Василь Шкляр

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем vseprav, 21 лют 2011.

  1. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    Шевченківську премію отримав Василь Шкляр за роман "Залишенець" ("Чорний ворон").
    Роман відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії - боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках.
    Я сам цю книжку ще не прочитав, та думаю Шевченківську премію будь-кому не дають
    Та цікаво як за такого проросійського президента це могло статись
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Вызывает уважения поступок Шкляра, который отказался от премии
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    Э-не, земляк.
    Он отказался не от премии, а от вручения ему премии пока Табачник есть министром.
    Почувствуйте истинно украинскую паллиативность ситуации. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Согласен, но все равно мне нравится, когда у писателя есть убеждения
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    Вчера слышал версию, не лишенную юмора и, следовательно, смысла.
    Некоторые, читавшие нетленку, считают роман ксенофобским, т.е. явно неевропейским. И, если бы Янукович вручил ему Государственную премию, то наверняка кто-нибудь из "апазиции" вывалил бы евроспильноте перевод самых острых страниц романа. А Януковичу пришлось бы оправдываться.
    Вот Анна Герман и уговорила автора такой вот позицией уберечь Януковича от конфуза.
    Не лишено? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Bambook

    Bambook Persona non grata

    А я думав, у тій команді Колесніков старший по "уговоріть"...
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    Колесников по спорту и стройкам, а по культуре Анна Герман. Она галичанка, кому же ещё.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Кажуть, що й по "уговорам", зламаним рукам, наприклад, теж...
    А Ганна Герман - вона не "уговорить" спец, а "потрендеть". Ми тут в Галичині намагаємося всіх таких у Київ спихнути :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    Не наговаривайте лишнего, Колесников ноги отпиливал, а руки не ломал.
    Кто ж там у вас останется?
    :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ну, оскільки в Шкляра руки-ноги цілі, то ваша версія навряд чи відповідає дійсності ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Radistka

    Radistka Rändaj

    Переконання? Чи бажання показати своєрідну принциповість? А швидше спланована і продумана акція проти Табачника.
    Але ... "Шановний Віктор Федорович, і т.д." як це розуміти? "Царь хороший, бояре плохие"? :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    У нього не тільки руки- ноги цілі, а й голова на місці і совість є. Та коли закидають такі речі йому ті містри, які і мізинця його не варті, то як він міг на таке погодитися, Премія - це визнання,а гроші то як компенсація за труди(можна б було принаймі видати ще одну книгу, яку він готує до друку).Знаєте, коли людина побувала на грані життя і смерті то починає мислити глибше і духовніше(він переніс лептоспіроз),але Бог дарував йому життя...:)
    У нього стільки нагород("Золоте перо","Золотий Бабай","Коронація слова","Спіраль століть"...)і буде ще Премія Шевчека також, він не відмовився від неї, тільки відсунув ,поки при владі такі міністри освіти, які ненавидять все УКРАЇНСЬКЕ...о_О
    Можна привести приклад ,як Вахтанг Кікабідзе у 2008 році відмовився прийняти "орден Дружби народів" з рук президента Росії, коли в той час у Грузію входили їхні війська.І Кікабідзе не проти дружби,а за мир,а виглядало так:" ми йдемо на вас війною, а тобі на орден "Дружби", як це спримати...?:dntknw: о_О
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    И это присутствует, я читаю роман потихоньку, кое что не нравится, но написано хорошо

    ---------- Додано в 11:58 ---------- Попередній допис був написаний в 11:04 ----------

    Письменник Юрій Андрухович про відмову Василя Шкляра від Шевченківської премії.



    - Своє ставлення до Шевченківської премії (Тарас Григорович тут ні до чого, це просто користування його іменем) я сформулював наприкінці 1990-х років: її не можна брати, бо від неї смердить. Ця премія завжди оповита конфліктами, доносами, інтриґами, у неї зла аура і зла карма. Передусім тому, що її - як за часів совдепу, так і незалежних - контролює найвища влада країни. А всім відомо, яка в нашій країні найвища влада. Як за часів совдепу, так інинішніх.


    Але я не засуджую своїх колеґ, які нею спокушаються. Як казали колись у Галичині, най їм Бог гріха не пише.

    Василь Шкляр ішов до цієї премії все своє дотеперішнє життя. Це я так здогадуюсь, можливо, я перебільшую. Він її отримав рішенням комітету. Далі починається те, про що я написав вище - конфлікти, доноси, інтриґи. Ситуація зрозуміла, я про неї говорив, відповідаючи на запитання Ірини Славінської з «УкрПравди»: Табачник наказав, Красовицький виконав, Мірскій додав смороду.
    Що мені не зрозуміло: відмова Шкляра. Тобто навіть не вона, а всі ці компліменти верховному табачнику, себто Вікторові Федоровичу: я Вас шаную, я до Вас із незмінною повагою. Той віддячив сторицею і премії не дав. До кого було це звертання «з незмінною повагою»? До зека?! До душителя всього українського?! Поганий Табачник і добрий Янукович?!

    Тепер конструктивне. Ця ситуація може стати феноменальною можливістю для громадянського суспільства трахнути владу ненасильницькою солідарною дією. Для цього треба зібрати для Василя Шкляра ту саму суму, щоб він таки отримав премію, але вже не від «паньства». себто державної верхівки, а від народу. Скільки там тої премії - 280 тисяч? Треба створити незалежний оргкомітет зі збору альтернативної Шевченківської премії для Василя Шкляра. Я перший даю тисячу. Якщо нас таких буде 280, ми їх взуємо.
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Radistka

    Radistka Rändaj

    Як саме? Оні ж токо пріятно удівлятся.
    Це мені нагадує "настрашили їжачка голою ж..ю" :)))
     
    Останнє редагування: 6 бер 2011
  15. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Піду кращє книжку придбаю. Це буде найкраща допомога авторові. Прочитала уривки - дуже сподобалося, як написано, стиль, настрій, такий спокійний, абсолютно непафосний. Культура слова дуже висока. Чіткість та яскравість образів вражає. Вирішила, що мені ця книга потрібна хоча б заради вдосконалення української.
    Якщо хтось не в темі, отут можна з уривками ознайомитися.
    http://www.istpravda.com.ua/columns/2011/02/10/23558/
     
    Останнє редагування: 6 бер 2011
    • Подобається Подобається x 5
  16. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Оце так письменник! Оце так інтелігент! Який штиль: "від неї смердить", "за часів совдепу", "додав смороду", "зека", "трахнути владу", "ми їх взуємо"! Та й сама суть пропозиції принизлива для автора.
    До речі, бачив сьогодні увечері Василя Шкляра у програмі "Сьогодні". Дуже приємне враження.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. OldMan

    OldMan Well-Known Member

    Во классик отжигает?
    Он, часом, не перепутал Государственную премию с премией "в квартал"?
    А если насобирать 560 тыщонц? Так Шкляр получится дважды лауреат Шевченковской премии?
    Я прикидываю сколько Ахметов сможет "насобирать" премий и кому их раздать.
    :))):)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    ну тоді можна сказати шо Т.Г Шевченко теж ксенофоб(хто "Гайдамаки" читав той зрозуміє)
    і не треба нам у всьому на європу рівнятись наче в них ідеальне суспільство
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Bambook

    Bambook Persona non grata

    • Подобається Подобається x 7
  20. Radzik

    Radzik Особистий консультант

    Теж скачав дану книгу, проте ще не читав... Думаю, на днях засяду за неї :)
    До речі, кому потрібно, можете скачати звідси.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)