В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Романтика та є чим зайнятись у вільний час, почув від сусіда, для чого йому купувати маленьку курку за 130 грн. + зерно для неї, якщо може зарізану купити за 100. Але із малої ще буде мати яйця та підживлення для городу.
    При хорошій погоді і правильному підживленні, свої черешні, огірки, помідори, баклажани... пахучіші, мають кращий смак, та знаєш, які добрива застосовував.
     
    Останнє редагування: 23 тра 2020
    • Подобається Подобається x 1
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Натрапив на цікавий ресурс.

    Не знаю, чи можна його тут спамити, але дуже хочеться... :blush:
    Бо може комусь щось пригодиться з написаного
    Сад та город
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Кури можуть бути, а яйця - ні. Щоб курка вам дала яйце стільки ще треба вкласти.
    Я бачила скільки різного зерна, зелені, вареної картоплі, крейди, ще чогось від захворювань носилось у курятник моєю свекрухою. В курятнику треба щоб і протягів не було, і разом з тим щоб світло було, і щоб не тісно їм було.... А сухий курячий послід в спеціальних магазинах продається за копійки. Розводьте і поливайте, що вам треба.
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    скільки? )
    повністю збалансованого комбікорму несушка за день з'їдає десь 150 г ... і все... плюс вода
    це один варіант
    -----------------------
    другий варіант... годувати чим попало - відходами зі столу, зеленою травою, яка всюди є...
    влітку несуться аж бігом, зимою менше - тому що холодно
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я поставив [​IMG] Погоджуюся, але тре уточнити.
    Тільки "чим попало, зеленою травою" - це не діло.
    Мус давати зерно, варені і сирі овочі, кропива. Бажано, щоб кури весь день не були закриті в одному місці, а могли хоч трохи погуляти на волі. Бо, як правило, вигул вже без трави і весь порпаний-перепорпаний, а курці треба щось самій знайти і з"їсти;

    Наші кури не признають трави з газонокосарки, зате з радістю скубають цю траву на корню.

    зі

    ага, згадав:
    обов"язково треба поставити в захищеному від дощу місці якусь широку посудину з попелом і піском, щоб кури могли там приймати попелові ванни)
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Подобається Подобається x 2
  7. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мав на увазі наступне:
    завжди є якісь кухонні відходи - кілька курей, які несуть кілька яєць, можна прогодувати
    додавши трохи якогось зерна та якоїсь зелені...
    ну може 5 курей... будуть давати так щодня 3-4 яйця :scratch_one-s_head:
    ----------------------------------------------------
    якщо треба більше (а для чого вам більше?) - то це називається роботою, і треба трохи все організувати :)
    ----------------------------------------------------------------------------
    найчастіші причини - чому не несеться птиця
    (із власного досвіду та спілкування з сотнями клієнтів)
    - температура (для курей оптимальна +15-25)
    - не вистачає білку, або неповноцінний білок (не вистачає незамінних амінокислот)
    - не вистачає вітамінів, мінералів (їжа погано засвоюється)
    - неправильний % клітковини (їжа або занадто груба, або занадто м'яка)
    наприклад, макуха додає багато білку (але й клітковини, і білок там неповноцінний... найкраща макуха - жовта, без шкаралупи)
    - тіснота, погана вентиляція в приміщенні (хвороби...)
    ---------------------------------------------------
    ясна річ, вигул і сонце додають здоров'я
    (хоча на птахофабриках без сонця і купання в попелі досягають 300-330 яєць на рік...)
    ---------------------------------------------------
    мішанки мені не подобаються - термообробка руйнує вітаміни, і це ж додаткові затрати праці
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Не знаю точно, скільки зараз у нас курей /хоча я їх кожного ранку годую)))/, але яєць більше десятка кожен день. І вони весь час затребувані - то дітям до Львова, то посмажити яєшню, то яйко зварене на гімненько, то салатик з яйця, сирка і часнику, то дружина щось чаклує зі всякими тортами і пляцками...

    Птахофабрики - це концтабір. Тома звідтам і яйця пластмасові.

    зі

    у нас за вікном пішов гарний весняний дощ :rock::yahoo:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    поки що незрозуміло :sad:
    у півлітровій банці змішав сухе насіння зі жменею сухого піску,
    насіння власне... 3 чайні ложки м'яти, окремо - чайну ложку меліси,
    посіяв у лоток (1м2) вручну, зверху притрусив сухим дрібним перегноєм - тільки щоб прикрити,
    полив з лійки, накрив плівкою
    ---------------------------
    поставив на городі, було це 29 квітня
    і нічо, досі ніяких масових всходів :dntknw:
    може холодно ? (сьогодні вранці було +11, раніше й менше було)
    інакше не знаю, що ще я не так зробив :dntknw:
     
  10. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Знаю, є ж мясні породи, є комбіновані несучі і мясні. Бачив у інших, маленька курка більш вимоглива, без спеціального годування, потрібного щеплення може не дожити до осені, тому і приказка "Курчат по осені рахують", загалом, більше хворіють, навіть, порівняно з каченятами і гусенятами. Я деякий час, оскільки здоровя не додзволяє водити великогабаритний транспорт, хотів завести перепілки, вони ще більше. ніж кури реагують на холод, зерно їм потрібне дрібне, зелені багато не давати, оскільки велика конкуренція, поки що від цієї ідеї відмовився. Можуть набирати вагу до 7 кг., мясо осить "штучне", сильно хворіють кури-бройдери.

    Зараз дощова погода, частина помідорів висаджена, досить тепло, але мокро, напевно не зашкодить, для нормального прижиття, не треба буде додатково поливати перці і баклажани.
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Lanktocha, Ви за кого нас маєте?;
    Перепілки Можуть набирати вагу до 7 кг? о_О

    Ви тоті казочки комусь в дитсадочку розповідайте)))

    вага перепілки - Пошук Google
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Вибачаюсь, дещо не так написав, птиця, що може набирати до 7 кг. ваги - кури-бройлери, ніяк не перепілка. Курку-бройлера у пості я згадав, може спішив, не так сформулював і не так зрозуміли.
     
  13. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Це куди?
     
    • Смішно Смішно x 1
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Гарно, але затратно. Сама господинька не зробить, а найняти ландшафтну фірму я знаю, що це таке. Вони як почнуть рахувати, що вони зробили...йой, йой.
     
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Так все правильно якби. Оці мілкі семена - це дуже геморойна справа. Я мелісу теж колись сіяла - і нічого. Краще в когось викопати пару корінців і того, і другого - воно розростеться за літо.
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    кущів у мене вистачає... вже по півметра в цьому році виросли,
    і навколо кущів - самосів... молоді кущики :scratch_one-s_head:
    просто цікаво виростити багато
    розсадою помідорів торгують усі, а я хочу знайти собі цікавішу нішу...
    наприклад пряно-ароматичні, лікарські рослини
    щоб було в товарних кількостях...
     
  18. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ага...
    Во время первых всходов требуется поддержание температурного режима +18-21°С.
    Обычно уходит до 25 дней, прежде чем появятся первые ростки.
    ---------------------------------
    а картопля оживає при +8
    редиска при +3-5
    ---------------------------------
    тут треба один раз навчитися, зрозуміти що саме не так, і виправити...
    якщо справа в температурі - або підігрівати, або змиритися з тим, що довго...
     
  19. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Бахча не всходить...Три росточки дині та три кавуна - і все.
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А яка причина? Холодно?
     
а де твій аватар? :)