Холотропне дихання (холотропія) у Львові ?

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем tanro, 18 вер 2012.

  1. tanro

    tanro Active Member

    Сабж, гугл каже що були якісь семінари час від часу, цікавить чи хтось займається, чи є десь постійна група ? Техніка підкупила своєю простотою і єхвектом, але друзі ліниві, а самому якось нуднувато :)
     
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Для чого заводити тему і в першому ж дописі відправляти потенціних співрозмовників в гугл? Ще такого не бачив. Якщо маєте що сказати по темі, то кажіть, якщо не маєте, то навіщо тему відкривали?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. tanro

    tanro Active Member

    та я не розповідати збирався, хотів поцікавитись чи є воно у нашому місті , а то ще хтось подумає що я щось пропагандую, ну але інформація зайвою не буде тож :


    то якшо розумно , а якшо на хлопський розум то холотропне дихання це видозмінена йогічна пранаяма (кузнечные меха) , виконується під спеціально підібрану музику. Виглядає наступним чином , людина лягає і починає активно і глибоко дихати під музику , за рахунок перенасичення кисню - підкоркові частини головного мозку стимулюються більше ніж кора , як наслідок вивільняється підсвідомість і людина починає проганяти те що накопичилось у ній. Після сеансу є відчуття спокою , психологічного очищення , легкості , знімає любу депресію та навязливий стан, в ідеалі люди повинні малювати якісь малюночки, які повинен аналізувати психолог, але то не обовязково. Техніка включає в себе лише дихання та музику - тому є абсолютно безпечною , проте може бути противопоказаною тим у кого є проблеми з серцево-судинною чи дихальною системою. Техніка введена американським психологом у 70х роках після заборони використання ЛСД у психіатрії , дехто каже що єфект схожий на ЛСД , тут не можу нічого сказати бо не пробував :)

    Технікою можна займатись індивідуально , але бажано в групі , хтось дихає - хтось дивиться , потрібно нагадувати про активність дихання ну і глушити поідеї якщо у когось з підсвідомості вирвався маніяк і хоче всіх душити ;)
     
  4. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А кого оглушили вже? А потім штучне дихання?
     
  5. iso

    iso Well-Known Member

    Отже суть методу-добитися перенасичення організму киснем. В іншій методиці - Бутейко-навпаки, добиваються перенасичення організму СО2. І теж вирішуються усі проблеми. Так дихати-чи ні?
     
  6. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Одного правильного рішення немає. Є багато альтернатив.
     
  7. tanro

    tanro Active Member


    ви не зовсім праві, Бутейко це теж йогічні пранаями (капалабхаті) , конкретніше нажаль не знаю , але там воно використовується для здоров'я фізичного а не психічного, тай там лікуватись треба по кілька місяців, про еффективність теж мало можу сказати, ну але як правило все що побудоване на йозі так чи інакше працює
     
  8. iso

    iso Well-Known Member

    Закон медицини-одне лічим-друге калічим? Тобто, вибір: здоровий псих або навпаки - адекватний каліка...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. ovod

    ovod Well-Known Member

    на граничних умовах(немає кисню чи його забагато чи ще якось...екстремальний метод) є варіант, що організм виздоровіє... так званий принцип або вмреш або будеш жити....це таке саме....хоча не обов'язково доходити до межі(хай цим треновані індуси займаються).....
    але від усвідомленого дихання(тобто коли спостерігаєш за самим диханням) є полегшення після виснажливого дня і розслабляє непогано...правда я так інтенсивно не дихав як я поняв треба в холотропному диханні....
    ще мене така музика заспокоює..... і наскільки я відчув - холерикам її важко сприйняти....і краще її слухати ввечері..
    http://webfile.ru/6127219
     
  10. Кохана

    Кохана LuBimaya

    ovod,
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. LMax

    LMax Active Member

  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Обережно!
    Це дійсно найсильніша психотерапевтична методика, але проводити сеанси має лікар-психіатр (спеціалізація - психотерапевт), який навчався (сертифікат!!!) безпосередньо в учнів Станіслава Грофа (автор методики, чех, який емігрував у США).
    Крім сертифіката лікар повинен мати свідоцтво про те, що його самого "почистив" за цим методом лікар-інструктор.
    Таких фахівців - одиниці.
    Перед тим, як допустити "клієнта" до групового сеанса, лікар повинен провести з ним індивідуальну бесіду, в якій визначаються показання чи протипоказання.
    Якщо подібні сеанси беруться проводити дилетанти-"езотерики" або "психологи" з дипломом містечкового педагогічного інституту (які іноді вихваляються кіловаттами аудіоапаратури у своєму закладі) - тримайтеся від них якомога далі.
    Бо дах (крыша) може поїхати капітально.

    Джерело інформації: лікар з Петербурга, мій віртуальний знайомий з одного музичного форуму. Свого часу отримав сертифікат і свідоцтво, але припинив практику і зайнявся бізнесом у сферах, далеких від медицини.
     
  13. LMax

    LMax Active Member

    Все гаразд. Головне знати основи роботи психіки та свідомості, не допускати до практики людей з протипоказами, тонко відчувати процес і вірно завершити (найважливішим є саме завершення).

    «Холотропне дихання»™ це торгова марка Грофа. Є інші методики, вайвейшн, ребефінг, неоребефінг, вільне дихання, форсоване дихання, ритмічне дихання тощо. В їх основі лежить те саме змінене пришвидшене дихання. На Грофові світ не зійшовся клином (просто добре розкручений "бренд"). А от на страхах - так. У тих, у кого вони є...

    Ваш знайомий заліз явно не туди, куди йому треба, і добре що пішов у бізнес. Очевидно він вайш'я по дхармі (покликанню). Такі можуть нашкодити якщо лізуть у психологію, тим паче у трансперсональну. А медицина тут трохи не до теми - вона не тим займається зовсім.
     
  14. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Як водолаз, зазначу. І те і інше шкілдиве.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Нехай сантехніки займаються гідроколонотерапією, електромонтери - фізіотерапією, автослюсарі - акушерством.
    Я бачив, що буває з тими, хто відвідував так звані "психологічні тренінги": у мого колишнього шефа (програміста за фахом) "раптом" сталася паранойя. Запрошений нами інкогніто фахівець-психіатр розповів усе, що він думає про той тренінг та його "інструкторів".
    Рада Засновників фірми кінець кінцем шефа вигнала.

    Не треба судити з позицій дилетанта. Згаданий пан з Петербурга був у числі перших 15-ти учнів школи Грофа на території СНД. Усі були елітними фахівцями.
    А те що він покинув медицину заради бізнесу - його особиста справа. Треба було годувати батька-інваліда і двох дітей.
    Людина талановита і завжди досягає успіху.
     
  16. LMax

    LMax Active Member

    Який тренінг, яка паранойя і при чому тут дихання взагалі.

    Батька-інваліда і дітей -він поступив правильно для себе (своєї карми).
     
  17. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    LMax
    Якщо Ви вважаєте себе таким обізнаним - робіть як знаєте.
    "Лізер" ще не куштували? Про всяк випадок тримайте напоготові мольберт із фарбами, сітар та увімкнений магнітофон. Може шедевр якийсь народите, поділіться з нами. :)
     
  18. LMax

    LMax Active Member

    Я не використовую ніяких зовнішніх стимуляторів і проти них, бо це подавлення волі. Людина не може по своєму бажанню припинити дію цих речовин поки її "не відпустить", тому - все це відпадає.
    Без вектора руху ми йдемо в нікуди і тоді нас носить і "штирить" але толку з того ніякого немає крім незрозумілих глюків та вражень і залежності від препарату.

    Без зовнішніх стимуляторів, але роботою з диханням, я переживав цікаві стани свідомості, після яких я писав вірші, малював малюнки, мав містичні одкровення, "пробивало" на глибинну філософію буття, розуміння "суті речей", глибоке, істинне розуміння хто я, відповіді на інші особисті питання і т.д, що описується в описі семінарів як результат даних практик. Саме це досягається і з практикою підсиленого дихання.

    І дійсно дуже важливо мати біля себе підручні засоби фіксації отриманого досвіду, та бути серед людей, які тебе вислухають і зрозуміють, якими є учасники групи та ведучий.
     
  19. BastardO

    BastardO Well-Known Member

    Головне ,щоб мозок не постраждав через кисневе голодування
     
  20. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Хто є ті випадкові "учасники групи"? Ви впевнені, що за інших умов, в іншому місці Вам хотілося би з ними спілкуватися?
    І який фаховий вишкіл має бути, на Вашу думку, у ведучого?
    Фізкультурний технікум? Вчитель бальних танців?
    Коли Ви йдете до літака, чи замислюєтеся - хто буде літаком керувати? А раптом - не фаховий пілот із відповідним свідоцтвом, сертифікатом, годинами нальоту та потрібним "мінімумом" (метео)?
    А раптом - колишній авіамоделіст а потім - "авіа-сімер" (знаєте, хто це такі?) А його напарник у минулому житті був Птахом і протягом рейсу молитиметься, щоби авіасімер довіз себе, його і "паству" до пункту призначення?
    Ви довірите своє життя отаким "пілотам"? Ні? То чому ж Ви так просто готові довірити свою підсвідомість непрофесіоналам?
    На випадок "чогось" Ваші рідні знають фахівця, який зможе скоригувати небажані наслідки таких "занять"?
     
а де твій аватар? :)