В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Сьогодні весь день йде дощ. І холодрига - +16. А вчора ходили в шортиках, захід був такий гарний, взагалі день гарний. Звідкіля такі перепади?
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Огірки, кабачки - непогано вродили, є мариновані кабачки, ікру задовго робити і нема особливої потреби, огірків вже досить, і квашених, і маринованих, помідори починаються, через надмірну вологість і холодні ночі багато попсулося, знаю непоганий рецепт зелених, але деякі не те що зелені, а почорніли.
    Фрукти підвели, коли мали запилюватися квітучі дерева було холодно, особливо на початку травня, вишні і черешні для закруток мусів докупити, так само з абрикосом, прийдеться докупити і слив, які тепер подешевіли, яблук менше, ніж минулого року, але трохи падають, груші, хіба що будуть на освячення на Преображення, диня достигає кінець серпня - вересень, так само виноград, крім поїсти і зварити кисіль, потрібно з 2 - 3 банки компоту на зиму, можна і декілька літрів вина.
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Виноград добрий цього року. Знов же: це спека в першій половині літа.
    А зараз треба бризкати, що є сили. Така холодрига не для винограду.
     
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Зараз виноград не кроплю, хіба що в листопаді трохи можу підживити органічними добривами і підсипати калійних добрив після зрізання лоз на зиму, ранньою весною можна бризнути залізним купоросом.
    А що тепер, таке саме, як на помідори?
     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Мільдью вже є та може бути оідіум - це все грибкове, від дощу та вологості.
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    Кажуть допомагає навіс над виноградом - він тоді сухий.. щоправда так мабуть сонця менше...

    А я думав виноград прорідити, щоб крупніший був, та не зробив, тепер він саморегулюється... як завжди ) ...частина ягід засихає... відсотків 15... все одно залишиться ще багато
     
  7. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    назбиралися цукіні та кабачки... як їх найшвидше заготувати на зиму... бо викидати шкода )
    може порізати та засушити?
    колись пробував, висохли... але шось їх погризло, мабуть треба спочатку у солону воду перед сушінням
     
  8. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    до речі, пригадав, є такий автор книжок Курдюмов, хоч в нього там на кубані тепліше... але як не дивно, клімат дощовий... він теж страждає, як і ви )

    Наблюдения показали: главная причина большинства болезней – летние дожди.
    Осознав это, я не пожалел денег и построилкровли из поликарбоната.
    С этого момента проблемы с болезнями исчезли.
    Укрытые томаты и виноград (!), земляника, чеснок и смородина перестали болеть вообще. Огурцы обходятся одной защитной обработкой и плодят до осени.


    Пятое условие ОГОРОДНОГО УРОЖАЯ. Укрытия и кровли (электронная методика в формате .pdf)
     
    Останнє редагування: 4 сер 2019
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Прбував виноград "Лідія", у наших широтах не такий. як під Білгородом-Дністровським, колись Саакашвілі, як жив і працював в Одесі, посадив там грузинський виноград, був дрібнішим та кислішим. Я зрізаю немало листя перед гронами, але і велике значення має погода та підживлення.
     
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    лідія, ізабелла... мені здається це старі сорти, яких понасаджували за радянських часів, коли не було кращих...

    в мене є кущ лідії, він здається пізній, зриваю аж перед морозами, щоб набрав цукру...

    все одно я таке не їм, і бджоли чомусь не їдять, бо поруч смачніші сорти )

    це як у грибних краях грибники не беруть другорядні гриби )

    Мені здається, там де менше сонця і літо коротше краще вирощувати ранні сорти винограду

    ось... пригадалося... дядько зі Львова
    Богдан Павлій вирощує 350 сортів винограду
     
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    у харківських краях живе такий захоплений виноградар
    Євгеній Пригаровський
    колись мені присилав хороші саджанці, я їх потім замучив спекою )
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Можна умовно поділити, щось їсти самому, щось пускати на сік, щось на кисіль і компот на зиму, щось на вино... Не стільки у мене поля, щоб вирощувати з 20 - 30 сортів винограду, мені 2 - 3 сорти поки що вистарчає, Ізабеллу вирощую типу закарпатської, не дрібна і не терпка, гроно можна спокійно зїсти + ідеально підходить на соки та компоти на зиму. Є ще рожевий виноград, не такий вибагливий, саджанці привозили з Польщі.
    При можливості ще декілька сортів досаджу, чи хтось має уяву про сорт "Бойконур"? Має подовгасті плоди, раз сорт казахський, може переностити холодну зиму.
     
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    загуглив... новий сорт Байконур селекцї Павловського, він здається з Ростовської області.. до мінус 23
     
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Листя потрібно для фотосинтезу рослини, тому дуже його зрізати не треба. Коли бачиш зав'язь в травні, то можна пообламувати гілки без зав'язі, але потім вже нічого не треба обривати. Я раз пообривала вже в серпні листя перед гронами - і мала виноград з опіками ягід.
     
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Рекомендую виноград "Новий дарунок Запоріжжя". В серпні вистигає, дуже крупний, солодкий як мед. [​IMG]
    До -24-25 витримує. Кілограмові грона.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Зараз збір помідорів та баклажанів, виноград не весь дозрів, оптимально збирати у середині вересня, деякі пізні сорти, навіть у жовтні.
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  19. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    У мене, поки що, можна назвати, напівстиглий, розраховую збирати десь в середині вересня.
     
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    пробував минулого року сушити виноград у лотках просто на даху... нічо так, кілограмів 10 ізюму насушив, хоч із кісточкою, зимою, весною все пішло... ізюм - хороший енергетик...
     
а де твій аватар? :)