Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Раніше, в молоді роки :D відмовився від горілки, лікерів, настоянок і т.п.
    вживав хіба пиво (і досі подобається) та вина трохи, якщо хороше! коньяк - дуже рідко, грам 50 за весь вечір/день/застілля...
    а відмовився, бо зрозумів, що нема ніякого приколу/кайфу в вертольотах і взагалі в стані, коли гальма на 30-60% вже ослабли, коли і до дурниць може потягнути....

    зараз не вживаю практично зовсім. Причина:
    переглянув фільм про шкоду алкоголю як такого...
    сильно вразило, сам не сподівався. турбуюся про власне здоров'я, і здоров'я потомства майбутнього :)
    як наслідок, ДУЖе рідко - разок на місяць - можу "продегустувати" скляночку пива для смаку, чи вина трошки для проби.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. andi

    andi Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    дуже влучно сказано!!! чому ж французи, італійці, іспанці і взагалі південні народи при вживанні практично чи не щодня 1-2 бокалів вина,
    абсолютно не п'яніють і не стають залежними...
    відповідь проста: південні народи століттями ЇДЯТЬ виноград! і їхній організм призвичаєний до виноградного соку, а також до бактерій, які беруть участь у бродінні винограду. їхній організм абсолютно нормально перетравлює і сік, і бактерії, які у ньому завелися (адже це і є процес утворення вина).
    чому словяни і північні народи можуть так сп'яніти від вина, і спитися?
    бо у нас нема "імунітету"!
    зате є інша особливість: самогон, горілка, спирти....
    а навіть декілька капель спирту/горілки призводять до згортання крові, наслідком чого є закупорка найдрібніших судин. результат наживо:
    втрата реакції і пам'яті через закупорку судинок і відмирання клітин в мозку; закупорка судин на кінцівках, тромбами, з наступним розривом дрібних судин (особливо помітно на щоках і носі алкашів)....
    коротше, цілий букет.....:sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    В питанні алкоголю я найбільш прийнятною вважаю позицію протестантів – тобто не вживати взагалі, хоча в мене є друзі, які вживають і не менше як літр, і не пива, а сивухи, і не тільки після роботи, а й до і під час. Мені сумно дивитись на наслідки, бо по-моєму, в першу чергу алкоголь впливає на мозок, інтелект, емоції. В нашій сім”ї ми алкоголю не вживаємо зовсім, в нас його вдома немає, гостей пригощаємо мінералкою.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. andi

    andi Well-Known Member

    Відповідь: Християни й алкоголь

    мда... получилося не "Християни і алькоголь" а "шкідливість алкоголю" :)
    соррі :) хоча, в тому то і суть: якщо це шкідливо, то на шо воно нам?!
    не тільки християнам, а й всім-всім - будьте здорові :D
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Майже в тему: http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=82242&postcount=81

    А щодо переносимості/непереносимості алкоголю різними народами (я не побоюся сказати - расами) - це явище досліджене. Нехай шановний Степанич прокоментує фахово.

    В організмі "нашої" людини алкоголь спочатку розщеплюється до якихось сполук ацетону, а потім здається, спрацьовують певні рецептори, які запускають механізм подальшого розщеплення до H2O та СО2.

    А у східних народів відсутній ген, який відповідає за той рецептор. І в них "пітіє" закінчується на першій - "ацетоновій" фазі. Коли болить голова і хочеться "позбутися" випитого.
    Саме тому Коран забороняє вживання алкоголю - тому самому контингенту.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    потрібне щеплення і тренування.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Я не п"ю горілки. Коньяк для мене це особлива бридота. Червоне вино - дуже зрідка (пляшка в квартал і то...), пиво - рідко, тільки в горячий день і тільки коли холодне і не більше кілішка - більше не можу.
     
  15. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Ізмельчал народ
     
  16. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Християни й алкоголь

    за совєтів хлопці тіко після пятої гальби від бочки відходили 0.22х5=1.10
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    нет, это карман-самодвиг с неутолимой жаждой денег.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А як бути із чудом у Кані Галілейській? ;) Невже Ісус помилився? ;)
    Я була на весіллі у протестантів. Алкоголю не було зовсім. Була лише ґазована вода і солодка ґазована. Понад половина гостей наступні кілька днів мала проблеми зі шлунком. Інший був момент, що гості просто йшли на кілька хвилин у сусідні бари, випивали келих вина і поверталися.
    Тоді ми з чоловіком зрозуміли, що коли ми відстоювали своє бажання мати безалкогольне весілля, то ми таки не мали рації. Наші батьки нас переконали, що то не має сенсу, тим паче, що то літо. Відповідно ми просто закупили малу кількість алкоголю. П'яних у нас не було. Забава тривала від 15.30 до півночі.
    Був один момент, який мені не сподобався, але на то ми вже вплинути не могли. Ті, хто вважали, що алкоголю було замало, пішли додому або в бари, аби далі пиячити. :sad:

    Моя позиція радше така, що часом можна. Аби не забагато.
    Я колись могла випити і 2 літри пива. Це коли лиш навчилася його пити.
    Напилася лише раз у житті, бо хотіла знати, що то таке. Напилася шампанським. Мені було 16. Відтоді п'ю алкоголю дуже мало. А шампанське взагалі не вживаю. П'яною бути не сподобалося взагалі. В основному тому, що свідомість не вимикається, а радше навпаки, а от тіло нормально не працює. Мені від того було страшенно соромно. Усвідомлення свого стану тільки поглиблювало відчуття сорому. Добре, що зі мною була лише моя сестра. :)

    З того часу я помудрішала. Часом відмовляюся від алкоголю на певний час у намірі за алкоголіків. Є така серед християн традиція відмовлятися від чогось в ім'я тих, хто не має до цього достатньої сили волі. Ми відмовляємося, аби передати хоч трохи сили волі залежним людям. Цікаво, що якщо відмовлятися просто так, то стримуватися важче, а коли відмовляєшся задля алкоголіків, то сила волі тоді непорушна.

    Коли вперше так відмовилася від алкоголю, було дуже багато спокус. І на броварню на екскурсію їздили, і дівчата уродини святкували. Я їм пляшки з вином відкрила, а сама не пила. Вони надивуватися не могли, але деякі приєднувалися до мене і пили лише воду чи сік. :)

    Зараз не можу випити більше ніж шклянку пива. І то менше. Півлітри - ніяк. Люблю часом троха вина випити. Зазвичай біле. На червоне мене спокусити важко.
    Під час вагітності взагалі не пила, бо від самого запаху нудило.

    У сім'ї в нас до алкоголю було ставлення радше здорове, я би сказала. Чому здорове? Бо алкоголь у хаті був, але його фактично не пили. Крім того, мій тато для нас був прикладом того, як відмовлятися від алкоголю навіть тоді, коли дуже просять. Пиво у нас у сім'ї тільки я можу пити, решта то називає "свинячою сечею". Чому так, не знаю, але вони його взагалі не люблять. Якщо ми з братом хотіли скуштувати алкоголю, то батьки нам це дозволяли. Не пам'ятаю такого, аби ми коли-небудь удруге попросили.

    Саме завдяки прикладові тата я колись собі пообіцяла (мені тоді взагалі лише 13 було), що ніколи-ніколи не питиму горілки. Так і лишилося. :)

    Постійно штурмую свого чоловіка (у нього в сім'ї виховання трохи інше було) тим, аби постити саме від алкоголю. І без проблем то вдається. Так само на столі у свят-вечір ніколи немає в нас алкоголю. І його батьків у тому дуже критикую. Як вернуся, то проведу їм виховну годину щодо цього, бо навмисне шукала літературу щодо цього.

    ІМХО тут однозначна позиція неможлива. Аби вона була здорова, вона мусить бути здорова, а кожна кардинальна - має краплю ненормального. У цьому мої батьки є для мене прикладом. Вони завжди знали, чого треба побоюватися, бо у нас у сім'ї був алкоголік. От коли він був із нами за столом - алкоголю не було. Або була мала кількість, так що йому ніколи не вистачало і всі дружно сміялися. Ну, і мій тато йому компанію завжди складав, вперто п'ючи лише мінералку. :)

    Ага, про коньяк забула сказати. Я його пила трохи, коли Гемінґвеєм захопилася. І пила саме так, як він. :) Але завжди пам'ятала, що він в результаті дістав рак горла і застрілився. ;) Тому перестала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Християни й алкоголь

    Згадався анекдот.
    Прийшов українець на єврейське весілля. Гостився, гуляв і каже: "Хороше весілля, але є один ґанж - нема сала, а шо то за весілля, коли нема сала, нє?" Йому пояснили, що євреї дуже набожний народ, а тому сала не їсть. Українець розвів руки й каже:
    - Я то розузумію, що сало - то святе, але ж не настільки!!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Християни й алкоголь

    А Христос був на весіллі і перетворив воду в вино
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)