Вчимо німецьку з @Latana Royal ?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем medwedo berlogsoni, 31 жов 2017.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Latana Royal, я пропоную свою допомогу Вам і Вашій доньці у вивченні німецької мови.

    Моя пропозиція: вибрати книгу на сайті Гутенберга, яка є в аудіо і в текстовому форматі на Ваш смак, потім мені повідомити, що саме Ви обрали, я завантажу те ж саме у свій комп"ютер.
    Коли виникатимуть питання, Ви копіюєте незрозумілий фрагмент, а я намагаюсь Вам допомогти розібратися.
    Отже, пошукайте щось до вподоби тут: Browse By Language: German - Project Gutenberg
    Я би радив щось, що є і в текстовому, і в аудіоформаті, наприклад
    Browse By Author: B - Project Gutenberg

    Abgemacht?
     
    • Корисно Корисно x 1
  2. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    :))) Ок, давайте спробуємо.
     
  3. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    До речі, я вже скачав аудіо і текст за посиланням. Але, виявилось, текст не відповідає звуку. У тексті наведено сценарій спектаклю, які дітки можуть ставити на сцені. А текст, що відповідає звуку, маємо тут:
    Peterchens Mondfahrt von Gerdt von Bassewitz - Text im Projekt Gutenberg

    Якщо у Вас задача, щоб донька знала німецьку, тоді потрібен саме цей підхід: читання і слухання цікавих книг.

    Ні Стів Кауфманн, який знає до двох десятків мов, ні Стефен Крашен, який вільно володіє крім англійської ще кількома мовами, а деякими - посередньо, і вчить зараз китайську (а йому, між іншим, уже під вісімдесят) після школи не знали іноземної мови - французської - які їм викладали звичними шкільними методами.
     
  4. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    @medwedo berlogsoni, дякую. Вдома, після роботи, піду за посиланням і щось там знайду.
    А потім потрібно файли порізати, я правильно розумію?
     
  5. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    На сторінки - багато гадаю... може по половинці?
    А потрібно спочатку послухати, потім прочитиати і перевести?
     
  6. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Файли аудіо уже готові порізані. Ось тут.
    Index of /files/20684/mp3
    Ви можете Download - ом загрузити всі відразу.
    А текст можна порізати відповідно.
    Але я би ці восьмихвилинні аудіофайли ще розрізав би на коротші куски для навчання. На перших етапах - на півхвилинні. Потім би вставив паузи між реченнями за допомогою Audacity, такі, щоб можна було самому промовити почуте.
    Наприклад, виділити фразу:
    »Sumsemann« hieß der dicke Maikäfer,
    - Сумсеманном звався товстий хрущ (майський жук)

    потім:
    der im Frühling auf einer Kastanie im Garten von Peterchens Eltern hauste
    що проживав весною на каштановому дереві в саду батьків Петерхена,

    потім:
    nicht weit von der großen Wiese mit den vielen Sternblumen.
    неподалік від великого лугу з багатьма (якимись там) квітами.


    Інколи можна не допитуватися, що це саме за квіти.
    Не рекомендується за кожним словом лізти в словник, коли відома суть речення.
    Я, наприклад, речення зрозумів. А чи то нагідки, чи калачики, чи орхідеї, чи будяки, чи нарциси, ролі вже не грає.

    Потім, зупинившись після кожної фрази, спробувати вимовити почуте у тому ж темпі, з тією ж інтонацією.
    Замяткін рекомендує (почитайте книгу, на яку давалось посилання в англійській темі) вчитись вимові з кінця.
    käfer -Maikäfer - dicke Maikäfer - der dicke Maikäfer ну, і так далі (точніше і так назад).
    Спробуйте, і Ви побачите, що це - не так легко на перших порах.
    Але потім Ви зумієте випалити цю фразу так, що німець, що почує, відразу сяде на ...

    Це згодом буде приємна німецька, яку приємно буде чути носіям мови, а не те "убожество", яке було на радянському радіо, що вело передачі за кордон. Про це Ворон уже колись говорив. Вимова неписьменного негра.
     
  7. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    По 30 секунд, до хвилини, не більше.
    Прослухати кілька раз всліпу. Потім - слідкуючи очима, і намагаючись не відстати очима від звуку. Потім перекласти на рідну мову. Краще, звичайно, знайти готовий переклад, але він буде літературний і може не зовсім відповідати оригіналу.
    Далі вчитися все те діло вимовляти. Вивчити значення всіх, або майже всіх слів.
    Все описано у Замяткіна. Він все написав вірно. Із власного досвіду. І я на власному досвіді, взявши за основу перевірку його рекомендацій на складній турецькій мові, переконався, що такий підхід - дуже годиться.
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Далі у казці починаються жахи, але Ви наберіться мужності і дочитайте її до кінця.

    Er war verheiratet gewesen; aber seine Frau war nun tot. Ein Huhn hatte sie gefressen,
    Він був колись одружений, але його жінка тепер померла. Її з"їла курка,...
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    А цього ще треба навчитися
     
  10. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Відразу в перекладі?
     
  11. iso

    iso Well-Known Member

    Значить погано вчили;)
    А хіба вимова головне в знанні мови. Лексика і граматика основа мови.
    Рік-два (в залежності від памяті) достатньо для самостійного вивчення мови класичним методом. (Так вчили усі знайомі аспіранти)
    Граматика. Лексика з поступовим нарощуванням складності. І слова, виписані на маленьких папірцях - на одній стороні слово, на другій переклад і, за потребою, транскрипція. Їде в транспорті, чекає десь в черзі - перебирає свої папірці...
     
  12. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Це сарказм, сподіваюсь?
     
  13. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Не дуже складно, можна сказати навіть - просто.
    Audacity - Скачать
    Безкоштовна програма.
    Я роблю так: завантажую мп3 файл в програму. Мишкою виділяю кусочок, де немає звуку. Це видно візуально. І потім вставляю в потрібне місце стільки разів, скільки потрібно, щоб пауза була досить довгою. Там є дуже багато можливостей, подивитесь.
    Потім (і це програма підказує, коли щось зробите невірно), потрібно не зберегти, а експортувати. Усі параметри експорту можна брати за замовчуванням. Ім"я можете поміняти як Вам зручно.
    Цією ж програмою і ріжу на куски. Виділяю фрагмент і зберігаю (експортую). За годинку можна наловчитись робити всі потрібні дії.
    Основа мови - розуміння, сприймання на слух. Я вже втомився повторювати. Можна тоді значно ефективніше удосконаювати мову. Звичайно, не потрібно домагатися говорити без акценту, та це в нашому віці і неможливо вже. Але ритміка мови дуже важлива, навіть якщо Ви не зовсім вірно вимовляєте звуки. Наприклад, майже усі грузини говорять із грузинським акцентом, Лукашенко - із білоруським. Ми - з українським російською. Більшість.

    Все залежить від мети. Якщо мета - уміти попросити щось подати з полиці магазину чи щось подібне, тоді один підхід.
    Якщо є бажання читати - тоді другий. А якщо є бажання розуміти на слух фільми, тоді вчитися вимовляти в темпі мови - необхідно. Тоді у голові відбувається (за Замяткіним) - зворотній резонанс. Мозок починає розуміти, що те, що він чує - не просто шуми, від яких можна абстрагуватися, а щось дійсно потрібне, раз уже і мовний апарат починає цим же займатися (його примушують). Тоді і утворюються нові нейронні зв"язки, які допомагають розуміти мову на слух.
    За першоджерелом можете звернутися до книги Зам"яткіна.

    Коли я багато читаю, починають боліти очі. Чим зайнятися, коли нема чим зайнятися? Можна слухати аудіокнигу. А якщо дуже подобається знати іноземні мови? Тоді потрібно навчитися слухати аудіокниги на іноземних мовах. І слухати, поки вуха не заболять. Правда, практика показує, що очі втомлюються, а вуха - значно менше. Можна цікаве читати, і очі все одно втомляться. А коли цікаве слухати, вуха не втомляться.
     
    • Корисно Корисно x 1
  14. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Latana Royal, якщо Ваша донька ще у тому віці, коли її можна "спровокувати" на щось корисне, тоді покажіть оці мультики, і скажіть, що коли вивчить німецьку, зможе їх усі передивитися і все зрозуміти

    View: https://www.youtube.com/watch?v=dQFssW95Md4
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    Спровокувати можна. Тільки мультики - вже не та ціль. Зараз для неї цікавою ціллю є перпектива навчатися після школи в якійсь Європейській музичній академії. А мультики можна використовувати як інструмент.
     
  16. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    То може я так зможу зробити із Nero WaveEditor, в якому зазвичай працюю. А якщо не вийде - тоді Вашу програмку завантажу.
     
  17. iso

    iso Well-Known Member

    Аж ніяк. Принаймі, латиною, грекою, німецькою і другою іноземною при бажанні в гімназіях довоєнних могли оволодіти перфектно. Не кажучи про польську. І вчилися старим класичним способом.
     
  18. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @iso, а Ви особисто якими мовами (крім української і російської, звичайно) володієте на такому рівні, що можете сприймати на слух все, що говорять носії мови, розмовляючи між собою?
     
  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Хай читає Карла Мая (Мея). Він був також музикантом і композитором.
     
  20. iso

    iso Well-Known Member

    Я жив в той час, коли потреби в знанні іноземної не було. Хоча в свій час нЕ-зле знав французьку, захищав диплом на французькій мові. По роботі потреби не було-була група перекладачів. У Францію попасти шансів зеро. Потроху знання мови і вивітрилося.
    А на слух не все, але більшість сприймаю польську.
     
а де твій аватар? :)