Вчимо німецьку з @Latana Royal ?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем medwedo berlogsoni, 31 жов 2017.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Абіжаєш, началнік! (с)
     
    • Смішно Смішно x 2
  2. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Встановиш. Читайте інструкції, там треба створювати віртуальний диск, це не складно.
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  3. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Платформу - так. Але для завантаження мовних левелів чекає тільки на диск в дисководі.
     
  4. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Та нє...Там скачується маленька програмка яка створює образ диска, вроді на рутракері все детально описано.
     
  5. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Програмка, що створює образ диска, в мене є. Тільки розетта ніде, окрім CD-ROM, того образу не бачить.
     
  6. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А якщо купити зовнішній привід CD-ROM, що підключається через USB?
    Матеріальна річ, що залишиться, на відміну від грошей, витрачених на які-небудь курси.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    У мене на ноутбуці є привід, тому зовнішній купувати не буду. А для планшету цей номер не пройде, на жаль. Просто я намагалася обдурити розетту без CD приводу, бо мені приспічило терміново встановлювати, а болванки підходящої під руками не опинилося.
     
  8. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Працюю в анкі із тим самим набором слів, який завантажую для доньки. Котрий раз пересвідчуюсь, що асоціативний метод запам'ятовування набагато ефективніший від тупого зазубрювання. В анкі я завантажувала деякі тексти із шкільного підручника: у вигляді цілого речення, у вигляді частини речення і окремі слова із цього речення. Так от, є такі слова, які не запам'ятовуються - хоч лусни, хоч скільки разів повторюй, а через три слова воно вже не згадається. Але ці ж самі слова у реченні дуже швидко згадую за контекстом. Я оце вже думаю, чи взагалі варто зубрити з анкі? А ще, анкі неодмінно усипляє мене. Як і інша монотонна робота. :pardon:
     
  9. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Обов"язково продовжуйте працювати з Анкі. Засинання також не проблема - не треба димедролу. Аптеки йдуть лісом.
    Я регулярно слухаю Кауфманна, і в одному ролику він саме й говорив про феномен забування у вивченні іноземних мов. Якщо слово забувається - це добре. Значить, ви його завчаєте назавжди.
    Кожне слово, яке ви вчите (за винятком тих, які запам"ятовуються з першого разу і назавжди на сильних емоціях, але таких дуже мало), має забутися кілька разів. Так відбувається зі всіма, хто вчить мову. І Стів у цьому - не виняток, і я - не виняток, і Ви - не виняток.

    Наведу простий приклад, точніше, два. Слова "кібріт" і "мердівен" турецькою.
    Обидва слова, коли я в свій час заніс їх до Анкі, запам"яталися відразу дуже легко. Адже одне слово означає "сірник", друге "сходи, драбина, східці".
    Цілком матеріальні слова, на відміну від дієслів "япмак", "якмак", "ятмак". Тьфу.
    Анкі відкинула мені слова кібріт і мердівен днів на чотири вперед, адже я їх добре знав.
    А коли прийшов час, я ті слова не загадав. Бачу, що вчив, а що воно - хоч трісни.
    Подивився підказку, сплюнув спересердя і знову завчив. Кібріт - зразу, мердівен пройшли кілька кругів.
    І ці слова в мене вже в пам"яті назавжди. Зараз прийшли в голову, як активний запас.
    Деякі слова забудуться три, п"ять або більше разів. І це нормально. Саме так йде процес занесення їх у довгострокову пам"ять. Про це говорять психологи, на яких посилається Кауфманн.
    Адже не дивно, що процес запам"ятовування ретельно досліджувався вченими.

    Але потрібно завчати не лише слова, а й читати щось цікаве, цілісне.
    Тоді Ви обов"язково зустрінете слова, що завчали, і тоді вже запам"ятаєте намертво.
    У мене так трапилося зі словом ітмек - штовхати. Я його колись зустрів у повісті Коркую, потім десь тиждень тому виписав в Анкі, а вчора зустрів у Шаховій новелі, коли піп заштовхнув Мірко в кафе, де чоловіки грали регулярно в шахи, щоб перевірити здібності Мірко на сильніших шахістах.

    І таких слів, які я зубрив, а потім вони мені зустрілися в іншому контексті, багато.

    Ви перевірте, скільки, який відсоток, слів, що Ви завчили і думали, що запам"ятали, потім знову забули. У мене це - приблизно чверть "старих" слів.
    Я підхід, як це первірити, вже на днях описував.

    Якщо Ви черговий раз починаєте сеанс з Анкі і бачите, що третина "старих" слів забулася, то це - нормально. Це - нормальний процес вивчення мови. Ви знову їх повторюйте, деякі згадаєте за другим разом, деякі - за п"ятим, але це все - нормально. Не слід зневірятися.
    Он Стів взявся за арабське письмо і жалівся, що це - капець. Та хвилька, яку араби вважають буквою, забувається десятки разів, прогрес іде дуже повільно, але йде. І Стів впевнений, що він таки вивчить арабське письмо. На пристойне знання арабської, коли він зможе читати газети і слухати новини, він відводить собі не менше двох років.
    А нам, з нашою майже рідною німецькою писемністю, "нам ли быть в печали, Марфуша"!
    Можете у вивченні німецьких слів обмежитися, наприклад, лише іменниками. Вони краще завчаються.
    Анкі дозволяє також завчати фрази. Записуйте короткі цілісні фрази. Наприклад, "es geschah nichts besonderes" - "нічого особливого не трапилось".
    Дехто вивчає мову саме так - цілісними фразами.
    Я також у Анкі інколи заношу фрази, наприклад, турецькою, "щонайменше один".

    Вчіть приказки. "Kein Maedchen ohne Liebe, kein Jahrmarkt ohne Diebe". Чи навпаки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    В тому і справа, що засинання - не проблема. Проблема - не засинання :crazy:
     
    • Смішно Смішно x 1
  11. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Замяткіна, мабуть, не читали. Він нічого поганого в тому, що людина засинає, вивчаючи мову, не бачить.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Latana Royal, якщо Ви ще не закинули Анкі, даю пораду.
    Вчора читав інструкцію до Анкі, точніше, хотів узнати, що означають статуси різних карток, і коли воно все скінчиться. Мається на увазі - життєвий цикл картки: завтра, через три дні, через сім, через півтора місяці...
    Я так зрозумів, що картка живе роками.
    Але не це основне. Основне - порада, яку можна дати: куди відносити картку, яку згадав. Є три статуси: трудно, якраз, легко.
    Не рекомендується нажимати кнопку "легко", навіть коли дійсно легко. Тому що картка семимильними кроками гайне у далеке майбутнє.
    Краще за все вибирати "якраз". Тоді картка переноситься на день, який психологами вважається оптимальним для запам"ятовування.
    Якщо брати варіант "важко", тоді за кілька днів набирається для повтору дуже багато карток (у мене з сьогодні на завтра, коли я для всіх упізниних натискав "важко, набралося 180 карток замість звичайних 130-140), і потрібно багато часу на перегляд усіх карток, хоча багато "перестрахованих" будуть забирати час. Ви їх уже добре знаєте, а програма все одно дає Вам їх для перегляду.

    Тому я відновив вчорашню останню резервну копію, і по всіх картках, які не згадав, вибрав варіант "якраз". Таким чином, мені завтра доведеться повторити десь 140 карток.
    Якщо якась картка за 4 дні забудеться (а за 3 не забулася б), не біда - вона йде по новому колу, як нова, але завчається набагато скоріше.

    Мораль: нажимати кнопки за замовчуванням.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Я не читала інструкції, але інтуїтивно робила саме так і не відправляла картки на багато днів у забуття. Виключення складають такі слова, які і без запам'ятовування легко впізнати.
     
  14. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я також не шукав пригод, і все робив за замовчуванням, але вчора виникло питання: що конкретно означають картки развитые, переучиваемые тощо.
    Якщо в головному вікні Анкі кляцнути праворуч зверху іконку діаграми, то на робочому столі появиться графічний файл із кількома графіками. От і виникло бажання детальніше розібратися.
    І природнє запитання: скільки часу "живуть" картки?
    Потім я провів експеримент з нажиманням для кожної впізнаної картки кнопки "Трудно", "щоб швидше появлялося, щоб не забувалося".
    І побачив, що назавтра нагромадилося дуже багато карток для повторення.
    Тому відновив учорашній останній бекап, як писав вище.

    Якщо багато читати, то деякі слова вивчаться і без Анкі. Так, наприклад, турецького слова satranç - шахи я із зрозумілих причин не заноситиму. Я його читаю щодня в повісті по кілька разів. Є ще декілька таких слів, що поки дійде черга до їх занесення в Анкі, я їх знатиму напевне.
    А забуду - занесу. Потім.:)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Latana Royal, які Ваші і Вашої доньки успіхи у застосуванні програми Анкі?
    Пройшло два місяці.
    Чи дивитеся діаграми? Мається на увазі, що після чергового вивчення підготовленого на сьогодні, відразу можна у правому верхньому куту нажати іконку і отримати статистику.
    У мене в статистиці уже почали появлятися так звані "развинутые" (темнозелені на діаграмах) - поки що в середньому два слова щодня, які Анкі вважає за такі, що слід було б уже мені і запам"ятати назавжди.
    Можу сказати, що лише з одним якимось словом я "пролетів" - в статистиці було сказано що із двох розвинутих того дня, я одне не пам"ятав.
    А сьогодні успішно: три з трьох.
    Коли подивитися діаграму статистики, видно, що днів через десять розвинені будуть появлятися по десятку щодня.

    І мені цікаво, якщо Ви, може, дивилися статистику по Анкі для себе, чи не розібралися, які саме конкретно слова програма вважає розвиненими? Наприклад, сьогодні мені піднеслося три розвинені слова, а які конкретно, я поки що не второпав.

    Воно, звичайно, без такої інформації можна було б і обійтися ("шашечки" - на другому місці після "їхати"), але цікаво.
     
  16. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Пишу другий пост, бо його тема не пов"язана, майже не пов"язана з попереднім.
    Вчора один темношкірий американець розповідав про методику запам"ятовування слів за допомогою Mind Maps, які російською прозиваються Диаграмма связей — Википедия

    Ідея така (якщо Ви про це ще не знали). У всякому разі - я так зрозумів.
    Береться листок паперу, купа різнокольорових ручок чи фломастерів.
    Всередині малюється кружок в якому пишеться якесь слово. Потім Вам рідною мовою приходить якесь перше-ліпше слово, якось пов"язане з ним, і малюєте лінію від кружка, дивитеся як те слово пишеться мовою, що вивчаєте і записуєте його. До цього другого слова чіпляєте третє, що в голову збрело і ще якесь четверте, або й п"яте, від них - нові відгалуження і так далі.
    Від центрального слова утворюєте ще одне деревце, потім ще два (у напрямку кутів листка паперу).
    Таким чином у Вас виходить "квіточка" з півсотнею слів, які між собою, в принципі, пов"язані, тому легше згадати, що вони означають.

    Наприклад, всередині паперу пишете слово "кіт", тоді Вам прийшло в голову "сметана", Малюєте лінію і записуєте "сметана" Від сметани дві стрілки: кисла і "обважили", від "обважили" - продавець, від продавець - високий, і так далі.
    Від кисла - добавити цукор, від цукор - буряк, від буряк - трактор, від трактор - дирчати.

    Я оце думаю спробувати ще й такий фокус. Може з цього буде якийсь толк.

    А в того чорнявого дуже багато цікавих роликів, правда, англійською. JamesESL English Lessons (engVid) Він, виявляється - дуже популярна особа серед тих, хто прагне вивчати іноземні мови.

    die Katze - die Sahne - sauer - die Verkauferin - kurzes Gevicht gegen
     
    Останнє редагування: 7 січ 2018
  17. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    До діаграм в мене не доходило. Я часто змушена переривати сам процес вивчення через те, що тривалість його затягується і я не маю більше на те часу. Фізичної роботи, або такої, коли б голова була вільна, я не маю. Хіба що коли готую, або прибираю. Але цей час ми використовуємо для особистого сімейного спілкування: питання, відповіді, секрети, враження, хвилювання, сумніви. Це надто важливо.
    Доньці встановили не більше 10 нових слів за один урок, через таку ж причину - брак часу. Сьогодні, наприклад, закінчуються канікули, які вібрали в себе багато святкових днів. В такі дні, коли потрібно до когось їхати, когось вітати, до анкі, зрозуміло, руки не доходять. Мінус той час, коли потрібно було виконати обов'язкові завдання на канікули, майже з усих предметів. Кожен вчитель задає із розрахунку, що учень нічим іншим, окрім його предмету, займатися не має чим + твори для позакласного читання + вивчення на пам'ять. Окрім того, донька дуже хотіла почитати художню літературу, яка їй цікава. В період навчальний читати не встигає, тому взахльоб 3,5 книжки прочитала під час залишків канікул. Це при тому, що донька не витрачає час на спілкування із однолітками, на свою сторінку у фейсбуці останній раз заходила напочатку серпня минулого року, а гуляє на вулиці лише дорогою у театр, до бабусь, дідусія, до хресної і т.і.:facepalm:
    Учора ввечері ми із сумом констатували, що зимові канікули якось промайнули повз німецької. Буде після уроків надолужувати.
    Ось такий у нас несистематичний процес вивчення німецької.
    Пи.си. Відповідь пишу Вам відучора. Добре, що на форумі є функція записування у чорнетку.
     
    Останнє редагування: 8 січ 2018
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Цікавий метод. Думаю, це повинно мати ефект. Але малювати точно не буду. Мене навантажує вже те, що в анкі потрібно записувати по слову, та ще й знаходити йому правильний переклад. :pardon:
     
  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Доньці запропонуйте. Уявляєте собі, якщо в неї від природи добра асоціативна пам"ять і вона зможе за день запам"ятати кілька десятків слів? Якщо їй сподобається малювати?
     
    • Корисно Корисно x 1
  20. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Треба подумати, як це ув'язати із шкільною програмою з німецької і, можливо, чергувати із анкі, щоб якось різноманітнити.
     
а де твій аватар? :)