Відкрите vs класичне планування квартири

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем Chuvachok, 10 кві 2017.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    Таке планування, де кухня об’єднана з вітальнею, є еталоном в США / великою перевагою у Європі.
    До нас воно прийшло відносно недавно і стрімко набуває популярності.

    Модель відкритого планування приблизно така:
    1) кухня об’єднана з вітальнею
    2) на кухні острівок, на якому є варочна поверхня / мийка. поруч кілька барних стільців
    3) у вітальні є зона зі столом і стільцями для прийому їжі
    4) у вітальні є диван і невеличкий столик

    Перевагами цього планування є відкритість, можливість жінці готувати і спостерігати за тим, що відбувається у вітальні (як бігають діти чи ТВ).
    Основні недоліки - це шум від кухонної техніки в зоні кухні і сторонні запахи.

    В кого які думки? Можливо, хтось собі зробив відкрите планування і може на власному прикладі розповісти про це?
    Пропоную обговорити переваги/недоліки відкритого планування в цій темі.
     
    Останнє редагування: 10 кві 2017
  2. manur

    manur Well-Known Member

    Таке планування є і вигідним і зручним і доцільним. Але, виключно там, де люди більшу частину їжі споживають поза домом - на роботі, в ресторанах, кафе....

    А вдома виключно доводять напівфабрикати до готового для споживання стану (і то нечасто), готують собі каву-гербату, бовтають віскі з содовою.

    А, якщо господиня цілий день на кухні жарить-парить, аби ввечері нагодувати хлопа-дітей, які припруться з робіт голодні, як вільки???

    Нє! таке плянування не для таких трафунків.

    Еге ж. Бо якраз там вони вдома їдять мало. Навіть в сусідній з нами Польщі в містах люди мало готують вдома.

    Наводжу приклад :

    Моя дружина в Польщі доглядала за бабцею (бабця ногу зламала і операцію їй робили). Захотіла моя їм пельменів наліпити. А в домі (не мєшканє в бльоку, а окремий будинок) ні качалки ні дошки. Ну, зателефонувала бабця до своєї сестри, яка недалеко живе і та принесла і дошку і качалку. А бабці внучка (21 рік) як то побачила то зробила великі вочи і запитала "А цо то такє??????????".

    Людина 21 рік прожила на світі і вперше побачила, як вдома тісто на щось готується!!!!!!!!!!!!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. prius

    prius Well-Known Member

    В моїй квартирі так,тількі в мене об'єднана кухня столова і вітальня,все дуже зручно,запахи не заважають,над плитою висить потужна витяжка,деколи відкриваєм балкон і запахи витягує моментом ,посудомийка працює тихо так що не заважає
     
  4. prius

    prius Well-Known Member

    Ви хочете сказати що якщо кухня закриваєтся то в кімнатах не смердить?
     
  5. manur

    manur Well-Known Member

    Але, менше)))
     
  6. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    Якість витяжки є не у її потужності. Витяжка не обов’язково повинна бути потужною, щоб добре витягувати запахи готовки.
    Ще є такі фактори, як вентканал, який фізично може не встигати приймати ту кількість повітря, яке ви у нього пхаєте.
    Та і якщо включити витяжку на найвищу швидкість, то 90% витяжок працюють дуже шумно.
    Також не у всіх коректно організований приплив повітря (провітрювач/рекуператор) тому витяжка буде неефективно втягувати.
     
  7. prius

    prius Well-Known Member

    диаметр труби 25см,так як я живу на останьому поверсі то довжина десь півтора метра,як мислите впхаю я в неї все повітря?
     
  8. prius

    prius Well-Known Member

    Ну так як я і моя дружина смачно готуємо то запахи нам не заважають))))
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    Пріус, ми тут обговорюємо звичні багатоповерхові будинки і звичні випадки з вентиляцією. Часами буває так, що сусід знизу має потужну витяжку, а коли її вмикає, то його повітря не встигає пройти вент каналом і вилітає сусідам з решіток вентиляції. Так весь стояк може чути запах смачних котлет власника потужної витяжки:)

    Хто ще має відкрите планування квартири? Які мінуса / плюси помічено?
     
  10. prius

    prius Well-Known Member

    В мене тоже багатоповерховий будинок,але кожна квартира має свій вентканал
     
  11. AlexaUA

    AlexaUA миється в бані

    В мене майстри як робили ремонт після такого перепланування і пішли до сусідів на 5 хв. то були дуже вражені.

    Дослівно про сусідську квартиру - "ну то і конура")))

    Простір реально зовсім по іншому виглядає. Крім того забудовники роблять по нормам величезні коридори, в яких площа просто втрачається даремно. У нас коридор був 15м2 з яких десь 10м2 ми приєднали до вітальні. В результаті замість кухні 15м2, вітальні 20м2 і великого коридору отримали відкритий простір студію в 45м2.

    Запахи тільки чогось смачненького з духовки))))

    ЗІ. Закруток не крутимо, вареників майже не ліпимо, білизну не виварюємо, самогонку не женемо, сало не топимо))))

    ЗІІ. Все інше готується на кухні кожен день.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Chuvachok

    Chuvachok Андрій

    А як щодо шумів? У вас є діти, чи вам двоє так комфортно? Не хочеться зонувати приміщення, щоб деколи попрацювати чи почитати щось на самоті?
     
  13. AlexaUA

    AlexaUA миється в бані

    Крім студио, ще є 2 спальні (дитяча та наша).
     
а де твій аватар? :)