В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Переважно вивозять, але як у який рік.
    Таким пояснювали причини подорожчання хліба і випічки.
     
  2. Linno

    Linno Member

    це не єдина причина, бо ще подорожчання газу і так далі. Вигадати можно все що завгодно
     
  3. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    карта грунтів... надибав у старій книжці
    Атлас почв Украины 1979.jpg
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    На тісто тре воду.
    А вода також подорожчала.
    Є навіть ціна за куб 2,5 тис. грн. Бігие...
     
  5. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    mypucm

    Я деякий час докладно вивчав грунти. Навколо Львова є чорноземна смуга - нижче вулиць Трускавецької та Наукової біля Сокільник, досить родючі грунти біля заплав - Брюховичі, Бірки, затишне місце, колись було багато виноградників, тепер фруктових садів поблизу Винник, по області найбільш с/г-райони Камянко-Буський і Жовківський.

    Gyppsy

    Особисто у мене, на випічку та для закруток не використовується вода з-під крану.
     
  6. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    У Миха купуєте? ;)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Чому у нього? Є і своя нехлорована вода, при нагоді можна привести із джерел у Моршині, Східниці, на відпустових місцях.
     
  8. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Ну а хто у нас головний водний барига? )))
     
    • Смішно Смішно x 2
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А я хіба кажу про воду з-під крану?

    @Lanktocha, видите, який Ви є...
    Перше самі напасти чіпаєтеся, а потім кажете, шо то я нездалий...
    :punish:
     
  10. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    занадто мілке на мапі позначення. Але і так знаю: у мене на фазенді ОЦЗ -"особо цінна земля", бо там пласт чорнозему 70 см або більше.
    Аби один добрий дощ на місяць - все вродить.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Інформативно Інформативно x 2
  12. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    А уявляєте, якщо цю землю ще й москалями удобрити?
     
    • Смішно Смішно x 2
  13. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Знову через теплу зиму не вимерзнуть яйця шкідників у грунті та шкідливі жуки-короїди.
    І як тут не кропи фруктові дерева та не сип на грядки "хімію"?
     
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Є біо-препарати - вони не шкідливі для людей, птахів та бджіл. Продаються в Клубах органічного землеробства. Та і не кажіть "гоп" щодо тепла. Прийде Водохреще і побачите справжню зиму.
     
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    ой, та ну вас. Хай вони Донецьк з Луганськом удобрюють.
     
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    З одного боку подобається, цієї зими ще не одягавв рукавиць, ходити можу не дивлячись під ноги та не боячись падінь. Виноградник не особливо утеплював, тільки підживив, як і абрикос та сливи.
    Прості органічні саморобні добрива - не варто тішити себе, що "не хімія", можуть не дати потрібного ефекту, мало того, при неправильному внесенні зашкодити, скільки у мене гинули баклажани через надмірне внесення курячого гною, а проти шкідників як тля, колорадський жук - такі добрива безсилі.
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    в цьому році тля обліпила сливу... але я нічим не оброблював... спостерігав, переміг дослідницький інтерес... все, що раніше читав в книжці Курдюмова, підтвердилося:

    1) під деревом живуть мурахи :acute: вони весною розносять тлю по всьому дереву :facepalm:
    2) тля з листя їсть сік... потім мурахи знову приходять, тлю доять, як корів :dance4:
    3) я надіявся, що з'являться сонечки :uanew: (божья коровка) і поїдять всю тлю :aggressive:
    вони таки з'явилися, але поки що мало :dntknw:

    слив так і не було, але сам механізм мені сподобався - треба весною не пускати мурах на дерево, і підтримувати сонечок :)
    --------------------------------
    щодо колорадських жуків... думаю, що можна якось курей навчити їх дзьобати - може змалечку курчат привчати :scratch_one-s_head:
     
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Колорадських жуків скоріше видзьобує цесарка.
    Баклажани стараюся садити подалі від картоплі, але колоради все одно знаходять. Можна робити для оббризкування часникові настойки, а ще смердячі настойки кропиви та додавання гною, може пригодитись і на помідори, але все одно, "хіімія" набагато ефективніша.
    Тля любить фруктові дерева, сливи можуть від неї страждати, вона мені знищила персик. Варто трошки фруктові дерева підживити із не "хімії" картопляні лушпайки, гній, із "хімії" - на зиму підсипати калійних добрив, весною хоча би скропити залізним купурусом, головне ні з чим не переборщити, іспанські чи грецькі сливи із супермаркетів - суцільний запах якихось таблеток.
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  20. Rafaello

    Rafaello Member

    потiм весна буде дуже холодною..
     
а де твій аватар? :)