В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Бачив сюжет у новинах, у білоруські ліси навіть їдуть, щоб назбирати журавлини, у волинських лісах її менше + багато радіоактивної.
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    шо - прямо дозиметр показує радіацію, чи просто чутки???
     
  3. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Не міряв.
    Колись збирав чорниці, можна сказати, волинські ліси, але область ще Львівська. Такі ягоди, як чорниця, журавлина більше вбирають всякий непотріб, ожина таким менше славиться, збирав ожину, і близько до залізничних колій, і під високовольтними лініями, небезпечна була би хіба що у "Рудому" лісі біля Прип'яті.
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  7. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хоч тішився, що багато горіхів, ніщо не пошкоджено травневими приморозками, десь відро викинув чи пішло на споживання птахам, бо раніше змокріло і почорніло, може через погоду. Кавун залишається брендом херсонський, як і мелітопольська черешня, свої кавуни, хоч досить великі, раніше викопування картоплі у вересні не достигають і не такі солодкі, як херсонські.
     
  8. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Виноград "Бойконур" хочу і в себе посадити. З приводу інших, є зміни у кліматі + працюють мічуринці.
    Починаю копати маленькі грядки, хоча би на озимий часник.
    Горіхи ще трохи можу зібрати, на зиму сухих, десь з 8 відер є, не рахуючи, що більше відра змокрілих зберігати вже не міг.
     
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  11. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Дійсно, зауважував тепер на ринках продавали полуницю, та і я біля дому можу зібрати жменю суниць, а під Новий Рік, як у казці будуть підсніжники, а біля сосен на вирубування - маслюки.
     
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ми з Гапсі якось розмовляли за чубуки нашого кишмишного винограду Марс. Так я хочу сказати, що наш Марс не йде ні в яке зрівняння з новими сортами кишмишу (наприклад, Асоль). Які можна заказати на сайті "Посадка". Набагато крупніший, не хворіє нічим та укривати не треба. Ми зараз заказали три кущі різних, чекаємо. Даю пруф:
    Кишмишные сорта винограда - купить саженцы кишмиш в Украине

    Вибирай, прийде на Нову пошту чи Укрпошту, саджай під зиму,поки тепло і вже весною буде рости, через рік - перші ягідки...Чим геморой з чубуками).
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Щось у мене не признають модифікований безкісточковий виноград. Ще пару лоз тепер десь можна дорвати, закрутити пару банок компоту чи тепер варити кисіль.
     
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Не знаю...Ми один безкісточковий придбали, так діти враз обнесли його як тільки поспів)Зараз чекаємо ще три, ямки вже викопали...
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А я весь свій столовий виноград цього року викидаю, шість сортів. Замучили вони мене)
    Залишаю тільки місцеві ізабельні сорти.
     
  16. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хоч на компот на зиму чи кисіль зварити тепер.

    Правда замало урожаю - погано, забагато, всього не використаєш, складно продати і не всім роздаш. Вже нема де зберігати горіхи.
     
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ну поки не нападе(тьху-тьху) філоксера. Це такий шкідник, він любить ізабельні сорти(європейські), а американські-ні.
    [​IMG]
    Ми мучалися з нею, а потім вирубили і Ізабелу і Конкорд, і Лідію. Але через три роки, от в цьому році, ізабела і конкорд відросли від кореня і вродили хз скільки. Філоксєри нема. Тобто до кореня ці лічинки не долізли. Все ж таки допомогло те, що я обривала і спалювала листя з тими галами, прискали чимось, а коли б до кореня пішло, то все - бери Ураган і знищуй рослину.
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я минулого року з компотів і варення кілька разів самогонку гнав, бо назбиралося за роки тої закрутки )))
     
  19. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    ну хоч самогонка не пропадає?))
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Краще вже, як італійська граппа чи кавказька чача. На Закарпатті роблять домашні виноградні міцні напої, а ще палінка на основі слив та груш.
     
а де твій аватар? :)