Велика Британія, 4та черга

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем WIXIW, 20 кві 2016.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. MrjanaLylka

    MrjanaLylka Well-Known Member

    Дякую за детальний звіт, нагоди бути присутньою не мала, через роботу. Основне питання вимальовується наступне - ваші пропозиції щодо подальших дій?
     
  2. 30% правди, все інше “локшина“. З роботи, де власник турбується про співробітників, ніхто не звільняється. Яскравий приклад інші будівництва, які будуються вчасно, або з незначними затримками. Мені обіцяли квартиру в грудні 2016, потім в кінці березня 2017, на паперах здали 29 листопада 2017, а передати мені через недоробки не можуть по сьогоднішній день.
    Якщо на зустріч прийде тільки старший Мельник, то це пусті балачки і обіцянки. Досвід 1 черги.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Kalugni

    Kalugni Well-Known Member

    То щоб написати такий звіт ходити до офісу і не потрібно було і так все очевидно судячи із звітів забудовника - основне видно в терміни не вкладаються, але я чомусь цього очікував і вже перестав перейматись, побудують його в кінці кінців.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  4. MrjanaLylka

    MrjanaLylka Well-Known Member

    ні ходити до офісу потрібно, час від часу, щоб нагадати про себе, думаю зараз вони заворушаться 100%
     
    • Тупо Тупо x 1
  5. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

    Треба скласти завчасно: 1) офіц. перелік питань до Ріел, щоб почути відповіді на ці питання, а не годинну заготовку, 2) перелік вимог до зустрічі: копії проектів, графіків, ін. матеріалів; 3) узгодити та передати наші кінцеві варіанти компенсації;4) обрати вольових і гучних спікерів з нашого боку;5) організувати фото,відеозйомку та аудіозапис; 6) скласти офіц. протокол між Ріел та інвесторами за підсумками цієї зустрічі з підпиманням його Ріелом або зазначенням відмови від підписання
     
  6. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

    Добре, якби інвестори заворушились)))
     
  7. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

    Пане Михайле, чи отримували Ви, як покупець паркомісця в 4 черзі, згаданого листа від Ріел та чи зможете бути присутні на зустрічі 24 вересня? П.с. добе, що Ви такий принциповий дядько.
     
  8. Дякую, що нагадали. Листа не отримував, але постараюсь бути. Гараж виплачений в 2017'
     
  9. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

  10. Alex Hrazhdan

    Alex Hrazhdan New Member

    Screenshot_33.png
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

    Привіт, щодо зустрічі: так, безперечно базар відбувся, але все через те, що предстауник РІЕЛа (т.зв. керівник проекта) всрався ще на першому питанні, які, до речі були підготовлені, але через байдужість, непідготовленість та зухвалість спікерів РІЕЛа ніхто не бажав продовжувати цю розмову. Отож, всі ще більше готові до рішучих дій, для чого створена група в вайбер для швидкого обміну та реагування. Пишіть в ПП, якщо треба Вас додати.
     
  12. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

  13. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

    Віталій Чорненький [​IMG]почувається з надією у РІЕЛ.

    27 вересня о 18:30 · Lviv
    Доброго дня, шановні пані і панове!

    Я теж напишу свій лонгрід, оскільки є ті обставини, які не вдалось висловити на зборах чи задати питання. Загалом збори виявили, що в нас все ок з іронією та ядучим сарказмом, а от з правильною постановкою питань все сумно.

    Я адвокат і тривалий час працюю в одному із львівських будівельних проектів, який побудований, практично, за аналогічною схемою та мав схожі проблеми. Тому нижче наведу деякі свої міркування. Я не претендую на істинність, можливо, хтось мене виправить у чомусь. Це лише моя особиста думка.

    У нас вже було два відтермінування укладення основного договору. Кожного разу (навмисно) нам про це пишуть перед шостою годиною вечора у п'ятницю. Маркетологам Ріелу слід задуматись над поясненням причин відтермінування. Бо всі причини про які вони написали у своєму листі в середині вересня не виникли одномоментно, а мали місце тривалий час. Натомість ми отримували щомісячні звіти про те, що "будівництво успішно продовжується".

    Про збори:
    - ми всі були злі і розчаровані. Після другого перенесення термінів укладення основного договору, ми мали право на таку реакцію і навіть більше. В кожного з нас були свої життєві плани і обставини, які через недобросовісність Ріелу нам доведеться скорегувати.
    - Ріел та його представники не підготувались до зборів організаційно. Ну невже не можна було за 500 грн. винайняти зал в ПК ім. Хоткевича, де ми б могли сісти і при світлі задати питання? Такою поведінкою Ріел продемонстрував відверту неповагу до людей, яких представники Ріелу називають "інвесторами". В тому, що розмова на 80% пройшла в такому ключі винні ті, хто умисно або через байдужість організовував зустріч саме в такому форматі, а зовсім не люди, які висловлювали природнє обурення.
    - Ріел та його представники не підготувались до зборів змістовно. Представники прийшли без конкретних термінів, без конкретного графіку, без конкретних пропозицій. Звісно, витримати тиск сотні негативно налаштованих людей важко, але ж вони знали куди і до кого йшли. Можна було провести попередню розсилку з графіками і пропозиціями, чого зроблено не було.
    - поведінка юристки Ріелу була відверто нахабною. Юрист не може так говорити з людьми. Чесно кажучи, їй більше ніколи-ніколи не варто приходити на такі збори. А ще краще пройти тренінг з комунікацій. З комунікацією у неї істотні проблеми, як і з "матчастью" між іншим. Звучали відверті дурниці про те, що ми "інвестори" і маємо розуміти "ризики інвестування". Таких речей в договорі, звісно, нема, тому вона або десь таке почула і погано ретранслює або ж просто від емоційного напруження щось таке ліпила.
    - єдина людина з Ріелу, яка вміє спілкуватись з людьми і була присутня на цій зустрічі, це, власне, Олександра Кулій. Було б непогано, якби вона в подальшому і контактувала з нами. Вона вміє себе поводити і тримати удар.
    - збори пройшли безрезультатно. Ріел витримав основний удар незадоволення і через такий формат зборів зараз очікує на подальші кроки "інвесторів". Подальші кроки такі: або люди організовуються або випустили негатив і включаєм режим "Хатіко" далі.

    Про юридичну сторону питання:
    - По попередньому договору у нас/вас є можливість претендувати на повернення гарантійного платежу, протягом 20 днів з моменту звернення, забезпечувального платежу(тієї суми, яку Ви сплатили за квартиру) а також додатково 5 000 грн. (можливо, у когось є інші умови). І навіть якщо знайдеться хтось, хто захоче повернути собі ці кошти, завжди майте на увазі, що продавець може таку заяву ігнорити аж так, що доведеться отримувати рішення суду про стягнення цих коштів, а потім примусово його виконувати. А це Перемишлянський районний суд Львівської області, орієнтовний час на отримання рішення, яке набрало законної сили - 6-12 місяців.
    - Рекомендую забути про позов. А слова "колективний позов" слід забути тим більше, оскільки останні існують більше в американських серіалах. Судова перспектива слабенька і довготривала. Можна претендувати на компенсацію збитків, завданих діями, але це знову Перемишлянський районний суд Львівської області, орієнтовний час на отримання рішення, яке набрало законної сили - 10-18 місяців, у кращому випадку. Пам'ятайте, що збитки це не щось, що Ви собі придумали як збитки, це - реальні і дкоументально підтверджені втрати. При цьому ще треба довести, що збитки виникли через прямі дії Ріелу. Це складно і довго. Якби комусь таке вдалось, це був би хороший прецедент для всієї України, але не думаю, що це наш випадок. Можна ще пробувати претендувати на 3% річних, інфляційні та інше за користування чужими коштами понад строк, але таке право у Вас, швидше за все, виникне тоді, коли Ви попросите ці кошти повернути.
    - Ми всі (в тому числі і я) підписували завідомо невигідний для себе попередній договір. Це правда. Визнайте і прийміть це, рухаємось далі.
    - Ви маєте знати і розуміти, що юридично кошти, які Ви внесли - не є платою за квартиру. А лише забезпечувальним платежем, що ви не будете ухилятись від укладення основного договору, а в майбутньому вони вже можуть бути зараховані як плата за квартиру. Так, вашими коштами користуються, і так, це не справедливо, але так є, ми самі на це підписались. Якби для будівництва був утворений ФФБ (фонд фінансування будівництва) ситуація була б істотно іншою, бо тоді в цьому процесі був би банк, який би суттєво обмежував забудовника. В нас же такого немає і це проблема не тому, що держава така чи забудовник такий, а тому що так об'єктивно є на цьому ринку, а ми на це підписались. Прийміть це і рухаємось далі.
    - Отримання листа-підтвердження про те, що забудовник прострочив виконання робіт, само по собі, нічого не дає. Як і гарантійний лист без відповідальності за порушення зобов'язань.
    - Юристка Ріелу сказала, що додаткової угоди на пролонгацію термінів укладення основного договору не буде, тим більше з можливістю будь-яких штрафів за невиконання вже нових термінів. Це позиція компанії, вона визначена і ми, в нормальних умовах, її не змінимо.
    - Візуалізації, які Вам показували при купівлі квартир - це круто, але само по собі, це не є підставою висловлювати якісь грунтовні претензії, оскільки вони можуть вносити зміни до проекту. Звісно, Ви можете відмовитись укладати основний договір на цій підставі, але на що Ви зможете претендувати в підсумку? Гра не вартує свічок.

    Про компенсаційний пакет:
    - нам слід рухатись в конструктивному напрямку, назустріч забудовнику. Образи і звинувачення нам нічого не дадуть, це треба знати і розуміти.
    - забудовник не буде пропонувати сам, що він нам готовий компенсувати. Якщо йдеться про дитячий майданчик і відеоспостереження, то цього, на мою скромну думку, недостатньо. Дитячий майданчик і так має бути, відповідно до плану, а відеоспостереження забудовник більше робить для себе, а не для нас, оскільки потім це все передасть своїй же експлуатуючій компанії. Та й коштує воно відносно недорого. Ми маємо самі визначатись, чого саме ми хочемо. Але потрібно не втрачати реальність. Бажання на кшталт "я хочу квартиру в грудні"
    - з можливістю дострокового проведення ремонтів пропозиція цікавіша, але тут питання в тому, щоб ми знали що і коли ми можемо починати робити так само як і з ресурсами (вода, електрика) для проведення таких ремонтів
    - Думаю, що Ріел має розуміти свою відповідальність і надати нам більш конкретні пропозиції до обговорення.

    Про неюридичну сторону питання:
    - Вам ніхто не пояснить істинні причини затримок у будівництві. Насправді, вони, звісно, зовсім інші ніж нам написали в листі. Та й, зрештою, яка різниця? Прийміть це і рухайтесь далі.
    - Треба розуміти, що у Ріелу теж є певні можливості і верх цих можливостей, і для нас ніхто через голову не стрибатиме.
    - Не треба вимагати того, що неможливо виконати в реальні та осяжні терміни.
    - треба контролювати Ріел на завершальному етапі будівництва. У цієї компанії в самому кінці є загальна фішка - економити.
    - Чи є у нас вихід? Ну звісно він є. Але він лежить в зовсім іншій, неюридичній площині. У нас всіх є можливості вплинути на ситуацію. Але вплив на ситуацію не означає те, що квартири будуть здані в грудні. Вплив на ситуацію означає те, що потрібно обговорювати детально компенсаційний пакет і терміни здачі будинку. Говорити і тиснути щодня. Ми можемо створити і інші проблеми забудовнику, але не факт, що це дасть можливість нам досягнути бажаного результату.

    Мої питання до представників Ріелу (дуже прошу надати мені відповідь по кожному питанню):
    1. коли буде надісланий конкретний таймінг в розрізі секцій по здачі будинку та паркінгу (можливості дострокового проведення ремонтних робіт, включаючи завершення кожного виду робіт, здачі будинку в експлуатацію, оформлення права власності на квартири, запуск ліфтів, розведення світла і тп) ?
    2. коли буде проведена наступна зустріч з керівництвом?
    3. які можливості будуть надані нам для контролю за виконанням таймінгу?
    4. чи планує Ріел взяти на себе додаткову відповідальність за порушення нових строків?
    5. Коли можна побачити детальну візуалізацію простору довкола 3-4 черг?
    6. Коли можна буде побачити детальні характеристики обладнання, яке буде встановлено в квартирах, обладнання будинків (ліфти, лічильники та інше), дитячий майданчик і т.п.?
     
  14. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

  15. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

  16. kalinaganna

    kalinaganna Well-Known Member

    А хтось розбирається в усіх цих видах робіт, щоб контролювати ці графіки? А то всі ці терміни мені нічого не кажуть.
     
  17. Pavlo from Lemberg

    Pavlo from Lemberg Well-Known Member

    Було б дуже цікаво побачити результати опитування
     
  18. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

    Воно наразі не показове, до кінця тижня опублікую результати.
     
  19. kalinaganna

    kalinaganna Well-Known Member

    ох і мені дуже цікаво подивитись на результати опитування
     
  20. Plastunka N

    Plastunka N Well-Known Member

а де твій аватар? :)