В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Нє-є, я люблю свіжі помідори, у будь-якій страві - чи в салаті, чи в рагу, чи в борщі ;
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    а я написав скаргу виробникам на високі ціни... пообіцяв - якщо будуть гнатися за прибутковістю, тримати високі ціни...я буду більше вирощувати...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Та і в нас час маринування помідорів - після Дня Незалежності. Для маринування зелених і квашення - кінець вересня.
     
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Тішить калінка-малінка, вже другий урожай зібрав, є варення, якого буде достатньо на зиму + пізню осінь і ранню весну, також заморожував, а пізніше буде ще осіння малина.
     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    малини багато.Дивлюсь у сусідньому супермаркеті: 110грн за кг.:facepalm:
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    У нас на базарі вчора бачив чорницю по 130 грн.
    дорогі ягоди - стимул для вирощування...
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Кіло чи літр?

    У нас літровий слоїк 70-75 грн.
    Я вже пройшов свій щорічний курс афенотерапії)))
     
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я у деякі роки збирав чорниці. Треба погодувати комарів, регіон збору має бути екологічно-чистим, дуже вони накопичують цезій.
     
  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    а шо, ще може бути й літр? :facepalm:
     
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ще раз

    У нас за літровий слоїк чорниць тре заплатити 70-75 грн.

    Йо?
     
  11. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    За літру чорниць дехто просить і 60 гривень.
    Дехто критикував і місце збору, де я деколи міг назбирати, що от це Бродівський район, там колись діяла ракетна база.
    Нічого не було, але з лісових ягід безпечніші та менше втягує, що нетреба - ожина.
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Во, це наш з Софійкою і Ярославом секретний шалаш :rock:
    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Доброго ранку

    Захотілося відразу аж двом куркам серед літа мамами стати)
    Сами собі сіли в кутику, посиділи і от вчора ввечері появилося перше курітко

    Во, на ранок наші Петрики, Павлики і Петрунелі з Павлинками :rock:


    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    які гарненьки). Отак просто сіли курочки і висиджували? У мене пташки в клітці живуть (амадини), так щоб вони сіли на яйця, треба, щоб було гніздо як треба, та щоб її покормили вареним яєчком..
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Наші кури не балувані. Хочуть - несуться, не хочуть нестися - виводять курчат. Не можуть робити ні того ні того - живуть собі скільки написано, потім йдуть під дерева і кущі на добриво.

    З когутами йнакше. На господарці має бути один Пєтька. Решта ідуть на розсіл ще на першому році.

    В принципі, селяни не вітають появу на світ курчат в середині липня. Це дуже пізно. Тому гонорові газди і газдині зганяють пізніх квочок з гнізд, кидають у річку, закривають в ізоляторах, і навіть залишають наодинці з когутом на кілька днів. Тіпа, щоб курка забула, що хотіла стати мамою.

    Ми робимо інакше: якщо хочуть - хай квокають і виводять курчат. Місця і харчу хватить для всіх ;

    Во, дружина знову принесла з курятника скількись там новонароджених курчат. Ще день-другий поживуть в коробці під лампою, потім підуть до курятника.
    Господарка збільшується :) :rock:
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    вон оно що...
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    1. хочуть - не хочуть курки... це одне питання...
    інше ключове питання - чи забирають господарі знесені яйця...
    зазвичай все миттєво забирають, і квочкам нема чого висижувати :dntknw:

    2. не зрозумів - для чого взагалі чіпати курчат ????????? :cry:
    нашо вам той клопіт?
    залиште їх у спокої на волі разом з куркою - вона ж їм показує, що їсти... так будуть міцніші
    самостійні курчата, які самі годуються - шо може бути краще
     
    Останнє редагування: 13 лип 2020
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    колись тримав багато перепілок...
    згідно усіх журналів та спеціалістів - вони самі в неволі не висиджують, тільки інкубатор...
    я й не пробував...

    але якось кліток не вистачало, бігало пару сотень дорослих перепілок по полу, на підстилці з соняшникових лушпайок... яйця від них збирали щодня... звичайна історія...

    і от бачу одна яйця підгрібає в кучу, сідає на них...
    ну їй дали окрему квартиру, гніздо... і висиділа...
    і далі ще були такі випадки, навіть зимою...
    (це при тому, що всі їхні предки до десятого коліна були інкубаторські...)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Бувають випадки, курка, яка квокає, висиджує качині яйця, бо качку до такого заняття схилити дуже складно.
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Яйця забираємо кожного дня, але якщо курка сидить на гнізді, то ніхто під неї не заглядає ;
    Ці курчата непланові. По нормальному квочку садять в березні-квітні, одночасно підкладають під неї яйця і курчата вилазять за один день.

    Тут інше. Курка собі сіла вигрівати свою кладку, а до неї могли ще нестися інші кури. Тому курчата не появляться на світ дружно через 21 день, а процес буде розтягнутим.
    Для чого народженим курчатам сидіти під квочкою і чекати, поки решта їхніх братів/сестер вилупляться?
    Квочка ж все одно сидить на яйцях і нічого вона їм не показує.

    Потім, коли всі курчата вилупляться, їх ввечері підсаджують до квочки в стайні чи курятнику, решту бракованих яєць забирають і на ранок квочка вже приступає до виховування свого виводку ;

    А поки що новонароджені на карантіні )))
    В столовій поїли-попили і знову під лампу грітися;
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)