В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    У теплому прогрітому грунті, при теплі все росте скоріше, навіть картопля, висаджена в кінці травня, може перегнати картплю посаджену на початку квітня.
     
  2. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Які дерева можна садити біля будинку – прикмети наших предків

    У тому, які дерева можна садити біля будинку, прикмети, в які вірили наші бабусі, завжди мають рацію. Існують дерева, які можуть налагодити життя в будинку, а є і такі, які ні в якому разі не можна садити біля житла. Про це більш детально ви можете дізнатися з цієї статті.
     
  3. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Принаймні, мені відомо, що краще у більш затишному місці, та оберігати від протягів та холодних місць теплолюбиві абрикос і персик, та не допускати великого росту, вчасно зрізати, не допустити повалення на хату.
     
  4. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Росте західна туя біля веранди, ще менша 2-х метрів. Дівчат на виданні нема, так що хай росте) Ялин нема. Вишні та абрикоса біля будинку. Пишуть, що клен добре, так я маю клен канадський - ландшафтники порадили. Восени червоними стають і гілки, і листя - як багаття горить, на початку літа цвіте.
    В Канаді це дерево, а в мене кущ десь 1.60 - вже років 8 йому. Може, тому що затінок...І трохи підстригаю - дерево не треба.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    @Silver bullet, вітаю вас зі святом весни! Здоров"я, щастя, удачі!

    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Tolyanchik

    Tolyanchik миється в бані

    Рибак гарний )))
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Дякую, Ігоре!
     
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Вже ніби висаджують цибулю і ранні овочі, поки що погода сприяє.
     
  9. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    ОБС, що в Гірському вчора посадили трошки бульби.
     
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    можна втикнути термометр в землю...
    капуста, цибуля починають рости при +2, картопля при +8, помідори при +15
     
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    бджоли вже активно працюють з ранку до вечора :download:, збирають мед :pardon:

    01012007006.jpg 01012007005.jpg
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Сам бачив, що господарі, посадивші картоплю у кінці травня, збирали майже у такий самий час і майже такий самий урожай як ті, хто садив картоплю у кінці березня.
    Через досить теплі зими минулого року свою невеличку сливу тряс і зібрав майже весь урожай в кінці липня, на посвяту на Преображення вже нічого на ній не було, у лісах збирають ожину не як колись в кінці серпня, на початку вересня, а навіть у липні після свята Володимира.
     
  13. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Гірське - то інакше. Картопля там стратегічний товар. Рання йде по ідальнях-ресторанах на Львів, Трускавець, Моршин... Також на Шувар і інші ринки області.
    Тому там все вираховано і прораховано - від сорту і до накриття агроволокном і підживлення. І в квітні вони вже будуть з молодою бульбою.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Якщо не помиляюсь, Гірське у Стрийському районі, майже при заїзді у Сколівський. Не від одних чув, гірський народ бойки більше привчений до обробітку землі, порівняно із гірськими гуцулами.
    Страви із картоплі, зокрема деруни, вважають своєю стравою, і в Карпатах, і на Волині, і в Білорусі.
     
  15. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я говорю про Гірське (Миколаївський район) — Вікіпедія
     
  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    колись я садив у грунт... на початку березня... тоді думав це головне )
    сусіди садили на два тижні пізніше, але пророщену )
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Про таке дещо сказано і в старому совковому "Домоводстві", дуже поширеному десь у 70-80 минулого ст. Я більше довіряю сучаснішим джерелам.
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    тут є така штука...
    раніше, в докомп'ютерну епоху, видати книжку було значно важче... тому відбір був більш жорстким... старі книги з природничих наук більш зрозумілі й логічні... трапляються шедеври, які цікаво читати й сьогодні... наприклад, Тімірязєва чи Мічуріна...

    сучасні книжки - частенько, на жаль, - компіляції чужого досвіду, комп'ютери нині дешеві, інформації море )

    зустрічав інформацію, що математика, на якій працюють сучасні фейсбуки та гугли - п'ятидесятирічної давнини...
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    У деяких селах вже посадили по декілька грядок картоплі, за принципом "Зробити раніше сусідів". Грунт і болотистий, і холодний.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)