В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Та розумом я це розумію. Он, всякі устриці і мідії ідуть на раз-два
    А от равлика душа чось не сприймає :)))
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хто знає, чи варто зараз кропити баклажани? Як росли і була для колорадського жука альтернатива картопля, тепер картопля, та що лишилася повяла і постаріла, жуки знову перекинулись на баклажани, знаю, що вони зжерати можуть і цвіт, якраз зараз є маленькі баклажани, що десь через тиждень можна зрізати, є багато гарних квіток, минулися огірки, пропали майже всі помідори, хоч би це зберегти.
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У нас помідорів як грязі...15 грн за кг "сливки" в овочевих кіосках.На руках по 12. У нас - вийдеш на город - 2 великі цеберки можна набрати)
    В супермаркетах великі по 30. Не знаю, що це за парадокс.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Hoakina

    Hoakina Well-Known Member

    у мене маленька грядка з огірками, зібрала всього 4 штуки, посохли. Вночі було 9-12 градусів, не люблять вони такого
     
  5. Hoakina

    Hoakina Well-Known Member

    це де? у Житомирі в АТБ по 18, на базарі так само, від 18 до 25, домашні з рук по 40-45, є і по 70. Огірки дешевше 25 не опускалися, відро домашніх 180-200.
     
  6. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Ми поїли і квасили, маринували на зиму, не стільки, як хотіли, своєму довіряю більше, скільки чув, від тих, хто купував огірки, щоб їх квасити, може якісь такі сорти, було багато, що здувались, були пустишками всередині. Як забракне своїх, краще на солянку чи Олів'є пару огірків докуплю.
    Тепер хочу поїсти вдосталь баклажанів, на зиму, напевно найкраще заморожувати.
     
  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Радили із того, що виросло, що краще на наступний рік, садити мінімум помідорів, як на це літо багато знищилося, більше садити перців і баклажанів. Правда і тут багато залежить від погоди, від насіння чи розсади і догляду.
     
  8. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Це в Харківській області. Привезла помідорів три ящика (невелика сливка, красна і жовта, з пиптиком). Продала два ящика по 15 за кг.
    Так сусідка казала, що на базарчику рядом невеликі по 12.
    Огіркі є і по 20. Грунтові всі я продала сусідці по 25.
    Невеликі, для консервації.
    З огірками була морока: вичухівали їх від напасті тлі. Частина таки пропала. А помидорів як грязі навішано на кущах.
     
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Мало гілки не ломляться на ранній яблуньці паперівці, мало не щодня можу винести відро гнилх яблук.
    Соняшник, найближчим часом прийдеться обвивати якимись старими капронами, щоб не видзьобували птахи.[​IMG]
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Згадував раніше, що хочу назбирати ожини, вона нільки починається і її ще дуже мало. А минулого року, ще в останніх числах липня можна було відро ягід зібрати.
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ми давно копаємо - на потребу. А викопувати всю поки не хочеться.
    Погріб на дачі невеликий, в Харків поки не збираємося...хай побуде закопаною. якось так. У вас добрий врожай картоплі?
     
  13. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Картопля вже постаріла, варити цілою, як на початку липня, смак вже не той. Не було, ні надто мокро, ні надто сухо, картопля не найдрібніша, вже не росте, з посохлих кущів колорадські жуки перекидаються на баклажани.
     
  14. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Розпочинається у мене збір баклажанів, виплекав. хороша розсада + при потребі поливав та підживлював, дехто критикував, що він теплолюбивий, дуже жере колорадський жук, не так дорого коштує, щоб купити, вродили краще помідорів
    [​IMG]
    Такі крупні сливи у мене минулоро року дорстигли вже у кінці липня, тепер перед посвятою. Кропив сливку тільки ранньою весною мідним купоросом, видно замало, багато листя пошкоджено тлею, напевно ще треба содою і господарським милом, дехто взагалі не кропить і має більше слив.[​IMG]
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Супер!:good:

    У мене цього року цвіт Угорки весною обмерз. Але кілька штук на завтра в кошик є.
    Проблемно з виноградом. Не визрів так, як би хотілося - щоб гроно на відро )

    Але думаю, що освячувати будемо тільки фрукти зі свого саду.
    Ну, дружина все одно захоче якусь там нектаринку покласти, тіпа щоб було красіво ;)

    @Lanktocha , а за баклажани Вам +100500.
    Я ніколи їх не вирощував. Цього року попробував сам /без дружини/ виростити помідори і перці. Сподобалося, пізніше розповім.
     
    Останнє редагування: 18 сер 2020
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    На закрутку все рівно сливи прийдеться докуповувати, є ще у мене дрібніша та пізніша, але і їх недостатньо для закрутки половинками на кисіль та випічку.
    Виноград для освячення треба ще купувати, навіть закарпатський достигає у вересні.
    Мати баклажани під боком, для швидкого приготування на вечерю мусаки, тушених баклажанів, баклажанів по-вірменськи вигідно, на смак пахучіші та смачніші базарних.
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ми із сливок їмо те, що вродило. На закрутку слив ніколи не купляли.
    Я і так мусет ще не всі компоти перегнав на Старий Кахеті 5 звєздєй )))
    Минулі роки перед Спаса я завжди роздавав столовий виноград друзям і сусідам. Цього року називається тяжко ;
    Баклажани то є вєщ. Я їх завжди купляю.
    Якщо все складеться, то наступного року посаджу свої ;
     
  18. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У мене всі люблять ікру баклажанну та кабачкову.
    Але треба поморочитися: розбити погружним блендером в пюре... Все своє: кабачки чи баклажани (підсмажити), цибулі (підсмажити), морковиця, перець болгарський, помідори(натерти) і трохи часнику, лаврове листя, мелений чорний пкркць, сіль, цукор. Все це в мультиварці тушиться, потім блендером перебиваю в пюре.
    Тому кабачків садимо багато, баклажанів штук 80. Добре йдуть смажені баклажани з часничним соусом(сметана чи майонез, кріп, часник, сіль).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У нас віддавна кабачки нарівні з редискою - ще йно сніг зійшов, а вже кабачки смажені в яйці - вєщ, майже як риба )
    А от баклажани чомусь ще й досі вважаються за заморський овоч)))
    Нє, я розумію, що паньство на кшталт @Lanktocha і інших дачників-профі ці баклажани виділи давно і в білих тапках.
    Але вже і ми, селюки, хочемо своїх сіненькіх і власного пекучого перцю ;)
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)