В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Є таке "культура вирощування", я на Закарпатті говорив з одним угорцем, хоч там жаркіше літо, але як він сказав, садити у себе кавун, не зовсім їх культура, йому краще, навіть не купляти херсонський на ринку, а привести від сина з Угорщини.
    У нас не всі люблять садити баклажани, але цього літа вони дали більший урожай, ніж помідори.
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    А перед Різдвом із чого варити кисіль? Одні вишні мало.
    Сливове повидло не дуже получається. Завиванець зі сливами - хороша річ, як і додавання чорносливу до смаженої птиці.
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Фігня то всьо - більше-менше...
    Он, @Мих -уїл все одно впевнений, що найкраще займатися питною водою /але, на мій поглд, він дуже помиляється)))/

    Але ж ми рослинками займаємося з любові, а не по примусу, шо нє? ;)
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну, це навіть не обговорюється)))
    На Різдво кисіль має бути із чорносливу з кістками. Власне, зробленого у винзарні.

    І от скільки себе пам"ятаю - завжди чомусь то кільо-два чорносливу мало бути куплене на базарі. Так робила моя мама, так робила теща і так робить дружина))) Хоча тих своїх сливок в підвалі - полиці гнуться.

    Я вже давно думав зайнятися чорносливом, але не встигаю - то вино, то самогонка, то он тепер тютюн...

    :)))
     
  5. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Скоріше узвар, мені достатньо на узвар кинути сушених яблук і грушок.
    Є ще заморожені порічки та ожина.
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Нє.
    Узвар то є узвар, і він також мусет бить.

    А кисіль з чорносливу варитья окремо, у великому банєку, і там нанизу мають залишатися кістки від сливок.
    І той кисіль їсться з пампухами.

    @Lanktocha, Ви навіть не сперечєйтисі, бо Ви якесь там паньство, і в різдвяному кисілю і пампухах ніц не кумекаєте ;)
     
  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Просто, чи не у кожному селі є своя особливість та відмінність в обрядових стравах, що готують в одному селі, не можуть готувати так сао у всій області чи всій Україні.
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Lanktocha, а яке Ви маєте відношення до села? Не пхайтеся до селюків!
    Ви ж якесь там міське паньство.
    Але вже аж так не переживайте, бо такі паньскуваті пани також якось живуть
    Хоча...:scratch_one-s_head:
     
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Як кажуть, у багатьох робітничо-селянське походження.
    Як задіває, скажу, те що написав, на інший лад, обрядові страви Чорткова на Тернопільщині, Ковеля на Волині, Білої Церкви на Київщині... будуть відрізнятися?
    Навіть по Львівщині, відрізняються звичаї, побут, тип людей, наприклад Буського та Мостиського району.
     
  10. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    В нас угорка йде на сушку - до узвару, і до одного особливого салату, якому мене навчила чоловікова двоюрідна сестра. Тепер я їй на Нову Пошту в інше місто посилки з сушеною угоркою відправляю))
    Ще я мариновану угорку закриваю, туди трохи м'яти перечної та пару штук гвоздики. Солі не кладу, а цукор і неповну столову ложку оцту.
    Така слива йде за столом аж бігом - швидше оливок.
    Киселі я варила, коли малі діти були, зараз то забулося. Я малим желє в формочках часто роблю (продається різне), а їм радість.
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Йой, @Lanktocha, тільки не тре починати про робітничо-селянське походження...
    Якщо Ви же паньскуватий, то нашо себе хочете облагородити сільським походженням?

    Паньскуватість це, звичайно ж, не айс, але і з нею люди живуть, шо нє?
     
    Останнє редагування: 18 сер 2020
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У кожного свої традиції. У мене навпроти одна родина вирощує травку: стриже, заливає її, щоб не ходити по землі і не носити бруд на білий кафель веранди...помідорів в них трохи і досі зелені. Перець чуть живий.
    А трава гарна. Якщо б я намивала веранду тричі в день і слідкувала, як хто перевзувається, ступаючи на веранду, то ми б теж у серпні купували тепличні пластмасові помідори...

    До речі, пекучий перець(оцей крупний, як ріг) ми закриваємо з часником, хріном і всім іншим докладом, як помидори(50 солі, 50цукру, 50оцту на півтора літра води).в півлітрові банки.
    Оце вєщ! Він трохи перестає бути пекучим, і подобається до столу ...Сама придумала, як його наросло якось дуже.
    І в цьому року закриватимемо.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Гарна тема, але треба спати, малих укладати. А то б я тут понаписувала рецептів))
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    +100500
    А ще попробуйте таке-от
    Бомба!

    переклад вуйка

     
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    в нас нема духовки - ні на дачі, ні дома). Але є на дачі електросушилка і різні способи сушіння).
    В цьому році сливи здорові. І "персикова" була величезна, і "киргизська пречудова" велика, і угорка, бачу, велика буде.
    А яблука - ні. Антоновки багато, але мілка як ніколи.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Є рецепт "Українські оливки", якраз мариновані дрібні сливки
    Порівняння, я собі нагадав, як єврей по татові - для гоїв єврей, а для євреїв ( які по мамі ) - гой.

    Помідорів мало своїх, а базарні мають не той смак, таке враження, що виривали їх зеленими і вони достигали, дуже вони воскові і ватяні.
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну шо, при святі зробив обхід по саду;

    От мої цьогорічні дебюти
    /з гливами не склалося.../

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Всіх зі святом!
    Працюймо із задоволенням і все буде добре! ;)
    [​IMG][​IMG]
     
    Останнє редагування: 24 сер 2020
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Помідори у якомусь парничку? При ненадійній цього літа погоді, в один день спина обгоріла, на другий в ноги змерз - накриття для помідорів не лишнє.
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Нє, просто над кущами зробив дах;
    Це я вперше з цікавістю взявся за помідори і перці.
    До цього часу роками слухав жінку: "принеси-подай-йди на пиво-не мішай" :)))

    Якщо все складеться, то з цих помідорів і перців візьму насіння для наступного року.
    Також думаю аж тепер побудувати теплицю. Може...

    Бо он вірус знову біля мене крутиться ;)
    @Lanktocha, Ви сі не гнівайте, але Вас мусет простіше напоїти або приспати, ніж Вам вгодити ;) :drinks:

    зі

    @Lanktocha, а Ви пісят грам п"єте?
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Парничок під помідори я розібрав десь у червні, коли, здавалося і несподіваний холод минув, і помідори підросли та закріпились. Багато почорніло і викинув не дочекавшись урожаю. На другий рік радять більше садити перців і баклажанів, принаймні цього літа їх урожай кращий.
     
  21. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    читав про таку прикольну штуку - гідроциліндр для автоматизації провітрювання...

    як сонце припікає - він нагрівається і відчиняє вікно в теплиці...
    як заховається за хмару - охолоджується, вікно зачиняється...
    Как сделать гидроцилиндр для теплицы своими руками
     
а де твій аватар? :)