Ваша думка про Львівську "Політехніку"

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем grifxxl, 18 лип 2011.

  1. grifxxl

    grifxxl Member

    Цього року я поступаю , і мені дуже сподобалась політехніка:), але усі мене чомусь відговорюють:sad:. Кажуть, що там дуже важко вчитися, а ще казали що здати сесію без грошів неможливо. Що ви скажете на це ????
     
  2. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Не думаю шо вчитись важко,скоріше дорого.
     
  3. grifxxl

    grifxxl Member

    Ви маєте на увазі хабарі чи плату за навчання ????
     
  4. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Все разом і плату за навчання і хабар
     
  5. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Було би бажання...
    У свій час я за п"ять років навчання заплатила єдиний раз - викладач з БЖД втуляв за залік свою книжку, все решта здавала сама. Спеціальність у мене була не найлегша - енергетика. Щось йшло легше, щось важче, і ночами курсаки писала, і шпаргалки малювала (в основному поки дописала, щось і в пам"яті відклалося), але якось пережила. Головне було не пропускати пар (особливо на першому курсі) і вчасно здавати лабораторні з курсаками. Викладачі різні бували, але в основному - нормальні люди, якщо бачили, що ти хоч трошки робиш, не валили.
    Щоправда, закінчила політех я більше десяти років тому, але зараз там вчаться моя похресниця і її старший брат - ситуація особливо не змінилася. Похресниця старається як може, і деколи викладачі їй навіть натягують оцінки (наприклад, англійська у неї дуууже далека від ідеалу, але викладачка ставить "відмінно", бо знає, що шкільна вчителька у неї взагалі "перероблена" на швидку руку вчителька німецької, і бачить, що дитина хоче вчитися, те ж саме з програмуванням - їх у школі вчив вчитель праці, бо у нього єдиного зі всіх сільських вчителів був на той час комп"ютер :) ), про хабарі навіть мови нема, а от її брат любить схалявити (прогулює, все відкладає на останній момент), ну то постійно мусить підплачувати.
    От у заочників дійсно все на хабарях тримається.
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. grifxxl

    grifxxl Member

    УууУуУуУУууу... класно :)
     
  7. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Хто каже? Сумніваюсь, що таке каже студент, який в школі добре вчився ;)
    Думаю, що все залежить від власного бажання і потреб. Якщо не хочете вчитись, а хочете мати п'ятірки нічого не роблячи, то дійсно буде дуже важко. А якщо ходити на пари і все по ходу здавати, то проблем нема. Ясно, що то не легко, бо треба постійно щось робити, багато до чого треба доходити самому, або за допомогою одногрупників :) Але легше навряд чи десь є..
     
    • Подобається Подобається x 10
  8. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Я теж за всі роки заплатила один раз - і теж за БЖД, тоді всі групою по 2 грн на коньяк скидались)))
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Як де.... як де.....

    На САПРі запросто можна і треба здавати без грошей.
    Я ту кафедру називаю "островом порядності в океані української освіти".
    Ні разу не платив на тій кафедрі. Навіть коли дійсно мав косяки бо в паралель працював то поставилися з розумінням і не деякі мєлочі очі закрили.

    Тож варто питати не про Політех в цілому, а саме про ту кафедру на якій ви будете. Бо трапляється по різному і залежить то все від колективу і традицій кафедри.

    Але ж майте на увазі шо
    ТО все ж таки не школа. Там за вами бігати не будуть. Захочете вчитися - буде все пучком. не захочете - виженуть нафік.

    ---------- Додано в 14:16 ---------- Попередній допис був написаний в 14:01 ----------

    Ше хочу додати шо в політеху легше вчитися і працювати в паралель, ніж в універі Франка. Хоча то також дуже залежить від кафедри на якій доведеться вчитися.

    В нас було кілька викладачів до яких ходити було мус і регулярно, але деякі на останніх курсах розуміли шо студент на степендію не проживе, а батьки не все можуть помогти і з розумінням ставилися до того шо частину пар студента не було, але то аж ніяк не звільняло від здачі лаб, розрахункових, курсаків і на екзамені інколи доводилося знати більше, ніж той хто ходив регулярно. Бо ж того студента, який на пари не ходить треба попитати основатєльно шоб переконатися шо він не бомки стріляв і пройшов матеріал.

    Себто маза "я працюю" проканувала не для всіх викладачів і лише як відмазка за відсутність студента на парі, але аж ніяк за відсутність знань у студента.

    Тож на першому-другому курсі вам працювати вообще не вдасться. Хіба підете на заочне. А якшо плануєте піти на роботу на курсі четвертому-пятому, то доведеться пошукати якусь роботу з гнучким графіком і шоб не займала вам вейсь час.
    Але то ліпше ніж нічого. Більшість моїх знайомих з університету вообще не уявляють як можна і вчитися і працювати одночасно :)
     
    • Подобається Подобається x 11
  10. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Ну я багато бачив шкільних відмінників, які , випорхнувши з-під батьківського нагляду, опускали своє навчання в ВУЗі до плінтуса. :)

    Саме тут і є суть. 99% викладачів не налягають, якщо бачать, що студент вчиться і хоче вчитись. А декотрі пізніше навіть можуть дати файні рекомендації при влаштуванні на роботу. Питання в тому, що багато хто розслабляється, спрацьовує "стадний інстинкт" : "інші не вчаться , то чого я маю". А потім батькам розказують :"ой валять, ну валять.... давайте гроші" :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  11. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Але справедливости раді треба сказати шо і такі трафунки бувають.
    Мав таку ситуацію з близькою людиною (то була не наша кафедра і я з тим викладачем особисто не пересікався). Нагло натякав і відмовлявся ставити вже зароблену оцінку в відомість. Дойшло до гризні на рівні завкафедр, але наглєца таки поставили на місце (принаймі в тій ситуації). Так шо в Політеху ше порядних людей хватає. Принаймі при мені хватало :).

    А так то справді. В більшості випадків розмови про то як беруть гроші породжують ті хто не хоче вчитися. На жаль їх не виганяють і на них витрачаєтсья ціла купа часу як викладачів так і інших студентів.
     
    • Подобається Подобається x 7
  12. SPB

    SPB Well-Known Member

    Закінчив Політех, працюю на своїй кафедрі, влаштувався не по знайомству, просто зустрів завкафедрою в кінці останньої сесії і вона запропонувала лишитися, щодо того що не виганяють то таке є, нажаль. Це розслабляє інших, типу якщо навіть того не вигнали то чого я маю вчитися, а щодо хабарів то чув одного разу таку розмову, судячи зі всього заочників
    "-приїхав здавати, мав скількись там грошей, пішов відмітити початок сесії, прокинувся через 3 дні з 10ю частиною того що брав, прийшлося щоб додому з позором не вертатися все що не встиг здати до, вчити і здавати самому:crazy:"
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Мда, пянка в рідкісних випадках буває корисною.

    Скажу вам як заочник з чотирирічним стажем. Навіть на заочному можна здавати самому. Мені за 4 роки не трапився ніхто хто б з мене гроші нагло вимагав.
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А де ви працюєте?
     
  15. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Я вчилась в Політесі, на економічному, раз заплатили - скидались по 5 грн (чист осимволічно) за якийсь залік не з нашої кафедри і бЖД - теж якусь фігню, хто хотів вчитись - вчився. Я закінчила з червоним дипломом, легко влаштувалась по спеціальності. Викладачі в основній масі - хороші, траплялись деякі сволоти, але й на них можна було знайти управу, НЕ ЗА ГРОШІ. П.С. Закінчила Політех 7 років тому. А байка про "важко вчитись і валять, треба гроші" була, є і буде у всі часи.
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Думаю, що "платити" актуально на тих кафедрах, де викладачі працюють тільки на одній роботі. Бо от на нашій кафедрі чимало викладачів працювало паралельно на інших фірмах, тому може їм і менше було потрібно оте "заплати" від студентів. Тому автору теми бажано вказати кафедру чи хоч інститут, в який планує поступати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Не думаю шо причина в тому. Жадній людині все буде грошей мало, а порядній все буде противно їх брати від студента.
    Просто в нас такі викладачі попалися нормальні.

    Я памятаю як нам (глупим заочникам) на першому семестрі навчання викладач за залік поставив четвірки, хоча декому до четвірки було далеченько.
    Ми (переконані в тому шо за все треба платити) були шоковані таким хорошим ставленням і нашось скинулися по 20 грн і спробували йому втулити постфактом (оцінки вже стоялиі в заліковках і в відомостях). Він на нас глянув як на дуже дивних людей, грошей не взяв і сказав шо якшо вже нам нема куди гроші діти то ліпше якусь толкову книжку купити і занести на кафедру поставити, шоб і собі і іншим студентам в користування. Правда ми так того і не зробили :).

    Швидше за все якраз навпаки. Наші викладачі працюють на двох роботах бо в нас грошей не брали. :). Десь же їх таки брати доводиться. Догадуюся шо ЗП викладача не сама велика, хоча і не сама маленька.
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Peri

    Peri Well-Known Member

    Завжди подобалася ота " політехівська атмосфера " - чудовий зразок студентського життя:) Політехівці завжди вміли і вчитися і відпочивати. Звичайно, всяке буває, але на загал, там вчитися цікаво ( по крайній мірі було))). Викладачі, в основному, якісь доступніші чи що)). Це при тому, що сама там не навчалася, зате навчався коханий:)
    Вчився не просто добре, встигав приймати участь у численних цікавих заходах. Цілком погоджуюся, що хто хоче вчитися, то йому нічого не стане на заваді. Політех поважаю, як один з найкращих навчальних закладів:)
     
    • Подобається Подобається x 8
  19. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    ... ага.. пити пиво сидячи в рядочок на бордюрі біля корпусу було класно :mocking:
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. Peri

    Peri Well-Known Member

    ага, політехівське знамените : " чебурдеки з пивом" :)
    ...пішла питати, де той улюблений заклад був...
    ...вулиці назви не пам* ятає, але то біля військової кафедри. На розі вул. Франка. Каже, що ще є та знаменита чебуречна)))Треба буде сходити на роковини весілля)))
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)